Peri Daveti

SaHiBuZaMaN

Kayıtlı Üye
Yeni bir keten bezi alıp üzerine şu isimleri yaz ( ياعجعج يامعجع يا قرقوط يازين
المواصف الواحا الواحا العجل العجل الساعة الساعة )sonra o bezi alıp bir gaz lambası (zeytinyağlı olanının) içine koyup yak sonra bu isimleri 38 defa oku,daha okuma bitmeden peri hazır olur. hiç korkma zarar vermez. ne talep edersen yerine getirir.okunacak isimler şunlardır:ya ac-acin ya ma'ce-in ya karkutin ya zeynel mefasifu

kaynak:Tılsımat Simya ve Havvasu muhtelife

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Perilerden maksat dişi cin ler olduğu söylenir acaba bu konuda peri diye adlandırılan bizim anladığımız manada perimidir

SaHiBuZaMaN

Kayıtlı Üye
Perilerden maksat dişi cin ler olduğu söylenir acaba bu konuda peri diye adlandırılan bizim anladığımız manada perimidir

Peri, birçok farklı kültürün efsane, folklor ve mitolojisinde bulunan bir ruh veya doğaüstü yaratıktır. Genellikle insan görünümünde, çoğunlukla çok küçük olduğu ve uçmak, büyü yapmak, geleceği görmek veya etkilemek gibi doğaüstü güçlere sahip olduğu düşünülmüş ve böyle tasvir edilmiştir. Popüler kültürde çoğunlukla genç ve güzel kadınlar olarak tasvir edilseler de, eskiden bitkin yaşlı kadınlar veya yaramaz yaşlı erkekler olarak tasvir edilirlerdi. Farsça kökenli bir kelimedir.
Peri , eski Türk inanışında "melek"tir. Aslı "Perişte" dir ve diğer türk dillerinde günümüzde de bu şekilde kullanılmaktadır, bizde ise kısalarak Türkçemize peri şeklinde girmiştir.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Gerçek bir uygulamadır. Davet için öncelikle hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. Onu belirtmemiş arkadaşımız. Temiz sessiz bir odada yalnız olmanız v.s bunlar zaten davetlerin başlıca kuralı olduğu için heralde belirtmemiş.
Teşekkürler emeğine sağlık...

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
siz denediniz mi ? merak ettiğim şey şu bu daveti yaptığınızda bişeyler geldiği zaman gelecek olanın şekli şemali nedir ?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Güzel bir soru... Varlıklar bir bedenden yoksun oldukları için herkese farklı görünebilir. İnsan kılığında gelebilir, hayvan kılığında gelebilir. Kendini göstermez sadece sesini duyabilirsiniz... Farklı yani.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
Güzel bir soru... Varlıklar bir bedenden yoksun oldukları için herkese farklı görünebilir. İnsan kılığında gelebilir, hayvan kılığında gelebilir. Kendini göstermez sadece sesini duyabilirsiniz... Farklı yani.

ozaman biz peri değilde normal varlık diyelim bunlara nekadar sevimli olup olmadıklarınıda onları yaratan bilir ancak :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Tabiki.. Peri deyince biraz daha cana yakın bir varlık gibi geliyor ya bize. O yüzden bizim isteğimize göre şekil alabilirler ve güzel görünebilirler belki..

xtina

Banlı Kullanıcı
arapça olan yaıyı yazmaya nerden başlıcaz parantez içinde olduğu için alayamadım üstten sağdanmı yoksa alttan sağdanmı bide bu duanın vurgusu nasıl yani ya ac-cin derken ordaki ac ayn cim harfimi cevaplar için şimdiden teşekirler

zayice

Kayıtlı Üye
Peki davet yapıldı ve sorulacak şeyler soruldu diyelim geri göndermek için nelerin yapılması lazım acaba ? bilgilendirebilirseniz sevinirim :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sol üstten başlayacaksın yazmaya. Benim arapça ile aram pek iyi değil o yüzden yazıldığı gibi okudum ben :D Konuyu açan arkadaşımızın elinde kaynak varsa kitap falan bir resmini çekip koyarsa daha net anlaşılır konu. Göndermek istediğin zaman teşekkür et gönder. Ha gidiyor mu? Hayır bir süre daha seninle kalıyor hissediyorsun. Bazen tamamen insanlarla da yaşıyabiliyorlar. Musallat şeklinde. Yapman gereken gelen varlığı göndermek için hazırlanmış her hangi bir duayı okumak. Foruma biraz göz atarsanız mutlaka bulursunuz.

striker

Kayıtlı Üye
çok merak ettim , peri ismi kulağa çok hoş geliyor .
bu formülü bu gece deneyeceğim.

xtina

Banlı Kullanıcı
duadaki mefasifu mu olucak yoksa mevasif mi ??

striker

Kayıtlı Üye
ben yaptım bu daveti :)
kolay ve egzotik, daveti yaparken olacak gibi hissediyosun ama bende olmadı.
üzerinde çalışma yapıyorum, kendimi geliştiriyorum