İbranice Büyü Alfabesi

Nazarlik

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 2778

İbranice olan bu büyü alfabesi ” Ölü Deniz Yazmanları ” nın deşifresini önlemek için oluşturulmuştur fakat daha sonra birçok büyüayin ve seansta kullanılmıştır.

ibrani harflerinin yerini büyülü sembollerle degiştirmişlerdir.

alinti....​

xalpx

Kayıtlı Üye
Bu arada ben ibranice biliyorum orta derece ve ekteki resimdeki harfler ibrani harflerinin ters çevrilmişi gibi örneğin Şin harfi tam olarak ters çevrilmiş.

gümüş

Kayıtlı Üye
Hepsini tek tek karşılaştırmadım ama ilk satır mesela;
Alef diye gösterilen harf mem sofit, beth diye gösterilen harf resh,gimel yod'a,dalet ise tsadi veya daha çok tsh'a, he ise en çok dalete benziyor. Diğerlerinde tau alefe,samekhi samekh yapmak için köşeleri bayağı bir yuvarlamak lazım ama olan haliyle daha çok memsofit kapital harfe benzettim ( İbranice hocam isterdim ki okusun bunu çığlıklar ata ata tüm ruhu ile ağlardı alfebeyi böylesine kavramış olmama :D) ama diğer taraftan düşünüyorum biz bakıyoruz ama modern ibranice ile karşılaştırarak ama ölü deniz yazmalarında kullanılan ibranice antik paleo-dönemden kalma ve o bile yazmalarda kendi içinde çeşitlilik gösteriyor. Fakat onların yayınlandığı sitedeki fotoğraflara baktım ve bu örneğe uyacak harf dizini göremedim resimlerde. Bir olasılık, mesela ukrayna ve rus dili ve hatta slav diller kiril alfabe kullanırlar ama genelde birbirne benzese de bazı harfler yek diğerine göre ses ve yazılım olarak farklılık gösterir, bu öyle bir şey olabilir, alakasız da olabilir,kaynağa dönmek lazım. Ben mikrofonu konuyu açan arkadaşımıza uzatıyorum bu durumda +)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konuyla alakasız tüm mesajlar silinmiştir. Uyarılara rağmen bu şekilde mesaj yazmaya devam edenler siteden uzaklaştırma cezası alırlar, bilginize!

TrophoniusKahini

Banlı Kullanıcı
Bu büyü alfabesi değil bildiğimiz düz ibrani alfabesi ve karşılıklarının çoğuda yanlış. Bu alfabenin kullanıldığı bir eser yazılmak isteniyorsa veya yazılmış bir eser varsa sadece Isopephy tekniği ile belli bir anlama eriştirilebilir. Ölü deniz parşömenleri'nin ifşa olması gibi bir dertleride yok zaten Aramice theomatics ile sembollenmiştir yazmalar.