Varlığın ismini söylemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
İyi geceler. Benim sorum şuydu : bize ismini söyleyen varlığın ismi gerçek adı mıdır? Ve bunu burdan paylaşmamızın bir sakıncası var mıdır? Paylaşmak isteme sebebim ismi anlamlandıramamış olmamdır. Bu arada sözettiğim varlık bir cin. Teşekkürler şimdiden.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Varlığın izni olup olmadığını biliyor musun ? Varlığa göre değişir kurallar.İzin varsa söyle.Yoksa da söyleme.Gerçek ismi olup olmadığını tesbit etmek çok zordur.Anca tahmin yürütülür.

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Büyük ihtimalle kendi öz ismidir ama bazen mensup oldukları kavimlerin veya yeteneklerinin türlerine göre de isim alabiliyor ve bunu kullanabiliyorlar. Paylaşmaya gelince pek emin değilim ama bir sıkıntı olacağını sanmam.

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Bu durumlar öncedendi. O dönem söylemiyordum ama şuan rahatım. Söylersem sıkıntı olur mu tekrar? Bir yasak yoktu o yüzden gerçekliğinden şüphe ettim.

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Ara motorlarında İç Anadolu bölgesinde bir ocak adı çıkıyor sadece.

Nathaniel

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir cin'in ilk geldiğinde gerçek ismini söylemesi genelde çok zordur.Yani cin ilk görüştüğünde gerçek ismini vermez.Bizim deyimimizle takma adı veya göbek adı diyelim verir.Maksat onunla iletişim kurabilmen.Gerçek ismini ise ancak ona büyük bir güven duygusu verdiğinde söyler.

damned

Kayıtlı Üye
Cin in ismini bu kadar önemli kılan ismi kullanılarak ona zarar verebilme imkanımı sadece? mesela kağıda yazıp suda boğmak gibi..

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Cin in ismini bu kadar önemli kılan ismi kullanılarak ona zarar verebilme imkanımı sadece? mesela kağıda yazıp suda boğmak gibi..

Ben de böyle biliyorum. İsmini vermesi ona yaklaşımınız konusunda yardımcı oluyormuş. Bunu gittiğim bir hoca demişti adını söyle dedi o dönem söylememiştim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...