Arkadaşlar destek bekliyorum

focus

Kayıtlı Üye
Dogrudan konuya gireyim, iş ortamımda bir haksızlıga ugradım sürekli stres yaşıyorum, sabır etmekten başka çarem yok, ama içimde de ugradıgım ve süreklilik haline gelen bu haksızlıkları yapan kibir sahiplerine karşı manevi desteginize ihtiyacım var,
hangi inançtan olursa olsun yardımlarınızı bekliyorum. içinde bulundugum durumu yaşamayan anlayamaz, yani tepki vermem her anlamda bana zarar vereceğinden sessiz kalmak zorunda kalıyorum. ama bir güç ile onları alt-üst edebilecek kendi dertlerine düşürecek bir ilahi dokunuşun yardımına desteğine ihtiyacım var.
belki bir kelime belki bir dua belki bir dokunuş bir şekilde bu yitip gitmişlikten kurtaracak bir desteğe ihtiyacım var, haklı iken bunu karşınızdakine anlatamamak keyfiyetine mecbur kalmak acizlik değil ama hatrına sahip olduklarıma bakmak için mecbur kalmak çok acı verici,
Hergün yalvarıyorum bu talihsizlikler zincirinden kurtulmak için ama nafile, gittikçe umutlarım sönüyor.

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Öncelikle sizi tebrik ederim.Zira sabretmek büyük bir meziyettir.Kişisel olarak önemli kararlar almadan önce kendime ait kritiklerimi yapar,etrafımdaki kişi/kişilerin bana karşı bu olumsuz tavrında bir kabahatimin olup olmadığını anlamaya çalışırım.Eğer kabahatim varsa işleri olumlu yoldan çözmeye gitmek ilk davranışım olur.Şayet hiç kabahatim yokken haksızlığa uğramışsam ilgili kişiye bu durumu " olumlu-yumuşak" dille anlatmaya,yaptıklarının canımı yaktığını,haksızlığa uğradığımı ve bundan vaz geçmesi gerğini belirtirim.(Hiç kabahatiniz yoksa ilgili kişiye uyarıda bulunulmalı.Hiç uyarmadan intikam almak erdem sahibi kişilere yakışmaz).Ancak hala buna rağmen zulme/kötülüğe devam edecek olursa işte o zaman dananın kuyruğu artık benim için kopmuştur.O kişiden mutlaka hakkımı alırım."Masumiyet+dua+zeka "İşte sizdeki bu en önemli üç unsurunuz size mutlaka yardımcı olacaktır.Geçmiş olsun ve kolay gelsin

focus

Kayıtlı Üye
inspecter teşekkür ederim, ama emin olun ki benden kaynaklanmayan ama faturası her defasında bana kesilen haksızlıklar zincirine bir halka oldum sanki. hani hacivat keyf eder ceremesini karagöz ödermiş derler ya bende hep aynı durumu yaşıyorum. zulm az kalır oldu bu talihsizliklerimin yanında, birşeyi sizi dinleyen olursa ona anlatmanız uygun olur, ya sizi dinlemeyen birine neyi anlatabilirsiniz? İşte benim durumum da tam böyle.

günden güne sanki enerjim tükeniyor, bir umutsuzluk yakama yapışmış beni bırakmıyor, ama sabır diye diye nereye kadar ne kadar?

burda paylaşmamın nedeni yük oldu beni yormaya başladı, takmayayım diye ugraşıyorum ama bigün olmazsa ertesi gün gene bir başka bahane ile sorun karşında duruyor, inanın her sabah her akşam bir çıkış arıyorum ama olmuyor.

ihtiyacım olan ilahi bir dokunuş , yani kimin yeteneği, gücü, varsa bir hayır niyetiyle nasıl yaparsa yapsın ama bir umut olsun dilerim.

hasan06

Kayıtlı Üye
kardeşim yanlış anlama ama bence bir uzman la görüşüp desteğini almasın. şimdi nice hayat koçları var onlardan biri ile görüşürsen senin için daha iyi gibi düşünüyorum ama yinede sen son ve en uygun kararını sen vericeksin

zenithmx

Kayıtlı Üye
Sana yardım edebilecek biri var. sadece onu bulman yeterli olacaktır.

Akşam olunca kendini yalnız bırakabileceğin bir yerde kimsenin yanına gelemeyeceğinden emin ol. ne istiyorsan onu düşün gözlerin kapalı olsun ve odaya ışık girmesin. Düşüncelerini sanki alnından çıkan bir duman gibi yavaş yavaş uçup gittiğini düşün. her ne düşünüyorsan uçup gitmesine izin ver. Birgün tamamen yapayalnız kalacağın gerçeğini düşün ve bunu yapmaya devam et. Düşüncelerinin silindiğinden emin olunca, sonra kendinle tanışmaya hazır olabileceksin. Unutma ki yaratılan bütün varlıklar içinde en yetkili ve en üstünü sensin. Sana yardım edebilecek olan kişi senin kendi ruhundur. Onu rahatlatmak senin elindedir. Bir başkası sana yardım edemeyecek. Çünkü seni ve yaşadıklarını sadece görmek duymak yetmez. Seninle birlikte bunları yaşamış olmak gerekir. Seni anlamak kolay olmayacak bir başkası için. Eğer bir inanca tabiysen inancının peygamberi de sana kolay görünmeyeceği için tamamen kendinle başbaşasın. Her kim olursa olsun zihnini yoran bir gün onu hiç görmeyeceksin. Tamamen unutmuş olacaksın. bu yüzden bununda bir kıymetinin olmadığını kendine anlat. Yaratan tarafından belirtilmediği sürece hiç kimse senden üstün değildir. dolayısıyla hiçkimseye bedenin ve ruhun, seni ve zihnini yorabilmeye kiralik değil. zihnini yoran faaliyetleri terket.

mecra

Kayıtlı Üye
Bir insani haksizliga karsi gelmekten alikoyan sey ne olabilir? Yani yanlis anlamayin ama haksizlik onunde egiliyorsaniz eger sizin icin gercekten kiymetli birsey olmasi lazim ortada, aile gibi... Her neyse, sonucta bu sizin hayatiniz bana dusmez belki tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama nacizane bir tavsiye verecek olursam, hayati bir mesele yoksa kesinlikle haksizliga boyun egmeyin ve aradiginiz ilahi kivilcimi kendi icinizde arayin, internette degil:) Hak veriyorum size tabii ki, caresiz oldugunuz soyluyorsunuz ancak ortada size yardimci olacak kimse yok, sizden baska. Her ne olursa olsun boyun egmeyin. Sabredin, uyarin ancak biliyoruz ki bazi insanlar yuzsuz ve siz ne kadar sabrederseniz sabredin onlar yine sizin ustunuze gelmeye devam edecekler taa ki siz pes edene kadar. Bana sorarsaniz simdiye kadar o insanlara katlandiginiz hata. Umarim her sey yoluna girer.

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
bir hikaye okumuştum.Hikayeyi alıntılayım

Bu kısa hikaye üzerinde düşünün,

Umarım ki hayatınızda büyük bir değişikliğe neden olur
Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı

Herkesin göreceği bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu :
'Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?'
'50gm!' .... '100gm!' .....'125gm' ..diye öğrenceler yanıtladı

'Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,' dedi profesör, 'ama, benim sorum şu ki :
Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?'
'Hiçbirşey' ...diye yanıtladı öğrenciler

Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu?' diye sordu profesör bu kez.
Kolunuz ağrımaya başlardı efendim' diye öğrencilerden biri yanıtladı
'Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?'

'Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı & batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız!'
... tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler
'Çok iyi.

Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu?'
Diye sordu profesör.
'Hayır'.. Diye yanıtladı herkes

'Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?'
Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.

'Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?'diye tekrar profesör sorar
'Bardağı bırakın düşsün!' diye öğrencilerden biri yanıt verir
'Kesinlikle ,Evet !' der profesör.

Hayatın problemleri de böyle birşeydir.

Onları kafanda birkaç dakika tutarsın & Bir sorun yokmuş gibi görünür.

Uzun bir süre düşünürsün & Başınız ağrımaya başlar

Daha uzun düşünün & Artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.
Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,

Fakat DAHA ÖNEMLİSİ onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi).
Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her
konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

Bu yüzden bugün ofisten ayrıldığınızda,
Sevdiklerinize şunu hatırlatın :

'Bardağı yere bırakın bugün!'
işte bu hikayeyi oku ve düşün gerisi sana kalmış. iyi forumlar.