Gerçek-Hayal ürünü?

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Birçok hikaye dinleriz sağda solda cinler,ifritler(demonlar)felan iblis hikayeleri...
Şimdi bana hayal ürünü gelenler, kabalacıların yapamadığı çağıramadığı ifritleri(demonları) bikaç yerden öğrendiğini söyleyen arkadaşlar yok şu demon geldide,şöyle olduda anlatıyoda anlatıyo. Bütün bunları yalanlıyorum.Demonla ifrit aynı şey,demonun bir çok çeşidi var ifritte aynı görünümü olsun etkili olduğu alanlar olsun hepsi farklı ve farklı boyuttalar. İfritleri,Allahın izniyle Hz.Süleyman(as) kontrol edebiliyordu.Kabalaya değindim yukarıda,kabalanın eski mısırlıların döneminden kalma büyüleri,kral Solomonun derleyip toparladığı ve birçok bilginin şifrelediği kitap toparlanmaya çalışılıyo yabancı devletlerin amacı bu hangi devlet olduğunu siz bilirisniz! Artık fiziksel savaş bitti,psikolojik dönem başladı,kabalanın amacı ifritleri kontrol edip dünyaya hakim olmak, birçok cin kabiliesi ve bunların bağlı olduğu cin padişahlarını hiçe sayarlar...kabala ibranice olduğu söyleniyo,eski mısır dili vs. Sadece demon davet ettim deyipte yaşayan arkadaşlara sesleniyorum sizleri nurdan ateşmi sardıda bu zillet varlıklar size dokunamıyo? İnsanların kafasını boş hikayelerle dolduranlar,hayal gücü yüksek olanlar vb. Ne ararsan var. Başka dinlere saygılı ol deyipte kendi inançlarını zorla dayatmaya çalışanlarda var. Kalmışki onlar benim yazdıklarıma saygılı oldumuda ben saygı gösteriyim.Sitede pekçok konuya değilmiş ancak bir çoğu istismar edilip hurafelerle dolduruluyor. Kabala bölümündeki tılsımlar felan nasıl oluyo acaba? Tılsım=Cinler. Doğru cinler şifa buldurabiliyolar kısmen oda Allahın izniyle.Vb.büyüler felan tüm cinler aracılığıyla oluyor. Bu tüm semavi dinlerde böyledir.Tabiki diğer tüm dinlerde cin çağırılır edilir illaki. Bu işide en iyi yapanlar ibraniler zaten. Ancak hep kızdığım nokta,demonların resimleridir. Neden mi ? Sanki günlük masa arkadaşı gibi kafası keçi kuyruğu yılan vb. şekilde resimler,arkadaşlar madem okadar yeteneklisiniz arşa yüklesin ya!!!Demon çağırdım deyipte burda nefes alanlar,nasıl inanmamı bekler. İfritler birçok olay var ve hepsinin sonu ölüm. Neden mi? Allah ne diyo ayette büyüyle uğraşan dinder çıkar, kimi arkadşlarda uğraşıyo sonra vay efendim ben bu cini niye gönderemedim... Gönderemen tabi Allahın nazarından uzaklaşırsan kim koruyacak seni?! Demonlarla dalga geçer gibi çağırdık felan zaten bunlar müslümana yakışır şeyler değil,diğer dinlerdeki kişiler yapar genelde onada bişey diyemem. Ama tek bi sorum var ve biterecem konuşmamı. Haşa Allah olmasaydı haşa!!. O adını rahatça andığınız ifritlerden,demonlardan sizi kim koruyacaktı koruma çemberinizmi? Dualarınızmı? Kime dua edeceksinizki ulaşsada sizi korusa...! Şimdi gelelim asıl şeye. Madem bukadar cine periye meraklısınız buyrun çağırın devam edin yakında arşa yükselir dabetülarz olarak anılırsınız hanginiz başarılı olursa artık...? Gerç huylu huyundan vazgeçermi demi, herşeyin hazırını arar oldunuz,cinlerden medet bekler oldunuz(oysa bizi ve onları yaratan Yüce Allah dururken!) Gerçi sizlerde bu uyarıları dikkate alsanız kıyamet nasıl gelecek ki demi. Siz dinlemeyecesiniz sonra dünyaya yayılacak sapılık felan derken sapık dinler çıkacak ortaya yapay dinler sonra kıyamet. Site yöneticilerine saygım sonsuz hepsi ayrı alanda uzman. Ama özellikle doğaüstü varlık-olay kısmını kimileri hurafe şeylerle meşgül ediyo. Küçük bi önerim var bu olayları anlatanlar anlatığıyla kalmamalı ispat kanıt göstermeli. Yoksa inanınbana okurken gülüyorum niyemi hayal gücü yüksek kişiler var ve senaryo yazmıyolar filmlere hiç değilse para kazanır! Ben bu sitede gerçekleri okumak,öğrenmek isterim,illâ islami değil diğer dinlerde yada dinde değil faydalı ilimler öğrenmek isterim sapıklığa kaçmayan. Yoksa köye gider cin hikayelerini ordan dinlerim. Hayır gerçeklik payı olsa tamam ama yok.

Tamam benim şuanda yaptığım gibi herkes düşüncesi aktarmakta özgür ama gerçek düşüncesini kurgularını değil. Yok mesele kurgu yarışıysa ben size öyle demonlar uydururumki sıkılmadan okursunuz hikayesini.! Mesele buysa kolay yani.
SAYGILAR. BUNLAR ÖZGÜR KİŞİSEL ELEŞTİRİM VE DÜŞÜNCEMDİ.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Birşey sorabilir miyim? Siz bu siteye hangi amaçla üye oldunuz? Gerçekten çok merak ediyorum. Ayrıca kimse size birşeyleri ispatlamak zorunda değil. Hemde hiç değil. Herkesin kanıtı kendinedir. Burdaki arkadaşlarımız o kadar çok olaylar yaşadı ki. Mesela ben. Bir cin ile anlaşmam var. Ama bunu size ne ispatlamak nede kanıtını göstermek zorundayım. Eğer inanmadığınız şeyler varsa okuduktan sonra kapatın niye kafanızı böyle şeylere yoruyorsunuz ki? Yada bu site çok abartı veyahut yalan geliyorsa ayrıl güzel kardeşim kimse seni burda zorla tutmuyor. Dediklerimi sakın yanlış anlama gerçekten kötü bir düşünceyle söylemiyorum bunları. Ama forumdaki konuların yada demonlar ile ilgili olanların çoğunda senin kötü eleştirilerin var. Bunu yapma sadece oku ve çık yani. Yapman gereken tek şey budur. İnsanları eleştirmen değil.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Demon konusunda farklı görüşler mevcut.
Bu konuyu araştırırken 3-4 farklı görüşle karşılaştım.
Demonolojiyle ilgili farklı kişiler, farklı görüşler sundu.
Davet konusunda olsun, nasıl varlıklar olduklarına dair olsun.
Bu işlerle ilgili olmayan biri olarak zihninizin karışması çok normal.

Şahsen bu konuda demon deneyimlerim oldu.
Bende sadece deneyimlediğim kadarına inanıyorum.

Siz istediğiniz şeye inanıp inanmama hakkına sahipsiniz.
Bu sizin hayatınız sonuçta, düşünce özgürlüğünüz de var.

Bende Allah'a, islami şeylere, semavi dinlere inanmıyorum.
Bu da benim özgürlüğümün en temel parçası.

Ama insanlara bunu söylemek biraz nezaket dışı, kalp kırıcı bir durum.
O yüzden sizde kendi görüşlerinizi kendinize saklasanız daha iyiydi bence.