uyurken yaptıklarım

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Ders,bilgisayarda takılmak,...
Bir ay önce aliem ile yemek yedik ben koltuğa uzandım uyumuşum sonra uyandığımda yatak odamdaydım babam sayesinde gelmişim sonra televizyonu açtım en çok sevdiğim kanallardan ikisi silinmiş bende babama kızdım kanalı siliyor diye babam gelince benim sildiğimi söyledi bende şaşırdım olay şöyle olmuştu galiba:Babam beni yatımış sonra ben kalkmışım oturma odasına gelmişim kumandayı babamın elinden almışım bu iki kanalı silmişim babamda sen bu kanalları siliyorsun diye ikaz etmiş bende cevap vermişim sonra gidip yatmışım babamı çağırmışın su içmişim uyumuşum işte sonrada uyandım babama bunu birkaç kez sordum gözüm açıkmıydı konuştummu diye annemde tastik etti çok şaşırdım benim küçükklüğümde ben annem babamın yattağında yattığımda zaten aneem elimden tutup yatağıma götürürürmüş...
babam sabah namazına çağırıdığında (ramazandan önce) yok öyle yok böyle diyip kalkmazmışım benim hanberim yok...
birisi açıklayabilirmi acaba...
NOT:bu gerçek bir olaydır.

enerji

Kayıtlı Üye
Bende açtım konu böyle.Bilgim yok olan varsa bana da söylesin

Cileklibisey

Kayıtlı Üye
Bildigim kadariyla uyurgezersiniz. Benimde duygu yogunlugunu cok yasadigim zamanlar basima geliyor evden cikmaya calisiyorum falan sabah uyaninca annemler anlatiyor. Hastalik olarak gecmiyor uyumadan once meditasyon tarzi beyninizi bosaltip rahatlatirsaniz isinize yarayabilcegini dusunuyorum :)

alin

Kayıtlı Üye
Uykuda konuşma ya da uyurgezerlik, bir sağlık sorunu olarak görülmemektedir ancak uyku bozukluklarına girer.

Tam sebep bulunamamıştır, çocuklarda daha sık görülür. Çocukluk, ergenlik çağı arasında, daha sık yaşanmaktadır, tabi ileri yaşlarda da devam etmesi olasıdır.

Gün içinde daha yorgun oluş, içimize attığımız ve dışa vurmaya çalışan bilinçaltındaki sıkıntılar, uykusuzluk, yatak duruş yanlışları artmasına sebep olmaktadır.

Ben de meditasyon, nefes tekniği gibi zihni dinginleştirecek, bilinçaltının çıkış yolu bulabileceği yöntemleri öneririm.

Sevgiyle..

enerji

Kayıtlı Üye
Bende aynı durumları yaşıyorum.Küçükken yatağıma oturup o gün yaşadıklarımı anlatırmışım.Bir kere gözlerim açık gezinmişim annemle konuşmuşum falan.Daha detaylı şekilde konu açmıştım malesef konu kapatıldı.Bende hal çare bulamıyorum.Hala geceleri anlatıyormuşum arasıra.Ve rüyalarım kendi kendine lusidleşiyorlar.O kadar çok rüya içinde rüya görüyorum ki gerçekten uyandığımda bile emin olamıyorum.Bazıları çok canlı rüyalar gördüğüm için olduğunu söyler.Bende bilemiyorum.Bir ara ailemi baya korkutmuştum.Meditasyon kafa boşaltmanın pek yardımı olacağını düşünmüyorum.Zihnin bir süre dingin kalıyor.Gecenin ilerleyen saatlerinde yine merhaba konuşkan kız oluveriyorsun. bir çözüm bulursan bana da söyle.Kendine iyi bak arkadaşım..Psişik günler :)

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Ders,bilgisayarda takılmak,...
bende rüyada olduğumu biliyor gibiyim ama hem biliyoru hemde bilmiyorum yarı lusid oluyor galiba

maiela

Banlı Kullanıcı
benim üniversiteden arkadaşımda böyle. aynı evde kaldığımız zaman o uyuyunca odasına girip normal konuşuyoruz ' eee naptın bu gün , şu hakkında ne düşünüyorsun, vize sorularını hocanın laptopundan aldığın söyleniyor doğrumu?... ' gibi şeyler sorardık hepsinide tüm gerçekliğiyle anlatırdı :devil2:
uyanıncada hatırlamazdı :devil2: