Evdeki Varlık Neydi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
Öncelikle olaya başlamadan olayın geçtiği yerlere ilgili bilgi vermek isterim.. olay anadoluda kalabalık olmayan köyümüzde ve kendi evimizde yaşanan bi olay.ev tahmini olarak en az 200 yıllık eski taş evlerden.
Erzincan depremi olduğu zaman sivasta (köyde) bi hayli hisseo dilmiş deprem korkudan evdekiler dışarı yatacak yer ypıp orda yatmak istemişler..bu alan dikenli telle çitle falan çevrili yani.kapıyı çekip dışarı çıkıyolar depremin korkusuda varmış tabi ne hikmetse evin kapıları kendiliğinden açılıp ardına kadar açılmış.o zamandan öncede biliyolarmış sanırım bişeyler olduğunu dedim falanda bak korkucak bişey yok bizi eve çağrıyo falan deyip tekrar eve gitmişler...

bir diğer olayda;evde rahat 10 -12 kişi birlikte kalırdık, abiler ,ablalar, yeğenler falan.. bi çoğu ilginç olaylar yaşamış.hiç biri zarar görmedi yada derinden sarsılmadı ama etkilendi.genelde evden birinin şeklinde hiç konuşmadan ev işlerinden bişeyler ypan birini görürlermiş, grdüklerini şekline büründüğü kişi sanarlarmış ama odaya yada mutfağa gittiklerinde bi bkıomuş ki kişinin aslı orda oturuyo..bu olay farklı kişilerin başından geçmiş böyle.bir diğeri evden artık şehre tşındığımız zaman oldu.. taşındığımız gün evdekilerin bi çoğu ağlama sesi işitmiş..bir kızın ağlama sesi geliyo ama kim olduğu belli değil.. en son kapı kapanıp kilit vurulcağı zaman kapının arasında ,koridorda beyaz giyinmiş elinde mendille ağlayan bi kız görünmüş...
bunu rahmetli dedeme çok sorardım o hayaletmiydi neydi diye.. hep evin asıl sahipleri onlardı derdi.o iyi bişey derdi.evi ve ev halkını korur derdi.ama muhtemelen kendide bilmediğinden net bişe söylemezdi,yada söylemk istemezdi ...

aklıma geldi paylaşmak istedim ..

yazdıklarımla ilgili,ne olabileceği hakkında ki fikrinizi paylaşırsanız çok memnun olurum ..

• Beğendim
Tepkiler: AJA

Nathaniel

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir cin ailesi yaşıyor olabilir o evde.Aynı şekilde eğer tarikata filan bağlı bir aileniz varsa tarikatın cinleri sizi korumak amaçlı evinizde dolaşıyor ve sizleri gözlüyor olabilirler.Bunun dışında pek söylenecek birşey yok.Olay açık ve net hayatınızda Mü'min cinler var....

striker

Kayıtlı Üye
sen o kızı gördünmü gözlerinle ?

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
ben kız olarak görmedim .dışardan gelirken yengemi gördüm yeğenim kirli bezlerini atıyodu.sonra odaya girdiğimde yengemi yeğenimi emzirirken gördüm .

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Varlıkların insan şekline girmesi olayı benimde başıma geldi.
Çocukken annemle babamı alt katta mutfakta gördüm.
Üst kata çıkınca yine orada da aynı zamanda gördümdü.

O hariç benim yurttan çıkış aldım zamanlarda;
benim kılığımda dolaştıkları da zamanlar olmuş.

En son yaşadığım olaysa; abimi gördüm lavaboya gitti.
Mutfağa gittim orada da abimi gördüm.

Bu tür olayların nedenini, nasılını bende çözemiyorum.
Neden olduğunu bilen varsa; bana da bilgi verirse sevinirim.

Neden kılığa girerler?
Ya da kılığa girdikleri kişilerin bir önemi var mıdır?
Herkesin kılığına girebilirler mi?

Bu konuda bazı rivayet hikayeler duymuştum.
Yeni evli çiftlere eşi kılığında gelip, onla beraber olanları da varmış.
Bu kişilerin gerçekte kim olduğunu anlayamazsak , baya kötü olur.

@Seyyid1109

Sizin yaşadığınız deneyimlerde, insan kılığına girenler sizle
konuştular mı?
Bakışlarında tavırlarında bir gariplik sezmiş miydiniz?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Ah ne yazdığını bir anlayabilseydim keşke. Harfleri ve kelimeleri yutmadan yazsan belki anlardım :D

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
Ah ne yazdığını bir anlayabilseydim keşke. Harfleri ve kelimeleri yutmadan yazsan belki anlardım :D

:) fena kırdın şimdi kalbimi

@DreamDuality,
bi zararla karşılaşmadan şükür,bazen uyuduğumda baş ucumda nefes alıp verme sesi gelirdi.ilk zamanlar çok tedirgin olurdum ama sonra onada alıştım..
ben dahil kimseye bir zarar vermemiş ve bakışlarını üstümüze falan da dikmedi.. en uzun süre ablam birlikte kaldı onla.. mutfağa girmiş, gelip kapıyı ,pencereyi açmış sonra dışarı çıkmış dedm kılığında içeri gittiğinde dedemi tv izlerken görümüş..

Saprohil

Kayıtlı Üye
Evde size zararsız yaşamayı isteselerdi eğer size hiç görünmeden ve böyle tuhaf olayları yaşatmadan yaşarlardı.Ben olsam bu varlıklara dostça bakmazdım.Seni korkutmak veya endişelenmek istemem.Ama iyice bir incelemen lazım.Bu işler olumlu bakmayla telafi edilemez.

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
haklsınız... bende anlamaya çaloşıyorum... hayırlısı olsun diyelim .

tevhid61

Banlı Kullanıcı
herkesin başına bu tür olaylar gelmiştir benimde başıma birkaç kez geldi sürekli olmuyorsa büyütecek birşey yok diye düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...