hüddam elde edenler,bedeli şefaattan mahrum olacaklar ... doğrumu ?

musashi

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar ben her inanca saygılıyım ve bir müslüman olarak , müslüman kardeşlerimizden bilgileri var ise yardım almak istiyorum.
son bir haftadır çelişkili olaylar yaşıyorum , olaylar hep bir öğrenme isteğiyle başladı.
sonrasında araştırıp öğrendikce , islamiyete uygun olmayan durumların ortaya çıktığını öğrendim ama ne kadar doğru bilemiyorum ,
öncelikle hüddam elde edenler , kendilerine allah (c.c) ı bırakıp başka yardımcı bulanlar , şefaatten mahrum kalacaklar sözünü söyleyince bir arkadaşım , bu beni çok ürküttü.
birde sürekli aklımda şu cümleler tekrarlanıyor , onlara karşı sana allah yeter ,
kainatın sahibi varken senden daha acizinden yardım istemek neden.
ben bu işlerle uğraşmanın islami ölçülerini pek bilmiyorum ,
sakıncası varmıdır , bu yüzden çok rahatsız olduğum bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
@musashi arkadaşım...
Hüddam elde etmek yerine kendilerinin gelmesine izin versene... Şimdi sen çağırdığın zaman kimin geleceğini bilemezsin. Şeytani bir ruhun gelme olasılığı daha yüksek. Ama madem müslümansın. Takvanı yücetmeye çalış. Bende daha bir kaç gün önceye kadar senin gibi düşünüyordum. Ama bırak onlar gelsin sana sen çağırmadan. Allah sana en doğru yolu gösterecektir emin ol. "Onlara karşı sana Allah yeter!"

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Ben bir süre boyunca buvarlıklarla ilgili deneyim yaşadım. Gelnelr hüddam mıydı musallat mıydı bilmiyorum. O dönem bu işlerle uğraşan birinden yardım aldım ve bu şahıs bana bu varlıklardan faydalanabileceğimi söylemişti. Hatta anlaşma yapanlar olduğunu ve bu varlıklarla anlaşabileceğimi söylemişti. O zaman ben onlardan daha güçlüyüm yaratıcı beni bu yaşamımda ihtiyaç duyacağım yeteneklerle yaratmıştır. Eğer bu tür bir varlığın yeteneklerine ihtiyacım olsaydı gerçekten yaratıcı beni insan değil cün olarak yaratırdı bu yaşamda ihtiyaç duyabileceğim her yeteneğe sahibim eksik olan taraflarımı geliştirebilirim bu varlıklara ihtiyacım yok bu yüzden yardım almak için anlaşma yapmamam gerek yok ben daha donanımlıyım demiştim. Kişisel fikrim. İçinizden gelen seslere güvenin. Belki siz de bir seçim noktasındasınızdır. Hem merak ediyorsunuz hem de içinizden böyle şeyler geçiyor.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Bu arada epey bir yazım yanlışı yapmışım. Yazım yanlışlarm için özür dilerim ama yaramaz kedimi klavyeden uzak tutmaya çalışırken yazmak zor oluyor.

musashi

Banlı Kullanıcı
tşk ediyorum güzel mesajlarınız için . bende sizin gibi düşünüyorum.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Kuranda birşey vardır bu cinlerle ilgili.Sebe suresinde geçer bununla ilgili.Ayet gayet açıklar ne olacağını.

Hatırla o günü ki (Allah) onların hepsini mahşerde toplayacak, sonra meleklere: «Bunlar mı size tapıyorlardı»? diyecek. Sebe suresi 40

Onlar da: «Seni tenzih ederiz. Bizim onlara karşı sığınacak velimiz sensin. Hayır, onlar cinlere tapıyorlardı. Çoğu onlara inanmışlardı.» diyecekler. Sebe suresi 41

İşte o gün birbirinize ne bir menfaate, ne de bir zarara sahip olabilirsiniz. Ve biz o zulmedenlere: «Tadın bakalım o yalan deyip durduğunuz ateşin azabını!» deriz. Sebe suresi 42

Yani tapmadığın sürece problem yok.

meftunum

Banlı Kullanıcı
olurmu öyle şey
sen ondan o da senden bişeyler öğrenir.beraber namaz kılarsınız.görüntü verir kabeyi bile görürsünüz.
ama gidip kafir dinsiz i ifirite bulaşırsan ne deyim.