Bu adamin benimle derdi nee???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Bu adam dedigim adam benim öz agbim.su bir ay icinde beni kendisinden tiksindirdi.Size bu anlatacaklarim,bir agbinin kiz kardesine yapamiyacagi bir sey.Ben bu kisiden hic bir sey anlayamiyorum,belki sizler anlayabilir ve bana fikir verebilirsiniz buna gercekten ihtiyacim var,belki sizler benden cok gencsiniz,ama benim beynim su anda durmus vaziyette,aklimda sadece(Neden) sorusu var.

Ben almanya dogumluyum,bir yasimda annem ve babam tarafindan türkiyeye anneannem ve dedeme bakilmam icin gönderildim.ve birde ablam var benden 2 yas büyük ben onunla beraber büyüdüm.Agbim ve benden 5 yas kücük erkek kardesim almanyada annem ve babamla büyüdüler.ben ve ablam anne baba sevgisi nedir bilmeyiz.hatta ben anneme teyze derdim 10 yasima kadar.

Benim birde teyzem vardi,ben dogunca onu almanyaya bana baksin diye okuldan alip buraya getirmisler,Ama burada duramamis,önce onu sonrada beni göndermisler.bu sebepten teysem beni hic sevmez,sanki ben anneme babama dedim,beni dogurun teyzemi okuldan alin bana baksin diye,sebep sadece belki sacma ama,gercekten sebep bu.Agbim burada her sene 2 veya 3 arabayi cöplük ederken benim anneannem ve dedem pazarcilik yaparlardi,hic unutmuyorum 9 yasimdaydim ve ayakkabim delikti.anneannem bana cizme alamadigi icin kadin nasil aglamisti..Herneyse aslinda daha cok sey var ama basinizi agritmayayim.onlara karsi ben ve ablam cok doluyuz.yinede ben onlari cok severdim su bir aya kadar.simdi hepsinden nefret ediyorum,Ben agbimle 1 ay önce yazmaya basladim aslinda oda almanyada ama aramizda 300 km var.ben 2010 senesinden beri bana yardim etsin diye yalvariyordum,cünkü 9 ay elektiriklerim kesildi bunalimdaydim,calismiyordum,ve burada hic kimsem,de yok.ve onun umurunda bile degildi.bana geber diyordu devamli.bana hep hakaretler ediyordu,hayatimdan cik diyordu,oysa ben onu cok seviyordum yinede devamli agbicigim diyordum.

Ve benden niye böyle nefret ettigini ögrendim,benim eski esim cocularimin babasi onu mahkemeye vermis ve benim verdirdigimi söylemis,oysa benim haberim bile yoktu ona eski esim bunu söyledigi halde inanmiyor,eski esimde su anda cok pisman niye ben öyle söyledim diye gercekten oda cok üzülüyor.ben agbimle 1 ay önce baristim hakli oldugum halde ondan özür diledim,Ve bana yardim edecegini söyledi, o kadar cok sevinmistimki dünyalar benim olmustu Ama o yine gercek yüzünü gösterdi.Bana hep senden nefret ediyorum,seni bak ben ne yapacagim gibi kelimeler yazmaya basladi.ben yinede özür diliyordum,ona anlayisli davraniyordum,cünkü agbim alkolik,normal zamaninda seker gibi bir insan,ama icince karakteri degisiyor,Beni bütün aileme rezil etti.hayat kadinlarinin calistigi yerlerin videolarini kiz kardesimin calistigi yer diyerek herkezle paylasmis,ve ben sokakta da calisiyormusum,Bana yardim edecegini söylerken,aslinda benimle dalga geciyormus ve benim ezikligimden zevk aliyormus,bunlari kendisi söyledi.Ben dün pisikologa gittim ve hepsini anlattim cünkü su 1 ayda öyle bir hasta ettiki anlatamam,aglamadigim dakika yok.yalniz o birtek benden nefret etmiyor,annemle babamdanda herkezden nefret ediyor,o pis hastaligi banada bulastirdi,ve simdi türkiyedeki bütün akrabalarim öyle calistigimi düsünüyor.artik ki9mse beni istemiyor,anne annemin satilan bir tarlasindan hepimize 5000 euro düsüyormus annem herkeze vermis benim hakkimida agbime vermis.bana onuda vermiyor.sanki beni doguran onun anasi babasi degil.

Bu durumda sizler ne yapardiniz?? bir fikriniz varsa lütfen yazin cünkü halim gercekten cok kötü.sakinlestirici kullandigim halde,bunu yazarken agliyorum.cevaplarinizi bekliyorum..

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Bence o adama artık abi demeyi bırakmalısın. Kimsenin senden değerli olmadığını bilmelisin. Seni üzenleri daha çok üzmelisin. Aç yatsan dahi ağzında kürdanla gezmeli soranlara da biraz önce et yedim dişimin arasında kalmış diye hava atmalısın. İnsanlar bazılarının ezik durumuna düşmesinden zevk alırlar. Senin yaşadıklarının aynısı demeyeyim ama benzerini bende yaşadım. Benim ekomomik durumumun bozuk olduğunu bilen akrabalarım üç kuruş yardım edip üstünlük taslamaya kalktı. Hayatıma kota koymaya çalıştı. Herkesin tek tek açığını biliyordum. Beni üzenlerin hepsini tek tek üzüyorum şimdi. Hayatıma sınır çizmeye çalışanlar şu anda yaşadıkları şehiri terk etme durumundalar. O kadar küçük düşürdüm hepsini.
İlk önce kendine güven, inan. Sonra dik dur. Ezilme ne olursa olsun. Seni istemiyorlar mı? Sende isteme onları. Çok sevdiğim bi laf var "Sana tokat atana diğer yanağını da çevirme. Ellerini kır ki yaptığından pişman olsun. Bir daha istese de yapamasın."
Tarla olayına gelince...
Annen neden tarladan sana düşen payı ona vermiş? onu anlayamadım.
Hukuki bir olay olup olmadığını bilmiyorum bunun için bir hukukçudan fikir al derim.
Nacizane görüşlerim bunlar...

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Arzuhal Hnm,forumlardan tanıdığım kadarıyle çok sempatik ve cici bir arkadaşımızsınız.Yaşadıklarınız beni gerçekten üzdü.Öte yandan,şu dünyada ne kadar kalpsiz aile fertleri olduğu gerçeği ile bir kez daha karşılaşmış olmak ta üzücü,size ne diyeceğimi bilemiyorum ama Allah ağabeyinizi islah etsin,dilerim bu yaşadıklarınızdan çok kısa sürede kurtulursunuz..:)

Salick

Kayıtlı Üye
Yasadiklariniza cok uzuldum. Kan bagi da bir yere kadar... Size iyi enerji vermeyen hic kimseyle yakin olmaya calismayin, bu en yakininiz bile olsa. Hayat sizin hayatiniz, hic kimse sizin yasadiklarinizi, hissettiklerini bilemez. Siz kendiniz dogru olun da , birakin insanlar sizi egri bilsin... Hic kimsenin sizin hakkinizda ne dusundugunu onemsemeyin yoksa hep uzulursunuz.Kendinizi saymayi ve sevmeyi ogrenin, bunun icinde nefret duygusunu hayatinizdan cikarmanizi oneririm.Nefret duydugunuz kisiye hic birsey olmaz ama bu duygu enerjinizi kotu etkiler, sizin onunuzu kapatir, yikici olur. Herkesi oldugu gibi kabul edin, kabul edilmek icin ugrasmayin.Bunlardan da ogrenmeniz gereken dersler vardir, yasadiklarinizi disardan ,yabanci bir gozle izlemeye calisin , eminim gorus aciniz degisir. Sukredilecek cok sey var hayatta...Allah in sevgisi ve inayeti ustunuzden eksilmesin...

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Abine bir güzellik yapmak şart...Durum onu gösteriyo..

ikbal1505

Guest
Sayın arzuhal, öncelikle yaşadıklarınız beni gerçekten üzdü. Geçmiş olsun. Eski eşiniz, abinizi mahkemeye vermiş. Sanırım bu yüzden sizden intikam almış. Siz fazlasıyla iyi davranmışsınız. Karanlıkta ışık olmayı çok iyi başarmışsınız. Yaşadıklarınız gerçekten zor ama sizi öldürmeyen şey sizi daha güçlü yapar. Sanırım herşeyinizi kaybetmişsiniz. Herşeyini kaybetmiş bir insan daha ne kaybedebilir ki ? Bu yüzden sizden korkmalılar artık. Siz gerçekten değerlisiniz. Sizin değerinizi anlayamamışlar. Ama elbet bir gün ne kadar değerli bir insan olduğunuzu anlayacaklar. Ama sanal ortamda bir aileniz var ve size değer veriyor. Lütfen kendinizi daha fazla üzmeyin ve kendinizi yalnız hissetmeyin. Biraz rahatlamaya ve düşünmeye ihtiyacınız var sadece. Abinize gelince zayıf noktasını bulup sizde intikam alabilirsiniz. Tabi isterseniz. Sevgi ve ışıkla. :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Cok tesekkür ederim arkadaslar,su anda sizin her kelimeniz benim icin cok degerli,cocuklarimi bile etkilemeye calismis,kizimda oglumda onunla kontaklarini kestiler,az önce oglum söyledi.Benim dünyam zaten sanalda olsa sizlersiniz ve cocuklarim.Allah kimseyi yalniz birakmasin,yalniz yasamak gercekten cok zor....

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Sayin arzuhal, intikam falan almayin bence. Birakin büyüklük sizde kalsin. Yeni bir hayata baslayin derim. Onlarsiz..
Yeni bir yuva kurabilirsiniz belki ya da yeni dostluklarla devam edersiniz hayatiniza. Siz degerlisiniz. Onlarin sizi bu sekilde üzmelerine daha fazla izin vermeyin. Onlarin elbet bir gün isleri düser size..

bendekiben

Elit Üye
Cok tesekkür ederim arkadaslar,su anda sizin her kelimeniz benim icin cok degerli,cocuklarimi bile etkilemeye calismis,kizimda oglumda onunla kontaklarini kestiler,az önce oglum söyledi.Benim dünyam zaten sanalda olsa sizlersiniz ve cocuklarim.Allah kimseyi yalniz birakmasin,yalniz yasamak gercekten cok zor....

Ne yazıkki aileniz sizi tanıyamamış ,aslında tanımış olsalar size inanacaklarına eminim.Hakkınızda hayırlısını dilemekten başka ,elimden birşey gelmiyor.Allahtan sizin için en yakın zamanda karşınıza güvenilir ,dürüst , sadık ve sizi seven bir hayat arkadaşı çıkartıp yanlızlığınıza son vermesini diliyorum.Dualarım sizinle..

tevhid61

Banlı Kullanıcı
bu yazdıklarınıda gerçekten inanamadım o senin öz kardeşin nasıl ona böyle sözler söylersin hatta o pis iftiraları atarsın aklım almıyor.abinin sana hastalık falan bulaştırdığı yok hepsinde nefret etmekte haklısın gerçekten çok sabırlı birisiniz çok takdir ettim ben veya başkası olsaydı böyle sabırlı davranamazdı hiçkimse.allah sabır versin bütün bu kötü olaylar en kısa zamanda son bulur inşallah.

ebru83

Kayıtlı Üye
İş
Mimar
Cok üzüldüm hemde cok... ne yazacagimi bilmiyorum. Bence siz birsey yapmayin. Inanin bana bende ne zaman Allaha birakiyorum dediysem oldu olacaklar. Inanin etme bulma dünyasi. Bende aileme karsi sogukluk hissediyorum. Abime küsüm iki seneye yakin konusmuyorum. Ama bana yaptiginin aynisini sokakda birileri ona yapti. Ve annemin ona dediyi yapana degil yaptirana bak. Ama hala abimi düsününce icim aciyor, kesinlikle nefretim yok sadece kirginim. Oda yeri gelince hep arkamda duruyor bana yansitmadan. Sizin durum biraz baska iftira atmis size. Cok agir bir iftira. Cok üzüldüm...Belki o hastaligi olmasa oda yapmazdi. Ama Allaha havale edin. Insallah hayatiniza sizin degerinizi bilen birisi girer. Hep buna inanmak istiyorum, zor anlarda cikan kurtaricilar.

Salick

Kayıtlı Üye
Yardima ihtiyaci olan sen degilsin, abin ve o nun davranisini destekleyenler.Allah akil, fikir ve vicdan nasip etsin, sana da sabir versin. Alkoloklik ve diger bagimliliklar zor ve davranislari, hisleri etkileyen hastaliklar. Su an da abin eminim kendi iradesini kontrol edemiyecek halde, alkol bagimliligi o nu ve hayatini dolayisiyla sizlerin hayatina etki ediyor.Irate ve davranislari bagimliligin etkisinde.Bu durumdaki insanlar birak baskalarini, kendilerini bile sevmezler, kendini iyi hissetmek icin baskalarinin zor durumlarini kullanirlar. Umarim tedavi olur.

tahita

Kayıtlı Üye
Mahkeme bahane. Benim anladığım; Aile kız çocukları sepetlemiş. Evlenecek el olup gidecek, Erkek kalıp bize bakacak mantığı. Bu devirde. Hala daha. Söyleyecek, söylediğimde faydası olacak hiç bir şey bulamıyorum. Sanırım söylenenler arasında "sende sevme, sende uzaklaş" sözü makul geldi. Lakin her insanın aileye ihtiyacı var. Ve bunu beğenmedim değiştireyim diyebileceğimiz bir şey de değil ki. İstenmiyorsanız durmayın bence. Tabi ki kin de tutmayın. Biz özel, seçilmiş insan değiliz bu sebeble tokat atana öteki yanağımızı çevirmemeliyiz. Unutmayalım "İnsan; en çok eziyeti, kendisini en çok sevene yapabilir." Sevginizi, aile hasretinizi, yalnızlığınızı kullanıyorlar. Onlara bu imkanı daha çok tanımayın. Önceliğiniz çocuklarınız ve siz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile siz iyi olun ki evlatlarınız da iyi olsun. Allah yardımcınız olsun, sizleri korusun gözetsin.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
ayşaman- Kişi neyi hak ediyosa hak ettiğini vericeksin kanısındayım:D

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
İnsanın kan bağının olan kardeşinden böyle şeyleri görmesi gerçekten çok üzücü. Fakat gerçekten abiniz hasta. Zaten alkolik olduğunu da söylemişsiniz. Bence daha fazla ondan yardım ummayın ve yakın olmaya çalışmayın. Almanız gereken 5000 euro hakkınızı vermemesine gelince bu konuyu annenizle konuştunuz mu? İnsanın kendi ailesi tarafından haksızlığa uğramasının çok acı verici olduğunu ben kendi deneyimlerimden biliyorum.Mesafeli olun ama kin tutmayın intikam falan almaya çalışmayın. Siz sınır koyup hakkınızı savununca hadlerini bilmeye başlayacaklardır umarım.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Ori

Kayıtlı Üye
Sevgili Arzuhal sizin yapacağınız tek bir seçim vardır o da ; onlarsız hayatı göze almaktır. Sizi istemeyeni siz neden isteyesiniz ki.. Abinizde olsa artık abi demeyi bırakın ve bir daha asla onla görüşmeyin. Biliyorum benim için söylemesi kolay ama sizin tek seçeneğiniz kendinizce mutlu olmaktır.

Çınar

Kayıtlı Üye
Yazıklar olsun...

Bu türden aile fertleri sadece bende var sanırdım... Hepsini, hatta kar yağarken gece vakti sokağa atılmak da dahil yaşadım ben... Babam çok müreffeh bir yaşam sürerken, sefalete eş değer bir fakirlikle geçti çocukluğum. İntikam alamadım, çok istedim ama elime hiç fırsat geçmedi. Bu fırsatı elime Allah vermedi. Çünkü benim intikamımı Allah aldı... ve zannediyorum ki bu intikam ömrü boyunca sürecek.
Allah belki de o kirli günahların benim ellerime bulaşmasını istemedi. Bu yüzden fırsat geçmedi elime belki de.

Maddi imkanlarıyla bana üstünlük taslayan akrabalarım da oldu. Öyle bir hale düştüler ki; benden bebek bezi parası istemeye geldiler. Evlerindeki eşyaları satmaya varacak kadar çaresizliğe mahkum oldular.

Üzülmeyin demeyeceğim, çünkü üzülmemek elde değil. Bir insan anne babasına ya da kardeşlerine sığınamıyorsa, sırtını yaslayıp güç alamıyorsa, başka kimden bu desteği alabilir? Ailenin boşluğunu kimse dolduramıyor maalesef. Ne arkadaş, ne sevgili, ne eş, ne de çocuklar...
Sizin çocukluğunuzda oluşması gereken anne-baba motifi eğer doğru bir biçimde işlenmediyse, bunların yerini artık doldurmak mümkün olmuyor...

Zor bir süreç içindesiniz gibi görünüyor. İç çekerek sarfettiğiniz her "ah" kaydediliyor merak etmeyin. Kimsesizlerin kimsesi Allah'tır.. Ona güvenin, manevi elini tutun. Gerisini de hiç düşünmeyin. Adalet tecelli edecektir.

Tüm bunların yanında miras konusunda payınıza düşen hakkı almalısınız. Bunun için somut bir çaba sarfetmeniz gerekiyor. Eğer satılan tarlanın sahibi hayattaysa hukuken yapacak bir şey yok. Zira hayatta olan biri mal varlığını istediği şekilde sarfedebilir. Fakat vefat ettiyse sizin imzanız olmadan satışın olması da mümkün değil. Bunu bir araştırın derim...

Umarım en yakın zamanda feraha erersiniz....

bendekiben

Elit Üye
Sayın Arzuhal mahkeme olayı ile ilgili fikrimi belirtmediğim için tekrar yazma ihtiyacı duydum.Aileniz mal bölüşümü yapıp kardeşlerinizin üzerine geçirdikleri bir mal varlığı varsa.Bununla ilgili ailem benden mal kaçırıyor diye mahkemeye başvurma hakkınız var.Böyle çok dava kazanan, haklarını alan kişiler gördüğüm için uyarmak istedim.Bu sizin yasal hakkınız.Kimse doğarken ben doğmak istiyorum demiyor eğer bir aile bir çocuk dünyaya getiriyorsa onun sorumluluklarınıda bilmek zorunda bilmiyorsa bile hakkını vermek zorunda.Sevgiler..

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ben sizin yerinizde olsam, bugüne kadar bana destek olmuş arkamda olmuş kişilerle diyaloğumu sürdürür, diğerleriyle de diyaloğumu bıçak gibi keserdim. Bana bugüne kadar yararı olmamış, bana sahip çıkmamışlar, bundan sonrasına da hiç gerek yok. Artık ayaklarınızın üzerinde durabilecek kapasitedesiniz. Ayrıca azimli bir kişiliğiniz var, lütfen pes etmeyin. Ağlamak çare değil, hastalık ve depresyon getirir. Bunun hiç bir yararı olmaz, tam tersi zararı olur. Çok deneyimledim. Oturup akıllıca şöyle bir düşünün, ne yapabilirim, nerden başlayabilirim, hayatımı nasıl düzene koyabilirim. Her zaman bir çıkış yolu var, bunu asla unutmayın. İnsan irade ve azmiyle herşeyi yapar. Kendinizi toparlayın, güçlü olun. Size sizden başka dost yok. Kendinize iyi bakın, moralinizi yüksek tutun iyi olun ki, sevdiklerinize de bulunabilesiniz. Çocuklarınızın size ihtiyacı var. Anne ve babanızın size bir hayrı olmamış olabilir ama sizin çocuklarınıza kol kanat gereceğinizden, sağlıkla büyütüp hayırlı bir evlat yetiştireceğinizden hiç şüphem yok. Güçlü bir insansınız, sizi biliyorum, sitede de takip ediyorum. Sadece bu gücü açığa çıkarma zamanı geldi o kadar. Şimdi ayağa kalkma ve güçlü olma zamanı. Böyle durumlarda Allah'ta kulunun azmini görür ve ona yardım eder. Yükünü hafifletir. Hatta konu her neyse o sınavından vazgeçebilir. Başka sınavlar hazırlar. Kolay ya da zor. Sınav dünyası, hepimiz sınanıyoruz. Bende sınandım zamanında. Hangi dönem hangi zaman da belli olmasa da sınavlar çıkıyor karşımıza. Ama Yüce Allah kuluna taşıyamayacağı yükü vermez. Sizde bunu başaracaksınız, atlatacaksınız. Size güvenim tam.İlaçlardan da fayda gelmez, içmeyin. Bitki için. Alın çayını demleyin. Melisa, sarı kantaron iyi gelir. Fakat esasında en iyi ilaç insanın aklıdır. Dertleşmek isterseniz de her zaman burdayım. Dediklerimi unutmayın.
Sevgilerimle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...