Şifacılık hakkında sorularım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Merhabalar öncelikle herkeze
şifacılık bölümü ilgimi çeken bir bölüm oldu ve bu yolda ilerleme niyetim var
şu anda bu konudaki bilgileri okuyup iyice sindirmeye çalışıyorum
ancak bu konuda bazı sorularım var merak ettiğim umarım bunlara cevap bulabilirim ve umarım konuyu doğru yere açmışımdır

1-Titreşim seviyemi nasıl gözlemleyebilirim veya nasıl hissedebilirim ? Titreşim seviyem az olursa ne olur çok olursa ne olur ?

2-Kendimde önce nefes tekniklerini mi uygulamalıyım ? yoksa nefes tekniklerinden önce katetmem gereken yollar mı var ? bu nefes tekniklerini programlı bir şekilde hergün yaptığım takdirde kendime ne gibi artı (+) ' lar kazandırmış olurum ?

3-Nefes tekniklerinde hangisi faydalı zararlı bilinmez gibi bir yazı okudum sitede nefes tekniklerinin zararlı olanlarıda varmı ? kişiye göremidir bu nefes teknikleri ? bunun faydalı olanını nasıl anlarız ?

4-Enerji güneş su ağaç ve yemeklerdende gelir deniliyor.Bunlardan kendimize nasıl enerji çekeriz ?

5-İnsan kendisinde ne kadar negatif enerji olduğunu nasıl anlar ?

6-Ben bu yolda sırası ile neleri öğrenmeliyim ilk başta nefes tekniklerimi elleri hassaslaştırmak mı ne yapmalıyım ? sağolsun bu konuda yetkin birisi bana epeyce vaktini ayırıp bir çok yazılar paylaşmıştı bilgisayarıma indirmiştim ancak bilgisayarımın çökmesiyle malesef o yazıların tamamı gitti :( şimdi tekrar o yazıları bulmaya çalışıyorum sitede mevcut olanlarını ve bu konuları anlayarak öğrenebilmek için bu soruları sorma gereği duydum yardımlarınızı esirgemezsiniz umarım...
6-Gözle görülmeyen aura ruhi yeteneğe sahip kişilerce hissedilir veya 3. göz ile görülebilinir deniliyor.Bu iki yeteneğe de sahip olmayan benim gibi birisi bu durumda ne yapıcak ? sanırım aurayı hissetmeden veya görmeden enerji şifasında birşey yapamaz bu durumda benim çıkış noktam neresi olmalıdır ne yapmalıyım ?

7-Elleri hassaslaştırmak çarkaları hissetmek için yeterlimidir bununla birlikte ek olarak neler yapılır ?

bendekiben

Elit Üye
Sorularınız çok geniş bir bilgi yelpazesi oluşturduğundan size en uygun bilgileri seçerek linklerini vermek istedim.
Fiziksel ve ruhsal bedenimize enerji girişinin kapıları olan çakralar sizin ilk olarak üstünde durmanız gereken konudur.Çakraları açmak (daha doğrusu blokajları temizlemek) için meditasyon,imgeleme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Aşağıda çakralarla ilgili geniş bilgi bulunmaktadır.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?366-Çakralar-Hakkında-herşey&highlight=çakralarfiziksel
http://www.gizlimabet.com/showthrea...k-için-ne-yapabilirsiniz&highlight=aura+görme

Daha sonra ele alacağınız konu enerji bedenlerimiz ve bu enerji bedenlerine ve dolayısıyla fiziksel bedenimize etkisi büyük olan yaşamsal güç kaynağı prana yı vücudumuza çekebilmek için nefes teknikleri ,imgelemeler, meditasyonlar olacak. Bu konuyla ilgili bilgiler de aşağıda mevcut.Ayrıca sorunuzun cevabı evet, nefes teknikleri doğru bir şekilde uygulanmaz ise bazı rahatsızlıklar doğurabilir.Özellikle tansiyon,kalp ,astım gibi rahatsızlıkları olan kişilerin yeterince bilgilenmeden uygulamaması gerekir.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?11102-Enerji-Bedenlerimiz
http://www.gizlimabet.com/showthrea...-Hava-Prana’sı-ve-Ağaç-Prana’sı-Nasıl-Çekilir

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?24772-Pranik-Nefes-ile-Prana(yaşam-enerjisi)-Çekmek!

http://www.gizlimabet.com/showthrea...ma-Meditasyonu-sesli-video&highlight=imgeleme
Ayrıca ruhsal olarak kendimizi daha yüksek seviyeye çıkartmak için olumlamalar ve farkındalığımızı da yükseltmemiz gerekir.Bununla ilgili sitede geniş bir bilgi birikimi var.Göz atmanızı tavsiye ediyorum ki zaten biliyorsunuzdur.Duygusal tıkanmalar hem ruhsal hem de fiziksel bedenlerimizi etkileyecektir.
Aura görebilmek için yapılacak çalışmalar ve duru görü çalışmaları enerji bedenlerini görebilmemizi sağlar.Aşağıda bununla ilgili bilgiyi de bulabilirsiniz.
Işık
Eğitim için loş ışık olmamalı. Yumuşak (fazla parlak olmayan) ışık olmalı (normal gündüz ışığı). (Fazla parlak ışığın gözüne çarpıp görmeni engellememesi için.)
En iyisi ışık senin arkandan ve üstünden gelsin. Senin görüş alanına gelen ışık aura görmeye çalışırken seni rahatsız edecek ve aura görmeyi zorlaştıracak. Üstünden ve arkandan gelen 100 watt ampul ışığı iyi.

BİRİNCİ Adım
Bir kitap al ve onu mavi veya kırmızı parlak bir kaplama ile kapla ve onu masada dik yerleştir. Ondan 2 metre veya en az 1,2 metre uzakta ol. Duvarın soluk renkte olsun. Parlak renkli duvara doğru aura görmeye çalışma. Duvarın rengi uygun değilse arka plana uygun bir çarşaf veya kâğıt yerleştir.
Notlar;
1- Kitap sadece renkli kâğıt için bir destek. Bakacağın renkli kâğıdın aurası kitabın aurası değil. Renkli kağıtla kaplanmış bir tuğla kullanmak da duvarda asılan renkli kağıt parçası ile aynı sonucu verecektir.
2- Mavi ve kırmızı renklerin auraları en parlak ve görülmesi en kolay olanlar.
3- Rengin aurasının ton ve parlaklığı kullanılan rengin gölge ve tonuna göre değişir bu yüzden sadece parlak ana renkleri kullanın.
4- Bunun için herhangi bir palak renkli cisimleri kullanabilirsiniz. (Giysi, oyuncaklar vs.)

İKİNCİ Adım
1- Gözlerini kapat ve biraz derin nefes al ve rahatla. Sakinleştiğin zaman kitaba bak. Gözlerini herhangi bir şeye odaklama sadece kitabın biraz kenarından ve onu geçecek şekilde bak. Kabataslak bakıyormuşsun gibi fakat arkasındaki duvara odaklanma.
2- Cisme cismin merkezinden değil cismin kenarından bak. (2 inç kadar.)
3- Bu bakışını sabit tut ve gözlerini dinlendir. Yaparken gözlerini veya alnını zorlama ve germe. Konsantre ol. Yoğunlaşmaya ihtiyacın var fakat rahat ve durgun bir bakış olmalı aynı hayal ederkenki bakış gibi.
Göz Kırpmak
Gözlerini kırpman gerektiği zaman kırpabilirsin yoksa bu gözlerini yorar yakar ve sulandırır. Odağını değiştirmeden gözlerini kırp. Göz kırpmak auranın bir veya 2 saniyeliğine kaybolmasına sebep olacak fakat hemen yeniden görünecek. (Eğer sakin ve rahat odak bakışına devam edersen).
Alın Çakrasını Açma Yöntemi
1- Çok yorgun olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırla. Günlerce uyumadığın zaman nasıl hissettiğini ve gözlerini nasıl zorlukla açık tuttuğunu hatırla.
2- Yorgun gözlerini açmaya çalışmak 3. göz çakrasında güçlü bir zihinsel açmaya sebep olur. -onu uyararak-
Bu nasıl çalışır:
a- Zihinsel açma işi senin bedensel bilincini 3.göz çakrasına yöneltir.
b- Senin bedensel bilincin bedeninin bir bölümüne odaklanınca ve sen düşünce ile bu bölgeyi uyarınca bu bölgendeki enerjin kuvvetli bir şekilde harekete artacak.
c- Zihinsel olarak açma işlemi yeteri kadar uygulandıktan sonra 3. göz çakrası açılmaya başlayacaktır.
d- Bu zihinsel açma işini dinlenmişken ve bir nesneye belli bir bakış açısından bakarken uygularsan aurayı görebilirsin. (Direkt objeye bakarak değil).
Renkli kitaba geri dönelim:
Durgun ve rahat odağınla kırmızı veya mavi kaplı kitaba bakarken üste anlatılan zihinsel işlemi uygula. Vücut bilincini alın çakrasına kaydır. Bu bölgeyi zihni olarak hisset.
İpucu:
1- Alın çakrasını tırnağınla hafifçe eşele. Bu, beden bilincini o noktaya kaydırmaya yarar.
2- Göz kapaklarını kaldıran zihni komutu iptal et. Gözlerinin çok ağırlaştığını ve hayal et ve onları kapa biraz sonra yeniden aç. Hangi kasların bunu yaptığını gözlemle. Aynı kas komutunu zihinsel olarak bu bölgede uygula fakat göz kaslarının buna uymasına izin verme.
3- Bunu tekrar tekrar yap. Gözlerinin arkasındaki ağır karanlığı kaldırıyormuş gibi.
4- Zihinsel açma işine devam edersen, 3. göz çakranı uyarırsın. (Onu aktif hale gelmeye zorlarsın.) Objene devamlı rahat bakışın alın çakranı nesne tarafından gönderilen enerjiye uyarlıyacak. Bu enerji beynin görüş merkezine gidecek. Böylece o görüntü resmi olarak algılanacaktır. -parlak bir renkli ışık bandı olarak-
Not: Tüm bu enerji uyarım çalışmalarının bölgesel beden bilincine bağlı olduğunu -özellikle de derideki bölgesel yüzeye- hatırla. Onları etkili yapabilmek için bu zihinsel işlemleri hissetmelisin.
İlk Auran:
Rahat bir bakış ile objenin kenarından onu biraz geçecek şekilde baktığında bir süre sonra (birkaç saniye ila birkaç dakika içinde-ilk başlarda) kitabın etrafında silik bir parlama göreceksin. Sonra kitabın etrafını saran soluk ince bir ışık bandı göreceksin. Bu kitabın eterik aurası.
Biraz sonra kitap mavi ise parlak sarı aura veya kitap kırmızı ise parlak yeşil aurayı göreceksin.
Auraya direk bakarsan kaybolur ona cismin kenarından ve biraz üzerinden bakmalısın. Eğer kaybolursa merak etmeyin birazdan gene görünecektir.

ÜÇÜNCÜ Adım:
1- İlk adımları tamamladıktan sonra birkaç tane kitap al ve onların her birini farklı ana renklerle kapla.
2- Daha parlak renk - daha parlak aura- ve görmesi daha kolay.
3- Bu renkli kitaplar üzerinde çalış ve gördüğün rengi not et.
4- Aynı anda 2 farklı kitabı incele böylece birbirlerinin aura renklerini nasıl etkilediklerini gözlemle.

Aura Güçlendirmek
Aura insanın doğal enerji kalkanıdır. Güçlü bir auraya sahip olan kişiye dışarıdan negatif enerjiler etki edemez, hastalıklara daha dayanıklıdır, ikna gücü daha gelişmiştir, çevresine huzur verir ve canlılık duyguları verir.
Aura güçlendirmek için bir çok yöntem mevcuttur. Reiki, yoga, meditasyon bunların en başta gelenleridir. Sizde küçük bir çalışma ile doğal koruma kalkanınız olan auranızı güçlendirebilirsiniz.
Bunun için her gün 5 dakikalık bir imgeleme yapabilirsiniz.
İmgeleme için öncelikle meditatif bir duruma geçin. Yani oturduğunuz yada yattığınız yerde gözlerinizi kapatın ve gevşeyin. Vücudunuzdaki tüm kasların gevşediğine emin olduktan sonra vücudunuzu çepeçevre saran ışıktan bir alan düşünün. Bu alanı oldukça canlı ve parlak hayal edin. Renk olarak canlı bir beyaz, altın rengi veya gümüş rengi düşünebilirsiniz. Eğer gözünüzün önüne başka bir renk geliyorsa müdahale etmeyin, bırakın o renk olsun. Ancak renkler son derece canlı ve parlak olmalı. Koyu, çamurlu, kirli renkler gözünüze geliyorsa bunların canlı ve parlak renkler olduğunu imgeleyin ve renkleri canlı tonlarla değiştirin.
Bu alanın gitgide genişlediğini, canlandığını ve büyüdüğünü imgeleyin. Alan gittikçe genişlesin. Tüm odayı sarsın hatta evden dışarı çıkarak büyüyebileceği kadar büyüsün. Ne kadar genişletebilirseniz bunu yapmaya devam edin. Ancak bir yerden sonra artık büyümezse durun ve bu alanı bir süre seyredin. Canlı, parlak ve çok büyük bir auraya sahipsiniz. İstediğiniz zaman imgelemeyi bırakabilirsiniz.
Bu imgelemeyi istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapmanız auranızın büyümesini ve canlanmasını sağlayacaktır. Doğal korunma kalkanınızı büyüterek ve güçlendirerek negatif etkilerden korunabileceğiniz gibi kendinizi daha sağlıklı ve daha güçlü hissedeceksiniz. Her gün 5 dakika bu imgeleme size çok faydalı olacaktır. Alıştıkça dışarıda yada istediğiniz yerde bu imgelemeyi yapabilirsiniz. Ancak gözlerinizi kapalı tutun. Çünkü bu beyni alfa durumuna sokar ve imgelemenin etkisini arttırır.

Diğer bir soru ellerinizi hasaslaştırmanız için uygulayacağınız yöntem meditasyon sonrası el çakralarınızı uyarıp(avuç içinizdeki hassas noktanızı bulup üzerine hafifçe bastırmak) daha sonra prana enerjisini çekerek el çakralarınız üzerinde yoğunlaştırmaya çalışmalısınız, bu biraz psi bal yaparmış gibi oluyor.Enerjinin vücudunuza girdiğini gövdenizden geçerek kollarınıza ordanda elinize ulaştığını imgeliyebilirsiniz.Bununla ilgili sitede mevcut paylaşımlar var.

Ve en son olarak size tavsiyem şifa için geniş bir araştırma yapmanız .Size enerjiler ile ilgili bilgileri verdim ama şifa için uygulanacak teknikler farklı reiki ,pranik,…. vs şifa size en uygun gelecek yöntemi seçmelisiniz.Size bu konuyla ilgili tavsiye edebileceğim kitap Keıth Sherwood ‘un ruhsal şifa teknikleri bu kitap sizin bu konuya uygun giriş yapmanızı sağlıyacaktır,okumanızı öneririm.
Sevgiler…

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Sevgili dildarı-suda "Hz. İsa gibi bir şifacı olabilmek için Hz. İsa olmak gerekir" öncelikle bunu unutmayınız. ;)

O kadar çok şifacılık metodu var ki hangisinden başlasanız? En pratik olanı aklıma ilk gelen Reiki. Uyumlanın ve aynı gün çalışmalarınıza kendinizden başlayın! Unutmayın en iyi şifacı önce kendini şifalandırabilendir. Sırasıyla diğer aşamalarını da aldığınız zaman herkesin hayrına, bütünün hayrına olacak şekilde şifa enerjisinin tüüüüümmmm evrene, zamanın ve mekanın ötesine, düne, bugüne ve yarına, tüm varlıklara, denize, güneşe, aya herşeye ve heryere akmasına kanal olabilirsiniz. Daha sonra çalışmalarınıza ve uyumlanmalarınıza paralel olarak titreşiminiz yükselecektir. Yeni bilgiler eklendikçe ve uygulamalarınız artıkça yeteneğiniz de gelişecektir.
Dualarda şifa enerjisidir. Mensup olduğunuz dine ait dualardan yararlanabilirsiniz. Bence mensup olmadıklarınızdan da yararlanabilirsiniz ama mensup olduğumuz dinlerede uyumlanma prosedüründen geçerek girdiğimiz için aklen ve kalben o yöndeki duaları kullanmaya daha yatkın olabiliriz.
İslamiyette Esmalar da aynı şekilde birer şifa hazinesidir.
Bendekiben arkadaşımız da bazı konularda size bilgileri aktarmış zaten.
Siteden çok faydalanacaksınız. Şifacılık konusunda hazırlanmış özel bölümde de birçok bilgi bulabilirsiniz.
Nefes, aura, imgeleme, imajinasyon, ci kong, rukye, manyetizma, tıp doktorluğu, eczacılık... daha daha sayabiliriz bir çok şifa metodu ve prosedürür vardır. Bazıları o kadar da basit değildir uzmanlaşmak için çooookkkk çalışmak gerekir. En en basiti benim ilk aklıma gelen Reiki'dir.
Hayırlı olsun.
Syg.
Kolay gelsin.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Pranik şifacılar kişilerin enerji alanlarını tarar, kapladığı alanı elleriyle algılarlar. Ancak bunu uzaktan öğretmem imkansız. Ancak kendi titreşim seviyenizi ölçmeniz size fazladan bir fayda sağlamaz. Ancak kendi enerji bedeninizi veya başkasınınkini ellerinizle hissetmeniz mümkündür. Avuç içlerimizde küçük çakralarımız vardır, öncelikle bastırıp aktif hale getirin. Daha sonra en kolay yapabileceğiniz yer olan kolunuzda deneyebilirsiniz. Elinizi 2 cm kadar kolunuzdan uzak olacak şekilde üzerinde gezdirin. Başkasında da deneyebilirsiniz, kıyafet üzerinden de yapabilirsiniz. Ama öncelikle odaklanmayı unutmayın.
Sağdan sola, önden arkaya elinizi gezdirin. Bazı bölgelerde elinizde farklı bir his duyumsayabilirsiniz. Bu bölgelerde enerji blokajları olabilir. Ayrıca vereceğim linkten ellerinizi hassaslaştırmak için egzersizleri yapabilirsiniz. Böylece enerjiyi hissetmeniz daha kolay olur.

http://www.gizlimabet.com/showthrea...mayı-Kolaylaştırmak-İçin-Fiziksel-Egzersizler

Nefes teknikleri sayesinde fazladan pozitif yaşam enerjisi(ki-chi-prana) çekmiş olursunuz. Ama bunun için diyafram nefesi kullanmalısınız, nefes alırken karın şişmeli, verirken inmeli. Alışana kadar bir elinizi karnınıza koyabilirsiniz. Her gün düzenli yaparsanız, hastalıklar sizden uzak durur, nefes ritminizi kontrol ederek duygularınızı ve zihninizi kontrol edebilirsiniz. Panik atak gibi sorunlar da ortadan kalkar.Bendekiben' in verdiği pranik nefes tekniklerinden de kendinize yakın hissettiğiniz ve kolay bulduğunuz birini seçebilirsiniz. Güvenilir ve denenmiş tekniklerdir.

Yanlış olan nefes tekniği çok hızlı ve derin nefes almak ve onu tutmaktır, alışık olmayan kişilerde sersemliğe yol açabilir, tansiyon çıkartabilir hatta baygınlığa bile sebep olabilir.

-Enerji güneş su ağaç ve yemeklerdende gelir deniliyor.Bunlardan kendimize nasıl enerji çekeriz ?

Yemek yerken ve su içerken şifa bulacağınıza inanmak da en etkili yöntemdir. Herşey ve herkes enerjiden oluşuyor, yiyip- içtiklerimiz de.

Toprak, hava ve ağaçtan nasıl enerji çekeceğinizi ve çakralarla ilgili linkleri zaten sayın Bendekiben vermiş.

- İnsan kendisinde ne kadar negatif enerji olduğunu nasıl anlar ?

Ne kadar negatif düşünceyle doluysanız o kadar. Hastalıklar da önce zihinde başlar, negatif düşüncelerimizi negatif düşünce varlıkları olarak düşünün ve zamanla içimizi kemirdiğini. Hastalıklar da için için ilerler. Örn. geçmişte yaşadığınız ve hazmedemediğiniz olaylar olmuşsa veya kişi hazımsız bir yapıya sahipse solar plexus= göbek çakranızda blokajlar olabilir.
Enerji akışımızı değiştiren, sekteye uğratan, hastalığa sebep olan unsurları incelediğimizde bunların; negatif düşünceler, zihinsel karışıklık, doğru nefes almama, düzensiz beslenme, hareketsizlik olduğunu görüyoruz. Ve böylece hastalığı bizim yarattığımız ortaya çıkıyor.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?16149-Neden-Hasta-Oluruz

Çakraları algılamanız şart değil, yerlerini öğrenmeniz de başlangıçta yeterlidir.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?17422-Bioenerji

-Gözle görülmeyen aura ruhi yeteneğe sahip kişilerce hissedilir veya 3. göz ile görülebilinir deniliyor.Bu iki yeteneğe de sahip olmayan benim gibi birisi bu durumda ne yapıcak ? sanırım aurayı hissetmeden veya görmeden enerji şifasında birşey yapamaz bu durumda benim çıkış noktam neresi olmalıdır ne yapmalıyım ?

Aura görmek için ruhi yeteneğe sahip olmak gerekmez, yukarda kitapları renkli kaplayarak yapılan uygulama aura renklerini görmek içindir. Öncelikle basitinden başlayın.

Bir arkadaşınızı gün ışığında beyaz duvar önüne oturtun ve siz de karşısına oturun. Omuzunun dış kenarına odaklanın, arada gözlerinizi kırpsanız bile bakmaya devam edin. İlk denemede başaramasanız bile kısa sürede bulutumsu, saydam beyaz aurayı görmeyi başarırsınız.

Şifa yapabilmek için aura görmeniz şart değildir.

Ayrıca size tavsiyem, çok fazla zihninizi meşgul etmeyin. Devamlı okuduklarınızı kendinizde sorgular durumdasınız, biraz akışa bırakın kendinizi. Meditasyon veya tefekkürde amaç bir konu hakkında derin düşünmektir, her konuda değil. En önemlisi de devamlı üstünde durduğum sessiz kalmak! Zihninizi susturmaktır amaç, bilgisayarınıza devamlı dosya yüklerseniz sonunda çöker. Arada yedeklemeli ve bilgisayarı boşaltmalısınız ki yeni bilgilere yer açılsın. Zihninizi rahatlatmayı başardığınız zaman zaten cevaplar da bir şekilde gelir.

Kendinize biraz zaman tanıyın, bir anda şifacı olunmaz. Adım adım, sindirerek yol alınır. Ama şifa vereceğiniz kişiye odaklanabilmek için ilk şart, zihninizi rahat bırakmayı öğrenmektir. Bence ilk yapmanız gereken sessizliği bol bol deneyimlemeniz ve nefes tekniklerini uygulamanızdır. Ayrıca çakralarınızın üstüne elinizi koyarak Allah zikrini yapmanız da çakra dengelemeniz için en faydalı yöntemlerdendir. Ancak bir defa yaptım artık dengelendi diye de bir şey söz konusu olamaz, çünkü negatif bir düşünce bile çakralarda blokajlara sebep olabilir.

• Beğendim
Tepkiler: AJA
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...