Sembol Arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
ben bi sembol arıyorum baktıkça üstünde taşıdıkça güç ve cesaret veren. Bildiğiniz sembolleri koyarsanız çok mutlu olurum. Sembolün kökeni farketmez mitolojik, modern veya başka bir kaynaktan olabilir devamlı üstümde taşıyacağım görendede merak uyandıran bir sembol arıyorum. Bu şekilde kullanabilinecek sembol varsa ismini söyleyebilirmisiniz veya internette olmayan bişeyle paint'te çizip gönderebilirmisiniz.
şimdiden teşekkür ederim :hurray:

thales

Kayıtlı Üye
Merhaba,
A4 kagıdına çıktısnı alıp üstünüzdemi taşıyacaksınız anlamadım. yoksa derinizemi resmedeceksiniz.?

HerakleSs

Kayıtlı Üye
dövme yaptıracağımı sanmıyorum ama geçici olarak olabilir belki. Ama ben kolyesini yaptırmayı düşünüyordum

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Arkadaşlar,
ben bi sembol arıyorum baktıkça üstünde taşıdıkça güç ve cesaret veren. Bildiğiniz sembolleri koyarsanız çok mutlu olurum. Sembolün kökeni farketmez mitolojik, modern veya başka bir kaynaktan olabilir devamlı üstümde taşıyacağım görendede merak uyandıran bir sembol arıyorum. Bu şekilde kullanabilinecek sembol varsa ismini söyleyebilirmisiniz veya internette olmayan bişeyle paint'te çizip gönderebilirmisiniz.
şimdiden teşekkür ederim :hurray:

Görende merak uyandırmasını istemekle acaba neyi amaçlamış olabilir siniz ?

HerakleSs

Kayıtlı Üye
teşekkürler Nazarlik :). kolyeyi yaptırmaya gelince ben çarşıdaki incik boncuk satan yerlere sormuştum onlarda sen resmi getir biz yaptırırız demişlerdi.

_evr_

Banlı Kullanıcı

Varsa beğendiğin açıklamalarını yazayım.

HerakleSs

Kayıtlı Üye
üstten 3. ve sonuncunun açıklamalarını yazarsanız çok sevinirim

_evr_

Banlı Kullanıcı
1. Sembol. -Ka-
Ka yaşamsal güçlerin tezahür ettiği, muhafaza edici, yaratıcı bir unsurdur. Fiziksel bedenden bağımsızdır. Ölümsüzdür. Ka, varlığın koruyucu unsurudur.Eski Mısır tradisyonundan.Bir çok teozof astral beden terimi ile ele alır Ka'yı.Resimdeki , Ka'nın hiyeroglifi.

2.Kuyrugunu ısıran yılan
Yine Eski Mısır ve Doğu tradisyonları olmak üzere çeşitli tradisyonlarda rastlanan "uroboros" adı verilen kuyruğunu ısıran yılan sembolü kozmik gelişimin devri hareketini doğum-ölüm çemberi de denilen reenkarnasyonu, reenkarnasyonun ebediliğini ve ruhun ölümsüzlüğünü simgeler.

3.Kadüse
Mikrokozmos ve makrokozmosdaki birtakım güçlerin, akışkanların ya da kozmik akımların kutupsallığını ve dengesini simgeler. Yoga sisteminde ve Tantrizm'de sembol daha ziyade bu anlamda kullanılır. Yerkürede ve insanda mevcut olan, insan bedeninde enerjetik eksen çevresinde spiral çizerek iki akım halinde akan kundalini enerjisi bu sembolle simgelenir.Sembol kimi kullanımlarında da Sirius-A ve Sirius-B yıldızlarının karşılıklı olarak çizdikleri yörüngeleri simgeler

4.5.Ankh-
Sembol, ölümsüzlük isteyenler için 'ölümsüzlük içkisi'nin aktığı merkezi temsil eder; ankh'ı elinde tutmak, kaynağın içinde olmak anlamına gelir.
Sembolü kulpundan tutma, öte âlemin ve cennetin kapılarını açabilecek biri olmayı simgeler.
İnisiye sembolü haç kısmından tutuyorsa, trans halini, inisiyatik ölüm ve ikinci doğuş halini simgeler.
İsis'in adıyla anılır (ankh'ı andıran bu sembole "İsis düğümü" denilir ki bu biçimi aldığında sembol düğüm sembolünün anlamını da içerir.

6.Yaşam Ağacı
Başta Asya şamanist tradisyonları olmak üzere, pek çok tradisyonda rastlanan temel bir semboldür. Ağaç göğe doğru büyümesiyle, dikey ilerlemenin, yani her anlamda yükselmenin sembolüdür,
Çin tradisyonundaki yaşam ağacı ölülerin bulunduğu öte alemi bünyesinde barındıran bir ağaçtır dokuz dallı dokuz köklü olup dokuz göğe ve dokuz kaynağa dokunur. Kafkas tradisyonlarında tepesi göğe değen ağacın kökünden bir pınar fışkırır Ismaili tradisyonda ise yedinci göğü aşan ağaç hakikatin sembolüdür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...