Yer degitiren mezarlar

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Arkadaslar bu gün seyrettigim bir televizyon programinda seyrettim,lalelide katip sinan camiinde ki.olay cok ilgimi cekti.böyle bir olayi ben cocukkende duymusstum.2 kadin hakkinda,kadinin biri cok dindarmis,fakat cok dedikoducu,hatta dedikodusu ile yuva bile yikabiliyormus.öteki kadin ise,genc yasta dul kalarak adi cikmis bir kadinmis.hic kimseye kötü bir söz etmezmis,ve bu kadinlar ayni gün vefaat etmis,dindar olan kadini mezarligin en güzel yerine,dualar ile gömmüsler.öbür kadini ise mezarligin dissina dua etmeden gömmüsler,ve ertesi gün dindar kadinin kocassi bir belgenin mezara düsürdügünü fark etmis.ve tekrar imam essliginde mezari acinca cok sasirmisslar,cünki o kadinin yerinde öbür kadin varmis.mezarlari degissmis.bize bu hikayeyi anneannem anlatirdi.iman ile paranin kimde oldugu belli olmaz derdi.bu günde katip sinanin kabrinin gmüldügü yerden 3 defa kubenin oraya gectigi.Anlatildi.dinleyince icim ürperdi,sizinle paylasmak istedim.Cok ilginc degilmi??hepinize iyi günler.:willy_nilly:

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bu tür mezarlık hikayeleri çok. Bende çoğunu okudum ve dinledim. Esrarengiz şeyler var gerçekten. Ürpertici ama her zaman ilgimi çekerler.
Teşekkürler paylaşımın için.

damned

Kayıtlı Üye
Bende hayatı boyunca günah içinde yaşamış bir kadının yaşamının son günlerinde susuzluktan ölmek üzere olan bir köpeğe su verdiği için cennetlik olduğunu anlatan bir hikaye duymuştum...insanları dış görünüşlerine yaşam şekillerine ve tercihlerine göre yargılamamak kategorize etmemek lazım...gerçektende imanın kimde olduğu belli olmaz..:)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Teşekkürler arzuhal çok doğru...para ve iman belli olmaz kimseyi küçük görmemek gerekiyor veya küçümsemeye çalıştığımız kişiden bizim daha üstün olup olmadığımızı sorgulamamız gerekiyor bence...

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Bu hikayeyi daha önce bende duymuştum. Olabilir. Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum nedense..

damned

Kayıtlı Üye
Düşündümde bu hikayeler insanlara mesaj vermek içinde uydurulmuş olabilir...kimbilir belkide gerçektir...

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Olabilir, neden olmasın. Bazı kıssalar uydurarak akılda kalıcılığı arttırmak. Güzel bir iletişim çalışması olur.

desperado_kedi

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler bende annemden çok duyarım Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz