Bu sorun neden kaynaklanıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili arkadaşlar...
Özellikle 2012 yılının başından itibaren bende bir değişiklik var. Sanki robotlaşmış gibiyim. Ne yaptığımı, ne yapacağımı, ne düşündüğümü bilmiyorum. Bazen saatlerce dalıp gidiyorum çevremden tamamen iletişimim kopuyor. Bişey düşünmüyorum. Başımda sürekli bir ağrı var. Sanki başımda beyimin olduğu yerde kocaman bir taş varmış gibi hissediyorum. Sürekli bir uyku hali var. Ailemle ilgili sıkıntılarım oldu, ama geçti. Gerçi etkileri hala devam ediyor. Onun dışında hiç bişey olmadı. Bu duruma deprsyon demek yanlış olur. Daha değişik bişey. Bitkisel hayat diyorlar ya. Onun gibi bişey. Konsantre olamıyorum. Bişeye odaklanamıyorum. Hiç bişeyden zevk alamıyorum. Ağlayamıyorum. Gülemiyorum doya doya. Sanki hep rüyada gibiyim. Bir tuhafım velhasıl...
Ama bu sorunun sadece bende olmadığının farkına vardım.Mabedde de bu gibi başlıklara rastladım yakın zamanda. 2012 yılı başından itibaren insanlarda bir tuhaflık meydana geldi. Bu sadece saydıklarımla sınırlı değil. Bir çok arkadaşımız barındırdığı özelliğini kaybetmiş durumda. Bir çok arkadaşımız görüştüğü varlıklarla artık görüşemiyor. Odaklanma yaşayamıyor. Sanki enerjileri sürekli birşey tarafından emiliyormuş gibi.
Yapılan büyü-majiler etkili olmuyor!!
Saydığım bu özellikler sadece bana has değil. Saolsun moderatörlerimize danıştım ve bunun için bir kaç yöntem önerdiler.
Ama benim kafamı kurcalayan soru şu: 2012'den sonra ne değişti?
Farkındalığın artacağını, enerjilerimizin yenileneceğini düşünüyorduk hepimiz bu sene itibari ile. Çünkü Kova yılına girdik. Bu genel sorun neden kaynaklanıyor?

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Aynı sorunlar bendede var. Sanki zamanda atlıyorum gibi oluyor. Örnegin 5 dklık bir şarkı açıyorum 4.dakkasında kendime geliyorum ve 4 dk boyunca ne oldugunu bilmiyorum. Bu şekilde bir sürü şey yaşıyorum başım dönüyor aşırı şekilde hemde. Doktora gittim sahte vertigo dediler. 2012 yılından beri aynı sorunlar bendede var...

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Mana aleminde olan bazı olaylar sebebiyle bence oluyor
bu konuda bilgimin oldunu sanıyorum
bir örnek : hz.muhammed doğduğunda yapılan büyüler bozulmuş tüm kainatta şeytanlar ve yardımcıları göklerden kovulmuş bu sebeple büyücelere haber gitmemeye başlamış vs. da birçok gerçekçi şeyler sayabilirim ama çoğu kişide bu durum söz konusuysa mana aleminde rahmanın bir emri tecelli etmiş ve bunlarda onun sonuçları olabilir diye düşünüyorum

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Olabilir.. Mantıklı geldi açıkçası...

mecra

Kayıtlı Üye
Malesaf bu durumlar neredeyse bir senedir bende de var. Gerci benim durum 2012'den once de vardi ancak bu yil daha da artti ve kotulesti. Onceki hayat dolu halim gitti yerine enerjisiz ve butun gununu uyuyarak yada yiyerek geciren biri geldi. Dediginiz gibi ben de bitkisel hayatta gibiyim, konsantrasyon sifir. Medistasyon siralarinda son birkac gundur oldugum yerde transa geciyorum resmen, ozellikle bir sey yapmama gerek kalmadan. Bu durum yakinda biter umarim ben de yorulmaya basladim cunku.

elinsa

Kayıtlı Üye
aaaa bu bizde de var

Acaba dünya saatiyle başka alemlerin saatlerimi karışıyor. Yani insanların yaşadığı gerçek zaman azalıp, diğer alem üyelerinin saati mi arttı?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Bu sorunun cevabını bulabiliriz umarım. Sanki herşeyin sırrı bu sorunun cevabında saklıymış gibi değil mi. Bakın birçoğumuz-farkında olanların bir çoğu- bu dertten sıkıntılı. Neden oluyor ki bu sorun?

ahya

Kayıtlı Üye
Bende de bu sikintilar yillarca vardi, hayatim cok monotondu. Günlerin nasil gecip gittigini bile anliyamiyordum.
Sitemiz ve sizler sayesinde bu sikintilardan kurtuldum.
Gelecege ümitle bakiyoum.

Tesekkürler site sakinleri

ömer1453

Banlı Kullanıcı
Evet kardeşlerim aynı sorun bende de var nedenini derhal öğrenmeliyiz çünkü bu durumdan derhal kurtulmak istiyorum.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili ahya..
Bu dediğimiz monotonluktan daha beter bişey. Monoton olduğunda en azından daralırsın, bişeyler ararsın canının sıkıntısından kurtulmak için. Ve bulursun bir şekilde. Ama bu monotonluktan ziyade daha farklı bişey. Bitkisel hayat sözcüğünü derinlemesine düşün anlarsın emin ol. Gerçekten o haldeyiz. Monoton bir hayatımız olmasa bile zevk alamıyoruz.

striker

Kayıtlı Üye
sanırım açıklayamadığım bahsi geçen şeyler , bende yalıyorum böyle şeyleri ama ayşaman yazmış olduğun şeyler gerçekten çok düşündürücü , , bende olan bu değişimlerin , tabiri caizsse içi boşaltılmış pil gibiyim, böyle çok dğeişik , mdediğiniz gibi konsantre sıfır, enerji, odaklanma, hafıza vs. bu gibi şeyler gerçekten bendede aniden olmaya başladı, hatta işyerinden izin aldım rahatlamak için , baya uzun bir süre , çünkü özür dileyerek söylüyorum kendimi odun gibi hissetmeye başladım

Makaveli Troyka

Kayıtlı Üye
Daha fazla açıkla diyenler olabilir ama ''beklenen'' kimsenin çıkışı yakın gibi gözüküyor arkadaşlar,sebebi bu olabilir.Tasavvuf eksenli söz sahibi kimselerle yaptığım fikir alışverişleri,kısmen rüyaları yorumladığımz imgeler bana Mehdi aleyhisselam ın zuhur vaktinin yakın olduğu hissini veriyor...

Peki bu zuhur ile bahsettiğiniz enerjisel kayıplar,bazı kimseler adına başka boyuttan varlıklar ile temassızlık gibi olayların olması normaldir zira bahsedilen olay tüm sistemleri yıkıp yeniden gönyeye getirecek bir olay olacaktır.KAldı ki değişimler sadece sizde değil Venüsde meydana gelen zaman değişimi hususunu araştırmanızı tavsiye ederim.Sİyaset,ekonomi,inanç sistemi,rejimler hepsi revizyona uğrayacak ama elbette düzelmesi adına yıkımlarda olacak yanlış parçalara darbe vurulacak ki doğru yükselebilsin.Bu açıdan değerlendirin bireysel değil genel olarak bir süreçtir şahsi kanaatimdir.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Arkadaşlar,
Bu yazdıklarınızı okuyup forumda da biraz araştırıp bakındıktan sonra çok şaşırdım açıkçası, çünkü size tamamen ters bir gelişme gösterdiğimi düşünüyorum...
Açıkçası benim düşüncem sizin yorumlarınızı okuyana kadar şu yöndeydi;
-"Demekki profesyonel arkadaşlarımda en başta böyle hissetmişler/görmüşler/duymuşlar/olmuşlar."

Bu seneye kadar deneyimlerimden pek bir sonuç alamadım ve biraz dahi olsa ilerleme katettiğim bir yönteme ağırlık verdim.Tam hatırlayamasam da merakım baskın çıkana kadar 1.5 veya 2 yıl geçmiştir.Ama şimdi merakım üzerine tekrar araştırmalara başladım ve bu sefer birçok farklı yönde ilk denemelerimde kendimi tatmin edecek karşılıklar aldım, ki merakımı göz önüne alırsak bir çok arkadaşın anlatılarından daha fazlasını yaşadım diyebilirim ilk sefer için.Sanki içimde bir aura öyle geniş bir ışınımda ki gündelik hayatım bile daha enerjik geçer oldu.Herşey zevk vermeye başladı her an her durumdan keyif almaya başladım.

Bu sebeple sizin yazdıklarınızı hayretler içinde okuyorum şu an...

fthbl

Kayıtlı Üye
Ben de 2011 in son 3 ayından beri yani yaklaşık 8 aydır bir değişiklik hissediyorum ama olumsuz yönde dil.
En çok dikkatimi çeken değişiklik şu;artık hayatıma yeni bir huy katmak istediğim de bunu çok daha kolay başarabiliyorum.
Mesela artık sabahları erken kalkıcam diye karar alıyorum ve bunu artık çok kolay başarabiliyorum.
Eskiden olsa ancak 1-2 gün erken kalkardım sonra herşey eski tas eski hamam olurdu.Yani Türk gibi başlar İngiliz gibi bitiremezdim.
Ama şimdi bir işe başlayınca çok daha kararlı bir şekilde bitirebiliyorum.

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
birinin geleceği kesin bu gece bu meseleyi araştırdım detaylıca alametlerde çıktı
ancak o kişi mehdi değil
kaldıki mugün mehdi çıksa mehdiliğini ilan edemez rivayet edilir ki 13 tane adını dünyaya duyuran sahte mehdi çıkıcak gerçek mehdi ondan sonra zuhur eder sahte mehdilerin sayısı 9 da kaldı 13 tamamlanmadı bir mehdi bekliyenler hayal kırıklığı yaşıyacak
zaten piyasada sahte mehdiler dolanıyor bence mehdi muhabbetiyle kimsenin kafasını karıştırmıyalım bilgisi yeten var yetmeyen var
gider tutunur biri adamın tekine mehdi diye bi sahtekarlıgını görür imanından olur

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Olumlu sonuç alanları görünce mutlu oldum diyebilirim. Bişeyler oluyor umarım en kısa sürede cevap alabilirim.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Bence bu durum astronomi ile ilgili. Astroloji ile ugraşan kişilerin bu yıl hakkındaki yorumları ne acaba merak ediyorum...

Makaveli Troyka

Kayıtlı Üye
Bilgisi yetersiz kimse zaten Mehdi yi tanıyamayacak,emin olun imanı zayıf kimse Mehdi arayışı zahmetinede girmeyecek...Kaldı ki Mehdi zaten Mehdilik iddia etmeyecek,aynı zamanda İslam İnancına göre Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (sav) ,Hz İsa Aleyhisselam ile görüştüğünü onun kızıla çalan saçlı ve esmer yapılı çok güzel birisi olduğunu,esmerlerin en güzeli diyerek ifade etmiş ve ardından ''Meryem Oğlu İsa döner'' demiştir.

Mehdi Aleyhisselam dünyanın dengelerini oynatacak kimsedir,amacı baskıları yanlışları kurtarmaktır...''Kafirler istemese de ALLAH nurunu tamamlayacaktır'' ayeti Mehdi İnancına sahip kimselere bir referans olabilir...O 13 olayı İslamın farklı mezheplerine ya da inanç gruplarının benimsediği düşüncelerdir,mezhepler arası farklılık gösterebilir.Kesin olan ise dünya zulüm içinde iken bu zuhurun gerçekleşeceğidir.Bu samimi müslümanlar için önemli bir olaydır,zira samimi bir müslümanın gönlü şu günkü çileyi,kurşuna dizilen bebekleri kaldıramamaktadır...Çilenin artması da doğum sancısıdır.Mehdi İslamın tekrar dünyaya hakim olacağı ve adaletin gelecğinin müjdesidir

Mehdi,müceddid gibi kavramları sanırım biraz karıştırmışsınız,zamanın mehdileri olabilir ama kastımız Peygamberin hadisindeki Mehdidir.Şu gün piyasada gördüğünüz kimseleri kastederek açtığımı zannediyorsanız yanılıyorsunuz ama evvela bu işi sağlam tasavvuf ehli kimseler anlayabilirler,onlar hal sahibidir.İlim ile ameli birleştirmeyince kör kalırsınız,hakiki hal sahipleri bunu başarmıştır.Mehdi peşine düşecek adamdan duyduğum endişeden fazlasını Deccal peşine düşecek adama duyarım.O adam belki de sahtede olsa yanlışta olsa (şeriata aykırı değilse) birine Mehdi deyip bağlansa dahi ALLAH ''niyeti'' nispetinde kendini hatalarından ötürü af edebilir.Açık ve net olalım şu an Piyasa da ben Mehdiyim diyen kimselerin talebesi taraftarı değilim,diyeceksiniz ki peki bu insanlar olamaz mı? Hidayet Allah ındır,o sebepten oladabilirler ancak şu anki halleri olmadıklarını gösterir.

Mehdi bir siyasi,bir devlet adamı yahut bir komutan olması ihtimali yüksektir.

Saygılar

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
Ben herkezin görüşüne saygı duyuyorum ancak bugün mehdilik iddiasında olanların ne haltlar karıştırdıklarını görüyoruz biri ben deccali yendim der birisi bana kitap indi der birisi peygamber bana Allahtan sözler getiriyor der işin garibi bunlarada inananlar var
bilgisi yetmeyen mehdiyi tanımaz demişsiniz az önce söylediğim lafı bir örnekle açayım mahdi kılığındaki birisi bir erkek müridinin karısını ve kızına el atmış
bu el atmıştan maksadın ne olduğunu anlamışsınızdır umarım bu adamda şimdi şunu diyor " madem birileri islamı kullanarak bizim saf duygularımızı rencide ediyor hanımıma kızıma kadar uzanıyor ben bu dinden çıkarım" diyor ve hakikaten çıkıyor bu adamın bugün yeride belli adreside belli
biride mısırda çıkmış mehdi geldi artık mal sıkıntısı çekmeyin büyük savaş çıkıcak neyiniz varsa satın diye çağrı yapıyorlar 400 kişi malını mülkünü satıyor kıtlık tedbiri alıyorlar ee bakıyorlar sadece bir isyan çıkıyor mübarek devriliyor kıtlık alıcakları bir durum yok bu durumda o 400 kişi ortada kalıyor şu anda o kişiler devletin yaptığı barınaklarda yaşamaya çalışıyorlar :) işin en garip yönüde şu kıtlık tedbiri için ürün satanlarda sahte mehdinin müritleri sahte mehdide o olaydan sonra mayami sahillerinde resimleri çekiliyor :) bilgisi yetmeyen tanıyamıyor sonra böyle perişan oluyor ondan sonra mehdi geliyor diyenlerde bunlara yardım edemiyor
mehdinin gelmesi için dünya çapında büyük faaliyet gösteren 13 sahte mehdi gelicek şimdi 9 u geldi diğer 4 ü yok takdir edersiniz ki dünya çapında faaliyet göstermekte 1-2 yılda olucak şey değil uzun yıllar istiyor
ve mehdinin çıkacağı yıl tek bir ülke bile eksik olmayacak bütün dünya komple savaşa giricek ırakın vs. vurulması filistinin vurulması mehdinin gelişine işaret olamaz hadis bunu belirtiyor bütün dünya savaşta olucak şu andada bu durum söz konusu olmadığına göre boşuna mehdi naraları atıp saf duyguları insanların sahte ellere düşmesine vesile olmayın
görüşünüzede saygı duyuyorum selametle kalın

Makaveli Troyka

Kayıtlı Üye
Ben bildiğimi,tahminimi söylemekte serbest olduğumu düşünüyorum.Nara falan atmışlığım yok :) Bu konu hakkında biraz daha araştırmalar yapmanızı tavsiye ederim.Detaylıca.İskender Evrenesoğlu na Mehdi diyen kişide sıkıntı hasıl olduğunu anlayamayacak seviyede bir adam müslümanım demesin,oturup banda alınmış bir namazını izleyin ne demek istediğimi anlarsınız.Şeyh NAzım KIbrisi bir mübarek çöker dedi sonra herkes onu dinledi derseniz,Şeyh Nazım Hazretleri hakkında ne kadar bilgilisiniz derim.İyice araştırın sonra isterseniz bireyselde bu hususlar hakkında görüşürüz.Konu altında fazla uzaması taraftarı değilim,bende herkesin görüşlerine saygılıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...