Usui Reiki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Arkadaşlar ben Usui Reiki öğrenmek istiyorum bu konuda çok araştırma yaptım.Fakat bi sorunum var...Ben bi yerde çıkamyorum.Bu konuda bilgisi olanı yardım edebilir mı.Uzaktan eğitim verilir mı?Tek başıma yapsam sizce olur mu?Kendi aura çakralarımı düzeltebilirmıyım?Nerden başlamam lazım?Yoksa muhakak eğitimi almış birisinden yardım almam lazım?
Saygılarımla...

fthbl

Kayıtlı Üye
Uzaktan uyarlama da yapılabiliyomuş. ------ diye google da arama yaparsanız daha doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kendisi reiki masterlığı yapıyor, aslen diş doktoru.

origanum

Yönetici
Arkadaşlar ben Usui Reiki öğrenmek istiyorum bu konuda çok araştırma yaptım.Fakat bi sorunum var...Ben bi yerde çıkamyorum.Bu konuda bilgisi olanı yardım edebilir mı.Uzaktan eğitim verilir mı?Tek başıma yapsam sizce olur mu?Kendi aura çakralarımı düzeltebilirmıyım?Nerden başlamam lazım?Yoksa muhakak eğitimi almış birisinden yardım almam lazım?
Saygılarımla...

Usui Reiki öğrenilmez, uyumlaması alınır. İnternette bunun hakkında çok fazla bilgi var. Hatta derneği bile var, arama motoruna yazınca çıkıyor. Güvenli birçok yer bunun eğitimini veriyor ancak bir sürü fırsatçılar da türedi, en iyisi saygın ve köklü bir yerden almaktır bunu da zaten araştırınca görebiliyorsunuz, aradaki farkı. Tek başına uyumlama diye bir kavramın olmadığını birazcık araştırınca zaten siz de görürsünüz. Son zamanlarda uzaktan uyumlayanlar çıktı ise de geleneksel olarak birebir yüzyüze uyumlama yapılır. Hiçbir konuda geleneklerin çarpıtılmasına sıcak bakmıyorum.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Çakra,aura dengelemek için illa reiki almanız şart değil. Siteyi biraz araştırmanızı öneririm, evrensel enerjiler bölümüne ve bioenerji başlığına bakınız.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?17422-Bioenerji

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?310-Alternatif-Terapiler

Ayrıca Şifacılık forumunda Çakralar bölümünü incelerseniz kendinizin yapabileceği, çakra ve aura temizleme ve dengeleme yöntemlerini bulabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?379-Çakralar

Ayrıca Origanum'un dediği gibi Usui Reiki uzaktan eğitimle olmaz, ancak Kundalini Reiki uzaktan uyumlanabilir.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Usui Reiki öğrenilmez, uyumlaması alınır. İnternette bunun hakkında çok fazla bilgi var. Hatta derneği bile var, arama motoruna yazınca çıkıyor. Güvenli birçok yer bunun eğitimini veriyor ancak bir sürü fırsatçılar da türedi, en iyisi saygın ve köklü bir yerden almaktır bunu da zaten araştırınca görebiliyorsunuz, aradaki farkı. Tek başına uyumlama diye bir kavramın olmadığını birazcık araştırınca zaten siz de görürsünüz. Son zamanlarda uzaktan uyumlayanlar çıktı ise de geleneksel olarak birebir yüzyüze uyumlama yapılır. Hiçbir konuda geleneklerin çarpıtılmasına sıcak bakmıyorum.

Sevgili origanum cevab için teşekürlar.Ben burda yazdıktan sonra araştırma da yaptım Usui reiki 1 uzaktan uyumlama yapıldını öğrendim.Hata bir hocayla konuşyorum bahsetiniz fırsatçılar olup olmadılar nasıl alnicaz.Sonuçta herkez bir bedel karşılına uyumlama gönderiyor.Yane sorum şu bu uyumlama değişik şekiler olabilir mı biri iyi gönderiyor biri kötü gibisinde.Yne arkasında ne gibi bi sorun çıkabilir.Peki sizin tanıdınız bi hoca var mı bana özelden bilgi gönderirseniz mutlu olurum.Ben sadece uyumlama istemyorum ondan sonra da ne yapmam lazım bana detailı bilgi verecek.Ben araştırdım kadar uyumlama gönderen mail yoluila bi kitapçılık da gönderiyor rehber gibi bişei.Ben sadece Reiki 1 la kalmak istemyorum 2,3 da yükselmek istiyorum zamanı gelince.Şimdiden teşekürlar.
Sevgiler...

Uzaktan uyarlama da yapılabiliyomuş. ------ diye google da arama yaparsanız daha doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kendisi reiki masterlığı yapıyor, aslen diş doktoru.

Teşekürler bana özelden detailı bilgi verirseniz çok sevinirim en azından hocanın adını ve ulaşabilecem bilgileri.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Teşekürler bana özelden detailı bilgi verirseniz çok sevinirim en azından hocanın adını ve ulaşabilecem bilgileri.

Özelden de forumda olduğu gibi adres ve kendinizin veya başkasının telefon veya mail adresini vermek yasaktır! Size yollayan kişi siteden uzaklaştırılır.
Her türlü reklam ve tanıtım hem forumda hem de özel mesajlarda YA-SAK-TIR.

Sayın Dejavu_1982, kesinlikle ve kesinlikle Usui Reiki uzaktan uyumlanmaz, öğretilemez!! Birebir uyumlanmanız gerekir, sanaldan olmaz. Olacağını sizi inandırmaya çalışanlara da aldanmayın, kendinizi aldatır ve uyumlandım sanarsınız. Sadece Kundalini Reiki uzaktan uyumlanabilir.
Uyumlamada master alıcının karşısına geçip sadece niyet etmez. Bir dizi ritüel vardır, bunlar sırasıyla uygulanmalıdır. Tören havası vardır, master ve alıcı aynı aurayı paylaşmalıdır. Bu uzaktan olmaz web-cam'le de olmaz, niyetle de olmaz.

Katarina

Kayıtlı Üye
Sevgili dejavu_1982,

Bir süre önce sizin gibi uyumlama almak istemiştim.Bulunduğunuz şehirde bir araştırma yaparak gerçek bir masterla görüşün;soyağacını iyi öğrenin.Usui reiki 1 uyumlamasını karşılıklı dokunarak alın;ben bu şekilde aldım.Devam etmek isterseniz 21 günlük ciddi bir programı var arınma nitelikli.İstemez iseniz bırakırsınız.Fakat tahmin ediyorum ki facebook üzerinden biriyle irtibata geçtiniz.Lütfen inanmayın...Uzaktan verilmiyor.

Ondan sonrasında kundalini reiki yi uzaktan alabilirsiniz.Hatta şu anda Kerim Bey uzaktan bu uyumlamayı vermekte.Bu ay bende kendisinden 3.uyumlamayı alıyor olacağım.Sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...