cin davetlerinden önce ve sonra yapılması gerekenler...

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Her yerde cinler ve ruhlar vardır. Her yerin
sakinleri olan cinler, onların dısında olan isimlerin ve davetlerin
hizmetiyle müvekkel olan ruhların kendi yerlerine girmelerine izin
vermezler. Ancak söyle olur. Talip olan kisi o mekanın sakinlerini o
mekandan çıkarttıgı (sarfı ummar) takdirde olur. Onun için, talip
olan kisi herhangi bir mekanda yapmak istedigi bir ameli
yapmadan önce, o mekanın sakinleri olan cinleri çıkartması
gerekir. Çıkarttıktan sonra amelini yapıp bitirdikten sonra, tekrar
yerlerine dönmelerini emretmelidir.Cinleri mekandan sarf etmek için rivayet etmis oldugumuz en güzel ve sahih sarfı ummar sekli asagıdadır. Talip olan kisi sarfı ummar yapmak için kündür, kizbere, sinuz ve fasuh buhurlarını
tüttürerek, üç (3) defa su sarfı ummar duasını okumalıdır.

Okunacak Sarfı ummar duası budur:

Eveleyse liz zecris sedîdi kavâtıa.Kâlû belâ kad lâhâ ken nîrâni Fe ecibtihüm mâ zâ ekûle ve ebtedî.Kâle bi zikri mekevvinil ekvâniBi eyârase bihyârase ve hıyârise Cellel müheymine münezzilil kurâni.Cibrîle fahbitu lis süreyyâ âcilen.Nâdâ heyûta müsa'ıran nîrâni.Nâdâ siyûta mea tayûta kadbedet.Envâru tebdû alel insâni Fe bi ismühü heyyar rahîle le ındemâ Akdî merâmî ve erceû bi emâneElharka men yerdâhü minküm erhılû Ve bi nûri deyûce talkat anâne Tahsâ sekûne lem tezzeli envârahi Tebdû aletâlî bi külli mekâni Aksemtü iksâmen bi izzete bathesin Ve batheslâne zekarahü yerkâni Hüve esmehin hüve rabbenal âlî alâ Külli berâhın cüvdetin a'nâni Ve bi hurmetin nûrillezî nâdeytehü Ve aleyhi kad enzelet bil kurâni lhâsimîl ebtahî Muhammedin Hüve esrafel urbâne vel icmâni Ebâ âmiran heyyar rahîle bi izne minni nsâke yâ hâzâ minen nîrâni Hüve hâliku hüve bâriu ve müsavviru Hüve münımün bil gafra vel gufrâni Tallâhü in hâleftenî yâ âmira Cibrîle kad ve efâke bin nîrâni Sümmes salâte alen nebiyyi ve âlihi Ehlil hüdâ vel fadlü vel ihsâni
Fe bi hakkıhim ve bi hubbihim en tertehıl Yâ âmiran bil mustafal Adnân.

Bu Sarfı ummar duasını üç (3) defa okuduktan sonra ameline baslar ve amelini tamamladıktan sonra, cinleri tekrar yerlerine döndürmek için söyle dersin:

Bi hakki esmâilletî in saraftüm behâ yâ ummâri hâzal mekâne ûdû ilâ mâ küntüm aleyhi bi hakki Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyul kayyûm. Lâ te'huzühü sinetün ve lâ nevm. Lehü mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard. Men zellezî yesfeu ındehü illâ bi iznihi ya'lem. Mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm. Ve sia kürsiyyühüs semâvâti vel arda ve lâ yeûdühü hıfzihümâ ve hüvel aliyyül azîm.

bendekiben

Elit Üye
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyul kayyûm. Lâ te'huzühü sinetün ve lâ nevm. Lehü mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard. Men zellezî yesfeu ındehü illâ bi iznihi ya'lem. Mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm. Ve sia kürsiyyühüs semâvâti vel arda ve lâ yeûdühü hıfzihümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Bu dua haşr suresinin son 6 ayeti bu surenin bu tür uygulamalar da kullanıldığını ilk defa görüyorum.Bu surenin çok büyük sevapları vardır ve genelde çevremdeki insanlara hep okurum.Koruyucu bir duadır.Paylaşım için teşekkürler.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bu dua haşr suresinin son 6 ayeti bu surenin bu tür uygulamalar da kullanıldığını ilk defa görüyorum.Bu surenin çok büyük sevapları vardır ve genelde çevremdeki insanlara hep okurum.Koruyucu bir duadır.Paylaşım için teşekkürler.

doğrudur sevgili bendekiben..yanlız haşr suresi son dört ayeti lev enzelna diye başlıyor son üç ayeti hüvallahüllezi diye devam ediyor..sanki bana bakara suresi 255.ci ayeti gibi geldi....

bendekiben

Elit Üye
Yanlış yazmışım yaa ayetel kürsü bu 2 side ezberimde özellikle aytel kürsüyü sıkça okurum.Niye haşr süresi dediğimi anlıyamadım yaa kendime hayret ettim şimdi. :)