Astralda İnsanları Görebilir miyiz?

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Size kısaca sorumun kaynağını anlatayım. Astral deneyimim olmadı. Ama lusid rüya çok sık görürüm. Onu isteyerek değil. Yani heralde kimse yatarken hadi bu gece lucid göreyim demiyordur(bilmiyorum). Ben rüyalarımda (ara-sıra) canımdan çok sevdiğim kardeşimi ölmekten kurtarmak zorunda kalırım ve bir anda ''bu bir rüya, istersem bu durumdan kurtulabilirim'' bilincine varıp uçuyorum, duvardan geçiyorum vs vs. Bazen rüyayı sonlandırmak elimde olmuyor. Bende tadını çıkarmaya bakıyorum. Ama bazen de o kadar bıkmış ve yorulmuş oluyorum ki uyan diyorum ve ''düşerek(her defasında)'' uyanıyorum.

Dün gece i-doser denedik arkadaşlarla. Aynı gecenin içerisinde ikinci i-doserdi ve uykum gelmişti. Benim odamda üç arkadaş yatağa uzandık, kulaklıklarımızla. Ben uyuya kalmışım. Evimin dışındaki caddedeyim, kar yağıyor fakat kar yok yerde, havada sıcak esiypr. Göbekteki direğin ışığı gözüme çarpıyor. çok farklı bir ışık. İlk defa zor bir durumda olmadan bilincine vardım rüyada olduğumun. Yani ne araba ne insan vardı, binalar aynı, ışıkları var bazı odaların. Hava aydınlık ama gündüz değil. Akşam üstü gibi. Sonra evime çıkmayı düşündüm ve bir an aklımdan;

- acaba odama girdiğimde arkadaşlarımı hala orada yatıyorken görebilirmiyim?

diye geçirdim. Sonra bunun bir astral olmadığı, rüya olduğunu düşünerek göremeyeceğime inandım. Ve odama önce uçarak çıkmaya çalıştım ama yerden çok az havalandım ve nasıl bir enerji harcadım bilemezsiniz, çok yoruldum. Yorucuydu ya :| Sonra apartmanın giriş kapısına gitmek istedim ama yürüdükçe aynı yerimdeydim, koşuyorum aynı yerdeyim. Bir an panikledim ve değişik bir boşluk hissinden sonra uyandım. Kulaklıkları çıkardım arkadaşlarım halen dinliyorlardı. Çalma listesine baktım i-doser başlayalı 12 dk olmuş.

Üç sorum var:
1-) Rüyamdayken yukarıya çıksaydım, insanları görebilir miydim?

Buna bağlı olarak diğer soru:
2-) Astralda bu mümkünmüdür. Yani ben astral yaptım diyelim, normal yaşamı görebilirmiyim. Bir ruh olarak aralarında dolaşabilirmiyim. Soruyu daha çekici hale getirirsek, astralda sevdiğim vicdansızın evine gidip onun ne yaptığını görebilir miyim?

3-) Lucid, astralı kolaylaştırır mı?

Teşekkürler :)

demonic

Kayıtlı Üye
1. Sorunuza kesin birşey diyemiyorum 2.astralde insanlar görülüyor ama uyuyorlarsa auraları biraz daha tuhaf oluyor...köpekler sizi göremiyor ama kediler görüp kaçıyor...daha kedilerin nasıl gördüğünü anlayamadım ama görüyor işte :) 3.zaten astralde lucid rüya gibidir...aslında tek farkı astralde yapabilecekleriniz biraz daha fazladır ve astral gerçek hayattır...yani hayal dünyası değil...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
1. Sorunuza kesin birşey diyemiyorum 2.astralde insanlar görülüyor ama uyuyorlarsa auraları biraz daha tuhaf oluyor...köpekler sizi göremiyor ama kediler görüp kaçıyor...daha kedilerin nasıl gördüğünü anlayamadım ama görüyor işte :) 3.zaten astralde lucid rüya gibidir...aslında tek farkı astralde yapabilecekleriniz biraz daha fazladır ve astral gerçek hayattır...yani hayal dünyası değil...

Yani onları uyku halinde daha değişik görürüm, öyle mi? Ama görürüm. Peki o zaman :D Bir astral delisi daha kazandı mabetimiz, hayırlı olsun :D

adlesss

Kayıtlı Üye
Hayırlı olsun :biggrinjester: Deneyimlerini bizimle paylaşmaya devam edersen sevinirim, bende yeniden başladım çalışmalara uzun bir aradan sonra :sifone:

bertaraf177

Kayıtlı Üye
Ben genelde gündüz uykularında, uyuduğum mekandan farklı yerlere geçiş yapabiliyorum.(Örneğin odalar arasında duvarlardan, tavandan geçiş, oturduğumuz evden çıkış, mahallede bir kaç turlama.) Hatta geçenlerde komşunun evine uçtum. İşin garibi onların evine neredeyse 10 yıldır girmemiştim ama uyku modunda girdiğimde evlerinin genel planı tamamen aklımda kalmış. Gerçekte evlerinin planını otur çiz deseler çizemem. Girdiğim evlerde zaman zaman evdeki insanlarla da karşılaşıyorum. Şimdi benim bu yapmış olduğumun astral seyahatle bir alakası var mı yoksa sadece rüyadan mı ibaret ?

adlesss

Kayıtlı Üye
berteraf177 bence astral seyahatle alakası olabilir. Benim ilk deneyimimde ben babamı takip etmiştim kalktığımda tıpkı senin gibi rüyamı yoksa başardımmı diye düşünürken babama saymaya başladım; sen, ben uyurken suraya gittin önce sunu yaptın sunu içtin tam surda oturdun değil mi diye. Hatta yanında su vardı bu vardı falan babam nerden biliyorsun bunları diye çok şaşırmıştı ama ben hiç birşey demedim. zaten 2. başarılı denememden sonra bırkmıştım. şimdi herşeye yeniden başlıyorum. evin planını hatırlaman gayet normal bence

bertaraf177

Kayıtlı Üye
Aslında ben buna bilinçli olarak başlamamıştım. Yani çocukluğumdan beri rüyamı kontrol etmeyi başaran birisiyim, oturup herhangi bir çalışma yapmadan kendiliğinden oluştu bu durum. Eskiden çok daha kısa sürerdi bu ve belli mekanlarda olurdu. (Örn sadece uyuduğum odada gezebiliyordum) Son bir kaç yıldır ise farkındalık süresini uzattım ve farklı mekanlara ulaşmayı başardım. Hatta son bir kaç haftadır ne zaman gündüz uykusuna yatsam normal rüya yerine sürekli bu şekilde mekanlarda gezdiğimi görüyorum. Normal rüya görmeyi unuttum diyebilirim. Ama bu benim hoşuma gidiyor. Kötü hiçbir olay yaşamadım. Sadece bazen uykuda olduğumu farkedip, ilk çıkışı gerçekleştirmek istediğimde nefes darlığı çekiyorum o kadar.

adlesss

Kayıtlı Üye
işin kötüsü başarılı deneyimlerden sonra ben kendimi hiç dinlenmiş hissetmiyorum :biggrinjester: tek problemim bu.
bende cok yapardım bilincsizce ama bilmiyordum lucid rüya cok yaşardım :) ünide arkadasımın sayesinde bilincli yapmak için başlamıştım çalışmaya. önce okudugumda aylar yıllarca ugrasmak gerekebilecegini okumama ragmen caymadım ve ilk deneyimimi 15 günde bilincli bir şekilde başarmıştım. Benim düşüncem herkeste böyle yetenekler azda olsa var ama insanlar bu gördüklerini yaşadıklarını basit birer rüya olarak geciyorlar ..

bertaraf177

Kayıtlı Üye
Ben de her zaman değil ama bazen oluyor huzursuzluk. Dediğim gibi bazen nefes almakta zorlandığımı farkediyorum, kulağıma yoğun ses geliyor, vücudumda gerilme hissediyorum. Galiba bunun nedeni, uyuduğunun farkına varmakla ilgili olabilir. Çünkü insanları uyurken izlediğimde genelde zor nefes aldıklarını, vücutlarının hareket ettiğini görebiliyorum. Galiba insan uyurken her zaman yaşıyor bunları, hele de uyuduğunun farkına vardığında yani beyin uyandığında bunu bizzat görüp hissediyosun. Çok az horladığımı bile duyduğum oluyor.