Arkadaşlar bilgili birine ihtiyacım var Allah Rızası için yardım edermisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Esmaul Husna nın bu okunma saatleriyle ilgili bilgili bi arkadaşla görüşebilirmiyim aranızdan. Planety Hours diye site paylaşmışlardı burda ordan saatleri hesaplıyor filan deniyorduda ben nasıl olacak anlamadım. Mesela Ya Vedud okumayı düşünüyorum bunun nasıl zamanını hesaplayabilirim bilgili bi arkadaş özel mesaj atabilirmi görüşmek istiyorum veya burdan açıklarsanız çok makbule geçer... Teşekkürler.

canmert196

Kayıtlı Üye
günü pazar dir istediginiz saatde okuyabılırsınız

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
günü pazar dir istediginiz saatde okuyabılırsınız

Öncelikle teşekkürler fakat aradığım cevap bunun yanında tam olarak okunma zamanlarının yani daha etkili olduğu vakitlerin süresinin hesaplanması.. Daha doğrusu şu Planetary Hours isimli sitenin kullanımı ...

bendekiben

Elit Üye
gezegeni ay zikir sayısı 20 dir
ay zamanları gündüz ve gece olmak üzere

pazar gündüz saat 4
p.tesi gündüz saat 1
salı gündüz saat 5 ve 12
çarşamba gündüz saat 2 ve 9

gece okuma saatleri

pazar saat 2 ve 9
p.tesi saat 6
salı 3 ve 10

devamıda var lakin uzayıp gidiyor. Gece ve gündüz saatleri yaz ve kışa göre farklılıklar arz eder. Bu yüzden akşam ezanından sabah ezanına kadar olan süre dakika olarak bulunup 12 ye bölünüp 1 saate tekabül edens sürenin kaç dk olduğu bulunur ve saatler 60 dk değilde çıkan dk sayısına göre hesaplanıp yukarıdaki saatler bulunup o saat başladığında okunur bu gündüz içinde sabah ezanından akşam ezanına kadar olan bölüm olarak hesaplanır. Dikkat edilmesi gereken diğer husus mesela salı gününün gecesi pazartesi akşamından başlar yani geceler önce başlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...