Kuşlar gülebilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar biliyorum artık bu ne diceksiniz saçma gibi duruyor biliyorum ama en azından sormak iyi olur...
Kuşlar gülebilir, konuşabilir mi?

Pek emin değilim ama birkaç kez kuşların güldüğünü duydum. çok net yani saçma tamam ama duydum ya gözümün önündeydiler hemde kafayıda henüz yemedim sanırım. :)

Şöyle anlatim benim evimde 2 tane muhabbet kuşum var konuşmuyorlar. benim odamda kaldıklarından sabah erken saatlerde ötüyorlar ve beni uyandırıyorlar bende :D onları susturmaya çalışıyorum bi şekilde etrafa vuruyorum bikaç sn susuolar. bu sefer ben vurdukça susmadılar hep bir gagadan :) ötüyolardı ben o an yataktan doğruldum ve kalkar kalkmaz aşırı bi tepki verdiler, belki bir yanılsama ama ben bunu ilk kez yaşamıyorum. kalkar kalkmaz kuşlardan resmen gülme sesi duydum o kadar netti ki. yemin edebilirim buna.. yorumlarınızı bekliyorum...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Mustafa diyen muhabbet kuşu gördüm..Ama sevmediğim hayvanlar yani evde beslenmesini sevmiyorum.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bunda hic bir dogaüstünlügü göremedim,benimde 2 tane muhabbet kusum var,bir tanesi 1 yasinda ve oglan,50 kelime konusuyor ve benim hapsurma taklidimi cok yapiyor.eger yaninda devamli gülüsmeler ve kahkahalar olursa,oglan olan ayni sekilde taklit eder.disi olanlarin bu kabiliyeti yoktur.2 tanede nyphensittich denilen muhabbet kusum vardi,birisi öldü ve benim ufaklik 3 gün konusmadi.:boat:simdi yeni bir nypchensittich aldim,Ve benim geveze kusumun cenesi yine durmuyor.:hurray:

Merhaba arkadaşlar biliyorum artık bu ne diceksiniz saçma gibi duruyor biliyorum ama en azından sormak iyi olur...
Kuşlar gülebilir, konuşabilir mi?

Pek emin değilim ama birkaç kez kuşların güldüğünü duydum. çok net yani saçma tamam ama duydum ya gözümün önündeydiler hemde kafayıda henüz yemedim sanırım. :)

Şöyle anlatim benim evimde 2 tane muhabbet kuşum var konuşmuyorlar. benim odamda kaldıklarından sabah erken saatlerde ötüyorlar ve beni uyandırıyorlar bende :D onları susturmaya çalışıyorum bi şekilde etrafa vuruyorum bikaç sn susuolar. bu sefer ben vurdukça susmadılar hep bir gagadan :) ötüyolardı ben o an yataktan doğruldum ve kalkar kalkmaz aşırı bi tepki verdiler, belki bir yanılsama ama ben bunu ilk kez yaşamıyorum. kalkar kalkmaz kuşlardan resmen gülme sesi duydum o kadar netti ki. yemin edebilirim buna.. yorumlarınızı bekliyorum...

Cok merak ettim,sormadan duramiyacagim dogrusu,Böyle garip konulari nereden buluyorsunuz???:biggrinjester:

Ori

Kayıtlı Üye
Saçma demeyi bir kenara bırakalım sonuçta bizim fikirlerimizi istemeniz çok mutlu edici. Muhabbet kuşları sayın Arzuhal' in dediği gibi konuşabiliyor bildiğim kadarıyla o yüzden bu gibi şeyler o kuşlarda normaldir. Ariyeten ben her çeşit hayvanın kendi cinsiyle konuşabildiğine inanırım. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
E arkadaş gülebilir mi demiş sizin ki hapşurma taklidi yapıyormuş daha ne olsun :D

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Sevgili hazar o sorunun cevabini verdim saniyorum,evet kuslar yanlarinda devamli gülen birisi varsa,gülme taklidi yapabililer.:nopity:

bendekiben

Elit Üye
Şöyle anlatim benim evimde 2 tane muhabbet kuşum var konuşmuyorlar. benim odamda kaldıklarından sabah erken saatlerde ötüyorlar ve beni uyandırıyorlar bende :D onları susturmaya çalışıyorum bi şekilde etrafa vuruyorum bikaç sn susuolar. bu sefer ben vurdukça susmadılar hep bir gagadan :) ötüyolardı ben o an yataktan doğruldum ve kalkar kalkmaz aşırı bi tepki verdiler, belki bir yanılsama ama ben bunu ilk kez yaşamıyorum. kalkar kalkmaz kuşlardan resmen gülme sesi duydum o kadar netti ki. yemin edebilirim buna.. yorumlarınızı bekliyorum...[/I]

Sorunuzun yanıtını sayın arzuhal layıkıyla yanıtlamış.Ben de daha önceden papağan ve muhabbet beslediğim için bir uyarıda bulunmak isterim.Sabahları onları susturmak için sağa sola vurmak yerine kafesinin üzerine ışığı geçirmiyecek bir örtü örterseniz onlarda sizi sabahın köründe uyandırmamış ve sizde eşyalara vurarak herhangibir kazaya sebebiyet vermemiş olursunuz.Sevgiler...

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Üzgünüm ama ben anlatamadım size sanırım anlatmak istediğim tam olarak muhabbet kuşlarının yaptığı gibi ses çıkartma değildi. Daha farklıydı bilemiyorum buna yorumunuzu değiştirmezsiniz ama.. Normal ses çıkartma gibi değildi. Ses sesin altından çıkıyormuş gibi bir kaç ses üst üste gibi yankı yapıyormuş gibiydi.
Yinede yorumlarınız için teşekkürler...

bendekiben

Elit Üye
Peki kanıtlanabilecek bir şey ise kayıt altına alın görüntülü olursa daha iyi olur en azından kuşlardanmı geliyor yoksa birisi size uyku mahmurluğunuzdan istifa edip şakamı yapıyor anlaşılır.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Üzgünüm ama ben anlatamadım size sanırım anlatmak istediğim tam olarak muhabbet kuşlarının yaptığı gibi ses çıkartma değildi. Daha farklıydı bilemiyorum buna yorumunuzu değiştirmezsiniz ama.. Normal ses çıkartma gibi değildi. Ses sesin altından çıkıyormuş gibi bir kaç ses üst üste gibi yankı yapıyormuş gibiydi.
Yinede yorumlarınız için teşekkürler...

Ben anladim sizin ne sormak isteiginizi,tek bir kus ayni anda cesitli degisik seslerr cikarrta biliyor. Bunu nasil yapabiliyor bilmiyorm ama,ufak kusumun kafesinde sanki bir anda 4 veya 5 ks varmis gibi kiyamet kopuyor.Sizin kusunuz kac yasinda?? Hic unutuyorum ben alisverise gitmistim evde kizim ve kuslar yalniz kalmisti,benim uaklik, kizimi korkutmus.ayni benim ses tonumla (kücük kusuuuummm öpücük öpücük ver bana canim beniiimmm)diye seslenmis,hatta ben geldim zannetmis benim kizim,gelmedigimi anlayinca evden kacmis yavrum.onu disarda bulmustm.O yüzden korkmaniza gerek yok:willy_nilly:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Kuşların doğası gereği bir şekilde birbirleri ile iletişim kurarlar. Kuşlar gülermi, gülme sesi çıkarabilir mi ? -Evet mümkündür :)
Benimkilerde konuşuyor. Söyletmek istediğiniz kelimeyi hecelere bölerek ikindi vakti 20 kez tekrarlayın. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...