Allah'ın Rızası İçin Ücretsiz Vefk Yapımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samatra

Kayıtlı Üye
Sitede bir çok görevli ve bi o kadarda yardımlarına ihtiyacı olan insanlar vardır. Ücretsiz vefk,tılsım,muska gibi yardımlarınız dokunsa güzel olur diye düşünüyorum.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bu tür şeyler yasak diye biliyorum ama olursa tabiki güzel olur.Bu devirde işinin ehlini bulmak çok zor ben 1 yıl civarında durmadan araştırma yapıp öğrenmeye çalıştım ama çözemedim bunun gibi ücretsiz eğitimler olsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

LikeADewiL

Kayıtlı Üye
kardeşimin içine cin girdi napmamız lazım?

gümüş

Kayıtlı Üye
Sitede bir çok görevli ve bi o kadarda yardımlarına ihtiyacı olan insanlar vardır. Ücretsiz vefk,tılsım,muska gibi yardımlarınız dokunsa güzel olur diye düşünüyorum.

Güzel düşünmüşsünüz ama,
Vefk, tılsım, muska islami açıdan çoklukla caiz görülmediğinden " Allah rızası" için ücretli / ya da ücretsiz yapılması ya da öğretilmesi pek mümkün değil, öğretilse de bu Allah rızası için olmaz, caiz olmayana kesin olarak rıza verdi denmez, denemez çünkü ama ihtiyaç sahibi var ise, mabed yönetimine her zaman özel mesajla başvurabilirler bildiğim kadarıyla. Onlar kendi değerlendirmelerine göre olumlu / olumsuz dönerler. Haricinde forumda bol miktarda vefk, tılsım vb yapımı ile ilgili resimli resimsiz anlatım var

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
Konuyu açan arkadaşa;
Biraz saçma bir istek olmuş.
1- Bu devirde kimse kimseye karşılıksız birşey yapmaz (İstisnalar var elbette).
2- Sanırım bu istediğiniz şey bu forumun kurallarına aykırı.
3- Bu işi bilenler bu işi asla karşılıksız yap(a)maz. Çünkü bu işi yapanlar için bu onların mesleğidir, başka geçim kaynakları yoktur ve tüm zamanlarını bu işe adarlar. Bu yüzden biliyor diye o kişinin bazı şeyleri karşılıksız yapması istenmesi abestir. Bu sanki bir su tesisatçısından, karşılıksız tesisatı yenilemesini istemeye benzer... Son olarak bu işlerde kullanılan materyaller çok pahalıdır. Mesela mürekkep yapımında kullanılan safran... Umarım neden böyle birşeyin olamayacağını anlatabilmişimdir. ^^

kardeşimin içine cin girdi napmamız lazım?

Bence senin içine girmiş... Ama senin içine cin girmiş olmasıda konunun içine etmeni gerektirmez... Lütfen biraz saygı... Pff :/

Yakaza

Kayıtlı Üye
samatra zaten vefk büyüdür.Büyününde islamda yeri yoktur.Kesinlikle haramdır.Bakara 102de büyüyü satın alanların ahiretten nasibi olmayacağını Allah söylüyor.Allah rızası için haram birşey yapılamaz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu konuyu özetleyip kapatacağım.

Havas büyük bir ilimdir, vefk de aynı şekilde aklınızın almayacağı kadar büyük bir ilimdir. içinde kimyadan felsefeye kadar her türlü bilim ve disiplin ve daha fazla vardır. Bununla birlikte Havasın içeriğinde olan bazı pratik çalışmalar, büyü ilminin içine girer. Büyü İslam dinince yasak kabul edilmiştir. Yapılması ve yaptırılması kesinlikle günahtır.

Allah rızası için böyle bir çalışma istemek tatışılabilir bir konudur. hayır ve şer kimdedir Allah bilir. O yüzden bu konuda ahkam kesmek doğru olmaz. İşin maddi yönü ile bakarsak.

Bir vefk ilmi içindeki bir pratik uygulama günde 5-6 saati alan ve minimum 7 gün çalışılan ( maksimum 4 yıl ) bir uğraş. Bu uğraşı verebilmek için vefk yapan kişi o seviyeye gelebilmek için yıllarca zaten çalıştı maddi ve manevi emek harcadı. Buna ek olarak, safran, amber, buhur, kağıt, bez, mürekkep, diğer art malzemeleri ekledi ve bir ton para gitti.

Günlük vasıfsız bir işçinin en düşük yevmiyesi 25 tl
basit çalışma için gerekli olan malzeme parası 300 tl. yani
7 gün çalışayım 175 toplam 475 tl etti
Ben bir uzman olarak vasıfsız bir eleman ile aynı kefeye koyulmayı asla kabul edemem. ben yıllarımı ve günlerimi inanılmaz bir gayret ile harcarken, vasıfsız kişi hiç bir şey yapmadı. bu seviye için harcadığım maliyet belki 10 sende anca çıkarılacak.o yüzden bu rakam çok komik bir rakam. Hadi bu kısmı boş verelim. çünkü çoğu zaman ücretsiz çalışma çok yaptık ( hiç kimse için asla değmediğini de öğrendik)

Şimdi biri gelip, Allah Rızası için hadi günlerce uğraş ve cebinden para ver. Ben senin için şu kadar şey bile yapmadım, yapmayacağım sana bir bardak su bile vermişliğim yok. Ama sen Biraz Müslüman ol ve yardım et demek ne demek. Asla anlamıyor ve kabul etmiyorum bunun adı dini inançları sömürerek kendini acındırmaktan. Madem gerçekten ihtiyacın var . hiç bir şey yapamıyorsan git bir yere amelelik yap paranı kazan sonra hizmet hisse, hiç değilse daha gururlu bir davranış olur. Dilenci gibi bir kimseden vefk dilenmek çok komik. dünya ya engelliler, hastalar, yaşlılar çalışıp para kazanabiliyorken, lütfen kimse kendini acındırmasın.

Konuyu kilitliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...