Misk Safran ve Gülsuyu karışımı ile yazarken ne tür kalem kullanıyorsunuz ?

Cem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yukarıda da belirttiğim üzere misk,safran ve gülsuyu karışımı ile yazarken ne ile yazıyorsunuz? Bu karışımı çalkaladığınızda tortulu oluyor. Bunu suzdüğünüzde dolma kalem haznesine koyduğunuzda tıkanıyor. Cam divit aldım bunla da yazarken çok yorucu oluyor, siz nasıl yazıyorsunuz? Benim bilmediğim bir kalem çeşidi mi var varsa markasını belirtelim çok yoruluyorum ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Merhaba,
Ben genelde kırtasiyelerdeki 3-4 TL civarınki uç pompalı dolmalı kalemlerden kullanıyorum. Tortulanmaması için belli bir süre sonra rengini veren mürekkebimizi süzmemiz, içerisindeki safranları vs çıkarmak gerek. Önceleri kesik uçlu divit kullanıyordum ama, damlatıp terkibimizi berbat ediyor.
Selam ve dua ile...

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Merhaba,
Ben genelde kırtasiyelerdeki 3-4 TL civarınki uç pompalı dolmalı kalemlerden kullanıyorum. Tortulanmaması için belli bir süre sonra rengini veren mürekkebimizi süzmemiz, içerisindeki safranları vs çıkarmak gerek. Önceleri kesik uçlu divit kullanıyordum ama, damlatıp terkibimizi berbat ediyor.
Selam ve dua ile...

Evet en kullanılışlı olanı uç pompalı dolma kalemlerdir. Bu kalemle düzgünce ve kolaylıkla yazılabiliyor.