Resimdeki vefk ne amaçlıdır?

tahita

Kayıtlı Üye
Bu vefki 2. el eşya satan birinden aldım. Gümüş döküm. Ortasında "NUR" yazdığı için en-nur isminin vefkidir sanıyorum. Lakin vefkler genelde kişiye özel yazıldığından ve hem 3'lü, hem 4'lü bir arada olmasından takmaya çekindim. Ayrıca hangi amaçla yapılmış olduğunu da bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 2377

tahita

Kayıtlı Üye
Evet. 4'lü sırada iki haneli. Sol alttaki Allah isminin sayısı. 3'lü olanlar 3 basamaklı. Sanırım daha uzun isim yada cümle sayısı gibi.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Yazacamda yazmaya çekiniyorum doğrusu yine uyarı gelecek diye ama vefk kısmet veya muhabbetle ilgili olabilir...

şumul

Kayıtlı Üye
Bu vefki 2. el eşya satan birinden aldım. Gümüş döküm. Ortasında "NUR" yazdığı için en-nur isminin vefkidir sanıyorum. Lakin vefkler genelde kişiye özel yazıldığından ve hem 3'lü, hem 4'lü bir arada olmasından takmaya çekindim. Ayrıca hangi amaçla yapılmış olduğunu da bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 2377

Nur ismin 4 lü vefki. Birinci hanede 56 sayısı var. Nur isminin ebced değeri 256 dır. 30 çıkarıp 4 e bölerseniz 56 çıkar bu birinci haneye yazılır sonra sırası ile devam edilir. Orta haneyede zaten nur ismi yazılmış.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
nur esmasının vefki, hoş görü verir, göğsü ferahlatır. altıncı hissi kuvvetlendirir.güzellik verir. vs vs

tahita

Kayıtlı Üye
Bu durumda kullanmamda bir sakınca yok. Kişiye özel yazılmamış yani. Doğrumudur?

tahita

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Sana zahmet oldu. İnşaallah eğitimden sonra kendi derdimi kendim hallederim. Belki sitedeki arkadaşlara bile faydam olur.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
ben bunu yazicidan cikartsam ustumde tasisam direk etki eder mi ?

umraojaan

Kayıtlı Üye
evet ben de merak ettim kendi elimizle yazıp üzerimizde taşısak yararı olur mu acaba?