Başımıza gelen garip olay

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba ..
Ben ve kardeşim dün cin çağırmaya karar vermiştik.Akşam vakti herşeyi hazırladık.Gerekli duaları fln okuduk ama bi işe yaramadı tabii.2-3 deneme daha yaptık belki başaramadık falan dedik.Yine bir değişiklik olmadı.Sonra yataklarımıza gittik.Yanılmıyorsam 1-2 saat sonra falan kardeşime bi haller oldu.Garip garip sesler çıkartıyor,sağa sola hızlıca ve anlamsızca kafasını oynatıyordu. Sanki birşey anlatmaya çalışıyordu ama acı çektiği çok açıktı. Bu yaklaşık 5-10 dk sürdü.Evde yalnız olduğumuzdan tabi çok endişelendim birsürü dualar okudum geçti.Sabah kardeşime olanları anlattığımda hiçbirşey hatırlamadığını söyledi. Sizce çarpıldımı şimdi?

gümüş

Kayıtlı Üye
Bana daha çok sadece korkmuş gibi geldi, bir kaç gün daha benzer haller yaşayabilir. Önerim bu deneyimi unutturacak bir takım aktivitelerle, film, kitap, vb ( konusu cinler ya da parapsikolojik olaylar olmasın ama ) ya da halısahada maç mesela, oyalayın ya da bir şekilde bu deneyimi şakayla karışık anlatımla önemsizleştirin ki, kardeşiniz ürkülerinden arınsın ve rüyaları temizlensin. Diğer türlü pekiştirirsiniz ve cinler değil de kafasında büyüttüğü olasılıklar rüyasında rahatsız eder onu. Ayrıca yatmadan evvel dualar okuması da rahatlatır kendisini ve tabii sizi de.

Ü

Üye silindi 15237

Herzaman söylüyorum yine söylim bu tür denemeler çok ama çok tehlikeli

İlk başta bu tür hüddam çağırmalar eğlence amaçlı kullanılıyor ama sonu kötü bitiyor

Bence bir daha böyle bir işe bulaşmayın

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Korkmuştur kardeşin madem gördün gidip niye uyandırmadın ben öyle görcem kardeşimi uyandırırdım yani.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Cinler çarpmaz yok öyle bir şey.. Yaşınız kaç merak ettim ? Kardeşinse tamamen bilinç altına attığı olaylardan dolayı korkunç bir rüya görüp o hareketleri yapmıştır. Kabus gören herkese olur o dediğin..

fthbl

Kayıtlı Üye
Bi cami imamına gidin kendisi bu konularda tecrübeli olmasa bile en azından sizi ehil bir kimseye yönlendirir.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Dokunmuşlar kardeşine o kadar.Ha olay devam ederse her gece o zaman bu iş dokunmayı çoktan geçmiş demektir.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bir cinin insana dokunarak çarparak yada içine girerek zarar vereceğine ihtimal dahi vermem çünkü toprak ateşi söndürür dokundukları zaman kendilerine zarar verirler bu yüzden belki kötü bir kabus görmüş olabilir sonuçta hiç birimiz uykuda ne yaptığımızı hatırlamayız.Tabi bunlar benim fikirlerim.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Bir cinin insana dokunarak çarparak yada içine girerek zarar vereceğine ihtimal dahi vermem çünkü toprak ateşi söndürür dokundukları zaman kendilerine zarar verirler bu yüzden belki kötü bir kabus görmüş olabilir sonuçta hiç birimiz uykuda ne yaptığımızı hatırlamayız.Tabi bunlar benim fikirlerim.

Dokundukları zaman kendilerine zarar verecekleri ihtimali kesinlikle batıl bana göre.Ve benim kullandığım dokunma mecazi anlamlıdır.

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Dokunmuyorlarmı onu yapmıyorlar, bunu yapmıyorlar o zaman bu birçok insan niye koşa koşa musallata uğradım diye hocalara koşturuyorlar delimi bunlar.. Her kafadan başka bir düşünce..

Saprohil

Kayıtlı Üye
Dokunmuyorlarmı onu yapmıyorlar, bunu yapmıyorlar o zaman bu birçok insan niye koşa koşa musallata uğradım diye hocalara koşturuyorlar delimi bunlar.. Her kafadan başka bir düşünce..

Benim kastettiğim eğlenme amaçlı korkutmadır.Zaten cin kimse den korkmaz.Tanrı,neden cinlerle insanların arasına büyük engeller yasaklar koydu acaba ? Hangi taraf daha zararlı çıkıyor ? Davet yapınca cin ya korkutmaya gelir yada bilgi vermeye.Bir kişiye musallat olunduysa,ya davet yapmıştır ya çok merak etmiştir kafasına çok takmıştır ya da ailesinden gelen birşeydir.Bu devir şeytani varlıkların ve insanların azıtma devri zaten.Şeytani insan sayısının artışı muazzam.Şeytani varlık vakalarının artışı da muazzam.Buluyorlar kendilerine,daha tam olarak eğitim almamış kurbanları,enerjisini sömürüyorlar.Eğitim alanlara ise fazla yaklaşamıyorlar,çünkü adam kendisini korumasını biliyor.Dinini tam olarak yerine getirmeyen,rehberini örnek almayan topluma bundan daha layık ceza yok.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2 gündür yazamıyorum ama başımıza birkaç tane daha ilginç olay geldi. Daha doğrusu yine kardeşimin başına. Arkadaşın yazdığı gibi kardeşimi uzaklaştırmaya çalıştım bu olaylardan ama sanırım işe yaramadı. Sürekli bişeyler gördüğünü ve izlendiğini söylemeye başladı. Akşamları titremeleri devam ediyor halen çözemedim ne yapmamızı önerirsiniz? Kardeşimin bu durumuna çok üzülüyorum.

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Benim kastettiğim eğlenme amaçlı korkutmadır.Zaten cin kimse den korkmaz.Tanrı,neden cinlerle insanların arasına büyük engeller yasaklar koydu acaba ? Hangi taraf daha zararlı çıkıyor ? Davet yapınca cin ya korkutmaya gelir yada bilgi vermeye.Bir kişiye musallat olunduysa,ya davet yapmıştır ya çok merak etmiştir kafasına çok takmıştır ya da ailesinden gelen birşeydir.Bu devir şeytani varlıkların ve insanların azıtma devri zaten.Şeytani insan sayısının artışı muazzam.Şeytani varlık vakalarının artışı da muazzam.Buluyorlar kendilerine,daha tam olarak eğitim almamış kurbanları,enerjisini sömürüyorlar.Eğitim alanlara ise fazla yaklaşamıyorlar,çünkü adam kendisini korumasını biliyor.Dinini tam olarak yerine getirmeyen,rehberini örnek almayan topluma bundan daha layık ceza yok.

Millet çağırır eğlenmek için sonra gelirler eğlenceyi gösterirler insanlara heleki burda okuyorum korkanlar bile eğlence olsun diye davet yapıyorlar sonra görüyorlar daveti eğlenceyi, benim hayatta işim olmaz davetlerle cin gelse ne gelmese ne onlara kalmadım başkalarının hakkında da bilgilerine ihtiyacım yok merakta etmiyorum ama işte bende meraklıyım bu bir gerçek umarım bu meraktan musallat olmazlar ee olurlarsada savaşırım genede allah korusun bide onlarla uğraşamam tabi.

ipkgrl

Kayıtlı Üye

Millet çağırır eğlenmek için sonra gelirler eğlenceyi gösterirler insanlara heleki burda okuyorum korkanlar bile eğlence olsun diye davet yapıyorlar sonra görüyorlar daveti eğlenceyi, benim hayatta işim olmaz davetlerle cin gelse ne gelmese ne onlara kalmadım başkalarının hakkında da bilgilerine ihtiyacım yok merakta etmiyorum ama işte bende meraklıyım bu bir gerçek umarım bu meraktan musallat olmazlar ee olurlarsada savaşırım genede allah korusun bide onlarla uğraşamam tabi.

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Öncelikle cüzi bilgimle cinlerin ne olduğu hakkında bildiğim bir kaç şeyi anlatayım. Allah (c.c.) Kuran'da - Cinler, halis yani dumansız ve korsuz ateşten yaratılmışlardır (Rahmân, 55/15) - buyuruyor. Buna en yakın şey elektrik veya insanoğlunun henüz keşfetemediği bir tür enerjidir. Müthiş bir hızda hareket etmeleri bunun elektrik olduğu kanısını kuvvetlendiriyor. Böyle yaratılmış bir varlığın doğrudan maddeden yarıtılmılşa fiziksel teması mümkün değildir. Bunun yanında eski islam alimlerininde bahsettiği bir konuya değinmek istiyorum alimler insanlarla cinlerin cinsel münasebete girebildiğini söylüyor bu durumda cinlerin insanlara dokunmadan etki edebildiğini biliyoruz. Bunu oluşumuda şöyledir cinler tıpkı kızılötesi ışınlar gibi insanın doğrudan beynine ve bilinçaltına etki ediyor yani duyularla bir etkileşim kurmadan kurmuş hissi veriyor. Kısaca cinlerin insanlara fiziksel teması mümkün değil ama kuvvetli vesveseler ile insanı zor duruma sokabilir. Bundada korkulacak bir durum yoktur yüce Allaha dua ederek bol bol Felak ve Nas okuyarak bu müsibetten kurtulabileceğini düşünüyorum.

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Kardeşiniz gece korktuğundan garip garip hallere girmiş gibi gözüküyor. Bu olayları sabah hatırlamama işine gelincede yalan söylediğini düşünüyorum. Sebebi her ne ise artık, dalga geçilmemesi, korktuğunu belli etmeme, sağlık problemlerini kendine yakıştıramama ve sizi endişenlendirmemek istemesi gibi birçok neden sıralanabilir.