Karabasan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Burada karabasanla ilgili bir konuyu görünce danışmak aklıma geldi.
Bazı geceler henüz uyumadığım zamanlarda yatağımdayken odada bir şeylerin varlığını hissediyorum. Kıpırdayamıyorum, ağzımdan tek bir ses çıkartamıyorum bir süre donup kalıyorum. Her nasılsa zar zor kıpırdamayı başarıyorum. 10-15 dakika içinde bu olay 2-3 defa gerçekleşiyor. Sonrasında da sık sık kötü rüyalar görüyorum. Çocukluktan kalma bir şey kötü rüyalar gördüğümde bir anda bilinçli olarak rüyaların gidişatını değiştirebiliyorum. Yine de benim için rahatsız edici bir durum.
Bilgisi olanlardan benimle bir korunma yöntemi paylaşmalarını rica ediyorum. Ben Müslüman değilim Wicca'yım o yüzden sure, dua vs. istemiyorum. Yine de cevap yazacak ya da vakit ayırıp konuya göz atacak herkese teşekkür ederim.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Yatmadan önce Ayetel kursi korumasına al kendini :D sana en etkili yöntemi söyledim kıymetini bil :D

bendekiben

Elit Üye
Aslında bir dini seçerken inanışlarını,terimlerini iyice araştırıp öğrenmek gerekir.Siz karabasan dediniz ama bu Anadolu kültürüne göre söylenmiş bir inanış Ruslarınki farklı, Almanların ki farklı Örneğin Rus inancına göre buna ;"domovoi "diyorlar. Size önerebileceğim dumanlı kuvars taşı (rüya taşı) yastığınızın altına koyup uyuyabilirsiniz.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sayın erikonig zaten belirtmiş müslüman olmadığını ve süre,dua gibi şeyler istemediğini. :)

Orayı atlamışım özür dilerim..
bendekiben arkadaşımızın dediği gibi kuvars taşı yastığın altına konabilir. Veya Akik taşı da bu işi görür. Ufak bir kolye olarak da taşıyabilirsiniz. Bu taşlar insanın enerjisini yükselttiği için karabasan olayını ortadan kaldırır.

denizay

Kayıtlı Üye
bendede bahsedilen konuya benzer sorunlar var birde ek olarak bazen uyku-uyanıklık arası ne olduğunu tam açıklayamayacağım (kara duman, gölge gibi bişey) sanki üstüme hızla geliyor ve bedenime giriyor hissini yaşıyorum sonrada sanki deprem oluyor gibi sarsıntı ve uğultu oluyor birkaç saniyelik olan bu olay nedir bilmiyorum ama kısa süreli bir şok etkisi yaratıyor bende. Ayrıca Bendekiben rumuzlu arkadaşın dediği dumanlı kuvars taşının faydasına gelince, bende pembe kuvars taşı var onu yastıkaltı olarak kullanıyorum çok büyük etkisi olmasada uyku konusunda biraz rahatlattı yada psikolojik olarak öyle hissediyorum deneyin umarım faydası olur.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Sırtüstü yatmayın uyurken. Buda çözüm olabilir.

maestrodesalto

Banlı Kullanıcı
bende bu olayları sıklıkla yasıyorum , uykuda, uyanıkken , uykudan uyanır uyanmaz vs. ayetelkürsü okuyunca geçmiyo, felak nas bunlarıda o esnada okuyorum yinede devam ediyo

satelcom

Banlı Kullanıcı
Karabasan bir çeşit cin tasallutudur.Bundan kurtulmak için yatakta yemek yemeyin,evinizde güzel bir temizlik yaptıktan sonra mutfak-banyo-tuvalet dahil her yere sirke serpiştiriniz.Bilhassa yatağınızın çevresine sirke veya sirkeli su dökünüz.mümkün olduğunca abdestli geziniz.Ayetel kürsi,felak ve nas surelerini bolca okuyunuz.Evinize sirkeli suyu serğiştirdikten sonra hemen rahatladığınızı hissedeceksiz.Tarafımdan denenmiştir.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Karabasan nasıl cin tasallutu olabilir ilk kez duyuyorum ?

zebun

Banlı Kullanıcı
Aslında bir dini seçerken inanışlarını,terimlerini iyice araştırıp öğrenmek gerekir.Siz karabasan dediniz ama bu Anadolu kültürüne göre söylenmiş bir inanış Ruslarınki farklı, Almanların ki farklı Örneğin Rus inancına göre buna ;"domovoi "diyorlar. Size önerebileceğim dumanlı kuvars taşı (rüya taşı) yastığınızın altına koyup uyuyabilirsiniz.

bendekiben arkadaşım,
dumanlı kuvars bulamıyorsak, pembe kuvars taşı da aynı işi görür mü?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
,
dumanlı kuvars bulamıyorsak, pembe kuvars taşı da aynı işi görür mü?

Hayır görmez. Çevrenizdeki diğer negatif insanlara karşı sizi korur fakat gece herhangi bir koruma sağlamaz diye biliyorum ben. Ama gündüz taşımak çok faydalıdır. Ayrıca dişi ve erkek olarak tür değiştirir cinsiyetinize göre alırsanız daha sağlıklı olacaktır içi parlayan dişi olmaktadır.

canmert196

Kayıtlı Üye
istanbulda bu tarz taslari nerde bulabilirim her yere bakiyorum ama yok hic bir yerde

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Hiç bir yerden bulamazsanız internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

striker

Kayıtlı Üye
bende bunun daha ilerisi var , çok uzun olacağı için anlatmıyorum, birgün işin uzmanını bulursam ona anlatmak isterim. sizin bu konunuzuda sürekli kontrol ediyorum, bende faydalanmak istiyorum , arkadaşlarımızın yöntemlerinden.

azman34

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar buraya ilk defa yazıyorum ve yeni üye oldum üye olmamın sebebi tesadüfen bu siteye girmem (tabiki merakımda vardı gizli ilimler ilgimi çekiyor) ve aynalarla ilgili bölümü tesadüfen okumam ve başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istememdir. Neyse askerden yeni gelmiştim bir gece odamda yatarken karabasan geldi gayet doğal çünkü daha önceleri de karabasan geliyordu şimdiki farklıydı gelip üzerime oturduğunun farkındaydım ve üzerime doğru eğildiğini biliyorum bir karanlık çöküyordu gözlerim kapalı tabiki ve bağırmaya çalışıyordum bağırmak istedikçe bağıramıyordum herzaman olan böyle bişeydi fakat bu defa üstüme oturdu bir ağırlık çöktü üstüme ve hep görmek istiyordum gözlerimi açamıyordum bu defa nasıl olduysa gözlerimi açtım ve karşımda uzun ve kır saçlı saçları omuzlarında yaşlı ve heybetli bir adam gülüyordu kahkahalar atarak...(Allah şahidimdir şuan bile yazarken tüylerim diken diken oldu içim titredi.) sonra üstüme doğru gülerek eğildi ve ben çığlıklar atarak hatta ağlayarak uyandım annem geldi su verdi gittim yüzümü yıkamaya (işin tuhaf kısmı burada başlıyor) ve karşımdaki aynaya bakamıyordum daha önce böyle bir korkum da yoktu kendi yüzümden korkuyordum. Bu arada titriyordum resmen o kadar çok korkmuştumki o gece annemle yan yana yattım. Zorda olsa uyudum ve tekrar rüyamda banyoya gidip yüzümü yıkadığımı görüyordum ve aynaya bakıyordum gözümün çapağını çıkarmaya çalışıyordum birden aynaya dahada yakından bakmaya başladım ve rüyamda üstüme oturan yüzünü gördüğüm karabasan aynanın içinden çıktı ve beni yakamdan yakaladığı gibi aynanın içine çekmeye başladı ve bağırarak yine uyandım ve budefa acayip titriyordum o gece sabaha kadar uyuyamadım ve o günden sonra aynalara bakamaz olmuştum özellikle akşamları aynalara bakamıyordum ve tabiki sebebini bilmiyordum. Aradan 10 seneden fazla geçti daha yeni yeni düzeliyordumki taki geçen hafta burayı okuyana kadar eskisi kadar olmasada yinede aynalardan korkuyorum fazla bakamıyorum ama başımdan geçen olay beni okadar etkilemiştiki hala etkisindeyim ama sadece kendimi telki ediyorum ben varlıklardan daha güçlüyüm diyorum ve allaha sığınıp Nas suresini okuyorum öyle rahatlıyorum. Allahıma çok şükür yanlız bişeyin farkındayım içimde acayip bir enerji ve ilim gizli ama bunu kullanmayı bilmiyorum biryerlerden öğrenmem gerektiğini biliyorum dua ederkende Allah kabul ederse hep ilim isitoyurm ALLAH tan bunu paylaşmak istedim sizlerle lütfen daha çok bilgisi olan varsa paylaşsın benimle. teşekkürler.

azman34

Kayıtlı Üye
Yukarıdaki yazım aynalar bölümüne 2 3 gün önce yazmıştım ama olaya karabasan olunca burayada eklemek istedim. Arkadaşın dediği sirkeli suyu deneyeceğim....

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
bende bu olayları sıklıkla yasıyorum , uykuda, uyanıkken , uykudan uyanır uyanmaz vs. ayetelkürsü okuyunca geçmiyo, felak nas bunlarıda o esnada okuyorum yinede devam ediyo
Çünkü mevzu okuman değil. Mevzu her neye inanıyorsan onda inancının tam olması. Bugün tereddüt ederim inancımdan, gecede Ayetel Kürsi oku. Oldu mu şimdi? Tereddüt ettiğimde bende dua okursam ferahlamam ki ben, ailem ve çevrem imanlı değildir. Bunu sadece bir araştırma, bir korunma olarak devam ettiririm. Ne kadar doğruyum? Tartışılır. Ama fikrimi belirtmek istedim. :)
İyi forumlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...