Bu şeyler ne olabilir?

estia

Kayıtlı Üye
Merhaba. 2 sene önce yaşadığım olayları anlatmak istiyorum.
2 sene önce üniversiteyi kazanmış ve İzmir'e gitmiştim. İzmir'de bir ev tutmuş ve yerleşmiştik. Öğrenci olduğumuz için biraz uygun bir ev bulmamız gerekiyordu, ev arkadaşımla tuttuğumuz ev de eski bir evdi. Apartman dairesiydi ama bizden başka oturan yoktu. Bina 1950lerde inşa edilmiş.
Evi temizledik ve o gün evde kalmadık. Ertesi gün gittiğimizde banyodaki büyük ve sağlam ayna tuzla buz olmuştu. Fakat ilginç bir şekilde hemen altındaki lavaboya tek bir parça bile sıçramamış ve yere düşen parçaların hepsi düz olarak düşmüştü. Çok üstünde durmadık.. İlk 1 ayımız normal geçti. Fakat daha sonra anlam veremediğimiz şeyler olmaya başladı.
İlk önce sadece ben duymaya ve hissetmeye başladım. Sanki biri yürüyormuş gibi sesler geliyordu evden. İşin ilginci komşumuz falan yoktu, binanın yanında da başka apartman yoktu. Yerlerden sürekli ses geliyordu. Ev arkadaşıma anlattığımda ise inanmıyordu. Bir süre sonra kapattığıma emin olduğum ışıkları açık bulmaya başladım. Özellikle mutfak ve banyo bölgesinde oluyordu bu olaylar.
Bir gece ben uyurken ev arkadaşım beni ağlayarak uyandırdı. Evde bir şeyler hissettiğini söyledi. Bu sesler sürekli geliyordu. Kapattığımız ışıklar sürekli açılıyordu. Bir keresinde oturduğumuz odanın ışıkları kendiliğinden açıldı. Geceleri uyuyamadığımz için okula bile gidemiyorduk.
Bir akşam alt katımızdaki yufkacı dükkanını kapatıp gitti. O gittikten 2 saat sonra dükkanındaki radyodan ney sesleri ile dolu müzikler yükselmeye başladı. İnip baktık, ses onun dükkanından geliyordu. Bu ses sabaha kadar sürdü. Apartmanda tek olduğumuz için geceleri apartman kapısını da kilitliyorduk. O gecenin sabahı aşağı indiğimizde apartmanın kapısını sonuna kadar açık bulduk. Bu korkularımızı ve yaşadıklarımızı ev sahibine anlattık ama tabi ki inanmadı..
Yine uykusuz kaldığım bir gecenin sabahında (4-5 suları) elbise dolabımın üstünde tam ortada duran poşet gözlerimin önünde yere düştü. Sanki biri itiyor gibi.
En korktuğum olaya gelecek olursam... Tuvaletteydim. Elimde ise bir parça tuvalet kağıdı vardı. Elimdeki tuvalet kağıdı birden sırılsıklam oldu. Sıktım elimde ve aktı sular. Hemen tavana baktım, su mu geliyor diye. (nerden gelecekse!) Tabi ki ıslaklık falan yoktu tavanda. Ne yapacağımı bilemeden salona koştum.
Mutfağın banyoyla birleştiği köşeden sürekli uğultu sesleri duyuyorduk. Artık evde kalamıyor, neredeyse her gün bir arkadaşta kalıyorduk.
Bir keresinde alışverişten döndükten sonra poşetleri mutfağa bıraktık.. Daha sonra yerleştirmek için kalktığımızda poşetlerin içinden pirinç, tuz ve sütün kaybolduğunu gördük. Aldığımıza emindik, fişte de yazıyordu, markete de gidip baktık. Yoktu hiçbir yerde. Bu olaydan sonra evin duvarlarına çeşitli dualar astık ve pirinç poşetiyle birlikte pakedi açık ve eksilmiş bir şekilde buzdolabının buzluğundan çıktı.
Sizce bu yaşadıklarım neyden kaynaklanıyor?
Ayrıca belirtmek istiyorum ki, bu olaylar olmadan 3-4 sene önce ablam bir gece yatağımda benim üstümde küçük yeşil bir şey gördüğünü söyledi. Üçgen şapkasıyla yeşil bir adam gibi olduğunu söyledi. Aynı şeyi, ablamla hiç bir bağlantısı olmayan ev arkadaşımın erkek arkadaşı da bizim o evde gördüğünü söyledi. Sizce bunlar nedir?

gümüş

Kayıtlı Üye
Elinizdeki kağıt peçete ve yeşil adam kısmı haric tüm anlattıklarınız tanıdık geldi bana. Artısı ile beraber kısa bir süre oturduğum evde başıma geldi, ama sonra yani taşınınca o evdeki gibi spesifik olmadı en azından. Aynı muhitte oturan bir tanıdığım da kendi dairesinde farklı deneyimler bahsetti ve ona göre eskiden orası mezarlıkmıs ondandır diyor ama mezarlık manasında düşününce dünya bir mezarlık zaten, bu kafi bir yanıt gibi gelmiyor bana.

bendekiben

Elit Üye
Bir zamanlar beter böcek adlı bir film seyretmiştim.Konusunu bilmeyen arkadaşlar olabilir.Film'e konu olan evin sahipleri yeni evli bir çift trafik kazasında ölüyor fakat öldüklerinin farkına varamıyorlar.Böylelikle eve yeni taşınan aile ile bazı sorunlar yaşıyorlar ve taşınan ailenin küçük kızı bu ölen çiftle arkadaşlık kuruyor ve onların manevi huzura ermelerine yardımcı olmaya çalışıyordu.Seyrettiğimde zaman küçük olduğum için benim için etkileyici bir film olmuştu.Yaşananlar belki bunun benzeri bir olay olabilir.Bazı mekanların veya evlerin enerjisel yoğunluğu olduğu bilinen bir gerçek.

dewil17

Kayıtlı Üye
Forumu okuduysan bu veya buna benzer olaylar yaşayan onlarca kişi ile karşılaşmışsındır. Eğer okumadıysan ben sadece kısa bi özetle şöyle söyleyebilirim. Eğer semavi dinlerden birine inanıyorsan bu evde o semavi yaratıklardan bazıları olabilir. Cin, peri, karabasan veya türevi. Eğer inanmayan biri isen bazı yerlerin enerjisinin yüksek olduğunu ve içindeki korkuları tetiklediğini hatta daha ileri giderek cisimlerin hareketlendiğini bile görebilirsin. İstediğine inanmak sana kalmış. Bana sorarsan ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Ve eklemek istediğim bi konu var. Yaratılanlar içinde en şereflilerinden oğluğumuzu unutma.