mühürlü kalp nasil acilir?

ayamann

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar

ilk önce yazimi okudugunuz icin tesekür ediyorum.biraz uzun kacabilir kusara bakmayin.

ayrica konu yanlis yerdeysede özür diliyorum.

kisaca yazacak olursam,

ben müslümanim söyleki, kalbim temiz diyen ama icraati olmayanlardan.

ama kalbim belkide bu zamanda olmayacak kadar fazla temiz.
kin,nefret,irkcilik,fesat,cekememezlik,kiskanclik,haset gibi seyler belki komik gelebilir ama bendeki oranlari sifira yakin.

müslümanlik konusunda icraatim olmayisinida kalbimin mühürlendigine bagliyorum.
isyana cok yatkinim,aile,is ve sosyal hayatta en ufak bir olumsuzluk(gerci yasadiklarim hic de ufak degiller) beni isyana tesvik ediyor ve bazen careyi alkolde ariyorum.toplum, düzen almis basini gitmis,ahlaksizlik nefret sarmis her yani,hafif depresyonda var bende,gelecege umutsuz bakmalar,bezginlik,en ufak sorunlari bile cözmekde acizlik.bu aralar bosalan siseler cogalmaya basladi.

ve kendimi nasilsa kalbin temiz Allah seni afeder diye kandiriyorum.

bu uzar gider sizden istedigim ise

bu durumdan nasil kurtulurum

bu sir kapisi ,kalp gözü gibi programlardaki ermisler ,evliyalar,yol gösterenler bana neden ugramaz?,rüyalarima etkisinden kurtulamayacagim sahislar neden girmez?,neden ilahi mesajlar anlayacagim sekilde bana ulasmaz?

Yaradan bana neden yürü ya kulum demez?,ibadetten zevk almami saglamaz?Kalbimdeki mührü acmaz?

Yokmu bu sitede beni derin bi sekilde aydinlatacak,önümdeki taslardan bir kac tanesini kaldirarak bana yardim edecek,ilahi rüya görmemi saglayacak,su insani ara bul diyecek,telepati ile sifa verecek.bana aciklanmasi zor doga üstü bir deneyim yasatacak.tesadüf ile aciklanamayacak olaylar zinciri icerinde kendimi bulmami sagliyacak,benim hakkimda benden baska kimsenin bilmedigi seyleri söylecek.

SIZI SIKDIM ise kusara bakmayim ama aklimdan gecenler bunlardi.

Allaha emanet olun.

calusaram

Kayıtlı Üye
Bu tarz durumlar kişinin kendisi ile ilgili daha evvel yasadigi travmalar nedeniyle bilincaltinda meydana gelen hasarlardan kaynaklanir ... bilinc altina daha evvel travma aninda verilen olumsuz kodlar kendini bu sekilde gosterir. Ornegin bir yakinin ölumu , sevgiliden ayrilik , işi sevmeme , aileyle yasanan derin sıkintilar su sekilde kodlar verdirir bilinc altimiza : ben hayati sevmiuorum , ailem bana destek dgil , bir daha kimseyi sevmiycem , butun kadinlar soyle , veya butun erkekler soyle , hayat cok anlamsiz va vs bilincimiz sık tekrarlanan bu cumleleri gercekmis gibi algilar hayat ve insanlari hep olumsuz goruruz !! Cozum : beyne verilecek yeni kodlar sayesinde kendi ic barisimizi sagladiktan sonra tek tek hayat , iş , aile , sevgiliye yonelik blokajlarinizi cozcek kodlar verebiliriz !!!

biard

Kayıtlı Üye
merhaba. Öncelikle nefes almadan önce bile nefes vermek zorundayız. Yani bu hayatta her şeyin bir bedeli var. Kötü şeylerin karşılığı genelde kötü olarak gelir genelde. Alkol kullanmakta kötü. Bunu yavaş yavaş bırakmakla işe başlayabilirsiniz. İbadetten zevk almak için ise ona yoğunlaşmak, onu tam anlamıyla hissedebilmek gerekir. Günümüz insanları artık ibadetle bile alay eder oldular. Dinci misin sen? Tarikat üyesi misin? Hahaha vs. Sanki kötü bir şeymiş gibi. Neyse. Bu yüzden ibadetlerinizi mümkün olduğunca gizli tutmaya çalışın. Zaten ibadetin de gizli olanı makbuldür. Forumda şifa çalışmaları yapılıyordu perşembe günleri. Hala devam ediyor mu bilmiyorum. Eğer ediyorsa onlara katılmanız da sizin için iyi olacaktır. Bundan sonrası bilgimi aşıyor. Artık başka arkadaşlar yardımcı olurlar size. Yazım yanlışlarım olduysa kusuruma bakmayın. Sevgiler.

calusaram

Kayıtlı Üye
Ornek : ben bilincaltimi yonetirim , ben severim sevilirim , kendimi bagisliyorim kendi iyiligim icin herkesi bagisliyorum , huzur icindeyim , ben sansliyim , severim ve sevilirim , sevgi ve ask bana gelir , her işim rastgider , güvendeyim vs kodlar en az 21 gun sesli olarak soylenmelidir . 21 gunde bir beyin alfa konumundan beta konumuna gecer nöronlara kaydolan bu kodlar ilkel veya surungen beyin dedigimiz kisima yavas yavas kaydolur ve hayatiniz degismeye baslar !!! Abra kadabra : sozun eyleme donusmesidir ... Kendi icinizdeki sikintilardan bu sekilde kurtulduktan sonra bu kezde istediginiz herseye kavusabilursiniz orn kod : benim beyaz renkli su su marka arabanm var gibi bir muddet sonra aliyorsunuz. Ben bu calisma ile aldim :)) beyin film senaristi gibidir neyi yazarsa siz de onu oynarsiniz !! İsik olabilmek umuduyla ....

leonfenomen

Kayıtlı Üye
geçmiş olsun herşey sizin kontrolünüzde eğer kalben birşey istiyorsanız bol bol dua edin eninde sonunda durumunuz düzelcektir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben böyle bir yazı yazmadım :) sanki içimden geçenleri sen yazmışsın :) Ben senden biraz daha kötüyüm ama saydıkların arasında birisi var bende ama kötü niyetli değil o da :) ve senin beklediklerini bende bekliyorum ve aynı şeye baş vuruyoruz sanırım sende bir Büyüğe baş vuruyorsun benim gibi 70...

ayamann

Kayıtlı Üye
Mühür sizde gibi görünüyor

sadece kalbin degil,sen komple mühürlenmissin manasindami söylediniz?gerci öyle kastetmis bile olsaniz mantikli geldi bana

Ben böyle bir yazı yazmadım :) sanki içimden geçenleri sen yazmışsın :) Ben senden biraz daha kötüyüm ama saydıkların arasında birisi var bende ama kötü niyetli değil o da :) ve senin beklediklerini bende bekliyorum ve aynı şeye baş vuruyoruz sanırım sende bir Büyüğe baş vuruyorsun benim gibi 70...

bu yazdiklarim kafamdakilerin milyonda biri desem inanin abartmis olmam.
kötü niyetli olmayan saydiklarim arasindakilerden hangisi var sizde? tam cözemedim bide 70 hayirmidir anlayamadim

gümüş

Kayıtlı Üye
sadece kalbin degil,sen komple mühürlenmissin manasindami söylediniz?gerci öyle kastetmis bile olsaniz mantikli geldi bana

Tam olarak öyle değil aslında. Yani bakış açınızı değiştirmeniz lazım. Olaylara, eşyalara, olan bitenlere.
Ego bize ben dedirtir her olayda, ama aynı olayı her gün her saniye belki milyonlarca insan yaşar. Böyle bakınca talihsizlikler konusunda hiç birimiz benzersiz değilizdir, aksine benzer çok noktamız vardır. Mutluluklar açısından da bu böyledir. Hayır ve şer Allahtan'tandır cümlesini hatırlayın. Nasıl karşıladığımızdır mühim olan ve mührü açacak olan.

bendekiben

Elit Üye
merhaba arkadaslar

ilk önce yazimi okudugunuz icin tesekür ediyorum.biraz uzun kacabilir kusara bakmayin.

ayrica konu yanlis yerdeysede özür diliyorum.

kisaca yazacak olursam,

ben müslümanim söyleki, kalbim temiz diyen ama icraati olmayanlardan.

ama kalbim belkide bu zamanda olmayacak kadar fazla temiz.
kin,nefret,irkcilik,fesat,cekememezlik,kiskanclik,haset gibi seyler belki komik gelebilir ama bendeki oranlari sifira yakin.

müslümanlik konusunda icraatim olmayisinida kalbimin mühürlendigine bagliyorum.
isyana cok yatkinim,aile,is ve sosyal hayatta en ufak bir olumsuzluk(gerci yasadiklarim hic de ufak degiller) beni isyana tesvik ediyor ve bazen careyi alkolde ariyorum.toplum, düzen almis basini gitmis,ahlaksizlik nefret sarmis her yani,hafif depresyonda var bende,gelecege umutsuz bakmalar,bezginlik,en ufak sorunlari bile cözmekde acizlik.bu aralar bosalan siseler cogalmaya basladi.

ve kendimi nasilsa kalbin temiz Allah seni afeder diye kandiriyorum.

bu uzar gider sizden istedigim ise

bu durumdan nasil kurtulurum

bu sir kapisi ,kalp gözü gibi programlardaki ermisler ,evliyalar,yol gösterenler bana neden ugramaz?,rüyalarima etkisinden kurtulamayacagim sahislar neden girmez?,neden ilahi mesajlar anlayacagim sekilde bana ulasmaz?

Yaradan bana neden yürü ya kulum demez?,ibadetten zevk almami saglamaz?Kalbimdeki mührü acmaz?

Yokmu bu sitede beni derin bi sekilde aydinlatacak,önümdeki taslardan bir kac tanesini kaldirarak bana yardim edecek,ilahi rüya görmemi saglayacak,su insani ara bul diyecek,telepati ile sifa verecek.bana aciklanmasi zor doga üstü bir deneyim yasatacak.tesadüf ile aciklanamayacak olaylar zinciri icerinde kendimi bulmami sagliyacak,benim hakkimda benden baska kimsenin bilmedigi seyleri söylecek.

SIZI SIKDIM ise kusara bakmayim ama aklimdan gecenler bunlardi.

Allaha emanet olun.

Mademki kalbiniz temiz iyi niyetliyim diyorsunuz şöyle bir etrafınıza bakın , bakın ama görün belki durumu sizden daha vahim insanlar vardır.İnsanoğlu çektiği acılar kadar bencildir.Yani acıyı tek kendisinin çektiğinin başkasının kendisinden daha kötü olamıyacağını düşünür taki görene kadar gördülkten sonra tamahkarlığı başlarki bu şükretmektir.Elindekilerin kıymetini bilmektir.Daha sonra bu tekamül elindekileri daha iyiye götürmeyle devam eder bu da kişisel gelişimdir.Size tavsiyem kuantum düşünceyle başlayın bu konuyla ilgili kitap alın , bakın kitap alın diyorum çünkü internetten araştırdığınız bilgiler sizi gitmek istediğiniz noktaya kadar götürmeye yeterli olmuyor .Kitabı bitirdikten isterseniz bu yazdığınız konuyu bulun ve okuyun kendi eleştirinizi yapın ama yeterki istek içinde olun .Ozaman değişimin farkındalığına varacaksınız.Sevgiyle kalın...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

bu yazdiklarim kafamdakilerin milyonda biri desem inanin abartmis olmam.
kötü niyetli olmayan saydiklarim arasindakilerden hangisi var sizde? tam cözemedim bide 70 hayirmidir anlayamadim

O bende olan bende kalsında 70 dediğim boşalan şişeler.
Bence bu olay düzensiz hayat ve manevi beklentilerden ibaret.
Artık mucize görülmüyor veyada bizim gözlerimiz kör.

bendekiben

Elit Üye
O bende olan bende kalsında 70 dediğim boşalan şişeler.
Bence bu olay düzensiz hayat ve manevi beklentilerden ibaret.
Artık mucize görülmüyor veyada bizim gözlerimiz kör.

Aslında mucize biziz sadece göremiyoruz.Her dinin gizli öğretileri aslında buna dayanıyor.Yaradanın yarattığı bir mucize Bu mucize aslında saf hale gelebilmek, yeni bir doğan çocuğun gözleriyle bakmak dünyaya ,fark etmek. Niye hep büyüklerimiz onların göz perdeleri açık herşeyi görebilirler diye çünkü saf ve temiz haldeler büyüdükçe bu saflık yok olmaya başlıyacak işte kadim öğretilerin amacı bu saflığa inebilmek ozaman çevremizdeki mucizeleri fark edebiliyoruz yada kendimiz bir mucize yaratabiliyoruz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında mucize biziz sadece göremiyoruz.Her dinin gizli öğretileri aslında buna dayanıyor.Yaradanın yarattığı bir mucize Bu mucize aslında saf hale gelebilmek, yeni bir doğan çocuğun gözleriyle bakmak dünyaya ,fark etmek. Niye hep büyüklerimiz onların göz perdeleri açık herşeyi görebilirler diye çünkü saf ve temiz haldeler büyüdükçe bu saflık yok olmaya başlıyacak işte kadim öğretilerin amacı bu saflığa inebilmek ozaman çevremizdeki mucizeleri fark edebiliyoruz yada kendimiz bir mucize yaratabiliyoruz.

Demekki bizde körlük var ama bu körlük çok doğal ancak insan başka şeyler arıyor herkezin kolay göremeyeceği şeyler ben buna şahit oldum gerçekten var böyle mucizelerde arkadaşımızın dediği gibi Allah neden bazı insanlara yürü ya kulum demiyor neden yolumuzu açmıyor bir ihtimal daha var o yolu bizde kapatıyor olabiliriz.Cevabınız çok mantıklı ve çok güzel teşekkürler.

focus

Kayıtlı Üye
herşey serbest irade ile zihinde başlayıp orda bitiyor. karar vermek uygulamak insanın kendine bırakılmış ama istem önemli lakin en önemlisi inanmak samimiyetle istemek varlıgın sahibi kimseyi bu kalbi heyecanla gelen hiçbir kimseyi kapıyı çalan ben geldim diye yardım ihtiyacını söyleyen hangi kulu eli boş göndermiştir?

siz gidip kapıyı çalın ihlas ile ben geldim diyin ihtiyacınızı söyleyin ve bilin ki o rahmet kapılarının birinden ışık kalbinize sızacaktır.

ama unutmayın ki Allah(c.c.) dilemeden siz dileyemezsiniz.

böyle zamanlarda insan bunalır çaresiz dir, çıkar yolu kalmamıştır, bunları hisseder taki kapıyı çalıp ben geldim demeniz içindir onca sıkıntı, ben yaşadım onun için bu satırları yazıyorum.

ve tüm bunların arka planında size bir şeyler anlatılır aslında, hayatta dostunuzu düşmanınızı sevenlerinizi yanlış giden şeylerinizi fark edersiniz,

Astralll

Banlı Kullanıcı
Yazdıklarınız olagan ve bir çok insanın başına gelen sıkıntılar... Bu tip durumlarda hayatın kontrolü insanın elinden
çıkar ve bunun sonucunda zararlı alışkanlıklar edinirsiniz... Öncelikle mutluluga inanın(bunu ancak siz bileblirsiniz)
sonrasında sizi en çok sıkan şeyi bulun ve ilk önceliginiz bu sorunu ortadan kaldırmak olsun gerisi iplik sökügü gibi gelicektir...
Saygılar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
herşey serbest irade ile zihinde başlayıp orda bitiyor. karar vermek uygulamak insanın kendine bırakılmış ama istem önemli lakin en önemlisi inanmak samimiyetle istemek varlıgın sahibi kimseyi bu kalbi heyecanla gelen hiçbir kimseyi kapıyı çalan ben geldim diye yardım ihtiyacını söyleyen hangi kulu eli boş göndermiştir?

siz gidip kapıyı çalın ihlas ile ben geldim diyin ihtiyacınızı söyleyin ve bilin ki o rahmet kapılarının birinden ışık kalbinize sızacaktır.

ama unutmayın ki Allah(c.c.) dilemeden siz dileyemezsiniz.

böyle zamanlarda insan bunalır çaresiz dir, çıkar yolu kalmamıştır, bunları hisseder taki kapıyı çalıp ben geldim demeniz içindir onca sıkıntı, ben yaşadım onun için bu satırları yazıyorum.

ve tüm bunların arka planında size bir şeyler anlatılır aslında, hayatta dostunuzu düşmanınızı sevenlerinizi yanlış giden şeylerinizi fark edersiniz,

Belki sevabıma girdin :)

musashi

Banlı Kullanıcı
şeytanın hileleri kendinde özetlemişssin kalbin felan mühürlü değil bence .