Kardeşim annemi öldürebilir,yardım edin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

empatilik

Kayıtlı Üye
Annem, Zihinsel engelli olan babama bakıyor, engelli maaşı ile geçinmeye çalışıyorlar.Erkek kardeşim ise çok bencil ve yoktan anlamıyor.
Anneme hır gür ederek içki parası istiyor.İçtikten sonrada etrafına zarar veriyor,babamı dövüyor,anneme bıçak çekiyor.Her gün anneme telefon açıp sağ mı diye telefon açıyorum.Hergün olan bu kavgaların,hırçınlıkların sona ermesi için okuyabileceğim çok etkili dua vs. varsa yalvarırım yazın,tecrübe edilmiş dil bağlama duası olursa sevinirim,devamlı anneme hakaret ediyor,üzerine yürüyor,sanki düşmanı.

canmert196

Kayıtlı Üye
ayetel kursi sikintilari giderir bunu okuyarak dua edin

bendekiben

Elit Üye
Elden bir şey gelmediğinde duaya sarılıp inançla Allaha yakarırsın.Yine duanı et iste ama burda elinden gelebilecek bir şey var, bu senin için ne kadar acı olsada ailenin huzuru için savcılığa bir dilekçe verebilirsin ve erkek kardeşini de bu konuda uyarıp bir daha bu şekilde davranmamasını sağlıyabilirsin.Bu bütün ailenin huzuru için yapacaksın biliyorum ki hepsi senin canın ama canın olan kişi masum bir kişiye zarar vermesini izlemen senin içinde vicdani bir yük olsa gerek.Allah yardımcın olsun.

empatilik

Kayıtlı Üye
Polis geliyor,uyarıyor gidiyor.Devamlı kavga eden,huzursuzluk çıkaran kardeşimin annemin sözünü dinlemesi,itaat etmesi için etkili dua,(dil bağlama duası da olabilir) dilencinizim.

empatilik

Kayıtlı Üye
Teşekkürler ama tılsım yazma konusunda tecrübem yok.Fkat suya şekere okunan dua olabilir,anlık korunma duası olabilir veya yanına gitmeden,yanında iken okunacak dua olabilir.

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Bir hocayada yazdırabilirsiniz. Ben bir arkadaşıma yazdım çok etkili olduğunu söylüyor.

gümüş

Kayıtlı Üye
Sevgili empatilik,
Durumunuz ciddiyeti ayrı konu ama ne yalvarmanıza ne de dilenci olmanıza gerek yok, burada herkes bildiği paylaşmak icin var.
Uygulamayı kendi yapacak yeterliliğiniz yok ise ki ifadenizden anladığım kadarıyla şekere okuma formülü verilse dahi yok, özel mesajla Sn Yule ya da Sn Urumhamatayıl'a probleminiz ve çözümü için istediğinizi anlatabilirsiniz. Size dönüş yapacaklardır.
Haricinde sevgili bendekiben'in önerisine katılıyorum, ayrıca yaşadığınız il-ilçenin vali- kaymakamlıklarından amatem ve benzeri tedavi merkezlerine yönelik kardesiniz icin görüsebilir ve yardım isteyebilirsiniz.
Kısa sürede derman bulmanız dileğiyle, gecmis olsun

empatilik

Kayıtlı Üye
Vefk ve tılsım yazma konusunda bilgim yok ama devamlı dualarla iç içeyim elhamdülillah.Kardeşim çok bencil ve kötü bir evlat,çok acımasız.

Evden uzaklaştırmak için de okuyabileceğimiz bir dua da olabilir?
Amateme gitmeyi kabul etmiyor,alkol ilacının verildiğini anladığı an hemen bıçağa sarılıyor.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben denemedim, ama şöyle bir formül var

Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir denmiş bir yerde.

El Mukit, Esmaül Hüsna'da ki 99 isimlerden birisi, anlamını idrak ederek ve tabii inanarak okuma yapmanızın etkili olabileceğini düşünüyorum

Yinelenmesi gerekliliğine dair not yok, ben yinelerdim kendim yapsam ama sayı takibini icgüdüsel yapacağım icin şimdi ne söylesem manasız olacak açıkcası. Dilerseniz deneyin. Allah yardımcınız olsun

bendekiben

Elit Üye
Ben denemedim, ama şöyle bir formül var

Ya Mukît" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir denmiş bir yerde.

El Mukit, Esmaül Hüsna'da ki 99 isimlerden birisi, anlamını idrak ederek ve tabii inanarak okuma yapmanızın etkili olabileceğini düşünüyorum

Yinelenmesi gerekliliğine dair not yok, ben yinelerdim kendim yapsam ama sayı takibini icgüdüsel yapacağım icin şimdi ne söylesem manasız olacak açıkcası. Dilerseniz deneyin. Allah yardımcınız olsun

El-Kahhar zikir sayısı 306 gezegeni merih saatine göre okumakda fayda var. Manası:Zalimlerin zulmünden koruyan

SEVGİM.

Kayıtlı Üye
sevgili kardeşim çok geçmiş olsun, seni anlıyorum bana inan durumuna üzüldüm, sana bir tavsiyede benden. Dualardan fayda görebilirsin tabiki allah dilerse herşey mümkün.Şikayet dilekçesini yazıp savcılığa ver mümkünse birilerinden,şahitlik yapmalarınıda iste.Çok geçmiş olsun.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu konu bu şekilde çözülmez.
Bendekiben arkadaşımızın yazdığı gibi yasal yollara başvurun.

Ayetel kürsü, zikir falan çözülse, kimse dayak yemiyor olurdu.
Bence din de bir yere kadardır. Abartmayalım.

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Biliyorsunuz artık kadına şiddet konusunda yaptırımlar ciddi. Komşunuzun şikayeti bile yeterli oluyor. Kusura bakmayın, kardeşiniz bile olsa; durum vahim sonuçlar doğurmadan icabına bakınız. Çok geçmiş olsun...

satelcom

Banlı Kullanıcı
En kısa zamanda savcıya bizzar gidip derdinizi anlatınız ve kardeşinizin zorunlu alkol tedavisi görmesini talep ediniz.Alkolik insan çalışamaz ve alkol arası için etrafına zulmeder.Polisin uyarısı başka savcılığın zorla alkol tedavisine alması başka.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Savcılık olayından çare yok diyorsanız; çare sizsiniz.

Ailenizin yanına dönün. Onlarla kalın. Kardeşinize abilik görevinizi yapın.
Ona manevi destek verip gerekiyorsa, zor kullanın.

Ben başka şehirde yaşıyorum. İşlerim var diyebilirsiniz.
Bende o halde ailenizi gözden çıkarmışsınız derim.
O halde onlara ne olacağını da umursamayın.
Ama başlarına birşey gelince vicdan azabı çekersiniz.

Bunları neden mi yazdım. Çünkü ben sizde abimin tavrını gördüm.
Sizde aynı duyarsızlıkta, ama arasıra sızlayan bir vicdanla olaya dışardan
bakıyorsunuz gibi.

Siz zamanınız varken; kardeşinize sahip çıkın.
Bir canavar olsa dahil, onu dışlamayın.
Sonuçta o sizin canınız kanınız değil mi?

Dışlarsanız da, hayatta en büyük nefreti size duyacağını bilin.
Çünkü ona yardım etmediğiniz için sizi suçlayacak.

Uzaktan iki dua okuyup, Allah a mı haval etmeyi planlıyorsunuz?
Bence bu hiçbirşey yapamam demenin bir başka şeklidir.

Kardeşiniz alkolik, kötü birisi olabilir. İyileşmeden önce acı çeken bir ruhu var gibime geldi.
Onu topluma kazandırın. Kardeşlik böyle şeyler için vardır.

Halen zamanınız varken bunu kullanın diyorum.

Şuanda bulacağınız tüm aksi fikirler; mazeretlerdir.
Ve ilerde birgün kendinizin dahi nefret ettiğiniz biri haline gelebilirsiniz.

En azından bu konuda çabalayın.

empatilik

Kayıtlı Üye
Zorunlu alkol tedavisi oluyormu?Ben kişinin kendi isteği ile olur diye biliyordum.

Ben evli bir bayanım,eşime ve çocuklarıma karşı sorumluluğum da var.Zamanında yanında olup çok destek de oldum,şimdi de oluyorum.Kardeşim sadist,bencil seni beni dinlemeyen birisi.Diğer kardeşimi de evden kovaladı çocuklarıyla.Şimdide oturdukları evi sattırmaya çalışıyor,yoktan anlamıyor.
Ne psikiyatriye ne de amateme gitmeyi kabul ediyor.Kız kardeşim onun yüzünden boşandı.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Zorunlu alkol tedavisi oluyormu?Ben kişinin kendi isteği ile olur diye biliyordum.

Şikayet söz konusu olduğunda ve kişide kendine ve çevresine zarar verme durumu (homicide, suicide) riski oldugunda zorunlu yatış yapılabilir. Şikayet dilekçesiyle kaymakamlığa başvurun. Alkol bağımlılığından varsa uyuşturucu uyarıcı madde bağımlılığından bahsedin uygun kurumlara yönlendireceklerini düşünüyorum. Daha çok acil ambulans ekibi ve polislerle evden almaya gelirler. Psikiyatrik tedavi konusunda sabırlı olmanız gerek.Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...