Hızır Aleyhisselamı görmek isteyenler için yapılan uygulama

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Eğer Hızır Aleyhisselam'ı gerçekten görmek isteyenler bu vericeğim uygulamayı yapsınlar... :)

Kırk gün beş vakit namazdan sonra 40'ar kere :

Hüvel evvelü vel ahırü vez zahiru vel batınü ve hüve bi külli şey'in alim

Eğer manası ney diye soruyorsanız : O ilktir, sondur, zahirdir, batındır. O, herşeyi bilendir.

Ayeti kerimesini okumaya devam ederseniz Hızır (a.s) size görürünür

Bu uygulamaya dayanamam diyenler o zmn siz kalpten bir şekilde görmek istemiyorsunuzdur unutmayın bunu... :)

Saygılar Shamanistic..

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili Shamanistic denedin mi bu uygulamayı?

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Ben şuan uygulama yapmıyorum sadece gerçek ve yapılabilir uygulamaları paylaşıyorum ben daha hiç uygulama yapmadım daha benim uygulama yapmam için çok var .. . :)

Bu uygulama sabır ister ama sonucunda da hedefine ulaşmış olursun..

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili Shamanistic atladığın bişey var. Aslında çoğu arkadaşımızın atladığı bir konu. Şimdi vidrler yapılırken sadece dil ile söylemek yetmez. Aslında dil ile söylememek gerekir. Eğer halvette isen virdleri söyleyerek yapabilirsin. Namazdan sonra virdleri yaparken kalp virdi yapman gerekir. Kalben yapılan zikirler daha etkilidir. Burada etkili bir kaç husus daha var.
1- Allah için yapman gerekir. Kendi şahsi çıkarlarının olması için değil.
2-Vucut ve elbiselerinin temiz olması gerekir.
3-Virdleri yaptığın yerin temiz olması gerekir.
4-Namaz vaktin içinde kılınmalı ve Zikirler vakit dolmadan yapılmalıdır.
5-Namazlar eksiksiz kılınmalıdır.
Bu söylediklerim sadece bir kaçı. Bunun gibi daha niceleri var. Emeksiz yemek olmaz. Kolay yoldan bu yolda başarı vaadeden ve umanlar çok yanılır. Gördükleri hayalden başka bişey olmaz. Öteye gitmez. Gerçekten başarılı olmak isteyen bütün hususları iyi bilmeli ve öyle çalışmaya başlamalıdır. Yoksa yarım bilgiler ile hiç bir başarılıya ulaşılamaz.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Doğru diyorsun ben senin söylediğin ayrıntıları yazmadım anlarlar diye ama bundan sonra uygulama yazarken o ayrıntıları ve daha önemlileride yazarım.. :)

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Günümüz müslümanları hızırı görselerde tanıyamazlar
kanuni sultan süleymanın bir süt kardeşi vardı bu zaat hak ehlindendi beşiktaşlı yahya efendi,Kanuni duyduki yahya efendi hızır ile görüşürmüş bunu yahyaya sordu yahyada doğrudur hünkarım dedi bizide onunla görüştürürmüsünüz diye sordu kanuni nasip kısmet hünkarım diye cevap verdi yahya efendi
gel zaman git zaman birgün kanuni saltanat kayığıyla gezi yapmak ister yanında yahya efendi vardır ve yanında bir arkladaşıyla gelmiştir 3 ü birlikte saltanak kayığına binerler yahya efendinin arkadaşı çeşitli işaretler sunar kanuni anlam veremez sonunda gözünü kanuninin parıltılı yüzüğüne takar kanunide derki heralde yüzüğümü istiyor vereyimde bakışlarından vazgeçsin ve yüzüğü veriyor yahya efendinin arkadaşı yüzüğü aldığı gibi denize fırlatır kanuni bozulur ama yahya efendinin hatırına birşey demez nihayet inecekleri yere geldikleri zaman yahya efendinin arkadaşı elini suya daldırır ve bir müddet önce attığı yüzüğü denizden çıkarır yani bir mucize gibi birşeydir bu ve adam oradan hemen uzaklaşır gider tabi kanuni şaşkındır 1 saat önce denize atılan yüzük elle konulmus gibi gene denizden çıkarılmıştı kanuni yahya efendiye sorar bu kimdir yahya efendi derki bu hızır aleyhisselamdı hünkarım o halde bizi niye tanıştırmadın diye sual eder kanuni yahya efendide dediki o sizinle tanışmak istedi hatta izinle tanışmak için çok çaba harcadı ama siz ona tanışma fırsatını vermediniz hünkarım..

Bence bu olayda güzel işaretler var hızır gelipte ben hızırım demez,ayrıca şu namaz konusunda biraz karışıklık var sırf hızırı görmek için secdeye varılırsa bu Allah için değil başkası için olmuş olur islamda buna Allaha yapılan ibadete başka niyetleri ortak etmek denir peygamberimizin sahabilerin ve birçok alimlerin de ifadesiyle bu olay gizli şirk kategorisine giriyor bu konuda detayı blgi isteyenler youtubeden "imam gazali - riya ve gösteriş" isimli konuşmayı dinleyebilirkler bilmediğimiz çoook şeyler var şu durumda hızır gelse bile korkarım ki helak etmek için gelebilir

Ayrıca belirtmek isterim hava bölümü islamiyeti ilgilendiren bir mesele olduğu için bu konuda islami bir yorum getirdim bunu belirtmek isterim malum sitede bir çok dine mensup üyeler var yanlış anlaşılmak istemem.

Selametle kalın...

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Yazıda da yazdım 40 gün sonra Hızır(a.s) gördükten sonra tanımak için okumaya devam edecekler bu uygulamanın tesiri o ztn ..Normalde her insan Hızır aleyhisselamı görmüştür ama tanımamıştır ... :) Siz güzel anlattınız o konuyu :) Ve ben ayrıntıları yazdım bunları kendiniz için değil Allah için yapılacağını yazdım..

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
Yazıda da yazdım 40 gün sonra Hızır(a.s) gördükten sonra tanımak için okumaya devam edecekler bu uygulamanın tesiri o ztn ..Normalde her insan Hızır aleyhisselamı görmüştür ama tanımamıştır ... :) Siz güzel anlattınız o konuyu :) Ve ben ayrıntıları yazdım bunları kendiniz için değil Allah için yapılacağını yazdım..

Allah için yapılır evette insan fıtratı gereği bu uygulamayı yaparken istesede Allah için yapamaz :) düşünün hızır gelsin diye bu namazları kılıcaksınız ama Allahta diyor ki sadece benim için namaz kılın,
Bence havvas konusu çook derin bir konudur paylaşımınıza saygı duyuyorum ancak böyle şeyler herkezle paylaşılmamalı diye düşünüyorum birisi yapar bunu imanından olurda farkında olmaz öncelikle büyük bir bilgi birikimiyle alt yapı hazırlamak gerekir diye düşünüyorum
saygılarımı sunarım...

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Orayı biliyorum Havvas çok derin konudur biliyorum ben ve her günde öğrenmeye çalışıyorum..:). Birde bu ilimlerle ilgi yöneticiler sürüsüne yazı paylaştı bilinçsizce yapacaksanız ilgilenmeyin ve herkes kendi bacağından asılır diye o yüzden o yazıyı dikkatte alarak paylaştım :) Burda bu uygulamaları bilinçli yapan kişiler var ve bu uygulamayı arayan bilinçli kişiler vardır diye paylaştım..Ama sizin yazınızı dikkate alırım.. :)

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
Orayı biliyorum Havvas çok derin konudur biliyorum ben ve her günde öğrenmeye çalışıyorum..:). Birde bu ilimlerle ilgi yöneticiler sürüsüne yazı paylaştı bilinçsizce yapacaksanız ilgilenmeyin ve herkes kendi bacağından asılır diye o yüzden o yazıyı dikkatte alarak paylaştım :) Burda bu uygulamaları bilinçli yapan kişiler var ve bu uygulamayı arayan bilinçli kişiler vardır diye paylaştım..Ama sizin yazınızı dikkate alırım.. :)

Sitede mabet sahiplerinin bilgi derecelerine kimse erişemez bence kendilerinin o yazılarını bende defalarca gördüm haklı bir yazıydıda ama şu fark var
mabet sahipleri ve yöneticiler kalkıp insanlara din öğretmenliği yapıcak değil belirli yolların nereden geçtiğini söylerler ve bunu sırf havvas içinde söylemezler bir uyarıda bulunurlar bu işi öğrenmek isteyende ordaki yazılanları dikkate alarak bir alt yapı hazırlar
yani yöneticiler bir nevi yol gösterici bilgiler verirler o yolu izlersek faydası bizedir

Ayrıca bir konu dikkatimi çekti sizi kırmakta istemem hatırlarsınız 3 harfliler meselesinde hz.muhammedin cinlere mektubu diye bir mektup paylaşmıştınız orada demiştiniz ki "ben bunun uygulayıcısıyım" bu konudaki bir yorumunuzdada "Ben şuan uygulama yapmıyorum" dediniz
belki bu uyarıyı yapmak bana düşmez o yüzden kusuruma bakmayın ama bu işin uygulayıcısı değilseniz bence sadece öğrendiklerinizi paylaşın
olaki alıntı yaptığınız yerde bir yanlış vardır kişide bunu uygular farklı şeyler meydana gelebilir benimki sadece nacizane kardeşçe bir uyarı
haddimi aştımsa kusuruma bakmayın

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Hayır ben uygulayıcısıyım yani bu uygulamayla ilgileniyorum onu öğreniyorum o ilimle ilerlemeye çalışmaktayım anlamında dedim..O dua meselesinde yanlış yapmıştım hatamı biliyorum bende ztn...Ama artık öyle hatalar yapmıyorum uygulayıcısıyım(bu ilimde ilerlemekteyim,öğrenmekteyim) ben uygulamaları şimdi yapmıyorum daha benim vakit olduğunu biliyorum ama artık paylaştım bilgilerde hata yapmıyorum yapmamaya da çalışıyorum...Uyarmanız beni mutlu ediyor ...O duayı bilmeden paylaşmıştım tam olarak bilmeden..Sonra Urum beyden öğrendim hatamı anladım..Bu uygulamayı paylaşırken her şeyi dikkate aldım ve bunu yapabilicek kişilerin az olduğunu biliyorum çünkü çoğu kişi 40 gün 40'ar kez lafını görünce bırakıyor amacına ulaşmayı yar yolda bırakıyor ...Ve bu uygulamayı yapabilicek kişilerin ztn bilinçli olduğu belli olur..Ben orda ayrıntıları yazdım..

Ayşaman kardeşimin verdiği ayrıntıları göz önüne alarak paylaşıyorum artık:
1- Allah için yapman gerekir. Kendi şahsi çıkarlarının olması için değil.
2-Vucut ve elbiselerinin temiz olması gerekir.
3-Virdleri yaptığın yerin temiz olması gerekir.
4-Namaz vaktin içinde kılınmalı ve Zikirler vakit dolmadan yapılmalıdır.
5-Namazlar eksiksiz kılınmalıdır.

bu ayrıntıları göz önüne alarak uygulamaları düzenleyerek derleyerek toplayarak paylaşıyorum 10 okuyorum 1 paylaşıyorum..Eski halimden eser kalmayacak size de söz veriyorum :)

tahita

Kayıtlı Üye
Ne Tanrı'nın kendisi, ne de yetkilendirdikleri büyü yapılabilecek varlıklar değildir; Naçizane görüşümüz. Kaynağı tarafımızca unutulmuş lakin mutlaka hatırlayanlar olacaktır. Bir vatandaş bir zat-ı muhtereme gider ve peygamber efendimizi görme arzusunu ve ne yapabileceğini sorar. Dua tavsiye edilir. Gerçekten isteme de. Vatandaş bakar, olmaz; Yine gider. Muhterm bu kez tuz tavsiye eder; Der ki 'Yarın sabahtan akşama kadar her yediğinden içtiğinden üstüne bir avuç tuz ye, görmek istiyorsan yolu bu.' Yapar. Ertesi sabah hışımla gider. Olmadı der sadece berrak sular, şelaleler, dereler gördüm. Zat-ı muhteremin cevabı: " Hah, nasıl ki suyu şevkle arzu ettin, aynı şekilde Resulallah'ı görmeyi de arzu et; Görürsün."