Denediğim ve başkaları tarafından denenmiş olan dualar

mazlum

Banlı Kullanıcı
1-'hasbiyallahu ve nimel vekil':günde 100 defa.Bunu denedim ve her açıdan,özellikle ekonomik açıdan faydasını gördüm.
2-'Le kad caeküm rasulum min enfusikum azizun aleyhi ma anittum harisun aleyküm bil mu'minine raufur rahim.Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illahu,aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim' :Günde 7 kez okunabilir:borç ve parasal sıkıntılar için iyidir,denenmiştir. (Kaaynak:El Müntehabatu Min Ulumil havas:Haydarı Kerrar)

magribeyn

Kayıtlı Üye
2. si Tevbe suresi 128-129. ayetler
Bir kimse hergün 7kere Tevbe suresinin son iki ayetini ( Lekad caeküm...) okumayı vird edinirse,ölüm o kimsenin yolunu kesemez. Bu tertibe devam ettiği sürece hayatı da devam eder.
''Allah dilediğini siler dilediğini bırakır.Ana kitap(Levh-i Mahfuz) O'nun katındadır.''(Ra'd suresi ayet 39)
İmam -ı Gazali(ks) ,Tabiinin büyüklerinden Hasan-ı Basri (ra) Hazretlerinden rivayet ederek diyor ki;
'' Ashabının ve tabiinin ileri gelenlerinden bir cemaat ''Lekad caeküm ayetinden başlayıp surenin sonuna kadar okumayı vird haline getirmişlerdi.Bu tertibe devam ederek kendilerini belalara karşı koruma altında bulunduruyorlar.Allah Teala(cc) onlara çok rızık veriyor,nice isteklerine nail oluyorlar,düşmanlarının fenalıklarını üzerlerinden kaldırıyorlar,Allah Teala'ya (cc) daha yakın olma fırsatını buluyorlar,O'nun nice sırlarını bu ayetlerin bereketiyle kavrıyorlardı'' buyurmuştur.