Davet yapmadan önce gerekli özellikler,şartlar

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben burda davet yapmayı amaçlayanlar için gereken 8 şartı yazıyorum..(Konu daha önce açılmışsa özür dilerim ama bulamadım )

Bu gereken özellikler çok önemlidir...

1.şart : Davet eden kişi hayvani gıda yememeli,bitkisel gıda yemeli,nefsine hakim olmalı,taharetli olmadır

2.şart : Davet eden kişide 7 şişe bulunmalıdır.Her bir şişede bir günün meleğinin(varlığının) hatemi,tılsımı,şekli,soru ve cevabı bulunmalıdır

3.şart : Davetin saati ve buhurları(tütsüleri,bitkileri) bilinmelidir.Davet eden kişi 7 melek ve 7 ulu cin ismini bilmelidir.

4.şart : Davet sırasında bulunmaması gereken hayvanlar kedi,köpek vb.Çünkü çağıracağınız varlık bunlardan incinip gelmez.Hatta hiç bir yerden hayvan sesi duyulmaması lazım..

5.şart : Davet yapan kişi o varlığa soracağı soruyu,isteyeceği şeyi iyi bilmelidir gelen varlık direk soru ve cevaba başlar

6.şart : Davet yapan kişi davette her hangi bir gülme sesi çıkarmamalıdır..Gelen varlık bundan rahatsız olur

7.şart : Davet yapan kişi varlığı çağırmadan temizliğine önem vermelidir bulunduğu odanın temiz olması lazım yoksa gelen varlık sizle uğraşır

8.şart : Gelen varlığı hiç bir şekilde tehdit etmeyin..Tehdit ederek istediklerinizi yaptırmayın

Sevgi ve ışığıyla kalın.Shamanistic

MyrCat

Banlı Kullanıcı
1. şart eksik kalmış kardeş yada sen bilerek eksik yazdın :)
1. şart : davet yapacak kişi en az 7 gün halvet ve riyazet halinde bulunduktan sonra halvet ve riyazeti devam ederken davet yapmalıdır.
dersek daha doğru olmaz mı?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Sadece merakımdan soruyorum.

Şart 4:Davet sırasında bulunmaması gereken hayvanlar kedi,köpek vb.
Çünkü çağıracağınız bunlardan incinip gelmez.''

İncinip gelmez ne demek? Mahlukattan neden incinsinler?

Ben bu konuda çok öncelerden hurafe gibi şunu duymuştum.
Melekler köpek olan eve korkup gelmezler derlerdi.

İncinme dediğiniz bu gibi bir korku mu?

Shamanistic

Kayıtlı Üye
1. şart eksik kalmış kardeş yada sen bilerek eksik yazdın :)
1. şart : davet yapacak kişi en az 7 gün halvet ve riyazet halinde bulunduktan sonra halvet ve riyazeti devam ederken davet yapmalıdır.
dersek daha doğru olmaz mı?

Doğru olur ama her davette o geçerli değil.. :) Ama senin dediğinde doğru :)

MyrCat

Banlı Kullanıcı
davet ritüelleri bir saygı çerçevesi içerisinde geçmelidir, fakat kedi köpek gibi hayvanlar o varlıkları rahat bir şekilde görebildiklerinden, hırlama, tıslama, saldırganlaşma gibi haller ortaya çıkabilir, davet ettiğimiz ulvi bir varlıksa bundan incinir, süfli bir varlıksa pekte etkileneceğini sanmam.

Köpek olan eve melek girmez konusu bir hadistir ama korkmaları tam bir saçmalık, köpek necis bir hayvan sayıldığı için girmedikleri söylenir, tabi bu durumda pis olan eve de melekler girmez diye bir fikir yürütülebilir. Buda mantıken doğru olur

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Sadece merakımdan soruyorum.

İncinme dediğim konu o evet korkarlar hayvan sesi duyduğu an bile gelmezler korkup giderler.

MyrCat

Banlı Kullanıcı
shamanistic :) ikimizinde fikirleri farklı :) buda demek oluyor ki tek doğru yokmuş bu sistemlerde :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Bunları okuyup hemen yapılacak bişey gibi algılamayın. Sakın ola bir bilenden ders almadan halvete falan girmeye kalkmayın. Bu kadar kolay değil bu işler. Arkadaşımız sağolsun güzel şeyler paylaşmış. Fakat anlayamadığım şu davet özellikleri ile vefk özellikleri biraz karışmış gibi. Birde şu yöntem bu yöntem ile olmaz. Kendin bulursun o daveti. Özelliklerini kendin bilirsin.Sadece anahtarları bilmen lazım. Sonrası sana kalmış. Biri sadece aklından geçirerek varlıklarla görüşürken biri kırk gün halvette kalsa görüşemez.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Halvet konusunu o yüzden yazmadım ztn halvet konusu çok farklı senin demen gibi Ayşaman kardeşim :) Davetler kişiden kişiye değişir evet kendine uygun daveti sen bulursun evet :)

MyrCat

Banlı Kullanıcı
bu konuda ayşaman'a maalesef kısmi katılıyorum, bazı davetlerin ritüelleri her zaman aynıdır, örneğin fatiha-i şerife'nin hadimlerinin daveti her zaman aynıdır fakat biri yıllarca yapar bişey geçmez eline diğeri ilk yapışta başarır.
halvet konusundaysa halveti tam teşekkülle yapabilecek kaç kişi var ki zaten, keşke söylenildiği kadar kolay olsa yapması, 3. gün kafayı yer çoğu kişi

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Hüddam daveti diye bişey yoktur aslında. Hüddam sana bahşedilir. Seninle beraberdir o her zaman bir kere kabul gördükten sonra. Yeter ki sana bahşedilsin. Sadece bana görün der gibi duasını okursun o kadar. Yada Fatihayı okuman bile yeterlidir hüddamı hissetmen için.

striker

Kayıtlı Üye
et ve et ürünleri , yememek lazımmış.
okudukca böyle konuları, aklımdaki soru işartetleri yavas yavas çözlüyor. mesela ben çok et ve et ürünleri tüketiyorum.
bundan dolayı gelmemezlik yaparlarmı.

MyrCat

Banlı Kullanıcı
Ayşaman seninle uyuşamayacağız galiba kardeşim :) ama olsun farklı deneyimler bilgiye güç katar çoğaltır. Seninle iyi anlaşırız umarım :)
benim düşüncem ve öğrendiklerime göre, surelerin veya ayetlerin hadimleri kişinin yapacağı hizmete karşılık onunla kardeşlik akdi imzalar, sen eğer bir okumada onun sana celb olmasını sağlıyorsan zaten ona ihtiyacın yoktur ve umursamazsın bile o hadimi, fakat bizim gibi enaniyeti yüksek şahıslar ancak davetlerle onları çağırabilir, hadimde ahanda myrcat beni çağırmış demiyor zaten, lütfederse teşrif eder. Buna karşılık birde kul hadimleri var el vermek dediğimiz yöntemle hocadan talebeye aktarılan hadimler bunlar, bu tayfa daha çok davetlerle çağırılıyor zaten arada kardeşlik akdi değil, kan anlaşması gibi anlaşmalar oluyor.

sriker et ve et ürünleri tüketmen onların gelmesine engel değil senin görmene, duymana, hissetmene engel olur. tabi sadece et ve et ürünü tüketmemek önemli değil, enerjisel olarak onlara yakın seviyelerde olman gerekir birde yetin olması gerekir, bazıalrımız görür, bazılarımız duyar, bazılarımız hisseder, bazılarımız görür ve duyar, bazılarımız görür duyar ve hisseder.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Et ürünleri tüketince; insan varlıklara çok pis kokar.
Bu sefer de bizden iğrenip gelmezler gibi bir durum var.
Kedi köpek konusunda olduğu gibi.

Ama ben bunları bildikten sonra şöyle diyorum.
Bu melekler, bu cinler,varlıklar kendilerini ne sanıyorlar??
Kendilerini bizden çok mu öte görüyorlar?

Kedi, köpek de Hakk ın yarattığı, misal vermekten
çekinmediği ve sevdiği varlıklar.

Bu varlıklar kendilerini Hakktan üstün mü görürler de;
mahlukatı ve insanı beğenmez, iğrenme hakkını kendilerinde
görünürler.

Ben davet yapmam işte bu yüzden.
Benden iğrenerek gelecek varlığı ne yapayım derim.
Onlar bizi sevmiyorsa, bizde onlara bayılmayalım bence.

fthbl

Kayıtlı Üye

"Köpek olan eve rahmet melekleri girmez".Bu cümle hadisdir.Sadece rahmet melekleri için geçerli.Eceli gelen biri varsa Azrail bal gibi girer.
Kedi için böle bir dururm yok.
Sebebi köpeğin nefesinin çok pis kokması ve bundan meleklerin rahatsız olmalarıdır.Çünkü koku gibi latif şeyler melekler ve ruhaniler gibi latif varlıklar için gıda gibidir.Ayrıca köeğin salyası hastalık saçar.
Asıl ve manevi sebep köpeğin nankörlüğüdür.Köpek her kim bir lokma ekmek verirse ona kul köle olur.Hatta deyim bile var "köpeği olmak" diye.
Asıl nimeti vereni yani Allah ı unutur,asıl nimet vereni insan olarak görür.
Kedi ise bilinenin aksine nankör dildir.Asıl nimet vereni (o nimeti yaratanı toprakta yetiştireni yağmurla büyüteni vs) yani Allah ı bilir.Önüne bir iki lokma yiyecek koyan nimete zadece aracı olan insana teşekkür babında bir iki sürtünür yakın davranır o kadar.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
"Asıl ve manevi sebep köpeğin nankörlüğüdür." Köpekler mi nankördür? Ben bu lafa çok gülerim...

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Asıl ve manevi sebeb köpeğin nankörlüğüdür sözü bir kere sonuna kadar yanlıştır ve buna bende gülerim işte ...Konuyu Ayşaman kardeşimin dediği sona erdirmek için düzenleyerek yazayım...Köpek gibi hayvanların gözlerinde perde yoktur ve o varlıkları görüp o hayvanlar bağrışma yaparlar bu bağırışmadan dolayı gelecek olan varlık incinir rahatsız olur...Et türü yiyecekler konusuna gelince o yediğiniz şeyler etrafa rahatsız ,enerji yayar çünkü o yediğiniz şey başka bir varlıktan çıkma az da olsa farklı bir enerji taşır ve bu da o varlıkları rahatsız eder..Ve köpek nankör felan değildir..Be kedi köpek konusu uzar gider burda Ayşaman kardeşim gibi son noktayı koyuyorum köpeğin salyası hastalık saçar sözü de yanlıştır..Ve gelecek olan varlık direk sizinle temasa geçmesi lazım arada hiç bir engelin kalmaması lazım hayvan gibi..Temizlik konusuna gelince siz şimdi ruhani bir varlıksınız diyelim sizi çağıran kişi üstü pis kendisi de pis olan bir kişi siz bu kişiyi kafaya takıp gidermisiniz ya da direk temasa geçermisiniz dalgamı geçiyo bu benle dersiniz..Heh son olarak bu yetki olayı çok farklıdır..Yetkisi olmayan kimse davet yapamaz,iletişime geçemez meselesi de ne öyle bir şeymi olur bu varlıklarla ilk iletişime geçen kimsenin yetkisimi vardı hayır..O varlıklarla iletişime geçmen için enerjini düzgün koruman lazım ve burdaki şartları ve manevi şartları tamamlamanız lazım.Fthbl kardeşim siz yazınızda davet konusuna biraz değinip sonra direk köpeği kötülemişsiniz tamam size bir şey demiyorum ama köpeğin nankör olması,yok hastalık saçması bunların hiç birisinin davetle bir bağı yok.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
"Köpek olan eve rahmet melekleri girmez".Bu cümle hadisdir.Sadece rahmet melekleri için geçerli.Eceli gelen biri varsa Azrail bal gibi girer.
Kedi için böle bir dururm yok.
Sebebi köpeğin nefesinin çok pis kokması ve bundan meleklerin rahatsız olmalarıdır.Çünkü koku gibi latif şeyler melekler ve ruhaniler gibi latif varlıklar için gıda gibidir.Ayrıca köeğin salyası hastalık saçar.
Asıl ve manevi sebep köpeğin nankörlüğüdür.Köpek her kim bir lokma ekmek verirse ona kul köle olur.Hatta deyim bile var "köpeği olmak" diye.
Asıl nimeti vereni yani Allah ı unutur,asıl nimet vereni insan olarak görür.
Kedi ise bilinenin aksine nankör dildir.Asıl nimet vereni (o nimeti yaratanı toprakta yetiştireni yağmurla büyüteni vs) yani Allah ı bilir.Önüne bir iki lokma yiyecek koyan nimete zadece aracı olan insana teşekkür babında bir iki sürtünür yakın davranır o kadar.

"Köpek giren eve melek girmez" lafının sahih hadis olduğu tartışmalar arasındadır. Sahih-gerçek olup olmadığı şüphelidir. Tüm melekler rahmanidir ve rahmet meleğidir. O zaman azrailin de girmemesi gerekir o eve. Bir çok İslam alimi bunun sahih hadis olduğunu düşünmüyorlar. Tüm varlıklar Allah'ı hamd eder kendi dillerinde. Allah'ı inkar eden bir varlık yoktur insanlardan başka. Kedi ve köpekler diğer tüm yaratılmışlarda olduğu gibi insanların hizmetine sunulan varlıktır. Ezan okunurken hiç uluyan köpek görmediniz mi siz? Her sabah ezanında bizim köpeğimiz kapının önünde havlayıp bizi uyandırır. Ve bazı sabahlar benımle beraber camiye kadar gelir. Kedilerim de var. Onlar da gelirler :)