Avuçumuzun içinde ALLAH mı yazıyor ? Parmaklarımızdaki Sır Nedir? Cevabı Burada.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Cümleden selamunaleykum arkadaşlar hepimizin bildiği üzere sağ ve sol elimizin içinde (avuçumuzda) birşeyler yazıyor

buna avucumuzun içinde ALLAH yazıyor diyen arkadaşlarımız var hepimizde böyle biliyoruz..

ancak benim görüşüm avuçumuzun içinde ALLAH yazmıyor şimdi sorabilirsiniz nasıl bu kanaata vardın hemen açıklım

1.Olarak ''ALLAH'' yazısı (lafzı) ''TÜRKÇE'' olarak yazılmaz ''ARAPÇA'' olarak yazılır ve avuçumuzda'da ''TÜRKÇE'' ALLAH yazıyor

yani kısaca avuçlarımızda ALLAH yazmıyor (Benim görüşüm böyle)

Peki ne yazıyor ??

Avuçumuzun içinde'ki işaretler nedir ?

Hemen açıklım...

Formülü: Sağ ve Sol parmaklarınızı birbirine geçirin ilk önce sol elinize bakın

Baktınız ve sol elinizde ''A harfi ve L '' harfi gördünüz dimi ?

Ama aslında 'A,L' harfi değil peki ney ?

sol elimizde ARAPÇA :81 yazar evet sol elimizde ne yazdığını öğrendik

sağ elimize geçelim oradada ''L,A'' harflerini görürüz aslında ''L,A' harfi değil

peki sağ elimizde ne yazıyor merak ettiniz değilmi

cevabını söylim sağ elimizde ise 18 yazıyor ARAPÇA olarak...

evet sağ elimizde : 81
sol elimizde : 18

yazıyor ve bunları topladığımız zaman sonuç : 99 çıkıyor peki bu 99 bize neyi anımsatıyor

ESMAÜL-HÜSNA yani ALLAH'ın 99ismini hatırlatıyor :))

evet arkadaşlar benim görüşüm böyle :)) Peki sizce görüşüm doğrumu ? yanlışmı ?

Ayrıca arapça sayılara resimdende bakarbilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 2505

Özellikle ''8'' ile ''1'' harflerine bakın...

Not : sağ elimizde harflerin tersi yazıyor ''Solda 81 Sağda 18'' Yukarıdaki resme bakıp daha iyi anlayabilirsiniz..

Gelelim Parmaklarımıza .. bunu çok kısa bir şekilde özet geçicem

Resime bakın :

Ekli dosyayı görüntüle 2506

ve Sonra sağ parmaklarınıza bakın sola'da bakabilirsiniz..

Formülü : Cim parmağızı diğer parmaklarınızdan ayırın .
baş parmak hariç diğer parmaklarınızı birleştirin
ve en sonra baş parmağınızı ayırın
yani cim ve baş parmaklar ortada olan 3 tane parmaktan ayrı olacak ve sonra yukarıdaki resme bakın ..

UYARI : Sakın DALGA amaçlı hani bütün üstünü esresi şeddesi felan yok demeyin
Diyenleri YÖNETİME şikayet edicem

KAYNAK : BİZZAT BENİM GÖRÜŞÜMDÜR.

SAYGILARIMLA..

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
emeğinize sağlık dikkate alınması gereken bir görüş.

striker

Kayıtlı Üye
Teşekkürler güzel çalışma. Büyük çoğunluğun bildiği bir konu, yeni keşfedilmedi.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu güzel bilgiyi bizle paylaştığınız için teşekkürler. :)

Kronos

Banlı Kullanıcı
Amerikanın oyunları bunlar inanmayın.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Bence tam bir saçmalık. O zaman el parmaklarımızın toplamı 10 ediyor. 10 el parmağını 10 ayak parmağı ile çarpın 100. ondan 1 çıkartın 99. İşte Allah'ın 99 ismi.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
bence tam bir saçmalık o zaman el parmaklarımızın toplamı 10 ediyor 10 el parmağını 10 ayak parmağı ile çarpın 100 ondan 1 çıkartın 99 işte alalhın 99 ismi

Sevgili tevhid o zaman sence ne olabilir eldeki işaretler?

Ori

Kayıtlı Üye
bence tam bir saçmalık o zaman el parmaklarımızın toplamı 10 ediyor 10 el parmağını 10 ayak parmağı ile çarpın 100 ondan 1 çıkartın 99 işte alalhın 99 ismi

Sizin saçma dediğiniz şey çoğu kişiye mantıklı geliyorsa neden saçma dediğinizi ve sebebinizi öğrenmekten mutluluk duyarız.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
elinizi yumduğunuz zaman elde oluşan çizikler sadece yani el yumuldukça o şekli aldı bebek anne karnındaykende elleri yumruk şeklinde olduğu için kırışan derinin o şekli aldığını düşünüyorum bu izler doğuştan gelen dövme gibi birşey olsaydı eli yumruk yaparken direk o şekiller kırışmaya başlamazdı değilmi yani eldeki şekiller neden alalhın 99 ismine denk olsunki bu sadece rastlantı

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Allah herşeyin en doğrusunu bilir. Dediğiniz gibi de olabilir. Ama rastlantı bile olmuş olsa çok güzel....
Ama sizin bu söylediğinize karşılık aklıma bir soru geldi sormadan edemeyeceğim.
Peki neden böyle bir rastlantı olmuş o zaman?
Allah herşeye kadir iken-insanların el şekilleri farklı olabilirdi mesela yada insanların ellerini yumdukları an başka yerlerde de izler olabilirdi. Neden başka şekilde değil de bu şekilde olmuş?

meftunum

Banlı Kullanıcı
evet ellerimizde hem Allah hem Muhammed yazıyor.
81+18=99 Esmai hüsna (yani bütün sıfatlarıyla Allah (C.C.)
81-18=63 Efendimiz (S.A.V)secdedeyken iki elimizin duruşu da Allah (burnumuz tam iki lam ın birleştiği yer)
ve her zerre Allah (C.C.) Varmı itirazı olan :)

Katarina

Kayıtlı Üye
evet ellerimizde hem Allah hem Muhammed yazıyor.
81+18=99 Esmai hüsna (yani bütün sıfatlarıyla Allah (C.C.)
81-18=63 Efendimiz (S.A.V)secdedeyken iki elimizin duruşu da Allah (burnumuz tam iki lam ın birleştiği yer)
ve her zerre Allah (C.C.) Varmı itirazı olan :)

Öncelikle çok teşekkürler sevgili meftunum bu olayı kabul ettiniz diye.İnanın bende sizin bu yorumunuzu görünce daha bir fazla inandım.

Benim bir itirazım var evet.Sabahtan beri her konuya yorum yapmış olmak için insanları eleştirmek zorunda dğeilsiniz.Üyelerin özelden sizin yardımınıza ise hiç ihtiyacı yok.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Neden ellerde bilmiyorum yani Allah düşünüp te şimdi insanların eline açıp kapatmaktan oluşan 2 çizik koyayım bu Arap harflerine benzesin ve insanlar bunları toplayarak benim 99 ismime denk getirsinler diye mi düşünmüş acaba? Yani toplama çıkarma işlemleriyle bu sonuca vardıysanız benim dediğim 10 ayak parmağını 10 el parmağıyla çarpıp 1 çıkarmakta bunun kanıtıdır. Tabii ki ya da şöyle söyleyeyim elinizi birleştirdiğinizde de Türkçe alla gibi bir görüntü oluşuyor sonuna bir h çizin ve işte elinizde Türkçe Allah yazıyor. Bu aynı kendiliğinden olan eldeki şekillere bir şeyler toplayıp çıkarmaya benziyor değil mi?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Ya bırak güzel kardeşim kalp atışlarında bile Allah zijrini çok rahatlıkla duyabilirken bunun tartışmasını yapıyoruz ya diyecek bişey yok :D

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bir tek elimizde değil, kalp ve beynimizde de yazılı. Ayrıca tesadüf diye bir şey yoktur.

Ekli dosyayı görüntüle 2509

Kalbe atılan imza - Kalpteki Allah Lafzı

Dünyanın en tanınmış tablolarına bakınız. Üzerlerinde ressamlarının imzasını göreceksiniz.

İnsanı hayran bırakan sanat eserlerini, meselâ bir camiyi inceleyiniz. Üzerinde onu yapan mimarın ismini bulacaksınız.

Bu örnekleri istediğiniz kadar çoğaltınız. Sonunda her sanat eserinin, onu yapan sanatkârın ismini veya imzasını taşıdığını göreceksiniz.

İşte insan da, bu kâinatın en muhteşem sanat eseridir ve kendisini yaratan. Yüce Sanatkârın imzasını mutlaka taşıyacaktır.

Evet, bu imza atılmıştır ve insanoğlu onu, kalbinin en kıymetli yerinde taşımaktadır.

Zobotta atlasını karıştırırken gördüğüm bir resim, damarlarımdaki kanı âdeta dondurmuştu. Çünkü o resimdeki kalbin âdeta tam kalbinde, has ismiyle Rabbimizin ismi yazıyordu.

Hayâl gördüğümü zannediyor ve resme değercesine yakından bakıyordum. Yazı sanki usta bir hattat elinden çıkmış ve son derece itinayla yazılmıştı.

Acaba yanılıyor muydum?

Hemen odamın duvarında asılı duran bakır tabak içindeki Allah (CC) lâfzına baktım ve resimdeki yazı ile karşılaştırdım. Evet, bu asla tesadüf olamazdı Çünkü kalb üzerindeki Allah (CC) lafzının ne bir harfi eksik, ne de bir noktası hatalıydı.

Evet, yıllardır araştırdığım ve mutlaka atılmış olduğuna inandığım o muhteşem imzayı, batılılar tarafından hazırlanmış olan bir atlasta, son derece net bir şekilde bulmuştum.

İçimi kaplayan büyük bir sevinç kasırgasıyla kavruluyor ve

—Yâ Rabbim, beni affet diyordum. Bu imzan olmasaydı, Rabbimizin yine sen olduğundan şüphe etmeyecektim.

Atlası bir türlü elimden bırakamıyor ve aklımdan geçen sorulara cevap arıyordum. Bu imza, güç te olsa bir tesadüf olabilir miydi? Yani sadece bu resimde görülen kalbe ait olamaz mıydı? Aklıma takılan bu sorunun cevabını, rastlayacağım otopsiler gösterecekti. İnsan kalbini bizzat elime alarak inceleyecek ve o muhteşem imzayı gözlerimle görecektim. Nitekim rastladığım otopsilerde istisnasız olarak bütün kalplerin aynı kudret eli tarafından imzalandığını ve bu imzaların, birbirinin aynı olduğunu açıkça ortaya koyuyordu.

Evet, bu iddiamıza dudak büken bazı insanlar çıkacaktır. Ne çare ki bu İlâhî imza, bütün insanlara has bir damgadır ve inkârcılarda da vardır. Üstelik imzanın atılmış olduğu yer son derece enteresan ve dikkatleri en fazla üzerine çeken yeridir. Çünkü kalb dokusu, adale liflerinin ağ gibi örtülmesinden meydana geldiği halde, imzanın bulunduğu kısım bütün kas dokularından arındırılmış durumdadır ve bu kısım, sanki o muhteşem imzanın netlik kazanması için bu şekilde yaratılmıştır.

Auricula denilen ve 2 organcıktan meydana gelen bu kısma ait bilgilerin hâlâ netliğe kavuşmaması da, bu harika bölgenin bir başka sırrıdır.

Acaba kalblerdeki özellik nedir ve bu İlâhî imza neden oraya atılmıştır?

Değerli ilim adamı Dr. Claude Bernard yıllar önce, "Kalb hakkında bilinen şeyler çok azdır. Halbuki onun en ince his ve idrak melekelerimizi muhafaza eden bünyesinde, son derece muhteşem ve girift bir mimari vardır" demiştir.

Kalbin bir kelebek kanadındaki nakışlar gibi ince ve esrarengiz olan yapısı, günümüzde kısmen aydınlık kazanmıştır.

ANATOMİK AÇIDAN:

a ) Kalb, bir adale lifinin ağ gibi örülmesinden meydana gelmiş harika bir dokudur. Teklik ve çokluğu sembolize eder.

b ) Kalb, kendisini saran ve son derece gelişmiş bir elektronik devreye benzeyen çok özel bir sinir dokusu özelliğini taşır. Bu açıdan baktığımızda, o sanki sinirden ibaret bir organ gibidir. Bağımsız sinir santrallerini andıran bu ağlar, bildiğimiz sinir biyokimyasını aşan bir özellik arz eder.

BİYOLOJİK AÇIDAN:

a ) Vücuttaki bütün organlar, beynin emrindedir. Ancak kalb, beyinle birçok geçiş irtibatına rağmen çalışma tarzının temelinde bağımsızdır ve kendi sinir dokusunun komutasındadır. Ağır kalb hastalıklarında bu bağımsız sistem, öyle akılalmaz bir otomatizma kazanır ki, herbir kalb hücresi birer kumandan gibi idareyi ele alır ve hayatın devam etmesi için olağanüstü bir gayretle çalışırlar.

b ) Çalışan herbir hücreden akan elektrik akımı öylesine net, yüksek ve sabittir ki, onu vücudun herhangi bir noktasında tetkik ederek, kalbin sağlığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

c ) Kalb ve sinir merkezlerinde yaratılmış olan kompitür sistemlerde, kalbin çalışması o kadar sağlam hesaplara bağlanmıştır ki, dış tesirler veya beynin uyarıları, onun çalışmasındaki muhteşem ahengi değiştiremezler.

d ) Kalb, nebatî sinir sistemi ile içli dışlı bir birlik içindedir. Bu sistem, onun otomatizmasına belli bir ölçüde yansırken, kalb bizzat nebati sinir sisteminin tamamını tesiri altında tutar. Son yıllardaki araştırmalar, nebati sinir siteminin dışına çıkan bir üçüncü sinir sisteminden söz etmektedir. Ve bu sistem kalbin otomatizmasını yöneten sistem tarafından idare edilmektedir iş böyle olunca, kalbin üzerinde ruhî ve hissî merkezleşmelerin olduğu yolundaki iddialar da, büyük ölçüde kuvvet kazanmaktadır. Ağır kalb hastalarında mutluluğun şifâya nasıl yardımcı olduğunu ve acıların o hastayı nasıl sarstığını, herkes bilmektedir.

Buraya kadar anlattıklarımız, kalbin maddî yapısındaki büyük esrarın inceliklerini ortaya koymaktadır. Onun sevgi ve aşkla olan bağı ise, başlıbaşına bir muammadır. Sadece insanlarda olduğu sanılan ve üçüncü sinir sistemi şeklinde yapılan atıflar, kalbdeki esrarın hep başka türdeki ifadeleridir.

Kısacası kalb, her yönü ile muhteşemdir ve o İlâhî imzanın bu esrar definesi üzerine atılması, tesadüf değildir. Evet, sol auricula üzerine atılmış olan bu imza, Allah (CC) yazısını resmetmekte ve insana hayat veren bu organın hangi kudretten hayat bulduğunu göstermektedir. Kalb üzerindeki Allah (CC) lâfzı, onun normal şişkinliğinde son derece net okunur. Ve onun her atışında o İlâhî imza bir kere daha ortaya çıkar.

Evet, kalb her atışında "ALLAH" der ve yaratıcısının ismini bir derviş gibi tekrarlayarak kâinata ilân eder

Onk. Dr. Haluk Nurbaki