İlginç bir olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar sizlere başımdan geçen ilginç bir olayı paylaşacağım.
Bir gece uyumaya çalışıyorken kendimi öyle kaptırmışım ki uyuduğumu sandım. Yani uyuduğumu zannediyorum fakat bilincim açık. Bilincim açıktı fakat hiç bir şey düşünmüyordum. Meditasyonda yakalamamız gereken bilinç temizliğini (hiç yapamadığım ;) ) yakalamıştım. Birden "Allahu Ekber" sesiyle uyandım. Sabah ezanı. Yaklaşık 6 saat öylece durmuşum yani. Sabah ezanından sonra uyudum. Sabah o kadar dinç kalkmıştım ki hayret edersiniz.

Not: Bu yazıyı yazarken deja vu oldum :):)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Transa geçmişiniz. Bazı translar çok büyük enerji harcamamızı gerektirirken bazıları da bu şekilde insanı çok dinçleştirebiliyor.

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Trans derken? Çok ayrıntılı bilmiyorum da meditasyonu :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Bize hep rüyayı iki evre olarak anlattılar. Derin uyku ve sığ uyku olarak. Ama uyku dört evreden oluşur. Birincisi yarı uyanıklık hali nrem1 olarak da geçer. Diğeri derin uykuya geçiş evresi nrem2 olarak adlandırılır. Nrem3 ve Nrem4 de derin uykudur.
Transa geçmek Nrem1 ve 2 aşamasında meydana gelir. 1inci evrede vücudumuz rahatlar. Fakat dışarı ile bağlantımız kopmaz. Göz dinlendirmek diye bir deyim vardır ya. Bu odur. Nrem2 de dışarı ile bağlarımız azda olsa kopar. Kalp atışları yavaşlar. Gözler hareket etmez olur. Beden uyur. Ama ruh dışarı ile bağlantıyı tamamen kesmez. (İçim geçmiş deyimi ile düşünebilirsiniz.) Siz Nrem1-2 evresi arasında kalmışınız. Vücudunuz dinlenmiş gerçekten. Ama ruhunuz uyumamış hiç :D umarım anlatabilmişimdir. :D

elinsa

Kayıtlı Üye
arkadaşlar uzun zamandır konu açmadığım için nasıl açılacağını unuttum:)sitede yenilendi ya yardım lütfen.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Önce açacağınız konu hangi foruma uygunsa orayı açın, en altta solda + Yeni Konu aç var oraya tıklayın. Açılan pencereye konunuzu yazın veya kopyayı yapıştırın ancak alıntıysa belirtmeyi unutmayın. Başka sitelerin link ve ismini vermek reklama girdiği için yasaktır. Açacağınız forumda konu daha önce açılmış mı diye bakmayı da (forum kirliliğine sebep olmamak için) unutmayın.
Konuyu açmadan önce ön izleme yapıp, imla hatası varsa düzeltmeyi de ihmal etmeyin.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Buna benzer birşey çok yorgunken oluyor bir iki saniyeliğine gözünüzü kapadınız sanıyorsunuz halbuki saatler geçmiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...