Yüzünüzü Sıkılaştırın: Akupresür ile masaj yapın, rahatlayın ve sıkılaşın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Evde Spa Keyfi
Yüzünüzü Sıkılaştırın
Akupresür ile masaj yapın, rahatlayın ve sıkılaşın.

Size sadece elleriniz yeterli. Pahalı kremlere gerek yok, ya da ne olduğunu bile bilmediniz zehirli maddeleri yüzünüze enjekte etmeye. Geleneksel cin tıbbının bize sunduğu harika bir yöntem.

Parmaklarınızla yüzüne baskı uyguluyorsunuz. Yüzdeki akupunktur noktaları sayesinde hem genç kalıyor hem de yüzdeki organ yansımaları sayesinde daha sağlıklı oluyorsunuz. Günde on dakika yeterli. 2 parmağınızda resimde de gördüğünüz noktalara baskı uygulayacaksınız. Nefesinizi tutmadan her bir noktaya 60 saniye baskı yapmanız yeterlidir.

Önce göz çevresinde dairesel hareketler yapıyorsunuz daha sonra yine göz çevresine baskı uyguluyor ve diğer noktalara geçiyorsunuz günde 2 defa yapabilirsiniz. Arkadaşınızla beraber öğrenin ve birdirbirinize yapın. Tek dikkat etmeniz gerek en nokta sağa doğru dairesel hareketler yapıyorsunuz. İşte bu kadar basit. Küçük bir sır daha ; su kenarlarından toplayacağınız pürüzsüz taşları kaynamış suyun içine atın ve ılıklaşmalarını sağlayın sonra bu minik taşları bu noktalar yerleştirin ve soğuyunca kadar tutun. Sonrada bana teşekkür edin. Sevgi ve ışıkla……

Yazar: Urum (Dolunay Gazetesi Köşe Yazısı)

Çınar

Kayıtlı Üye
Son bir kaç aydır çok fazla sigara içiyorum. Cildimdeki olumsuz etkileri de günden güne daha farkedilir oldu. Bu sorun için bir çözüm yolu bilen var mı?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Son bir kaç aydır çok fazla sigara içiyorum. Cildimdeki olumsuz etkileri de günden güne daha farkedilir oldu. Bu sorun için bir çözüm yolu bilen var mı?

Aynı sorun bende de var. Dışsal yapılan hiçbirşeyin faydasını görmedim.
Maske, krem kullanıyorum halen yüzüm pul pul dökülüyor.Nedensiz kızarlıklık oluyor.
Bunun nedeniyse vitaminsizlik,proteinsizlik,vs..
Kısaca anlatayım.
Sigara besinlerden alınan faydaları yarıya indiriyor.
Ben ona bile izin verdiğini sanmıyorum ama; uzmanlar öyle diyor.
Bize en büyük çare sigarayı bırakmak.Ötesi bir yol enerjisel dahil işe yaramadı bende.

Çınar

Kayıtlı Üye
Aynı sorun bende de var. Dışsal yapılan hiçbirşeyin faydasını görmedim.
Maske, krem kullanıyorum halen yüzüm pul pul dökülüyor.Nedensiz kızarlıklık oluyor.
Bunun nedeniyse vitaminsizlik,proteinsizlik,vs..
Kısaca anlatayım.
Sigara besinlerden alınan faydaları yarıya indiriyor.
Ben ona bile izin verdiğini sanmıyorum ama; uzmanlar öyle diyor.
Bize en büyük çare sigarayı bırakmak.Ötesi bir yol enerjisel dahil işe yaramadı bende.

Döküntülü bir hali yok, cilt rengimi soluklaştı. Sigara içtiği yüzünden okunan insanlar vardır, korkarım ki gitgide onlara benzeyeceğim.

Kızarıklık ve döküntülerle uğraştığım zamanlar da olmuştu. Cildin nemsiz kalmasına sebebiyet veriyor sigara. Üstelik gözeneklerin tıkanmasına da neden oluyor. Günlük Cilt temizliğinizi düzenli olarak yaparsanız olumlu etkiler göreceksinizdir.
Ben bir çok ürün denedim. Aralarında pahalı olanlar ucuz olanlar da var. Sadece bir tek marka olumlu tesir yaptı.

Ayrıca ozon tedavisini de düşünüyorum. Onu da denemem lazım...

Umarım kısa zamanda kurtulurum sigaradan. Zira artık ben kullanmıyorum sigarayı, o beni kullanıyor :(

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Bu meseleyle ilgilenenler için çok güzel bir konu olmuş gerçekten,Sayın çınar en iyisi sanırım sigaradan kurtulmaya çalışmak :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benim sigara ile hic bir derdim yok.ikimizde mutluyuz,benim cildim prüssüz,öyle icinde ne oldugunu bilmedigim maddeleride(krem) genellikle maskelerimi kendim yapip uyguluyorum.benim sorunum, ben birden bire 35 kilo verdim,1 ayda simdi kilo alamiyorum ve yüzümde sarkmalar oldu,cene altimda,ve yanaklarimda.acaba banada bir faydasi olurmu??ve taslar illaki su kenarindanmi olmasi lazim.cünkü bende bir sürü degisik taslar var(safir,mondstein,)hemen hemen hepsi mevcut,onlarin faydasi olurmu??sevgili urum cok cok tesekkürler:party:

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@urumhamatahatyl
Bende bu konuda birşey sorayım.
Bu uygulama yüz yogası yerine geçer mi?
Yoksa ayrıca yüz yogası yapmak gerekir mi?

Yüz yogası konusunda birkaç ayrı egzersiz buldum.
Yanlış bir egzersiz yapmam halinde bir zararı olur mu acaba?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Taşların pürüzsüz olması yeterli. çok değerli taşları (safir gibi) kaynatınca zarar gelir mi bilmiyorum araştırmak lazım. Yoga çok başka bir konu beden yogası da yanlış eğitim sakatlığa ve şekil bozukluğuna neden olabiliyor. Yüz yogasında da bilmeden yapmak doğru olmaz. Yüz yogası ile hiç benzemeyen bir konu. sadece noktalara baskı yapılıyor bu metotta. Yüz yogası ise , yüzdeki kaslara egzersiz yaptırıyor.