Dinle ilgili bir sorunum mu var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Merhaba bundan özellikle bahsetmek istiyorum.En azından insan içini dökmeli..Ben küçüklüğümden beri dini programlar izleyince içim sıkılıyor, ama bu pek normal değil gibi mesela dini şeyler okuduğumda izlediğimde ilgilendiğimde delircek gibi hissediyorum baya bi kötü oluyorum. biri boğuyomuş beni gibi. Derin bilgiler öğrenmeye kalkışıncada böyle oluyor, biri kalbimi sıkıyormuş gibi.delircekmiş gibi hissediyorum, çığlık atmak istiyorum bazen. bunun gibi olumsuz şeyler halbuki dinimden sorunumun yok ailemde de böyle birşey yok mesela.. bu farklı hissin neden olduğunu merak ediyorum. ve nasıl uzaklaşabilirim bu histen?..
şimdiden teşekkürler..

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Bence korkmanıza gerek yok. Bu sizin ilgi alanınıza bu tip program ve dökümanların hitap etmediğini gösteriyor. Örneğin bende 'rap' denen müziğe katlanamam içime sıkıntı gelir (kimseyi küçümsemek gibi bir niyetim yok). Ama tepkileriniz biraz uçta gibi geldi çığlık atmak falan. Herneyse önemli olan itikat ve imandır. İtikatınız kuvvetliyse, Allah'a imanınız varsa ve iyi bir müslüman olduğunuzu düşünüyorsanız sorun yok demektir. Kimse izlemek dinlemek okumak zorunda değil :) ama tepkileriniz biraz fazla olabilir.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bu konuda kendini suclu görmeni dogru bulmuyorum.senin din ile aranda bir sorun oldugunuda sanmiyorum.bunlar ergenlik döneminde gayet normal.Kac yasinda oldugunuzu bilmiyorum.Fakat kendi tecrübem ve cevremden yasadigim tecrübeler ile sana bilgi verebilirim.Cünki ayni durumu bende yasadim.
Bizler dogarken,ailemiz hangi inanca inaniyor ise bizde ona inanmak zorunda oluyormusuz gibi bir mantik var.Iste bu cok yanlis bir düsünce,Bu sikintidan ve düsüncelerden kurtulmanin tek yolu..bütün dinleri arastirip ona göre kendi yolunu cizmendir.Iste ben buinu yaptim ve ALLAHA bin sükür olsun.yolumu buldum.Ve sanada tavsiyem hic kimsenin tesirinde kalmadan.tek kendi mantigin ile dogru yolu bulmandir.Hangi din olursa olsun ayni kapiya giden yolun aracini sen kendin belirleyeceksin.Cünki hepsi yine ayni ALLAHIN kapisina gidiyor,bunu sakin unutma.Sana hayirli yolculuklar.

Sevgi ile :nopity:

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
Size huzur verenin yolundan gidin. Gerçek din budur. Bulamadıysanız aramaya devam edin. Bu tür durumlarda en kullanışlı mihenk taşı iç huzuru ve vicdan rahatlığıdır. Tanrının sesi odur. Bırakın televizyondaki sesleri.

bendekiben

Elit Üye
Bu durum biraz aile ve çevrenizin tutumundan da kaynaklanıyor olabilir.Bilinçaltımız biz farkında olmadan çalışır.Eğer bilinçaltınızla bu olayla ilgili yanlış bir kodlama oluşmussaki bunu şöyle açıklayabilirim aile ve çevrende bazı zorlamalar ve ya din ile ilgili katı bir inanış içerisinde olan insanların size verdiği antipati sizin bu tutumdaki kişilere olan isyanın görünmez yönünü ortaya çıkarmıştır.Farkında olmadan onlara isyan bayrağı açmanız aslında bilinçli olarak değil bilinç altınızın bir tepkisi olabilir.Sevgiler...

furkan40

Banlı Kullanıcı
Şeytanın vesvesidir bence sıkılmanızın nedeni bu olabilir.Aynı tür şeyler banada oluyor.

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
yorumlarınız için çok teşekkürler. dikkate alıcam

asterix

Kayıtlı Üye
Sıkılmakta belkide haklısın ,tepkilerin biraz abartılı ama yersizde değil.Tanrı adına din adına yapılan yada yapılmakta olan sayısız barbarlıktan kaynaklanıyordur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...