Cinler bizim alemimize nasıl geçebiliyorlar?

MeNTaLisT

Kayıtlı Üye
Cinlerin metafizik alemden şehadet yani görünen, fiziki aleme geçişinde çeşitli sebepler vardır. Ya bizim alemimizde manyetik bir hadise vuku bulur, ya iki alem arasında bir menfez, koridor meydana gelir ya da medyum özelliğine sahip bir kişi, bilerek veya bilmeyerek bünyesi gereği buna vesile olur. Yoksa hiçbir cin kendi aleminin hudutları dışına kendi iradesiyle çıkamaz.

Aynı dünyada olmamıza rağmen boyut farklılığı bir hakikattir. Cinler, canları istediği zaman metafizik alemden, fizik aleme geçemezler.

Cinler, kendi alemlerinden, şehadet alemine geçtiği zaman, rasgele kişilere musallat olamıyor, herkese tesir edemiyor. Ancak, doğuştan medyumluk özelliği olan insanlarla muhatap olabilir veya bünyesinde bir menfez, bir açık, bir rahatsızlık bulunan kişilere musallat olurlar. Bu kişiler de genellikle içine kapanık, korkak, çekingen, psikolojik olarak dengesiz, şizofreni ve beyin yönünden bir rahatsızlığı olan kişilerdir.

Cinler kendi alemlerinden şehadet alemine devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki, komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa, suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysa, cin de bir vakit sonra kendi alemine dönmek zorundadır. Tek imkanı vardır o da, ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek, ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek, ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek, böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır.
<ALINTI>

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Cinlerin yazıda bahsedilen metafizik alemden görünen aleme geçebilmeleri gibi bir durumları söz konusu değildir. Yazıdaki ifade şeklinde bir yanlışlık var. Cinlerde bizim gibi 3.boyut varlıklarıdır ve bizimle aynı boyutta yaşarlar. Bazı kişilerin onları görüp bazılarının görememesi kişinin enerji seviyesine ve bazı kişiye özel durumlara bağlıdır. İnsanlarla iletişim kurmalarında ise belirli kurallar geçerlidir. Biz onlara zarar vermediğimiz ve rahatsız etmediğimiz sürece bize negatif olarak etki edemezler.

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Cinlerin yazıda bahsedilen metafizik alemden görünen aleme geçebilmeleri gibi bir durumları söz konusu değildir. Yazıdaki ifade şeklinde bir yanlışlık var. Cinlerde bizim gibi 3.boyut varlıklarıdır ve bizimle aynı boyutta yaşarlar. Bazı kişilerin onları görüp bazılarının görememesi kişinin enerji seviyesine ve bazı kişiye özel durumlara bağlıdır. İnsanlarla iletişim kurmalarında ise belirli kurallar geçerlidir. Biz onlara zarar vermediğimiz ve rahatsız etmediğimiz sürece bize negatif olarak etki edemezler.

İslam dinine göre yorumlayayım ;

Sınav vesilesi olarak siz onlara zarar vermesiniz bile bazı negatif etkilere açık medyum ruhlu insanlar dediğimiz kişiler onlarla istemsiz olarak iletişime geçmekte ve zarar görebilmektedirler.. ( Fal bakarken diğer boyuta aralanan kapılar gibi) bunu bir konumda belirtmiştim fal bakanların dikkatine diye ararsanız ulaşabilirsiniz.Eve biz onlarla iç içe yaşamaktayız ve boyutlarımız farklı. Dediğiniz gibi kesin ifadelere yer yok bana göre.. heran herşey olabilir.. Sınav dünyasındayız görüşüm bu yönde :)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci

Sevgili Mefetseger'e katılıyorum. Aynı boyuttayız sadece aramızda bir perde var. Bu insanların enerji seviyesine bağlı gerçekleşen bir olaydır. Bizlerden bir saldırı hissetmedikleri anda kimseye ilişemezler. Aynı boyutta olsak bile onlar ateşten biz toprak ve tanrıdan yaratıldık. Aslında insan kendini etki esnasında toplayabilirse etki eden tüm varlıklara istediğini yapabilir. Biz ihlal ediyoruz aslında onlar değil. Anlaşmayı bozanlar hep insanlar olmuştur bu zamana kadar.
-Şeytan hariç

damned

Kayıtlı Üye
Peki üzerlerine yanlışlıkla sıcak su dökme olayı nasıl oluyor?

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Üzerine sıcak su dökme olayına inanmıyorum ben. Çünkü maddesel olarak yaşamadıkları için hiç bir maddenin onlara zarar vereceğini düşünmüyorum. Bu toplumumuza empoze edilmiş bir yalandan ibaret. Sıcak sudan etkilenseler yanlışlıkla onları öldürebiliriz de o zaman. Örneğin elimizde bir balta var ağaç kesiyoruz... Orada olan bir varlığı kesebiliriz o zaman bu mantığa göre... Ama böyle bişey duydun mu hiç??

damned

Kayıtlı Üye
Üzerine sıcak su dökme olayına inanmıyorum ben. Çünkü maddesel olarak yaşamadıkları için hiç bir maddenin onlara zarar vereceğini düşünmüyorum. Bu toplumumuza empoze edilmiş bir yalandan ibaret. Sıcak sudan etkilenseler yanlışlıkla onları öldürebiliriz de o zaman. Örneğin elimizde bir balta var ağaç kesiyoruz... Orada olan bir varlığı kesebiliriz o zaman bu mantığa göre... Ama böyle bişey duydun mu hiç??

İşte bu yüzden sıcak suyun adı çıkmış..balta bıçak kesici herhangi bir aletle bir kaza olmuyo yanlışlıkla veya bilerek zarar veremiyorsun ama sıcak suyun başka bir anlamı vardır belki..maddesel olarak yoklar ama soframızda bize eşlik edebiliyorlar veya ismini öğrenip suda boğabilen insanlarda var..

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Ya maddesel hiç bişey ile onların işi yok ki.. Bize neden eşlik etsinler? Karınları mı açmış bunların.. Yeme içme derdi olmayan varlıkların sofrada işi ne? Suda boğma olayı da yalan. Nefes almıyorlar ki boğulsunlar. Empoze edilmiş yalanlardan bazıları da bunlar..

damned

Kayıtlı Üye
Ya maddesel hiç bişey ile onların işi yok ki.. Bize neden eşlik etsinler? Karınları mı açmış bunların.. Yeme içme derdi olmayan varlıkların sofrada işi ne? Suda boğma olayı da yalan. Nefes almıyorlar ki boğulsunlar. Empoze edilmiş yalanlardan bazıları da bunlar..

Burada bizim bilmediğimiz ince bir çizgi var sanırım...mesela en sevdikleri yiyeceğin pirinç ve kemik olduğu yazar heryerde..o zaman buda yalan...mesela birinden dinlemiştim memleketine giden bir arkadaşım mutfağın penceresinden gece su dökmüş sabaha kadar sıkıştırdılar beni kabuslar gördüm ince sesler duydum demişti

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Pirinç olduğunu biliyorum. Soğan zarı da var. Ama kemik değil. Çünkü kemik Orta Asya'dan Anadolu'ya kadar gelmiş kötü inançları kovduğuna inanılan bir çeşit araç. Düşünsene şöyle bir şey var; Saniyede dünyanın etrafını yedi kere dolanabilecek hızda olan bir varlık sudan mı kaçamayacak? Tuhaf değil mi sence de?

damned

Kayıtlı Üye
Pirinç olduğunu biliyorum. Soğan zarı da var. Ama kemik değil. Çünkü kemik Orta Asya'dan Anadolu'ya kadar gelmiş kötü inançları kovduğuna inanılan bir çeşit araç. Düşünsene şöyle bir şey var; Saniyede dünyanın etrafını yedi kere dolanabilecek hızda olan bir varlık sudan mı kaçamayacak? Tuhaf değil mi sence de?

O şekilde düşününce tuhaf ama suda boğmaktan kasıt kafasını yakalayıp suyun içine sokmaya çalışmak değilki:D adını bir kağıdın üzerine yazıp suya atıyolar sonra belli bir ritüeli ve okumasıda var tabiki...boğma kelimesi teşbih amaçlı da kullanıyo olabilir

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu konuda çok fazla yanlış bilgi var.

bir çok bu konuya vakıf kişiler gördükleri varlıklara cin demişlerdir. çünkü İslam inancında melekler, cinlr iblisler ve şeytandan bahsediliyor. semum, dabbe, deccal gibi farklı varlıklarda var. bu yüzden her tür bizim alem ait olmayan varlığa cin demişlerdir. hadim ve hüddam ve ifrit gibi başka isimlerde verseler bunlara ya melekut yada yine cim demişlerdir. orun varlıkların eksik tespiti. o yüzden her şey onlara atılıyor. işin içine gelenek görenek eski inançların karışması, yazılı olmayan kayıtlar ve mitler eklenince çorba oluyor.

çok kafa yormayın sizi ilgilendirmiyorsa düşünmeyin, fikir yürütmeyin. herkes harç karmasını, beyin ameliyatını, bir böceğin iç organını bilmek zorunda olmadığı gibi, cin alemini veya diğer alemleride bilmek zorunda değildir. zaten karşılaştığınızda size doğrsunu yanlışını öğretiler. gerisi boş işler.

fthbl

Kayıtlı Üye
Üzerine sıcak su dökme olayına inanmıyorum ben.
Sıcak su olayı gerçek.Ayrıca özellikle ikindi vaktinde sonra ve hava karardıktan sonra çöp dökerken,arazide küçük abdest bozarken dikkatli olmak lazım.
Besmele çekip kendimizi korumaya almamız lazım, besmele onlarla aramızda koruyucu perde olur.Bir de parklarda sokaklarda köpek pisliklerine basmamaya dikkat etmek lazım,cinlerin rızıkları olduğu için eğer o anda beslenme halindeyseler size zarar verebilirler.
Ama imanı kuvvetli daima kuran okuyan ve namaz kılan kişiler çevrelerine nur saçar,cinler bu enerjiyi farkettikleri için böyle bir insan gelince orayı terkederler,zarar veremezler.Eve girerken de besmele ile girmek lazım,koruyucu zırh olur cinlerin girmesine karşı.

damned

Kayıtlı Üye
Peki birşey daha sormak istiyorum izninizle:) çarşamba günleri bayram günleri derler o gün davullu zurnalı çarşambadır çarşamba diye oynar göbek atarlarmış:) biliyorum kulağa komik ve saçma geliyor ama sormazsam içimde kalıcak bağışlayın:)

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Şimdi ben burada ne diyeceğimi bilemedim. Sevgili Urum karışmayın diyorsa karışmayın. "Biz gidek mahallede top oynayak en iyisi"

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Peki birşey daha sormak istiyorum izninizle:) çarşamba günleri bayram günleri derler o gün davullu zurnalı çarşambadır çarşamba diye oynar göbek atarlarmış:) biliyorum kulağa komik ve saçma geliyor ama sormazsam içimde kalıcak bağışlayın:)

evet. ama çarşamba değil sadece onlarında bayramı düğünü eğlencesi var.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
annem bana hamileyken görmüş onların düğünlerini uyanıkken..gece 12 den sonra..saz eğlence davul dümbelek türkü söylüyorlarmış...bana anlatırdı sırtlarında bir oyuk vardı özellikle dikkat ettim diye...genelde sırtlarını pek göstermek istemezlermiş ama kızları çok güzel olduğunu söyler annem...ben hiç görmedim sadece bir sefer seslerini duydum kulağımın dibinde konuşuyorlardı o kadar hepsi....

damned

Kayıtlı Üye
annem bana hamileyken görmüş onların düğünlerini uyanıkken..gece 12 den sonra..saz eğlence davul dümbelek türkü söylüyorlarmış...bana anlatırdı sırtlarında bir oyuk vardı özellikle dikkat ettim diye...genelde sırtlarını pek göstermek istemezlermiş ama kızları çok güzel olduğunu söyler annem...ben hiç görmedim sadece bir sefer seslerini duydum kulağımın dibinde konuşuyorlardı o kadar hepsi....

Sırtlarındaki durumu duymuştum bende..hatta eğlencedelerken bir insana rastlarlarsa sırtına kambur koyarlarmış derler...ama urum un dediği gibi o kadar yalan yanlış bilgi varki neye inanıcağını kestirebilmek zor...mesela benim eskiden okuduğum bir kitap ta hristiyan cinlerin smokin giydiği beyaz eldiven ve fötür şapka taktığı yazıyordu:) şaka gibi dimi?:D inansammı inanmasam mı bilemedim...bu konuda fikri olan? :)

desperado_kedi

Kayıtlı Üye

katılıyorum sana

gamze_gonul

Kayıtlı Üye
İş
Yazarlık
Bu nasıl bir iştir yahu. Su dökme cin var, Lavaboda gece cin var, çöp başı cini var, koridorda cin var? O kadar hurafe var ki ortada. Yaşlı bir teyzeyle muhabbete oturuyoprsun öyle şeyler anlatılıyor ki bir yıl uyuyamayacak gibi oluyorsun. Kartal doğuran kadın hikayesi bile varken... Lütfen arkadaşlar.. Evet her yerdeler ama işleri güçleri yokda Cinler nerede olduklarını mı söylüyorlar bizlere? Müslüman mısınız? Şüphe mi ettiniz besmele çekin devam edin. O kadar. Urum'a katılıyorum işin özü. Fazla karıştırmaya gerek yok. Zaten yeterince karışık :)
İyi forumlar..