sembolun anlamı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sanki biraz mühre de benzemiyor mu ? Ben mi yanlış anladım

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
bu mühür benzeri şeyin üstünde olduğu içi arapça yazılı olan ne defteri biliyor musun?

kıvep

Banlı Kullanıcı
defteri biliyorum ama bu sembol ne bilmiyorum

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
daha önce görmediğim bir şey,bir soruşturayım olumlu bir şey çıkarsa buradan bilgilendirme yaparım

şeytan1

Kayıtlı Üye
mühürde iç içe geçmiş 2 üçgen yani 6 uçlu yıldız var. ayrıca kanla basılmış gibi duruyor. bildiğin davud yıldızı bu :)
internette "davud yıldızı" ve "süleyman'ın mührü" şeklinde aratırsan birçok kaynağa ulaşırsın ben pek net bir şey söyleyemiyorum maalesef.
tek bildiğim bu mührün hz. süleyman'ın hazinesinin kilidi olduğu. o da belirsiz yani. bu sembol için çok fazla dedikodu var. kapsamlı araştırma gerekir

nizam-ı ilmiye

Kayıtlı Üye
sana katılmıyorum,süleymanın mührü çok daha sadedir,ki buradaki mühür bir semboldür.sigil olabilir,bir imzada..ama bu boya diyorsan kıvep,çok mühim bir şey olacağını sanmıyorum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
süleymanının mührü olarakta kabul edilir. aynı şekilde 6 köşeli yıldız.
ilahi 6 mertebeyi temsil eden bir embol ve türklerde yine aşk düğümü olarak kabul dilen semboller arasındadır.
basit bir mühür. anadoluda nerdeyse her yüzükte her el yapması mühürde karşııza çıkar. özel bir şey değil. karışık görünmesinin sebebi el iciliği nedeniyle. kullanılan yontma aletiin darbe izlerinininde mürekkeble birlikte kağıda çıkmasından. yoksa başka bir şey yok.

kıvep

Banlı Kullanıcı
mührün yuvarlak değilde damla şeklinde olmasının ve ucunun açık olmasının bir sebebi varmıdır?

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Aynen öyle duruyo ama düzmece bişey değilse cin davetlerinde cine mühür bastırılıyor oda olabilir tabi sadece bir tahmin bu.

pentagram

Kayıtlı Üye
bana bir cadının gölgeler kitabını mühürlemesini anımsattı

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Bana septagram yada hexagram ne bilim davut yıldızı gibi geldi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
süleymanının mührü olarakta kabul edilir. aynı şekilde 6 köşeli yıldız.
ilahi 6 mertebeyi temsil eden bir embol ve türklerde yine aşk düğümü olarak kabul dilen semboller arasındadır.
basit bir mühür. anadoluda nerdeyse her yüzükte her el yapması mühürde karşııza çıkar. özel bir şey değil. karışık görünmesinin sebebi el iciliği nedeniyle. kullanılan yontma aletiin darbe izlerinininde mürekkeble birlikte kağıda çıkmasından. yoksa başka bir şey yok.

Bana septagram yada hexagram ne bilim davut yıldızı gibi geldi

Urum doğru bir şekilde açıkladı ...Daha fazla uzamasın konu ..Cadıların Gölgeler kitabı mührü ile uzaktan yakından alakası yoktur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...