Şifa Büyüsü

Jasgues

Kayıtlı Üye
İş
Esnaf
Bu büyüdede çoğu voodoo büyüsündeki gibi bebek bezden yapılır ve hastayı temsil eder. Hastanın aurası renginde yada mat beyaz olabilir.
Bebek daha klaik yöntemlerle hazırlanır( Uygun bezle dikilip içine kişiden alınan saç, tükürük, deri vb. eklenip tamamlanır)
Hastanın şikayetçi olduğu yerlere iğneler batırılır. Bu sırada arındırma amacıyla mür ağacı yada saman çiçeği tütsüsü yakılır. Buradaki amaç vücuttaki hastalığı bebeğe aktarmaktır. En etkili olduğu dönem Ayın yükseliş zamanıdır. Ritüel etkisini gösterdiğinde bebek yakılır ve külleri akan bir suya atılır; böylece hastalığın tüm etkileri ortadan kalkar.

Voodoo

candokia

Kayıtlı Üye
Hastalanan arkadaşıma yaptım inanamıyorum çok etkili herkese tavsiye ederim işe yarıyor :)

AJA

Elit Üye
Bunu aynı zamanda şifacı şamanlarda uyguluyorlar.Hatta hasta kişinin bedenine karnindan kötü ruhların girip insanı hasta ettiklerini söylerler bez bebekle bir çeşit ayin yapar şifa uygularlar..Aklıma geldi şimdi.Denemek lazım.Tabi yukarıda ki uygulamanın tam bir ritüeli vardır mutlaka ön hazırlık gibi enerji yönlendirmek için yapılan eylemler olmalı dua vs gibi..

dede

Kayıtlı Üye
voodoo büyüleri sadece voodoo dinine inanan kişiler tarafından yapılabilir bunuda not düşelimde

biard

Kayıtlı Üye
Ben bu büyünün eksik olduğunu düşünüyorum bana hiç tammış gibi gelmedi