Havas İlmine ait bir kelime bilmeyip davet yapıcam diyenlere

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bune ya daha dün arkadaşın tekini uyardım Havas ilmine ait bir kelime bilmezken Havas konularında uzman kişilere yorum yapıp terslik yapıyordu eğer bu konulara ilgin varsa bu ilmi öğrenmek istiyor git ders al araştır kendini buna ver dedim tamam dedi.Ve bugün yine o kişi gidip büyü konusunda birisini daha tersledi sonra da grupta paylaşılan bir davet uygulamasını akşama deneyeceğim dedi onu bu davet uygulamalarıyla ilgili uyardım bilmeden etmeden davet yapılmaz dedim uyarmak için mesaj yazdım git araştır dedim git bu konuları öğren dedim kendini ver dedim o kişiden gelen mesajda ben araştırdım ve akşam davet yapıcam daha 1 gün geçmeden o kişi Havas'çı olmuş olaya bak ya ben Havas ilmine kendimi vereli 1,5 ay oldu ve hala da kendimi geliştiriyorum beni biliyor buradan çoğu kişi ben 1,5 aydır araştırmama rağmen bir davet bile yapmadım o kişi 1 gün araştırdı davet yapıcam diyor gidiyor burdaki uzmanları tersliyor ondan en son gelen mesajta ben davet yapıcam o varlıklar bana bir şey yapamaz benim onlara zararım dokunur siz olsanız bu kişiye naparsınız ya onu 2 kere güzel şekilde uyardım kendine zarar vericeksin dedim dinlemiyor ...

Bu zamanlar çoğaldı böyle kişiler gerçi hepimiz zamanla öyledik ama bu tür kişiler çocuk oyuncağı sanıyor bu işleri o kişiden gelen mesajda merak için yapıcam diyor daveti ..

Ve daha böyle kişiler gördüm insanı sinir ediyor uğraştığım ilime bakıyorum birde onu dalgaya alan kişilere baktıkça sinirim artıyor yav siz olsanız emek verdiğiniz bir ilmi dalgaya alan kişiye sinir olmazmısınız ??

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Kesinlikle haklısınız. Ergen filtresi mi koysak ne yapsak :)

fthbl

Kayıtlı Üye
Ben sinirlenmedim sadece cesaretine hayran kaldım.
Ama bence önemli olan uğraşma süresi dil,niyeti.
İsterse 50 sene uğraşsın niyeti eğer nefsaniyse ben olumlu bir sonuç alacağını zannetmiyorum.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Evet her şey niyete bağlı ama o kişilerin niyeti yok ki merak için yapıcam diyorlar ...Dalgaya alıyorlar...
Rabiosa doğru diyor meraklılara ve dalgaya alanlara filtre olsa ne güzel olurdu..

origanum

Yönetici
İsteyen uygular kime ne, kimseye yapın yapmayın diye karışılmaz bu sitede. Herkes kendi bacağından asılır. O isim vermediğiniz kişinin kim olduğunu biliyorum tıpki sizin daha çömez aşamasında bile olmadığınızı bildiğim gibi. Ona karşı söylediklerinizi kendiniz için de empati kurun. Sitede az bildiğiniz uygulamaları çok biliyormuş gibi lanse ettiğinizi ve eksik bilgilendirme yaptığınızın farkındayız. O kişi bir nevi intihar ediyor cehaleti ve sabırsızlığı ile, uğraşmaya emek harcamaya vakti olmadığı bahanesi ile tüm geri kalan vaktini kendi ölümüne ayırıyor. Peki ya siz? Bu işlerde 10 yıl çalışan bile hala çömez seviyesinde iken, ancak ustasının gözetiminde onun etrafındakileri toparlayacak ve onun denetiminde basit işleri yapıp, beceremediği yerler konusunda fırça yiyecek ve çile çekecek iken siz daha dünkü alakanız ile birden bilgili ve söz sahibi kategorisine mi alıyorsunuz kendinizi? Bu ne özgüven ve cürettir böyle? İnsanlar bu iş için ömürlerini adarlar, daha çocukken başlarar ve yaşlılığında usta olurlar, kimi onu da olamaz. Hiçbirşey bilmediğini bilmek ve haddini bilmek en büyük erdemdir ve erdemlerin tamamına sahip olunmadan bu işlerde zırnık ilerlenmez.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Ben kendimin daha bir çömez bile olmadığımı biliyorum ama göz göre kendilerini tehlikeye atmalarına susulmuyor ve ben kendimi söz sahibi değil bilgili hissetmiyorum sizin söyledikleriniz karşısında ben daha bu konularda anaokulu öğrencisi kalırım ama ben bu konularda ilerlemek konusunda ciddiyim ve verebildiğim kadar doğru bilgi vermeye çalışıyorum ve çok biliyorum da demiyorum az biliyorum ama öğrenmeye de çalışıyorum..Ve ben haddimi biliyorum ama o kişiyi görünce susamadım..1,5 ay araştırmayla öğrenmeyle bir şey olunmaz biliyorum ..Yaşlılıkta usta olunur onu da biliyorum..Ve daha söyleyecek söz bulamıyorum haklısınız.. Özür dilerim ama haklı değilmiyim herkes kendi bacağından asılır ama göz göre göre kendini tehlikeye atıyor..

striker

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bune ya daha dün arkadaşın tekini uyardım Havas ilmine ait bir kelime bilmezken Havas konularında uzman kişilere yorum yapıp terslik yapıyordu eğer bu konulara ilgin varsa bu ilmi öğrenmek istiyor git ders al araştır kendini buna ver dedim tamam dedi.Ve bugün yine o kişi gidip büyü konusunda birisini daha tersledi sonra da grupta paylaşılan bir davet uygulamasını akşama deneyeceğim dedi onu bu davet uygulamalarıyla ilgili uyardım bilmeden etmeden davet yapılmaz dedim uyarmak için mesaj yazdım git araştır dedim git bu konuları öğren dedim kendini ver dedim o kişiden gelen mesajda ben araştırdım ve akşam davet yapıcam daha 1 gün geçmeden o kişi Havas'çı olmuş olaya bak ya ben Havas ilmine kendimi vereli 1,5 ay oldu ve hala da kendimi geliştiriyorum beni biliyor buradan çoğu kişi ben 1,5 aydır araştırmama rağmen bir davet bile yapmadım o kişi 1 gün araştırdı davet yapıcam diyor gidiyor burdaki uzmanları tersliyor ondan en son gelen mesajta ben davet yapıcam o varlıklar bana bir şey yapamaz benim onlara zararım dokunur siz olsanız bu kişiye naparsınız ya onu 2 kere güzel şekilde uyardım kendine zarar vericeksin dedim dinlemiyor ...

Bu zamanlar çoğaldı böyle kişiler gerçi hepimiz zamanla öyledik ama bu tür kişiler çocuk oyuncağı sanıyor bu işleri o kişiden gelen mesajda merak için yapıcam diyor daveti ..

Ve daha böyle kişiler gördüm insanı sinir ediyor uğraştığım ilime bakıyorum birde onu dalgaya alan kişilere baktıkça sinirim artıyor yav siz olsanız emek verdiğiniz bir ilmi dalgaya alan kişiye sinir olmazmısınız ??

bu açılan konunun muhatabı benim.
teşekkür ederim iyi temennileriniz ve uyarıcı cümleleriniz vede özelden yazılan yazıları , topluma açık bir yerde ifşa ettiğiniz için.
adı üzerinde özel mesaj , özelden uyarıp, bu şekilde lanse etmeniz gerçekten beni çok üzdü.
bilmemek ayıp değil , öğrenmemek ayıp, bende bu siteden bilmediklerimi öğrenmeye çalısıyorum,
sizin ben bile demeniz , beni çok düşündürdü, siz bile... ben bile... parentezi açıp yüzlerce satır yazıp parentezi kapatabilirim ama karşılıklı tartışma olmaması için bu konuda susuyorum.
bu konuyu görünce aklıma şu kısas geldi,
bir zamanlar fakir bir aile varmış , komşusu ise çok zengin , birgün komşu bir hayvan kestirmiş, bu fakir aileye de vermiş. adam, başı önünde teşekkür etmiş.
tabi komşu bu fakir adamı nerede görse , yedinizmi eti, ailecek aç karnınızı doyurdunuzmu , der. adamda başı önünde saolasın sayende ...
diğer gün yine aynı rencide edici cümleler ,
başka bir gün halka açık bir yerde etin, en güzel kısmınıda size verdim ailecek karnınızı doyurdunuzmu diyince, fakir adam ses çıkarmadan evine gider, eti alıp uzatır.
der ki ; al efendim siz pişirin ve yiyin ondan sonra karar verirsiniz , etin en güzel yerimi değilmi ...
saygılarımla...

reblck

Kayıtlı Üye
Her şeyden öte buraya bilgi toplamak, araştırma yapmak için geliyoruz dışarıda bir sürü insan boş ve gereksiz işlerle uğraşıyor ben bir forum sitesine kayıt olana bile saygı duyarım bir şey öğrenmek için çaba göstermiş
yalnız origanum arkadaşımızn dediği gibi eksik bilgilendirme yapıyorsanız gerçekten üzücü ...

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Hayır yapmıyorum eksik bilgilendirme ilk paylaşımım da yardım amaçlı paylaşımım da o hataya düştüm tam araştırmadan paylaşmışım tam bilmeden paylaşmış artık öyle yapmıyorum ben 10 okuyorum bir yazıyorum .. :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Konuyu yazan ve konunun muhattabı arkadaşlarım biliyorum ki gerçekten bişeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Biraz daha durun yerinizde. Özellikle Shamanistic kardeşim ben sana dur diyorum ya durman gerektiği için. Yoksa saygısızlık anlamında değil. Striker arkadaşımız daha çok yeni. Bilmiyor. Öğrenmeye çalışıyor bir hevesli maşallah... Birazda gıpta ediyor burda okuduklarına. Ne olur azcık araştırın. Sorular sormadan konu paylaşımı yapmayın. Kendinizi anca böyle geliştirirsiniz. Ben biliyorum paylaştım demekle olmuyor işte... Sabır herşeyin anahtarıdır. Birazcık zaman ve sabır herşeyi çözecektir.
Hayırlı geceleriniz olsun..

tevhid61

Banlı Kullanıcı
bence kişilere hiçbirşey bilmiyor daha yenii bu kişi demek bile gereksiz zaten diyenler o kadar alim olsaydılar bu sitede bulunma gereği duymazdılar herkes istediğini yapmakta özgür sen sadece uyarını yaparsın ve başına gelebilecekleri söylersin gerisi kişinin kendi özgür iradesine kalmış ister yapar ister yapmaz isterse hiçbirşey bilmesede biliyorum der

striker

Kayıtlı Üye
uygulamayı yaptım, hiçbirşey olmadı, kağıdı yanlız tüpte yaktım. külleri bahçeye serptim.
sonra kelimeleri tekrarladı. 38 olunca gözlerimi kapatıp, türkan şoray gibi birisinin geleceğini hayal ettim :)
heyecan veren tek şey de gözlerimi kapayıp, açmak oldu.
hiçbirşey gelmedi,
olağan dışı şeylerin olmasını bekledim ama olmadı, foruma yazacak birşeylerin olmasını istiyordum, mesela perdeler kımıldadı, lambalar yandı söndü gibi.
gerçekten olağan dışı bir olay aradım durdum. sonunda bahçeye çıktım , etrafa bakıp, birşeyler aradım, yine bulamadım, herşey aynı,
gelen felan olmadı.
tşk ler.

Çınar

Kayıtlı Üye
uygulamayı yaptım, hiçbirşey olmadı, kağıdı yanlız tüpte yaktım. külleri bahçeye serptim.
sonra kelimeleri tekrarladı. 38 olunca gözlerimi kapatıp, türkan şoray gibi birisinin geleceğini hayal ettim :)
hiçbirşey gelmedi,
olağan dışı şeylerin olmasını bekledim ama olmadı, foruma yazacak birşeylerin olmasını istiyordum, mesela perdeler kımıldadı, lambalar yandı söndü gibi.
gerçekten olağan dışı bir olay aradım durdum. sonunda bahçeye çıktım , etrafa bakıp, birşeyler aradım, yine bulamadım, herşey aynı,
gelen felan olmadı.
tşk ler.
Sesli güldüm gerçekten. :D
İlk davetindi sanırım, tecrübe oldu işte.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Deneme yanılma yöntemi diye buna denir. Sabır ve zaman diyorum ama kimeee :D

striker

Kayıtlı Üye
sanırım , bezi odada yakmam lazımdı, ben is olmasın diye , bahçede yaktım, sonra odada dua sını yaptım. , galiba ikisi aynı mekanda olmalıydı.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Bezi ve tüm her şeyi sessiz bir odada yakıp yapman lazımdı :) :)

canmert196

Kayıtlı Üye
davetler kisiye ozeldir kendi enerji seviyeniz icin hazirlanmis bir tarif olmali :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
hiçbirşey gelmedi,
gelen felan olmadı.
tşk ler.

Ben sizi tebrik ediyorum :D Biraz ani bir hareket olmuş ama çoğunluğu bu cesareti ömür boyu bulamıyor

striker

Kayıtlı Üye
Ben sizi tebrik ediyorum :D Biraz ani bir hareket olmuş ama çoğunluğu bu cesareti ömür boyu bulamıyor

aslında , burada birşeyler görüp sizlere detaylarıyla anlatmayı çok istiyordum, cesaret değil bence, aslında ben belkide yanlış düşünüyorum ama , bu tür varlıkları , tanımadığım insanlar gibi görüyorum.
nasıl ki , ilk adımı sen atınca , duyguların da ve hislerinde samimi olunca, karşındakide sana aynı şekilde hitap ediyor , bunun gibi düşünüyorum.
belkide böyle değildir, belkide böyledir bilmiyorum.
öğrenmenin tek yolu var.
tabiki, benim hayatta en ço kdeğer verdiğim konu , saygı.
küçük bir cocuk veya yetişkin bir insan , hiç farketmez, çocuğada saygım aynıdır , yetişkin insanada, insanlara gerçekten saygılıyım.
hayvanlarada saygı duyuyorum. seviyorum yani, saygı sevgi olmasa , insan olmanın anlamı kalmıyor bence.
sonuçta yaklaşımım kötü niyetli olmadığı için, hiçbir varlıktan çekinmiyorum, tabi öcü gibi birden beni korkutursa o ayrı , irkilirim :)
ama genel olarak , cesaretime çok güveniyorum. sizleri seviyorum :)
tşk ler.

MyrCat

Banlı Kullanıcı
öncelikle davet yapmışsın o cesaretin için tebrikler, konuyu baştan sona okudum herkeste haklılık payı var maşallah, ama ben ufak bir tavsiye yapmak istiyorum.
ailecek kaldığınız yerlerde davet yapmayın, yanınızda elektronik eşya olmasın, davet yapmadan korunma dairesi yapın ve davet bitip geleni gönderene kadar o daireden çıkmayın, gelmediğini düşünsenizde bir varlığın gelmiş olma ihtimali çok yüksek olduğu için gelmese de gönderme işlemlerini yapın