Arkadaşım Ayak Sesleri ve Adımı tekrarlayan sesle uyanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DNaz

Kayıtlı Üye
son 5 günde arkadaşım tanımlayamadğımız ayak sesleri ile uyanıyor. ismi eylül. biri ona eylül eylül diyormuş. bu nedir? biz hep telepati yaparız ama sabahın 7-8 saatleri arası oluyor ve ilk iki gün sadece eylül dedim. hiç zihnine gönderdiğimi düşünmeden. ayak sesleri ve ses bana yada öteki birine ait değil. gözünü açtığında da hiçbirşey yok. cin olabilirmi?

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Böyle bir konuyla karşılaşmış bir arkadaşım var onun dediğine göre bir varlık 3 kere sesleniyor adını çağırıyor eğer kişi cevap verirse ona görünüyor başına 2 defa geldi ancak bir zararı olmadı.
Bunların doğa üstü varlıklar olduğu kanısındayım bence arkadaşınız korunma yöntemleri uygulasın sitede bu işin ehli olan insanlardan bilgi alabilirsiniz sanırım

tevhid61

Banlı Kullanıcı
banada daha önce olmuştu adımla seslenildi tam kulağımın dibine sesle uyandım ve birdaha olmadı arkadaşına sürekli oluyorsa o zaman problem var demektir

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu kişinin zihni buna alışık olduğu için;
bilinçaltı ona bu şekilde bir oyun oynamış bence.
Kişi duymak istediğini duymuş diyorum.
Paranormal bir yan bence yok.
Bu olaylar genellikle yorgunluktan oluyor.

tevhid61

Banlı Kullanıcı

bence yanlışınız var aynı durum benimde başıma geldi ve bilinçaltım kulağıma adımı fısıldayamaz malesef başka birinin sesi gibi net bir şekilde duydum bilinçaltının oyunuyla alakası yok bunun arada insanın başına geliyor böyle şeyler

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Yorgunluktan olduğunu biliyorum. O konuda doğru söylüyorsunuz. Fakat bilinçaltı oyunu değil bu. Çünkü bana üç defa ismimi söyleyerek öleceksin diye seslendiler. Bende üçünde de ölürsem ölürüm, ölüm Allah'ın emri gibi cevaplar verdim. Aradan saniyeler geçti ki kaza yaptı yolculuk yaptığım otobüs. Sizce beynimin bir oyunu mu bu??

DreamDuality

Kayıtlı Üye
bence yanlışınız var aynı durum benimde başıma geldi ve bilinçaltım kulağıma adımı fısıldayamaz malesef başka birinin sesi gibi net bir şekilde duydum bilinçaltının oyunuyla alakası yok bunun arada insanın başına geliyor böyle şeyler

Rüyada da konuşmalar gerçek gibi gelir.
Hatta birisi öldürse;bunu gerçek sanarız.
O anda ne ses, ne görüntü vardır.
İşte insan beyninin oyunlarına çok küçük bir örnek.

Bence kayıt cihazlarına kaydedilmeyen seslerin
zihin uydurması olması çok normal. Bu şekilde de anlayabilirsiniz.

tevhid61

Banlı Kullanıcı
Rüyada da konuşmalar gerçek gibi gelir.
Hatta birisi öldürse;bunu gerçek sanarız.
O anda ne ses, ne görüntü vardır.
İşte insan beyninin oyunlarına çok küçük bir örnek.

Bence kayıt cihazlarına kaydedilmeyen seslerin
zihin uydurması olması çok normal. Bu şekilde de anlayabilirsiniz.

bence kayıt cihazına almanın bir yararı olmaz o sesin kayıt cihazına geçeceğini zannetmiyorum.ama rüya farklı uyanık bir biçimde duyulan ses farklı yani ses dıştan geliyor beyninin içinde rüyada gelse tamam o zaman oyun ama birinin size dışarıdan bağırması gibi birşey ve beyin böyle birşey yapamaz malesef

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Fark edemediğimiz bişey var. Rüya deyip geçiyoruz ama rüya başlangıçlarının ve bitişlerinin ruhlar alemine açılan bir kapı olduğunu bilmiyoruz. Beyin algılıyor bişeyleri, oyun oynamıyor.

bendekiben

Elit Üye
Bu gibi sesler dışarıda hatta yanında olan bir kişi tarafından duyulamaz .Çünkü ses direk kişinin beyninde algılanır.Bunun duruişiti olma olasılığınıda dikkate almak gerekir.Böyle sesler duyulmasını sadece bir musallat veya beynin insana oynadığı bir oyun olarak değil bizim etrafımızda her zaman var olan enerjinin bir döngüsü olarak yorumlayabiliriz.Bazen bu ses bir şey anlatmak istiyor olabilir, bazen de hiç bir anlamı olmayan bir şey de olabiliyor.

incisu

Kayıtlı Üye
Uyumadan once 7 Ayetel kursi 9 Fatiha okumasini soyle.Birde fazla ilgilenmesin,merak etmesin.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Aynı şeyler banada olmuştu.Arı vızıltısı sesleri,anormal sesler,sürekli ismimi sayıklama bunun gibi şeylerle uyanıyodum.Ama benimkisi bilinçliydi ben istemiştim.Sonra bıraktım.Evet tahmin ettiğiniz gibi cinlerden kaynaklı kardeşim.Sonra diyanete sormuştum onlarda cin suresininden bir parça yazmışlardı."İnsanlardan bir kısmı cinlere sığınıyolardı.cinler kendilerini sığınanları daha da azgınlaştırıyolardı"ayeti yazıp iletişim kurmamın doğru olmadığını yazmışlardı.Bende bıraktım ondan sonra bu sesler kesildi.Bende önermiyorum çünkü en zayıf yerinizden yakalıp sorunla sizi baş başa bırakıp gidiyolar.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Buraya bir Dua yazacağım bu duayı Hz.Muhammed (s.a.v) yazmıştır..Bu duayı bir kağıda yazıp yastığının altına koysun ama 2-3 gün sonra çıkarsın eğer çıkarmazsa o varlıklar Kıyamet gününe kadar azap çekerler o yüzden başından gidince ovarlıklar çıkarsın duayı yastığın altından..

Bismillâhirrahmânirrahıym. Hazâ kitâbün min muhammedin rasûlî rabbil âlemiyn. ilâ men tarakad dara minel ummâri vez züvvâri ves sâlihıyne illâ târikin yatruku bi hayrın yâ rahmânü emmâ ba'dü; fe inne lenâ ve leküm fil hakkı siaten fe in tekü âşikan mûlian ev fâciran muktehımen ev râıyen hakkan mübtılen hazâ kitâbüllâhi yentıku aleynâ ve aleyküm bil hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta'melûne ve rusülünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne ütrukû sahibe kitabî hazâ ventalikû ilâ abedetil asnâmi ve ilâ men yez'umü enne meallâhi ilahen âhara lâ ilahe illâ hüve küllü şey in hâlikün illâ vechehû lehül hükmü ve ileyhi türceûne tuğlebûne hâ miym lâ tünsarûne ha miym ayn siyn kâf. Teferraka a'dâüllâhi ve beleğat huccetüllâhi ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahi fe se yekfiykehümüllâhü ve hüves semiy'ul aliym.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Buraya bir Dua yazacağım bu duayı Hz.Muhammed (s.a.v) yazmıştır..Bu duayı bir kağıda yazıp yastığının altına koysun ama 2-3 gün sonra çıkarsın eğer çıkarmazsa o varlıklar Kıyamet gününe kadar azap çekerler o yüzden başından gidince ovarlıklar çıkarsın duayı yastığın altından..

Bismillâhirrahmânirrahıym. Hazâ kitâbün min muhammedin rasûlî rabbil âlemiyn. ilâ men tarakad dara minel ummâri vez züvvâri ves sâlihıyne illâ târikin yatruku bi hayrın yâ rahmânü emmâ ba'dü; fe inne lenâ ve leküm fil hakkı siaten fe in tekü âşikan mûlian ev fâciran muktehımen ev râıyen hakkan mübtılen hazâ kitâbüllâhi yentıku aleynâ ve aleyküm bil hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta'melûne ve rusülünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne ütrukû sahibe kitabî hazâ ventalikû ilâ abedetil asnâmi ve ilâ men yez'umü enne meallâhi ilahen âhara lâ ilahe illâ hüve küllü şey in hâlikün illâ vechehû lehül hükmü ve ileyhi türceûne tuğlebûne hâ miym lâ tünsarûne ha miym ayn siyn kâf. Teferraka a'dâüllâhi ve beleğat huccetüllâhi ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahi fe se yekfiykehümüllâhü ve hüves semiy'ul aliym.

Bu verdiğim duayı Kağıda yazsın ve yastığının altına koysun 2-3 gün sonra kaldırsın çünkü eğer kaldırmazsa o varlıklar kıyamete kadar azap çeker..

delibalik

Kayıtlı Üye
Başka bir başlık altında ben de konu açmıştım buna benzer bir durumla ilgili. Ama ben uykumda ya da uyanınca değil, gündüz vakti gezerken duydum adımı. Bayramın son günü idi ve birisi bana sesleniyor kim acaba diye etrafıma bakındım, hatta "başka bir S.... var burada herhalde" dedim kendi kendime. Israrla 2-3 kez seslendi o ses. Bu olaydan bir önceki gün de misafirliğe gittiğimiz evde banyoda oğlumla iken banyonun ışığı yandı söndü anlık olarak. Aynı şey gece kendi evimde de olunca her şey bir anda puzzleın parçaları gibi birleşmeye başladı kafamda. Az önce forumda ruhani varlıklarla ilgili yazılar okurken yine odanın lambası söndü yandı :) Ama ilginçtir ki pek korkmuyorum, korkacak bir durum yok bana göre. Sebebini merak ediyorum o kadar... 1-2 yıl önce yoğun olarak fal baktığım sıralarda yine adımı duymuştum, bir kadın sesi seslenmişti, arkadaşım sanmıştım sesleneni. Arka arkaya 2-3 kez adımı çağırmıştı o ses, ürpermiştim gerçekten. Ama şimdi fal falan bakmıyorum, sebep bu olamaz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...