reenkarnasyon varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anaksunamun

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona inanan var mı? Dejavu yaşayan ya da geçmiş yaşantılarından bir şeyler hatırlayan ya da çevresinde böyle birileri olan var mı aranızda?

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
Dejavuyu ben her gün yaşıyorum =) ama diğer olaylar yok. =) Tam olarak öğrenmek istediğin nedir ?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ben reenkarnasyona çok inanıyorum.
Bundan öncesinde, başka hayatlar yaşadığıma inanıyorum.
Bundan sonrasında, tekrar doğacak mıyım onu bilmiyorum ama.

Reenkarnasyonu yaşayanlar bunu bir şekilde biliyorlar.
İçlerinde çok derin bir şekilde hissediyorlar.

Ama şunu da belirteyim ki; herkesin önceki hayatı olacak
diye birşey yok. Bu ilk hayatı olan genç bir ruh da olabilir insan.
Reenkarnasyona çok karşıt kişilerin, bu tür kişiler olduğunu
düşünüyorum. Yaşamadıkları şeyleri hissedemiyorlar.

Onlarda zaman içinde 2, 3 kere daha doğacak.
Zamanı geldiğinde bunlara inanacaklar.
İnanmayanlar çok genç, bebek ruhlar benim gözümde.

Geçmiş hayatlarım konusunda bilgi edinmeden önce de;
reenkarnasyona karşı bilinçsizce bir inanış içindeydim.
Ne olursa olsun, tek bir hayat fikri bana çok mantıksız geliyor.

Ayrıca bir önceki hayatlarımızın cezasını, sonraki hayatlarda
ceza olarak çektiğimize de inanıyorum. Karma diyorlar buna.

Bu dünya, başka bir dünyanın cehennemi midir bilinmez ama;
bu hayat, bir önceki hayatın cehennemi gibime geliyor.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
Ben reenkarnasyona çok inanıyorum.
Bundan öncesinde başka hayatlar yaşadığıma inanıyorum.
Bundan sonrasında tekrar doğacak mıyım onu bilmiyorum ama.

Reenkarnasyonu yaşayanlar bunu birşekilde biliyorlar.
İçlerinde çok derin birşekilde hissediyorlar.

Ama şunu da belirteyim ki; herkesin önceki hayatı olacak
diye birşey yok. Bu ilk hayatı olan genç bir ruh da olabilir insan.
Reenkarnasyona çok karşıt kişilerin bu tür kişiler olduğunu
düşünüyorum. Yaşamadıkları şeyleri hissedemiyorlar.

Onlarda zaman içinde 2.3 kere daha doğacak.
Zamanı geldiğinde bunlara inanacaklar.
İnanmayanlar çok genç, bebek ruhlar benim gözümde.

Geçmiş hayatlarım konusunda bilgi edinmeden önce de;
reenkarnasyona karşı bilinçsizce bir inanış içindeydim.
Ne olursa olsun tek bir hayat fikri bana çok mantıksız geliyor.

Ayrıca bir önceki hayatlarımızın cezasını, sonraki hayatlarda
ceza olarak çektiğimize de inanıyorum. Karma diyorlar buna.

Bu dünya başka bir dünyanın cehennemi midir bilinmez ama;
bu hayat bir önceki hayatın cehennemi gibime geliyor.

Açıkcası bu söylediklerine bir anlam veremedim, bebek ruh mu? Sanırım benim ruhum 1000 yaşında ama ben farkında değilim galiba son söylediğin benim için geçerli başkar bir dünyanın cehennemini yaşıyorum.. Ve de biliyor musun? Ben bu hayata son verme çabası içine bıraktım kendimi..

striker

Kayıtlı Üye
İnsan, Allah'ın kendisine halife olarak yaratıp yeryüzüne gönderdiği, beden ve ruh yapısıyla fevkalade karmaşık bir yapıya sahip, varlıkların en şereflisi bir yaratıktır. Onun nefsi, ruhu; melek, cin gibi gaybî varlıklarla iletişimi, rüya, beynin çalışma tarzı ve faaliyetlerinin boyutları, hafıza, bilinç, bilinçaltı vb. hususlar bugün tam anlamıyla aydınlatılmış değildir. Bu itibarla, insanın daha önce hiç yaşamadığı bir olayı daha önce yaşamış, ya da hiç görmediği bir yeri görmüş gibi bir duyguya kapılması, ya gaybî varlıklarla olan iletişiminin sonucu, ya beyindeki algılamaların karışması, veya uyku esnasında bedenden ayrılan nefsin bu esnada algıladıkları sebebiyle olabilir.

fthbl

Kayıtlı Üye
İnsan, Allah'ın kendisine halife olarak yaratıp yeryüzüne gönderdiği, beden ve ruh yapısıyla fevkalade karmaşık bir yapıya sahip, varlıkların en şereflisi bir yaratıktır. Onun nefsi, ruhu; melek, cin gibi gaybî varlıklarla iletişimi, rüya, beynin çalışma tarzı ve faaliyetlerinin boyutları, hafıza, bilinç, bilinçaltı vb. hususlar bugün tam anlamıyla aydınlatılmış değildir. Bu itibarla, insanın daha önce hiç yaşamadığı bir olayı daha önce yaşamış, ya da hiç görmediği bir yeri görmüş gibi bir duyguya kapılması, ya gaybî varlıklarla olan iletişiminin sonucu, ya beyindeki algılamaların karışması, veya uyku esnasında bedenden ayrılan nefsin bu esnada algıladıkları sebebiyle olabilir.
Evet çok doğru.
Reenkarnasyon "ruhun kısa devresidir" Lütfi Filiz'in ifadesiyle.
Yani reenkarnasyon diye bir şey gerçek değil.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
İnancım gereği ilk olarak şunu söylemek isterim ben şu an hayattayım diyelimki bilmem kaç yıl öncede dünyadaydım
bu iki yaşamımın birisinde çok iyiyim birisinde çok kötüyüm hesap aleminde ben hangi hayatıma göre yargılanıcam ? Allah bana nedicek ? sen kötülük mü ettin sen iyilik mi ettin dicek ? bu durumda yaratıcı bile çaresiz kalır (haşa )

Ben bir bilim makalesinde şöyle bişey okumuştum hatırlıyabildiğim kadarıyla söyleyeyim mesela örnek vermek için diyorum 2.000 yıl önce ahmet diye birisi yaşıyor onun soyundan yüzyıllar sonra ben geliyorum onun soyundan olduğum için onun yaşadığı bazı anıları ben kendimde hissedebiliyormuşum
bu genlerle alakalı bir meseleymiş
ayrıca insanın yaşadığı şeyler enerjisel olarak hisler duygular vs. evrene dağılırmış ve bazı insanlara gelirmiş bunlar,bu evren kısmındaki anlatıyı tam hatırlıyamadıgım için biraz karışık anlatmış olabilirim ama makaleyi bulabilirsem paylaşırım
ben bu bilimsel açıklamalar ışığında reenkarnasyon'a inanmıyorum

DreamDuality

Kayıtlı Üye
açıkcası bu söylediklerine bir anlam veremedim,bebek ruh mu ? sanırım benim ruhum 1000 yaşında ama ben farkında değilim galiba son söylediğin benim için geçerli başkar bir dünyanın cehennemini yaşıyorum .. vede biliyormusun? ben bu hayata son verme çabası içine bıraktım kendimi ..

Bebek ruh sözümü açıklayım.
Bu dünyada 100 den fazla doğmuş, binlerce yıl yaşamış
ruhlarda var. Dünya aşığıdır bunlar, gelir ve giderler.
Bunlarla karşılaşınca ilk hayatlarını yaşayanları bebek ruh olarak
adlandırdım.
Ruhun bedene girip, hayat dersleriyle karşılaşması açısından
çok acemi, çok yeni olanları kastettim.

Ruh zamanla dünyaya gide gele deneyim kazanır, bilgisi artar.
O bebek ruhlarda bir hayatlarında bazı şeyleri anlayacak kadar
bilgili olacaklar ama zamanla.

buffy61

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon diye bir şey yok, dinimizde kesin bir dille belirtilmiştir ama dejavu var, sezgisel olaylarda yaşanabiliyor.

striker

Kayıtlı Üye
reankarnasyon diye birşey yok dınımızde kesin bır dılle belirtılmıstır ama dejavu var sezgısel olaylarda yasanabılıyo

kardeş dinimizde derken, herkes senin dinine mensup değil ki,
fikirlerini belirt ama bu şekilde yorum yazmak doğru değil,
senin dinin sana, benim dinim bana göre doğru.
bilmem anlatabildim mi :)

kapliyagos

Kayıtlı Üye
reenkarnasyonun olduğuna inanmıyorum bende....farzı misal bundan 1000 sene evvel dünya üzerindeki insan sayısı 300 milyon varsayalım...şimdi 6 milyar insan var...reenkarnasyon olsaydı 300 milyonda kalırdı....nasılsa tekrar tekrar dünyaya gelecektik....

DreamDuality

Kayıtlı Üye
kardeş dinimizde derken, herkes senin dinine mensup değil ki,
fikirlerini belirt ama bu şekilde yorum yazmak doğru değil,
senin dinin sana, benim dinim bana göre doğru.
bilmem anlatabildim mi :)

Çok güzel yazmışsın.
Bizim dinimizde de reenkarnasyon yüzde yüz var olan bir gerçektir.
Yani biz derken; ben ve din kardeşlerimin inancında.

İnsanlar artık bizim dinimiz, bizim peygamberimiz demekten
keşke vazgeçebilseler.
Okuyorum mesela böyle mesajları bizim peygamberimiz diyorum.
Sonra diyorum ki sizin peygamberiniz, sizin dininiz:D
Bu siz bizler, ne kadar ayrı gayrı hissettiriyor.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Farklı dinlere mensup olan bir ortamda reenkarnasyon gibi bir konu dini çerçevede tartışılmamalı bence kişi benim görüşüm şudur diye kendi görüşünü belirtir elbet bende yaptım bunu ama bu tarz konular farklı dinlere mensup olan insanların bulunduğu ortamda bilimsel olarak tartışılmalı,bana göre din herşeyin hakikatini söyler ama biri senin dinine inanmıyorsa ona inanmadığı dinden deliller getirmek boş iştir ve sadece zaman kaybıdır

Salick

Kayıtlı Üye
Benim yakinlarimdan en az 3 kisi onceki hayatlarini hatirliyor, bir tanesi onceki ailesini buldu ve onceki hayatina ait kendisiyle ilgili herseyi kanitladi.Bir tanesi henuz 2,5 yasindayken konusup onceki hayatini ve olumunu en ince ayrintisina kadar anlatti, onceki hayatinda gecirmis oldugu apandisit ameliyati iziyle dogdu.Bedenlerimiz ruhumuza elbise, ruhun tekamulu icin elbiselere ihtiyac var. Her hayat bir onceki hayatimizin getirisi... Ogretisi..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benim yakinlarimdan en az 3 kisi onceki hayatlarini hatirliyor, bir tanesi onceki ailesini buldu ve onceki hayatina ait kendisiyle ilgili herseyi kanitladi.Bir tanesi henuz 2,5 yasindayken konusup onceki hayatini ve olumunu en ince ayrintisina kadar anlatti, onceki hayatinda gecirmis oldugu apandisit ameliyati iziyle dogdu.Bedenlerimiz ruhumuza elbise, ruhun tekamulu icin elbiselere ihtiyac var. Her hayat bir onceki hayatimizin getirisi... Ogretisi..

Bakmayın siz benim şuan inandığıma.
Tv da Hataylı çocukları gösterirlerdi önceden çok dalga geçerdim önceden.
Hadi canım olurmuymuş böyle birşey diye çok güldüm onlara.
Biryandan da iki gözü iki çeşme ağlarlardı.
Başına gelmeden anlamıyordum. Başıma geldi, anladım yani. :(
Eskiden bildiğim kişilerin yaşadığını biliyor; ama hayatlarında olamıyorum.

Sizin yakınlarınız bu konuda çok cesaretlilermiş.
Eski ailesinin onları kötüleme, reddetme,istememe gibi durumları var.
İnsanlara psikolojik tramva yaratmak da söz konusu.
Tüm bunları nasıl göze alabildiler?

Ben geçmiş yaşamımdan gelen herkesi kabul ediyorum.
Birisi bana bu taleple gelirse onu terslemem.
Madi çıkar veya başka çıkarcılıklar olmasın yeter ki.

Ama başkasının karşısına bu şekilde gitmek zor.
Siz olsanız cesaret edebilir miydiniz?
Veya forumda var mıdır bunu yapabilecek olanlar?

Çınar

Kayıtlı Üye
Ben de reenkarnasyonun doğruluğunu reddenlerdenim. Elbette kabul edenler olacaktır ve buna kendi içimde tavırlıyım ve hatta bunu savunanlara yanlış bir şeyi savunduklarını da söylerim. Fakat bunun dışına çıkamam, buna saygım elvermez zaten.

Buffy'nin "dinimizde" derken Türkiye'deki alelekser kısımdan bahsettiğini herkes anlamıştır. Ayrıca, tüm semavi dinler reenkarnasyonu reddeder.

Ben müslümanım. Müslüman olmasaydım da, şu anki aklımla reenkarnasyona inanmam mümkün olamazdı.
Ve reenkarnasyon dini çerçevede tartışılmamalı fikrine de şu bakımdan karşı çıkıyorum, reenkarnasyon bir dinin öğretisidir. Şu noktada herkes hemfikir olacaktır, herkesin dini kendine.

Bir ideolojiye inanırken öğretilerinin bir kısmına inanıp bir kısmına inanmamak mümkün olmaz. Eğer ki reenkarnasyonu benimsemiş olsaydım, "Karni Mata Tapınağı"nı gördükten sonra bu inancım değişirdi eminim. Zira "reenkarnasyon bunu getiriyor olamaz" diye düşünürdüm.

"Karni Mata, bir kadın. Hindu tanrıçası Durga’nın yeryüzünde vücut bulmuş hali olarak kabul ediliyor. 151 yaşında, Bikaner’deki bu tapınağın yapılışından sonra, ortadan kaybolmuş. Hinduizm inanışına göre Karni Mata, ölen üvey oğlunun dünyaya dönmesi için Ölüm Tanrısı Yama’ya o kadar çok yalvarmış ki çaresiz kalan Tanrı Yama ancak üvey oğlunun ve ölen bütün erkek çocukların fare bedeninde dünyaya gelmesine izin vermiş."

Aşağıda Karni Mata Tapınağı'na ait iki foto var. Yinelemek istiyorum. Her düşünceye sonsuz saygı duyuyorum...
Ekli dosyayı görüntüle 2485
Ekli dosyayı görüntüle 2491
Saygılar...

striker

Kayıtlı Üye
Ben de reenkarnasyonun doğruluğunu reddenlerdenim. Elbette kabul edenler olacaktır ve buna kendi içimde tavırlıyım ve hatta bunu savunanlara yanlış bir şeyi savunduklarını da söylerim. Fakat bunun dışına çıkamam, buna saygım elvermez zaten.

Buffy'nin "dinimizde" derken Türkiye'deki alelekser kısımdan bahsettiğini herkes anlamıştır. Ayrıca, tüm semavi dinler reenkarnasyonu reddeder.

Ben müslümanım. Müslüman olmasaydım da, şu anki aklımla reenkarnasyona inanmam mümkün olamazdı.
Ve reenkarnasyon dini çerçevede tartışılmamalı fikrine de şu bakımdan karşı çıkıyorum, reenkarnasyon bir dinin öğretisidir. Şu noktada herkes hemfikir olacaktır, herkesin dini kendine.

Bir ideolojiye inanırken öğretilerinin bir kısmına inanıp bir kısmına inanmamak mümkün olmaz. Eğer ki reenkarnasyonu benimsemiş olsaydım, "Karni Mata Tapınağı"nı gördükten sonra bu inancım değişirdi eminim. Zira "reenkarnasyon bunu getiriyor olamaz" diye düşünürdüm.

"Karni Mata, bir kadın. Hindu tanrıçası Durga’nın yeryüzünde vücut bulmuş hali olarak kabul ediliyor. 151 yaşında, Bikaner’deki bu tapınağın yapılışından sonra, ortadan kaybolmuş. Hinduizm inanışına göre Karni Mata, ölen üvey oğlunun dünyaya dönmesi için Ölüm Tanrısı Yama’ya o kadar çok yalvarmış ki çaresiz kalan Tanrı Yama ancak üvey oğlunun ve ölen bütün erkek çocukların fare bedeninde dünyaya gelmesine izin vermiş."

Aşağıda Karni Mata Tapınağı'na ait iki foto var. Yinelemek istiyorum. Her düşünceye sonsuz saygı duyuyorum...
Ekli dosyayı görüntüle 2485
Ekli dosyayı görüntüle 2491
Saygılar...

nasıl bir tapınakmış ya ,
bu yorumunu okuyunca , ve resmi görünce , tüylerim diken diken oldu.
o çocuğu o farelerin içine nasıl bırakıyolar,
yav bari , koyun , kuzu, kuş , kelebek yerine döndüklerine insansalardı, bula bula farelerimi buldular.
acayip tiksiniyorum bu hayvanlardan

Azize

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon olmasını umut ediyorum...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Bu konuda hiç bir bilgim yok, bu yüzden reenkarnasyonun olduğuna inanmıyorum. İnandığım şey insanların 1 kez dünyaya geldiği ve sonra öldüğü. Birisi açıklasa iyi olur, nasıl oluyor bu reenkarnasyon, yani enerji beden vb. şeylerle bir açıklaması olmalı elbet.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bakmayın siz benim şuan inandığıma.
Tv da Hataylı çocukları gösterirlerdi önceden çok dalga geçerdim önceden.
Hadi canım olurmuymuş böyle birşey diye çok güldüm onlara.
Biryandan da iki gözü iki çeşme ağlarlardı.
Başına gelmeden anlamıyordum. Başıma geldi, anladım yani. :(
Eskiden bildiğim kişilerin yaşadığını biliyor; ama hayatlarında olamıyorum.

Sizin yakınlarınız bu konuda çok cesaretlilermiş.
Eski ailesinin onları kötüleme, reddetme,istememe gibi durumları var.
İnsanlara psikolojik tramva yaratmak da söz konusu.
Tüm bunları nasıl göze alabildiler?

Ben geçmiş yaşamımdan gelen herkesi kabul ediyorum.
Birisi bana bu taleple gelirse onu terslemem.
Madi çıkar veya başka çıkarcılıklar olmasın yeter ki.

Ama başkasının karşısına bu şekilde gitmek zor.
Siz olsanız cesaret edebilir miydiniz?
Veya forumda var mıdır bunu yapabilecek olanlar?
Bu durumda Mutlak Gerçeğe ulaşma konusunda önemli bir adım atmış oluyorsunuz. Ben bebek bir ruh olarak deneyim ve tecrübelerinizi merak ediyorum. Hangi bilgilere ulaştınız? Önceki ve şuanki hayatımımdan öğrendiklerime göre şöyledir diyebilir misiniz? Ama bu bilgiler dünyevi olmasın lütfen, ayağını yorganına göre uzat, bugün ki işini yarına bırakma gibi. Çünkü bunlar dünyevi bilgiler bunlara ihtiyacım yok. Bunları ben zaten bu hayatta yaşadığım süre zarfında öğrendim, ikinci bir hayata gerek duymuyorum. Bana sonrası lazım. Bana O lazım. Nasıl O? Bahsedebilir misiniz bana biraz O'ndan. O'nun gerçekleri neymiş? Neler öğrenebildiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...