yardım edebilir misiniz ?

GunesRA

Kayıtlı Üye
arkadaşlar kusura bakmayın 1-2 haftadır bunla ilgileniyorum ama kafam karıştı yani bazı kişiler melekle ilgili diyor bazıları şeytanla ilgili diyor ben anlamadım ya :s yani çevirisi melek dili ama onlarla alakası yokmuş şimdiye kadar yanlış anlamadıysam eğer onlarla alakası yoksa şeytanlarla mı alakası var anlamadım ben :s bana yardımcı olursanız çok sevinirim

pinky

Kayıtlı Üye
Tam olarak ne soruyorsun ki?Neyle ilgileniyorsun?

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Aramiza hogeldin.:biggrinjester:arsive bir göz atmani tavsiye ederim,aradigin cevap orada var.enochian melek dilidir.genellikle eytena inananlar tarafindan.Ayinlerde,de kullanilir.unutmayalimki seytanda bir melek.ben bir kac defa denedim.ve cok memnunum.en yinede arsive bir gözat,cok ilginc bilgilerin epi orada var,basarilar diliyorum:sifone:

GunesRA

Kayıtlı Üye
YaRdimlariniz icin cok tesekkurler , yani ekocian dili seytanlarla alakali ? Arastirmami cok yaptim baska sitelerede goz attim , bazilari melekler ile bazilari seytanlarla bazilari ise baska bir varlikla iletisim aracidir diyor. Neye inanacagimi sasirmis durumdayim

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
arkadaşlar kusura bakmayın 1-2 haftadır bunla ilgileniyorum ama kafam karıştı yani bazı kişiler melekle ilgili diyor bazıları şeytanla ilgili diyor ben anlamadım ya :s yani çevirisi melek dili ama onlarla alakası yokmuş şimdiye kadar yanlış anlamadıysam eğer onlarla alakası yoksa şeytanlarla mı alakası var anlamadım ben :s bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Yazım kurallarınıza dikkat etmelisiniz. Neden bahsettiğinizi açıkça ve detaylı belirtin ki anlayabilelim. "bazı kişiler melekle ilgili bazıları şeytanla diyor" bu nedemek böyle. Açıklamalarınızı dikkatli yapın.

GunesRA

Kayıtlı Üye
O zaman şöyle ifade ediyim. Bu enochian dili yardımı ile şeytanlarla mı iletişime geçiyoruz ??

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Açıklayıcı olması için sitede daha önce yazılmış olan yazılardan alıntı yapacağım, aslında biraz araştırma yapsaydınız bulurdunuz.
Enokyan melek dilidir, ancak bilinen melekler değildir. Satanistlerin ritüellerinde de kullanılır .
Bu arada Maji bölümünde olmasına dikkat çekmek isterim, bunun büyü olup olmadığını soracaklara! Maji büyüdür.

Aslında benim ilgi ve bilgim dahilinde olmayan bir konudur, ancak sizin adınıza araştırma yapınca sitede epey detaylı bilgi buldum. Fazlası da var, forum kirliliği olmaması için soru sormadan önce araştırma yapmanızı önerim, zira aynı soru daha önceden aynı forumda sorulmuş!

Müslümansanız Majikal uygulamalarla ilgilenmeyin, sitemizde her dinden ve inanıştan üyemiz mevcut olduğundan forumda ki konularda da çeşitlilik vardır.

''Sitemizde de bir çok başlık altında alfabeyi ortaya koyanların koyu hristiyanlar olduğundan alfabeyi sunan varlıkları melek olarak nitelendirdiği, aslında o varlıkların melek olmadığı görüşü açıkça yazılmıştır. '' Morto'nun cevabından alıntı

Sayın Logii'nin yazısından alıntı:

'' Enokyan Maji Sistemi ilk başta Dr. John Dee ve Edward Kelly tarafından önceden tanımlayamadıkları varlıklar tarafından bildirildi. Bu dilin ''melek'' diye adlandırdıkları varlıklar tarafından kendilerine öğretildiğini söylemiştirler. Dr. John Dee ve Edward Kelly döneminde iyi birer okültist olmakla birlikte Edward Kelly medyum ve Dr. John Dee astronom, coğrafyacı, matematikçidir. Bu kişiler dönemleri gereğince bu varlıklara ''melek'' demeyi seçmişlerdir, bunun tahminimce nedeni söyleyecek başka bir şeyleri olmaması ve hakim inancın Hristiyanlık olmasıdır. Zaten bahsedilen meleklerin isimleriyle ''Semavi Dinler''de geçen meleklerin isimleri birbirleriyle uyuşmamaktadır. Bu durum da Enokyan Maji'de geçen meleklerin İbrahimi Dinler'de yer alan meleklerle aynı olmadığını ortaya koyar. Enokyan Maji'nin büyük çoğunluğu davet'e dayanır, bu yüzden çok tehlikelidir. Nitekim en basit görünen davetler bile bilgili ve deneyimli biri olmaksızın yapılmamalıdır. Telaffuza dikkat etmeksizin okumak hiçbir şey kazandırmaz. Ama doğru telaffuzla okunması istenilen sonucu getirir. Ayrıca bunlar ''kuru kuru'' okunamaz, bir sisteme bağlıdır bu yüzden doğru telaffuzlarla birlikte doğru ritüeller ve doğru uygulamalar gerekir. Toplamda 18 Enokyan Anahtarı ve bir de 30 Aethyr'in Anahtarı vardır. Buna göre 19 adet, Dr. Dee tarafından kayda geçmiş Çağrı bulunmaktadır. Aslında çoğu yerde bu anahtarların okununca şu ya da bu işe yarayacağı söylenir ama bu hepsinde doğru değildir. Bunların kullanıldığı alanlar farklı olabilmektedir. Ayrıca anahtarların anlayabildiğim kadarına baktığımda, şu veya bu işe yarayacağı söylenen hiçbir konunun bahsi edilmemektedir. Yine de bu sistemin tehlikeli olduğunu tekrar belirteyim. Ritüellerin yapılışını anlatacak değilim ama hazırlamış olduğum telaffuzu gösterebilirim. Ve ''tehlikeli'' demekten sıkıldığımıda belirteyim. ''Umurumda değil'' diyorsanız okuyun, ama ritüelleri vermeyeceğim.''
'' Enokyan Maji'nin satanistlerle ilişkisi geçer çoğu yerde. Ama işin aslı böyle değildir. Maji sistemi bir inanca hizmet etmediği sürece çoğu majisyen tarafından kullanılabilmektedir. Satanizm'de de bu böyledir. Onların kullanıyor olması bunların kötülük hizmetinde olduğunu göstermez. Nitekim Satanistler bu Enokyan Anahtarlarını olduğu gibi kullanmamakta, kendilerine göre uygun değişiklikleri ve ayarlamaları yaptıktan sonra kullanmaktadır. Hatırladığım kadarıyla bunu yapan kişi Anton Szandor LaVey'dir. Kendisi Enokyan Dilini çok iyi bildiğinden ve o maji sistemini kavradığından değiştirmeler yapmıştır. Bunları ''Şeytani İncil'' içerisinde göstermiş ve satanistlerin kullanımı ondan itibaren başlamıştır. Orijinalinde yani Dr. Dee'nin hazırladıklarında böyle bir şey yoktur.''

Logii : Asha'man adlı arkadaşımın derlemesidir..

GunesRA

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim bu yazı gözümden kaçmış gibi herkesten özür dilerim