Enerji beden (?)

gümüş

Kayıtlı Üye
Adını bilmediğim için enerji beden dedim, ama ne olduğunu bilmiyor ve bilenlerden nasıl adlandırıldığı hakkında bilgi istiyorum ama önce neden bahsettiğimi anlatmayaya çalışayım.

Şimdi uyuyorsunuz, ya da uzandınız gözleriniz kapalı. Bu elle dokunulabilir, gözle görülebilir bedenimizin tarifi.
Bir şey, insan, kedi köpek gibi gene bizim boyuttan bir şey size yaklaştı hatta mesela dokunacak elini / patisini uzattı. Onu bu dokunabildiğimiz bedenle /gözle değil de çünkü o uykuda, diğeri ile görmek . Bu bahsettiğimde temas gercekleşince gercek beden uyanıyor ve görüyor ama anlatmak istediğim her iki tarafta henüz hareket halinde iken hareketin enerjisini kendi beden enerjinizin görmesi fizik temastan hemen önce enerji alanların karsılıklı birbirni sezmesi görmesi gibi. Bu tecrübe yaşayan var mı bilmiyorum, ama vardır diye düşünüyorum. Bilenler nasıl adlandırıldığını biliyorsa, o kelime üzerine arama yapmak istiyorum daha çok anlamak için. Teşekkür ederim.

gümüş

Kayıtlı Üye
His diye düşündüm de, yani görüyorum. Durugörü tarfleri gibi düşünün ama bu durugörü değil bence. Şöyle uzandığınızı varsayalım, kendimdekini tarif edeyim. Yüzüstü yatıyorum, uyuyor ya da uykuya doğru. Sanki benle paralel üzerimde ikinci enerji beden var aynım ama renksiz daha hafif. Onu sadece mesela birisi geliyor uzandığım yere , benden önce bana paralel uzanmıslığından kalkıyor görüyor bir kac sn sonra ben uyanıyorum cunku gelen gelmis oluyor. Arası yani benimle o enerji beden kopyam dediğimin hareketlenmesindeki ara zaman olarak belki bir kac saniye sadece.

Dün gece ilk defa cansız nesne ile oldu, yastığın altında bir yerinde unutmusum bir sey o yere düşmeden fırlamasını o şekilde gördüm yani uzaklaşıyor bir şey pat yere düştü sese uyandım ama arası bir kaç saniye sadece. Uyku halinde bizi saran bir enerji beden var sanki gibi geliyor , daha doğrusu aura dediğimiz belki o uyanıkken de var ama işlevi hakkında belki hiç bir şey bilmiyoruz diye düşündüm gecenlerde yani sadece bizden yayılan enerji diyoruz geçiyoruz ama aslında belki o kadar basit değil ve belki bizi yansıtma harici başka görevleri de var yani olasılık. Ya da aura değil bir adı var onun ama ne ? gibi.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İnsan vücudunu çevreleyen elektromanyetik alan olan “ Eterik beden” (Aura) kainatta her an var olan ilahi kaynaktan gelen evrensel enerjiden beslenir ve insan evrensel enerji ile her an iletişimdedir. İster uyanık olun isterseniz uykuda!
Her ne kadar, her zaman bunun bilincinde olmasakta, biz bir enerji okyanusunun içinde yaşıyoruz. Biz kendimiz enerjilerden meydana geliyoruz; ve tüm bu enerjiler birbirleriyle bağlantı içindeler ve gezegenimizin enerjiden oluşan yapısının sentezidirler.
Eterik beden aslında enerjiden başka bir şey değildir. Görevi değişik tür ve derecelerdeki enerji dürtülerini almak, yaymak ve bu güç dürtüleri ve dalgaları sayesinde harekete geçmektir.
Eterik beden, aynı zamanda, zihinsel ve duygusal dürtülerle, fiziksel formun dışındaki dünyanın bağlantı kurmalarını sağlar. Eterik bedenin ağı aracılığıyla, enerjiler her tür yaşam biçiminin faaliyetlerini ve özelliklerini dışa vurmak üzere sürekli hareket ederler, dolaşırlar ve onları belirlerler.

"Ruh, özündeki sonsuzluk ve ilâhî kudret nedeniyle doğrudan doğruya maddeyle temas edemez. Zaten madde de ruhun enerjisini doğrudan taşıyamaz. Arada başka maddî araçlar, bedenler vardır. Bu ara vasıtalara, ara bedenlere ruhçulukta Perispri adı verilir. Doğu öğretilerinde bu bedenlere astral, mantal, kozal gibi çeşitli adlar takılmıştır.

Perisprital beden, astral beden ya da diğer adıyla süptil beden, asla ruhun kendisi değildir. Sadece daha ince titreşimli bir maddeden oluşmuş bir bedendir.

Ruhçulukta, maddenin değişik vibrasyonel katmanlarından oluşturulan bu bedenlere astral bedenler ya da perisprital yapılar adı verilir. Bir örnek verelim: Kor ateşi, maşa olmadan elle tutamayız ya da elimize kalem almadan yazı yazamayız.

Ruhun da maddesel bedenlerle irtibat kurabilmesi için fevkalâde ince bir maddeden meydana gelmiş ara bedenlere gerek vardır. Bu perisprital bedenlere ruhun mantosu adı da verilir. İnsan çeşitli enerji bedenlerden meydana gelmiş bir bütündür. Ruhtan maddî ortama doğru, bir titreşimler skalası gibi renk tayfının en koyusundan en açığa uzanışı gibi bir akış vardır." Alıntı

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?11102-Enerji-Bedenlerimiz

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?16742-Aura-Enerji-Bedenleri

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?17929-Aura-Eflüv-Psişik-Radyasyon-Çakra

gümüş

Kayıtlı Üye
Geri döndüm bu konuya çünkü eterik olduğunu sandığım beden hakkında sorularım var yine
Bu eterik bedenin kendi hafızası ve iradesi olma olasılığı var mı ? Aynı soru aslında sübtil bedenler altında sıralanan 4 beden tipi için de geçerli ama şimdilik bireysel deneylemem eterik için sordurtuyor bunu .

Ayrıca 4 sübtil beden arasındaki koordinasyon nasıl işliyor , hangi amaç için iş birliği yapıyor konusunda da yardıma ihtiyacım var, teşekkürler

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
sayin embriyo acaba fiziki beden gibi eterik bedenimizinde olme ihtimali varmidir yada cesitli hastaliklari varmidir?

gümüş

Kayıtlı Üye
Sn Embriyo bir süre yok bildiğim kadarıyla ama, şimdi yeni bulduğum bir yazıya göre

İlk beden (fiziki) öldüğünde ikincisi (eterik )on üç gün daha hayatta kalır. Sizinle birlikte yolculuk yapar. On üç gün sonra o da ölür. Buhar olup dağılır. Yaşarken ikinci bedenin farkına varabilmişseniz, bunu da izleyebilirsiniz / demiş OSHO

Ayrıca hastalıklar ile ilgili de

Hipnozda işin içinde olan eterik bedendir. Birincinin burada hiçbir rolü yoktur. Örneğin hipnoterapist size kör olduğunuzu söylerse gözlerinizde hiçbir sorun olmamasına karşın artık göremezsiniz; yalnızca kör olduğunuza inandığınız için. Burada etki altında kalan, telkini alan eterik bedendir. Derin bir transa girdiğinizde ikinci beden etkilenir. Sağlıklı bir insana, "sen felçlisin" dendiğinde yürüyemez. Bir hipnoterapist çok kesin bir dille konuşmalıdır. Ortada hiç şüphe olmamalıdır. "Kör olmuş gibisin" derse işe yaramaz.

İşte aynı bu şekilde ikinci beden yalnızca, "bedenin dışındayım" der. Sadece bedeninizden çıkmayı isterseniz, hemen çıkarsınız.

Normal uyku birinci bedene aittir. Gün boyu çalışma, stres ve gerginlikler yüzünden yorulan o olduğu için, gün sonunda gevşeyen de odur. Hipnozda uyuyan ikinci bedendir. O uyuduğunda onunla istediğinizi yapabilirsiniz.

Hastalandığınız zaman, hangi hastalık olursa olsun, bunun yüzde yetmiş beşi ikinci bedende başlamış ve oradan birinciye geçmiştir. İkinci beden telkine o kadar açıktır ki, tıp birinci sınıf öğrencilerinin üzerinde çalıştıkları hastalığa yakalandıkları çok görülür. Örneğin konu baş ağrısı ise, farkında olmadan içlerine dönüp, "Benim de başım ağrıyor mu? Bende de aynı belirtiler var mı?" diye sorarlar. İçe dönmek eterik bedeni etkilediğinden, telkin çalışır ve baş ağrısı yaratılır.
Doğum sancısı birinciye değil, ikinci bedene aittir. Bu nedenle hipnozla tamamen sancısız doğum yapılabilir. Kadınların hiç doğum sancısı çekmediği ilkel toplumlar vardır çünkü o kadınların kafalarında bu kavram yoktur. Ne var ki her toplumun ortak telkinleri vardır ve bunlar o toplumdaki her bireyin beklentisi haline gelir.

Hipnoz altında acı duyulmaz. Hipnoz altında her türlü ameliyat acısız yapılabilir çünkü ikinci beden acı olmayacağı telkini aldığında acı olmaz. Ben her türlü acının olduğu kadar her türlü hazzın da ikinci bedende oluştuğuna ve birinciye geçtiğine kesinlikle inanıyorum. Telkin değiştiğinde acı veren her neyse zevk verebilir. Tabii bunun tersi de mümkün.

Telkini değiştirin, eterik zihni değiştirin, her şey değişir. Yalnızca bunun oluşmasını kesin biçimde isteyin. İstemek ve yaptırmak arasındaki fark kesinliktir. Bir şeyi tümüyle, kesinlikle ve bütün benliğinizle istediğinizde bu irade, yaptırma gücü olur.

demiş Sessizliği Dinlemek adlı eserinde , 81-100. sayfalar, Kuraldışı Yayınları

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
yazilari bir solukta okudum :D ozaman onemli olan 2.bedeni kontrol etmekte heralde peki o zaman bu astral seyahate cikanlar var onlar kendi kendini hipnoz mu etmis oluyor? 2.bedeniyle dolasiyorlar ya hani.

bendekiben

Elit Üye
Geri döndüm bu konuya çünkü eterik olduğunu sandığım beden hakkında sorularım var yine
Bu eterik bedenin kendi hafızası ve iradesi olma olasılığı var mı ? Aynı soru aslında sübtil bedenler altında sıralanan 4 beden tipi için de geçerli ama şimdilik bireysel deneylemem eterik için sordurtuyor bunu .

Ayrıca 4 sübtil beden arasındaki koordinasyon nasıl işliyor , hangi amaç için iş birliği yapıyor konusunda da yardıma ihtiyacım var, teşekkürler

Sayın gümüş, aşağıdaki bedenlerin özellikleri ve görevleriyle ilgili anlatım umarım sorularınızı aydınlatır.

1) Eterik Beden: Fiziksel bedenimize en yakin olan katmandır. Bedene bir iki sentin uzaklıkta olmasına karşın, sağlıklı bir bedende daha kalındır, duru görü yeteneğine sahip kişiler tarafından açık mavi renkte ve parlak olarak görülür. Bu ilk kuşak insanın sağlık durumunu belirler. Fiziksel bedenimizin koruyucusudur, zedelenmesi halinde fiziksel olarak da hasta oluruz. Fiziksel bedendeki bir yaralanma, Eterik bedende de zedelenmeye yol acar. Fiziksel yaraların iyileştirilmesi Eterik beden yoluyla yapılabilir. Bu katmanın Reiki ile tedavi edilmesi için, elleri vücudun birkaç santimetre üzerinde tutarak enerji verilir. Her ne kadar Eterik beden fizikisel bedenin bir uzantısı ise de, daha bilim tarafından keşfedilmemiştir, ancak biyoenerji ve elektromanyetik alanlarla ilişkisi olduğu sanılmaktadır.

2) Duygusal Beden: Eterik bedenden sonra gelir ve bu alanda duygularımız, hislerimiz faaliyet gösterir. Duygusal bedendeki herhangi bir olumsuzluk Eterik bedeni etkiler ve zarar verir. Reiki ile bu bölgede çalışmak, âlicinin içinde birikmiş olumsuz duygular varsa, bu duyguların yok olmasını sağlar, onu huzurlu ve dingil bir duruma getirir. Bu sayede Eterik bedende sağlığa kavuşturulur.

3) Mental Beden: Duygusal bedenden sonra gelir ve düşüncelerimizin, zihnimizin oluşturduğu bir katmandır. Duygusal katmanla yakin olduğu için, düşünceler ve duyguları ayırt etmekte insanlar zorlanabilir. Devamlı olumlu, tarafsız, pozitif düşünebilmek bu katmanın sağlıklı islemesini sağlar. Mental beden zihinsel olması dolayısıyla, yüksek yanı felsefik ve yaratıcı düşünceleri içerir ve tali tarafı somut düşünce, bellek ve entelekti içerir.

4) Astral Beden: 4. kuşak olan Astral beden sezgileri ve duyu ötesi algılamayı belirler. Burası rehberlik aldığımız katmandır, enerjisi sakin, sevgi dolu, huzurludur, ancak geçiş düzeyi olduğu için, bu düzeyde bilinçli olarak çalışmak zordur. Astral beden Astral maddeden oluşmuştur ve Astral plan onun doğal mekânıdır.

5) Eterik Şablon: Enerjisi Ulu Yaratıcı ile ilgilidir. Bu katman, irademizin Yaratıcının iradesi ile uyumlu çalıştığı surece sağlıklıdır. Uyumlu çalışmadığı takdirde hayata uyumda hatalar yaparız. Fiziksel bedendeki hastalıklar için buradan çalışma yapmak, fiziksel bedene şifa enerjisinin girişini hızlandırabilir. Fiziksel bedenin rahatsızlığının giderilmesi için Reiki çalışması kendiliğinden bu katmanda gerçekleşir.

6) Göksel Beden: Meditasyon ile ulaşılan katmandır, bedensiz yasamdır. Bu katmanda iyileşme, bedensiz varoluş gerçeklerine göre mucize denilen şekilde olur. Melekler ve rehberlerin boyutudur, benlik bu katmanda yok olur.

7) Karmık Banka: Diğer yaşamlarımızın ve deneyimlerimizin bulunduğu katmanımızdır. Sinirsiz bir tekrarı vardır. Önceki yaşamlarımızı bilmenin tek iyi tarafı bugün çözemediğimiz bazı sorularımızı çözmemize yardımcı olmasıdır yoksa önceki yaşamlarımızı bilmek şimdiki yaşamımızı olumsuz etkileyebilir, duygusal yıkıntılara sebep olabilir.
Reiki uygulayan biri aurayı uzun deneyimlerden sonra algılayabilir ancak bu insanları çevreleyen ısınlar, renkler görmek seklinde düşünülmemelidir. Bunun yerine ellerimiz çok hassaslaşır ve uygulama yaptığımız bedene ellerimizi yaklaştırmaya başladığımız zaman ara ara farklı bir duygu, bir zardan ellerimiz geçiyormuş gibi hissedebiliriz, iste bu duygu aura katmanlarını algılamamızdır. Bu his tümüyle kişilerin algılamasına ve deneyimine bağlıdır.

Alıntı

gümüş

Kayıtlı Üye
Açıkcası astral beden için çok fazla bilmiyorum bildiklerim de sorunuza yanıt olmaz ve alıntıladığım link kırıldığı için astral ile ilgili notlara ulaşamıyorum ama hipnoz değil de bir ve ikinci bedenin farkına varmak lazım önce sanki. 7 bedeni aşmak deniyor astral da o bedenler arasında bir yerde anladığım kadarıyla

gümüş

Kayıtlı Üye
Sn bendekiben
Flood olacak ister istemez ama hemen sormak istiyorum şimdi kendi deneyimlediğim bir hal

1) Eterik Beden: Fiziksel bedenimize en yakin olan katmandır. Bedene bir iki sentin uzaklıkta olmasına karşın, sağlıklı bir bedende daha kalındır, duru görü yeteneğine sahip kişiler tarafından açık mavi renkte ve parlak olarak görülür. Bu ilk kuşak insanın sağlık durumunu belirler. Fiziksel bedenimizin koruyucusudur, zedelenmesi halinde fiziksel olarak da hasta oluruz. Fiziksel bedendeki bir yaralanma, Eterik bedende de zedelenmeye yol acar. Fiziksel yaraların iyileştirilmesi Eterik beden yoluyla yapılabilir. Bu katmanın Reiki ile tedavi edilmesi için, elleri vücudun birkaç santimetre üzerinde tutarak enerji verilir. Her ne kadar Eterik beden fizikisel bedenin bir uzantısı ise de, daha bilim tarafından keşfedilmemiştir, ancak biyoenerji ve elektromanyetik alanlarla ilişkisi olduğu sanılmaktadır.
tanımlamasından yola çıkarsak benim eterik bedenim benimle iletişimde ve tamir istiyor. Önceleri farkedilmek istiyor diye düşünüyordum ve farketmem için sağolsun tüm gayreti gösterdi ama bugün bir kaç sorun için konusuyordum ve sonra düşündüm o iletişim istiyor çünkü alt beden beni korumak istiyor çünkü kendisinin de korunmaya ihtiyacı var ve bunun için işbirliği yapmamız lazım, ve baktı olmuyor kendisini farketmem için çaba sarfetmeye başladı. Zira diğer türlü ben onu farketme kapasitesine sahip değilim. Ama şimdi geldiğim nokta sizin de eklediğiniz yazılarla ( teşekkür ederim ) iz üzerindeyim ama bu tamiri kendi kendime nasıl gerçekleştireceğim ?

Teşekkür ederim

bendekiben

Elit Üye
Sn bendekiben
Flood olacak ister istemez ama hemen sormak istiyorum şimdi kendi deneyimlediğim bir hal

tanımlamasından yola çıkarsak benim eterik bedenim benimle iletişimde ve tamir istiyor. Önceleri farkedilmek istiyor diye düşünüyordum ve farketmem için sağolsun tüm gayreti gösterdi ama bugün bir kaç sorun için konusuyordum ve sonra düşündüm o iletişim istiyor çünkü alt beden beni korumak istiyor çünkü kendisinin de korunmaya ihtiyacı var ve bunun için işbirliği yapmamız lazım, ve baktı olmuyor kendisini farketmem için çaba sarfetmeye başladı. Zira diğer türlü ben onu farketme kapasitesine sahip değilim. Ama şimdi geldiğim nokta sizin de eklediğiniz yazılarla ( teşekkür ederim ) iz üzerindeyim ama bu tamiri kendi kendime nasıl gerçekleştireceğim ?

Teşekkür ederim

Sayın gümüş ilk olarak şunu belirtiyimki tek eterik bedeniniz değil bütün bedenlerinizde birbiriyle etkileşim içinde olduğundan (özellikle duygusal ve zihinsel) tek biri üzerinde yoğunlaşmanız amacınızda sapmalara yol açar.Fiziksel bedenin sağlığı diğer bedenlerinizi ve diğer bedenlerin sağlıklı olması fiziksel bedeninizi etkileyeceğinden, hem fiziksel sağlığınızı ,hemde ruhsal sağlığınızı korumamız gerekecektir.Ruhsal olarak sitede zaten ayrıntıları mevcut olan :metidasyon,zikir,namaz ,olumlamalar,farkındalık yükseltmek vs.. sizin enerji bedenlerinizin daha kuvvetli olmasını ve dolayısıyla fiziksel bedeninizin sağlığına da katkı sağlıyacaktır.Ama bu demek değilki herşey enerji bedenlerimizde bitiyor enerji bedenlerimize enerji akışına yol veren çakralarımızın görevlerini yerine getirebilecek blokajlarındanda arınmış olması gerekir.Ve ayrıca fiziksel bedenimizede itina gösterip onu daha sağlıklı hale getirmekde enreji bedenlerimizin daha faal çalışmasına etkide bulunacaktır.Bedenimize aşırı yüklenmeden yapacağımız sporlar ve yediğimiz besinlerde de(sebze ağırlıklı olanlar özellikle) vücudumuz için gerekli prana(yaşam enerjisinin) enerjisinin sağlığımız yönünde olan olumlu katkıları göz ardı edilemez. sevgiler...