uzaylılar herşey

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Ders,bilgisayarda takılmak,...
Uzaylılar var Kuran’da da geçiyor.
Eğer hak, onların kötü arzu ve isteklerine uysaydı, mutlaka gökler ile yer ve bunlarda bulunan kimseler bozulur giderdi. Hayır, biz onlara şan ve şereflerini getirdik, fakat onlar kendi şereflerine sırt çevirdiler. (Müminun suresi ayet 71)
Görüldüğü gibi ayette gökte ve yerde bulunanlar eşit tutulmakta ve (her ikisinde bulunanlar bozulur giderdi) buyruğu göktekilerden kasıt yalnız melekler değil belki insanlar gibi iyiliğe de kötülüğe de müsait sorumlu kimseler oldukları anlaşılıyor.
(Gökleri ,yeri ve bunların içinde üretip yaydığı dabbeyi yaratması da onun delillerindendir. O dilediği zaman bunları bir araya toplamaya da kadirdir. Şura suresi ayet 29)
Görüldüğü gibi yerde üreyerek çoğalan dabbeler gibi gökte de üreyen dabbeler olduğu açıkça bildiriliyor. Dabbe debelenen ayakları üzerine basıp yürüyen rızkını yerden temin eden canlı demektir.
Ayetin devamında ise Allahı dilediği bir zaman diliminde yerdeki canlılarla gökteki canlıların karşılaşacağı, bir araya getirileceği açıkça vurgulanıyor. Kadir esmasıyla biten bu ayet kader programında kayıtlı olan bu yazının zamanı gelince vuku bulacağını gösterir.
Öyleyse bu canlılar yapı beden olarak neden yaratıldı onu görelim. Allah (c.c.) her dabbeyi sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karnı üzerinde sürünür, kimi iki ayak üzerinde yürür, kimi dört ayak üzerinde yürür.... Allah (c.c.) dilediğini yaratır; şüphasiz Allah (c.c.) her şeye kadirdir (Nur suresi 45). Bu ayeti kerimede görüldü ki aynen yerde yaşayanların bir benzeri göklerde de yaşamaktadır. Onların da sorumlulukları vardır.
Mahşerde tek tek Allah (c.c.) ın huzuruna çıkacaklardır. Ya cennete yada cehenneme gideceklerdir. Peki insan göklere çıkacak mıdır? İşte cevabı: (Semada da rızkınız ve size vaadedilen başka şeyler de vardır. Zariyar suresi ayet22). Bu ayette insanın göğe çıkması için açık bir davet vardır. Demek ki insanın rızkı sadece bu dünya da değil başka dünyalarda da vardır.

Bir zamanlar biryerde okumuştum şimdi tam hatırlamıyorum bir evliya rüyasında Mekke çevresinde tavaf edenleri görmüş (bazı yanlış şeyler yazabilirim) birisiyle konuşmuş, adam ben 40.000 yıl önce öldüm demiş, evliya hesap yapmış Adem atamızın o kadar önce yaşamadığını hatırlamış, sormuş sen Adem atamızın soyundan geliyor musun diye.
Adam: Hangi Adem büyük mü küçük olanı mı demiş.

93-İki setin arasına kadar ulaştı, onların önünde hemen hemen hiçbir sözü kavramayan bir kavim buldu.
Set kelimesi farklı anlamlara gelebiliyormuş bazı alimlere göre bu nebulaya işaret ediyormuş iki tarafı nebula ile çevrili bir güneş sistemi...
94-Dediler ki “Ey Zulkarneyn, Yecuc Mecuc bu yerde bozgunculuk yapıyorlar. Onlarla bizim aramızda bir set inşa etmen için sana vergi verelim mi? ”
95-Dedi ki “Rabbimin beni içinde tuttuğu imkan ve güç daha üstündür. Siz bana bedensel güçle yardım edin de sizinle onlar arasında sapasağlam bir engel yapayım. ”
96-“Bana demir kütleleri getirin. İki ucu eşit düzeye gelince körükleyin. ” dedi. Onu ateş haline getirince “Bana erimiş bakır getirin dökeyim” dedi. Zülkarneyn demiri katalizör olarak kullanıp yecüc mecüc gezgeninin etrafına gazdan bir engel oluşturdu deniliyor.
97-Artık onu ne aşabildiler ne de delebildiler.
98-Dedi ki “ Bu benim Rabbimden bir rahmettir. Rabbimin vaadi gelince onu yerle bir eder. Ve Rabbimin vaadi haktır. ”
18- Kehf Suresi
96-Yecuc ve Mecuc’un önü açıldığı zaman onlar her tepeden akın ederler.
her tepeden akın ederler cümlesi uzaydan geleceklerini gösterir yeraltında olsalardı her delikten akın ederlerdi denilirdi.
97-Gerçek olan vaat yaklaşmıştır. İnkar edenlerin gözleri birden donup kalmıştır. “ Vay başımıza! Biz bundan gafil bulunuyorduk. Hayır, biz zalimlerdik. ”
21-Enbiya Suresi

Peygamber efendimiz bir gün başparmağı ile şehadet parmağını havaya kaldırıp bugün bu kadar delindi set diye.

Hz.İsa aleyhisselamın duası ile yecüc ve mecüc kavimlerini dabbenin öldüreceği söyleniyor en yukardaki yazıda söylendiği gibi dabbe sudan yaratılmış varlıklar toplululuğudur, bence onlar da uzaydan gelip savaşacaklardır.

Hitler ve Aldebaranlar:
68 ışık yılı uzaklıktaki uzaylılardan bahsedilir onlar da insan benzeri varlıklarmış denildiğine göre.

Sonuç: Göklerde farklı tür yaşam formları var ve insanlar o insanlar büyük Ademden biz ise küçük Ademden gelmişiz.

Bu kanıyı Nuh tufanı da destekliyor, kocaman bir gemi levhalardan oluşmuş, önü horoz gagası, gövdesi yumuta gibi ve arkası kuş tüyü biçimindeyemiş. Bence o gemi yıldızlar arasında uçup bu dünyaya gelmiş veya geçici olarak uzaya çıkmış olabilir. Bazılarınız şimdi tahtadan yapılmış diyeceksiniz ama gemi bir ağaçtan yapılmış o ağaç kırk yıl büyümüş bu bence nanoteknolojiyi gösteriyor daha yeni kendini onarabilen kiyafetler yapıyoruz hemde o ağaç nasıl üç katlı ve her katı 5 metre olan gemi yapımında kullanılabilir ki. Ortaçağda Kuranı kerim insanlara demirden gemi yapıldı gökte uçdu demezdi ya o çağda kabul görmezdi şimdi anlıyoruz ve Kuranın şifrelerini çözmeye başlıyoruz.

Ayriyeten 7 gök ve 7 yer yaratılmış o yerler gezegen olabilir örneğin Mars, Venüs gibi gezegenler milyarlarca yıl önce yaşanabilirmiş sonra Mars soğumuş, Venüs 400 ısınınca topraktaki karbondioksitler ortaya çıkmış (bu sayede Venüs ısısını kaybetmiyor)...

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Yazmayı unutmuşum birde kutsal helva makinesi var tevrattaki israiloğullarının 40 yıl çölde yaşarken besin elde ettikleri makine tevrattan yola çıkarak alman mühendisler bir prototip yapmışlar sonucunda makinenin yosundan besin ürettiği ortaya çıkmış ( belgeselde izledim) . O makinenin çok falza enerji ihtiyacı varmış mühenidsler küçük bir nükleer reaktör olan bir kutu yapmışlar bu kutu tariflerdeki güçş kaynağına benziyormuş efsanelere göre o kutuya kullanmasını bilmeyip elleneynlerin ellerinde yüzlerinde yanıklar oluşuyormuş bu radayasyon yanığına çük benziyormuş...

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
ben de anlattığın hikayenin bir benzerini biliyorum. hz ibrahim mekke de kabenin yakınında dua ediyormuş. sonra rabbim bana ademi göster demiş.ardından duası gerçekleşmiş ve suret gibi birşey görmüş.sonra sormuş rabbim bu kaçıncı ademdir. cevap 10. ve son rivayet doğruysa biz son canlı formatıyız. kıyamet sonkez kopucak ve yer gök dürülecek. bundan önce 9 kez kopmuş ve bu canlı formatlarına ulaşmamız imkansızmış kıyametten sonra bir önce ki formata ait herşey unufak olup tamamen silinene kadar bekleme temizlenme arınma gibi evrelerden geçiyormuş yani arada milyon milyon yıl geçiyormuş

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Hem zaten 120000 yıl önce neandertal insanları vardı sonra birden yokoldular kaslı bir yapıları vardı genetik olarak birde homo sapiens vardı (biz) profesörlerin incelemelerine göre bizim onlarla genetik akrabalığımız pek yok...

striker

Kayıtlı Üye
mebruke tşk ler, ilk defa duyuyorum bu yazdığını,
acaba kaynak nedir