Deli Olduğumu düşüneceksiniz Çünkü ben öyle düşünmeye başladım

Draniel

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben 9 yıldan beri Müzik ile ugraşıyorum Fakat son geçtiğimiz 3 haftadan beri yeteneğim çığ gibi büyüyor önceden 4-5 günde bir Lick(Ensturman'da gamlar arası geçiş) keşfederken Artık bir günde 3 tane keşfettiğim bile olmaya başladı Fakat Birşey fark ettim etrafımdaki İnsanlar yavaş yavaş eksilmeye başladı bu gün 2 defa ambulans benim sokağıma gelip Bu mahalleden 2 İnsanı taşıdılar Birisi Kalpten diğeri ile çok yakın olmadığım için bilemiyorum Sonra Okulda Arkadaşım bana yemek ısmarladı Kanka eyvallah lan çok sağol açtım zaten dedim Bi ihtiyacın olursa gel bundan sonra dedikten sonra illa birşey yapacaksan Abimin en yakın arkadaşı öldü dün gece ona bi fatiha oku dedi Sonra geçen hafta Yan apartmanımda birisi daha ölmüştü Dün helvasını yemiştim..Bu gün Kalpten ölen teyze de yan bina'mda oturuyor...Uzun lafın kısası insanlar ölüyor ve yeteneklerinin bana geçtiğini düşünmeye başladım böyle birşey olabilir mi ?

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Onlarin yeteneklerinin oldugunu nasil tespit ettiniz peki? Yanlis anlamayin gercekten merak ettigim icin soruyorum.

Çınar

Kayıtlı Üye
Ne düşünüyorsunuz peki?
Sizin yeteneklerinizin artması için mi insanlar ölüyor, yoksa insanlar öldüğü için mi yetenekleriniz gelişiyor?

Çınar

Kayıtlı Üye
Ayrıca içiniz delilik hususunda rahat olsun; zira deliler deli olduklarını kabul etmezler. Kendilerinin normal olduğuna inanırlar...

Draniel

Kayıtlı Üye
Örneklemek Gerekirse benim Ana enstürmanım Gitar ikinci enstürmanım Çello.. Son günlerlerde öyle bir hale Geldimki bach prelude in c major '' u nota kullanmadan 1 gün içerisinde kulaktan çıkardım..Aslında Herşeyin başladığı saçma bir rüya var Olmamış bir şeyin olduğunu gördüm Ve 1 hafta sonra Oldu O şey ise Yine Gitar ile İlgili Eddie Van Halen Diye bir Marka çıktı yakınlarda Van Hallen Adındaki Virtüoz un Adına çıkmış bir Marka Rüyamda
''Eddie Van Hallen Marka bir gitar Kullanıyordum Modeli Eruption du Gitarın Şekli İse Less pauldu ENGL marka bir amfi kullanıyordum.. Rüyamda işte yurt dışından babamın bir arkadaşı getirtmiş Onlara teslim edecektik falan..Ve aradan 3-5 gün geçmeden Yakınlardaki Enstürman satan mağazalardan bir tanesinde bir Afiş Gördüm EVH Marka Gitarlar Çok yakında Vitrinlerde diye... Herneyse bunla bağlantılı olabileceğini sanmıyorum...

Çınar- Sanki istediğim birşey Gerçekleşiyor Fakat Etrafımdakiler bundan zarar görüyor gibi gelmeye başladı Aynı günde 2 kişi ölünce ve Bir hafta öncede aynı apartmanda birisi ölünce İnsan ister istemez kendi ile bağdaştırıyor durumu...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Merhabalar
Düşünce şekliniz sizin adınıza endişelenmeme neden oldu.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Canı verende alada Allah'tır.Vesvese yapıyorsun.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
bence rastlantısal sadece. insanlar doğarlar, yaşarlar ve ölürler. bu dünyadaki en doğal şeylerin 1.si dir. siz müzisyenlik için alıştırmalar yaptığınızdan yetenekleriniz değil tecrübeleriniz artıyor tahminimce. bu durumda beyinle alakalı. daha az hata yapmaya başlıyorsunuz ve verimliliğiniz artıyor.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Bence kafandaki olumsuzlukları atmalısın ve böyle devam etmelisin. Beynini o kadar güzel kandırmışsın ki çalgılarda yapamayacağım dediğin her şeyi yapıyorsun. Bu şekilde devam et dostum.

ahya

Kayıtlı Üye
Sahsen ben vefat edenlerin eceli geldigi icin öldüklerini düsünüyorum.
Sizinle alakasi uzaktan yakindan olmasi mümkün degildir.

Sevgi ve isikla

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tebrik ederim sizi müzikteki başarınız için. İki durumu birbiriyle ilişkilendirmeyin bence. Yeteneğinizin artması için insan öldürmeyin yeter :D

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ölen kişiler sizin tanıdıklarınız olsa, aranızda bir bağ olsa
onlardan size birşeyler geçme olasılığı var.
Anadoluda el vermek dedikleri duruma benziyor bu.

Ama sizin olayınızda iki mantıksız durum var.
1. Ölen kişilerin sizle bir alakaları, bağları yok.
Dolasıyla size el vermek, yetenek vermek gibi bir durum
olması çok saçma olur.

2. Ölen kişilerde müzik yeteneği olduğuna inanıyorsunuz.
Kalpten ölen kişi, abinizin arkadaşı gitarist miydi?
Yoksa müzisyen miydi?
Onlar ömürlerinde gitar, çello görmüşler mi?
O kişide olmayan yeteneği size veremezler.
Hem o kişilerle bir yakın bağınız yok, hem o kişilerde yetenek de yok.

Bende de sizin gibi olayları kendi üzerime alınma huyu var.
Aynı şey bana olsa, bende düşünürdüm.
Ama dışardan bakınca olayın çok mantıksız olduğunu da söylemeliyim.

O kişilerin ölümünü sizle bağlantılı sayınca;
o kişileri bilmeden öldürme ihtimaliniz de ortaya çıkar.
Veya bu yetenek size gelsin diye öldürülme ihtimalleri de olur.
Bu konuyu derinlemesine düşünürseniz işin içinden çıkamazsınız.

Bence bu olayların sizle hiçbir alakası yok.
Herkesin yakınında,mahallesinde birileri ölüyordur biryerlerde.

Ayrıca 6 yıllık çalışmadan sonrasında müziği öğrenmeniz çok normal.
Hatta bence biraz geç bile kalmışsınız öğrenme konusunda.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Bu olayda bir gariplik göremedim ben
bir ara can sıkıntısından akustik gitar aldım nettende bir akustik gitar eğitim seti aldım 1 ay çalıştım 2. ayda hızla ilerlemeye başladım bu gayet normaldır bunu bence illaki ruhlara vs. bağlamayalım

ayrıca ölen insanların yeteneklerinin bir başkasına geçmesi söz konusu olamaz bence
ozaman ilim öğrenmeyede gerek kalmaz nasılsa birilerinin yetenekleri gelicek der geçerdik
bu konuya fazla takılmayın bence siz zira insan ruhu ha diye yetenek vermez yada onların yetenekleri bize geçmez öyle birşey olsa bu beyin gücünün yaratılmasıda boşa olucaktı inancınız nedir bilmiyorum ama ben inancımın şu sözüne inanıyorum " insana çalıştığından fazlası yoktur"

striker

Kayıtlı Üye
bence sen yetenekssizssin , bilinç altında , izlediğin filmlerin 25. karesi misali birşeyler oluşturmuşssun, bu yeteneksizlik, seni çok rahatsız etmeye başlamış, bunun önüne geçmek için bir çıkış arayıp bulamamışsın, bir kıvılcım bekleyip durmussun, izlediğin filmlerdeki gibi , sihirli bir değnek de olmadığı için , bu sihri kendi çevrende tasarlamaya çalışıp, oluşan her olayı, kendinle bağdaştırıp, ortaya böyle saçma bir teori atmak durumunda kalmışşsın,
geçmiş olsun kardeş, sen bir uzman hekime görün.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
bende muzisyenim bizim mahalledede haftada 1 kisinin selasi veriliyo artik cok sik insan oluyo alistim diyebilirim.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Sizin sokaktaki diğer insanlarda aynı şeyi düşünebilirler. Kim hanginiz için vefat etti?! Boşverin bu düşünceleri derim.

Bence ne güzel yetenekleriniz gelişiyor kendinizde ilerleme kaydetmişsiniz neden illa ki bunu kötü birşeyle bağdaştırma ihtiyacı içindesiniz?

Kanaatim şu: Sanatçılar (ille de müzisyenler değil!) mutsuzlukla ve acılarla çoğaldıklarını ve beslendiklerini düşünüyorlar. Acılar içinde kalınca, karamsar olunca, derbeder olunca, aşk açısı çekince, sıkıntı duyunca, aile ve eş sorunları yaşayınca üreticiliklerinin artığını ve bunlardan ya da buna bağlı durumlardan beslendiklerini düşünmek isterler bence sizde de bu durum gelişmeye başlamış. Bence sanatçılar mutlu olunca da güzel eserler ortaya koyabilirler. Dikkat edin hep ünlülere bir kötü senaryo üretip piyasaya sürer ajanslar.

Bence mutlu olmaya ve mutlulukla yeteneklerinizi daha da geliştirmeye devam edin. Ne alakası var garip yorumlarla kendinizi yormanın...
Syg.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
bence sen yetenekssizssin , bilinç altında , izlediğin filmlerin 25. karesi misali birşeyler oluşturmuşssun, bu yeteneksizlik, seni çok rahatsız etmeye başlamış, bunun önüne geçmek için bir çıkış arayıp bulamamışsın, bir kıvılcım bekleyip durmussun, izlediğin filmlerdeki gibi , sihirli bir değnek de olmadığı için , bu sihri kendi çevrende tasarlamaya çalışıp, oluşan her olayı, kendinle bağdaştırıp, ortaya böyle saçma bir teori atmak durumunda kalmışşsın,
Aslında biraz kaba bir tabir kullanmışın sevgili arkadaşım. Ama burada bir tez var. Ve söylediğin tezin doğru olma ihtimali var. Belki de kendini şartmamiş da olabilir. Bilinçaltını tetikleyen bir olay beklemiş ve bu olayların da arka arkaya gelmesi ile o ateş yanmaya başlamıştır.
Güzel bir mantık. Ama söylem yanlıştı galiba...
Teşekkürler..

yalan

Kayıtlı Üye

yetenegi olmadigini düsünmüyorum, baska birsey ile alakalidir belki kendisine yeterince güvenmiyordur.
ama yazdiklariniza katiliyorum.