Garip Durum.

tolgam

Kayıtlı Üye
Selam size daha bu gece başıma gelen birşeyden bahsedeceğim ve açıkcası bildiklerinizi istiyorum.
Ailem bir şey anlattı gece ayağa kalkıp Evde dolaşıp ''gitmem lazım'' diyerek sayıklamaya başlamışım saat epey geçmiş.İlk başta uyur gezermiyim diye düşündümde daha önce hiç böyle bir sorunum olmadı gece yattığımdada sitresli değildim.
İşin tuhaf yanı hiç bir şey hatırlamıyorum.Yani en azından ayağın biryere takılır sıçrarsın falan ama dedğim gibi hiç bir fikrim. yok

Bugünde bir tanıdığımızdan şöyle birşey duydum ''Şeytanlar çağırır gece gece evden çıkıp gidersin diye'' Açıkcası ilk başta alaya aldım ama sonra tırsmadımda değil.Çünkü hiç böyle bir sorunum olmadı.
Bu konuda bildiklerinizi yada bilimsel açıklamasını yazarmısınız ?..

Nehar

Kayıtlı Üye
Aynı şeyi ananemde yaşamıştı bi ara. Evlerinin hemen üst tarafında bi orman var, gece yarısı kalkıp ormana gitmiş. Dahası dönünce yengemi uyandırıp kalk hayvanlar gidiyo yakalayalım demiş. Yengem dayıma falan söylemese belki gider gelemezdi yani :D ananem gitmesin diye kapıları kilitlediler bi ara. cinler şeytanlar çağırırmııışş.. Öyle diyolar. Ama bence sen yine de doktora falan görün, bilemeyiz :))

tolgam

Kayıtlı Üye
Aynı şeyi ananemde yaşamıştı bi ara. Evlerinin hemen üst tarafında bi orman var, gece yarısı kalkıp ormana gitmiş. Dahası dönünce yengemi uyandırıp kalk hayvanlar gidiyo yakalayalım demiş. Yengem dayıma falan söylemese belki gider gelemezdi yani :D ananem gitmesin diye kapıları kilitlediler bi ara. cinler şeytanlar çağırırmııışş.. Öyle diyolar. Ama bence sen yine de doktora falan görün, bilemeyiz :))

İyi ben evden çıkmamışım Ucuz atlatmışım :)
Bu arada tekrarı mümkün yani ? :(

StrangerMan

Kayıtlı Üye
Bİldiğim kadarıyla uyurgezerliğin değişik türleri var. Yanlış hatırlamıyorsam arabayla gidenler bile oluyormuş :D Uyku sorunlarıyla alakalı bir doktora görün bence

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
14 yasimdayken bende karsi komsuya gidip.ellerimi yikamam lazim demisim.Yikadiktan sonrada yine eve gidip uyumusum,Hic hatilamiyorum,babamin kapiya ikinci bir kilit taktirdigini biliyorum.anahtari bana hic vermediler,Nedense?????:biggrinjester:

Nehar

Kayıtlı Üye
Ne olur ne olmaz sen kapını kilitle deriiim :D

augury

Kayıtlı Üye
Bunu küçükken çok yaşıyordum. Hatta sırf bu yüzden ablam benim odama taşınmıştı. :) Geceleri yatagımda bağdaş kurup, karşımda birisi varmış gibi sohbet edermişim. Bazen kalkıp kapıyı açmaya çalışırmışım. Ama uyandıgımda hiç birini hatırlamazdım. Genelde ablam anneme anlatırken duyardım. Belki bilmediğim daha biçok şey yapmışımdır :))

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Bendede bu gibi durumlar oluyordu
ben az uyumayı seven birisiyim tüm gece hiç uyumadan sabah işe giden ve akşam geldiğinde anca ozaman uyuyan ve bu programı sık sık tekrarlayan biriydim ancak şu vardi işten gelip 1 gün boyunca ertelediğim uykumu uyuduğumda 1-2 saat sonra kalkıp etrafa garip garip bakıyormuşum bazende anneme sesleniyormuşum sanki başıma birşey geliyormuşçasına ancak bu programı bıraktığımda artık bu gibi durumlarım ortadan kaybldu.
Bence kişinin bünye ve iradesine göre bu gibi durumlar değişiklikl gösterebiliyor en iyisi sen arkadaşlarında tavsiye ettiği gibi bu konuda bir uzmana görün faydası olur zararı olmaz :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Kapı kilitlemek önlem değil, o halde iken, uyur gezer de olsanız uyanıkken hatırlayamacağınız kadar iyi hatırlıyorsunuz neyi nereye koyduğunuzu. Nasıl olduğunu açıklayamam bilmiyorum. Yani biliyorum ama nasıl açıklayabilirimde takılıyorum :)
Çocukların görünmeyen arkadaşları her coğrafya yaşanılan bir durum, kültüre göre iyiye -kötüye yorulabiliyor.özellikle konustukları kişiler tanıdıkları ancak vefat etmiş kişi görüntüsündeyse bizde kötüye, batıda iyiye işaret derler. korunuyor onlar tarafından şeklinde.

Ses-çağrılmak gitmek yine öyle, kızkardeşimde çok olurdu ve kuzenlerimde. ben de bir kaç kez oldu ama gel diyenler ayağa kalkıp gitmeye kaltığımda da gelme dedikleri için gidip te ne oldukları şansım olmadı , farkedilmek istiyorlar bir nedenle ama ötesini değil diye düşünmüşümdür zaman zaman.
Kuzen ve kardeşimdeki ataklar daha ciddiydi, tutmak zorunda kaldığımızı hatırlıyorum dışarı çıkmasınlar diye... Bilimsel olmadı gerçi ama oluyor bir nedenle, rahatsız ederse doktora gidin tabii ama ilaçla uyuşmak anlamaya yardım etmez diye düşünüyorum

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bende de oldu sanırım bir kere uyuzgezerlik.
Odanın kapısı kilitliydi, incilin yeri değişmiş ondan anladım.

Tahminimce yatağımdan kalkıp baş ucumdaki incili alıp;
odanın diğer tarafına bırakmışım. İşin kötüsü cam açık yattımdı.
İncili koyduğum yerde hemen camın sağı.
İyiki o arada camdan falan atlamamışım.

Sizin olayda; bir kerelik birşeyin üzerinde durmayın derim.
O günlük psikolojik bir baskıdır, bir nedeni olabilir.
İlerleyen zamanda devam ederse; önlemler alırsınız.
Bana sorarsanız bir kerelik bir durumdu.

İşin paranormal kısmındansa emin değilim.
Bende kendi durumum için bu tarz şeyler düşündüm.
Ama ciddiye alıp da; boşu boşuna canınızı sıkmayın.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Aynı olay benimde başıma geldi. Uyurgezerlikle falan alakası yok. Kaldığım evin biraz ilerisinde eski hamam vardı. Sadece oraya gitmek, ordan da yakın bir yerde yatır vardı orada sabahlamak istediğimi biliyorum. Uyku ile uyanıklık arasında bir durumdu. Neden gitmek istediğim konusunda ise hiç fikrim yok. Kapıyı açmaya çalıştım açılmadı. Anahtarı çevirmek ise aklıma hiç gelmedi bile. Sonra kapıyı tepikleyip küfürler ettim açılmıyor bu kapı diye. Sonra sabah kendimi tuvalette buldum.
Sordum acaba nedir bu diye. Herkes aynı cevabı veriyor. Cinler çağırmış seni. Seninle görüşmek istemişler falan dediler.
Tuhaf :/

MeLee

Kayıtlı Üye
ailesi kapıyı kitleyince balkondan düşen arkadaşım var 2 yıl psikiyatr'a gitmişti Zor bi durum..

Ori

Kayıtlı Üye
Çoğu kişinin başına geliyor. Çok duydum bu gibi şeyleri fakat herhangi bir fikrim yok, bilmeden konuşmak istemem. Bazıları uyurgezerlik diyor bazıları da cinlerin perilerin v.b. çağırmaları ve yönlendirmeleri diye hitap ediyor. Bence sadece uyurgezerlik başka birşeyden ibaret değil.

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
bence de sadece uyurgezerlik . geçen aylarda rüyamda bir kızın peşinden koşmuştum ve bağırmıştım.sabah kalktığımda ise anneannem bana dedi ki geceleyin kalkıp salona geldin ve bir şeyler söyleyip geri yattın dedi. :)
demek ki kızın ardında koşarken aslında evin içinde yürüyormuşum :D