Burcunuza Göre Gezegenler...

LaiLah

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci..
YILDIZINIZ

KOÇ:
Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi

BOĞA:
Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Sanatlar temsilcisi

İKİZLER:
Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi

YENGEÇ:
Ay: Hislerin temsilcisi

ASLAN:
Güneş: Üstün gücün temsilcisi

BAŞAK:
Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi

TERAZİ:
Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Saatlar temsilcisi

AKREP:
Pluton: Yeni Şartlar temsilcisi
Mars: Cazibe, Savaş temsilcisi

YAY:
Jüpiter: Neşe, Zenginlik temsilcisi

OĞLAK:
Satürn: Disiplin temsilcisi

KOVA:
Üranüs: Değişiklik, Ani Başlangıç ve Sonuçlar temsilcisi

BALIK:
Neptün: Hayaller temsilcisi

Avucunuz yıldızınız için ne diyor?

Avucunuzda parmakların diplerinde ve elin yanında bazı kabarcıklar göreceksiniz. Bunlara Tümsek denir. Her bir Tümseğe bir yıldız adı verilmiştir. Çünkü bunlar yıldızların özelliklerini gösterirler. Sizin avucunuzda da bir, iki veya daha fazla belirgin kabartı olabilir. Bunlarda doğum anında hangi yıldızların etkisinde kaldığınızı açıklayabilirler.
Avuçta baş parmak altında kalan ve a'yla işaret edilen VENÜS tümseğidir. İşaret parmağı altındaki b'yle gösterilen de JÜPİTER tümseğidir Üçüncü parmak altındaki c'yle belirtilen de SATÜRN tümseğidir. Dördüncü parmak altındaki tümsek GÜNEŞ'e aittir. Şekilde d harfi ile gösterilmiştir. Avucun yanında ve küçük parmak dibinde olan yani e harfiyle işaretlenen de MERKÜR tümseğidir. Bunun hemen altında elin yan tarafına doğru MARS tümseği bulunur. Bu da f harfiyle belirtilmiştir. Avucun alt dış tarafında küçük parmak hizasındaki büyükçe tümsekte AY'a aittir. Şekilde bu h harfiyle belirtilmiştir.
Avucunuzda bu kabartılardan bazıları dikkatinizi çekebilir. Yani belirgin olabilir. Bu durumda o tümseklerin yöneticisi olan yıldızlardan güçlü etki aldığınızda anlaşılır. Örneğin; Terazi burcunda doğan yada yükselen burcu Terazi olan birinin yıldızı Venüs'tür. Bu durumda avuca bakıldığında baş parmak altında bir tümsek görülecektir.
Avuçta üç yıldızın bulunmadığını fark edebilirsiniz. Bunlar Uranüs, Neptün ve Plüton'dur. Burada verilen avuç bilgileri Hint Astrolojisine dayanmakta olup o zamanlarda bu üç yıldız henüz bulunmamıştı. Buna göre Akrebin temsilcisi Mars, Kovanın temsilcisi Satürn ve Balığın temsilciside Jüpiterdir.

&_Alıntıdır_&​

beliza

Kayıtlı Üye
teşekkürler,birde gözlemlerime göre ikizler-iletişim-sosyallik le alakalı

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
KOVA:
Üranüs: Değişiklik, Ani Başlangıç ve Sonuçlar temsilcisi

üranüs çıktı halbuki ben venüsü daha çok severim erkek olarak...

Salick

Kayıtlı Üye
KOÇ:
Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi... Haksizliklarla savasirim , dogrudur..

beliza

Kayıtlı Üye
benimde ama bende bilemiyorum etkisini,yani iyi mi kötü mü,benim güneş burcum yay,birde ben merkür geri giderken doğmuşum :)

Kameri

Kayıtlı Üye
İş
pisişik güçler kehanetler,bedensiz varlıklar
"KOÇ:
Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi" ben pek bilmem burçları ama az çok beni anlatıyor :)