Lütfen bir yardım.!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dohu hang2

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bir cadı olmak istiyorum fakat müslümanım.cadı olabilirmiyim?şimdiden teşekkürler:)

.Demeter.

Kayıtlı Üye
İş
Dövmeci ve Ressam
Sevgili 1casper1, cadılık müslümanlığa ters düşen birşeydir. Büyü Kur'an da yasaklanmıştır. Cadı olabilirsiniz, evet fakat tutkulu bir müslümansanız dininiz risk altına girer. Ama bunu göze alıp cadı olacağım diyorsanız daha farklı yardımlarda bulunabiliriz. :)

AlperTUNGA.

Kayıtlı Üye
cadılığı din olarak biliyorum hem müslümanlıkta büyü yasak :)

bendekiben

Elit Üye
Hepinize teşekkürler yardımcı oldunuz:)

Vallahi haklısın arada kaynadın kusura bakma ama yardımcı olabilceğim konuda bilgi verebilirim.Müslümansan bir wicca olabilmek için ya din değiştireceksin yada dinin kurallarını çiğneyeceksin .Wicca arkadaşlar umarım görüp yardımcı olmaya çalışırlar.Sevgiler.

dohu hang2

Kayıtlı Üye
Peki müslüman cadı olmazmı tanrı ve tanrıça yerine allah ve tanrıçadan geldik yerine allah'ımız yarattı gibi.?

bendekiben

Elit Üye
Peki müslüman cadı olmazmı tanrı ve tanrıça yerine allah ve tanrıçadan geldik yerine allah'ımız yarattı gibi.?

Tamam zaten müslümanlıktaki inanç Allahın bizi yarattığıdır.Siz ne istediğinize henüz karar verebilmiş değilsiniz.Bu yüzden araştırma yapmanızı ve bilgi edindikten sonra isteğinizi gerçekleştirmenizi öneririm.Sitede ki mevcut bilgiler size yardımcı olacaktır.

Keira

Moderator
Şaman cadılar var. Cadılık zaten bir yaşam tarzı din değildir.

Tartarus

Kayıtlı Üye
Cadılık ve paganizm dede tek bir yaratıcı güç olduğuna inanılır tanrı ve tanrıçaların doğal güçler olduğu düşünülür.

repece

Kayıtlı Üye
Birine kızdınız intikam mı almak istiyorsunuz yada sevdiğiniz size yüz mü vermiyor ?Allah'küfredersinzi yada din değiştirirsiniz yada şeytana taparsınız ama bu işin garantisi olayacağını düşünüyorum cadı olmanız için.Bunun biraz yeteneklerle ilgisi var gibi.

Osiris

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bir cadı olmak istiyorum fakat müslümanım.cadı olabilirmiyim?şimdiden teşekkürler:)

Her dinden Cadı olabilir.Ama bir majisyen (Cadı da majisyendir doğal olarak) dini olarak çok inançlı olmalıdır ve müslüman birinin,kendi inancına ters düşen uygulamalara girmesi,başarısızlık getirecektir.Dediğim gibi her dinden Cadı olabilir.Ancak semavi dinlerin kuralları bellidir ve Cadılık,eski Ana Tanrıça kültünden gelmektedir.Bakınız,History Of Witchcraft belgeseli.

cadılığı din olarak biliyorum hem müslümanlıkta büyü yasak :)

Cadılık bir din değildir,uygulamalar bütünü ve yaşam yoludur.

peki şaman cadı olur mu? :D

Keira'nında belirttiği gibi olur.Zaten Cadılık biraz da,Şamanizmin avrupada ki yansımasıdır.Örneğin klasik Wicca uygulamaları,pratiklerini Kadim Kelt Şamanizminden alır.

Cadı olunca ne olacak,Dünya'yamı hükmedeceksin.O süpürgenle seyahate mi çıkacaksın ve sihirli değneğinin siparişinide yap istersen.Kardeşim yazdıklarıma darılma ama neden aklını böyle işlerle meşgul ediyorsun,daha çok gençsin uğraşma bu işlerle,birde müslümanmışsın hem dinini kaybedersin hem aklını.Benden sana bir abi tavsiyesidir.Sakın bu işlerle uğraşma kardeşim.

Cadı olunca,ruhsal dengene kavuşacaksın,kendini bileceksin,tabii ki sana uygunsa bu yol.Süpürge ve asa zaten var bizlerde,süpürge negatif enerjileri defetme de ve ateş elementini temsil etmede kullanılır,ki asa'da çemberimizde ateş elementinin temsilidir.

Birine kızdınız intikam mı almak istiyorsunuz yada sevdiğiniz size yüz mü vermiyor ?Allah'küfredersinzi yada din değiştirirsiniz yada şeytana taparsınız ama bu işin garantisi olayacağını düşünüyorum cadı olmanız için.Bunun biraz yeteneklerle ilgisi var gibi.

Din değiştirmek ve şeytana tapmak bağlantısı?Arkadaşın durumu nedir,düşüncesi nedir bilmiyorum ama Cadılık sadece büyü değildir,büyük bir yaşam yolu ve felsefedir.

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
ol olda cadılık nasıl bişeymiş bizde bilem..

RoXSeR

Kayıtlı Üye
Arkadaşım öncelikle islam dininde büyünün yasak olduğunu biliyorsundur umarım moderatör bendekibenin dediği gibi ya islam dininde yasak olan bir şeyi yapıp günaha girmeyi göz önüne alıp sonrasını düşünmeden yapmayı deniyceksin ama şöyle bir durum var sana anlatmak isterim müslüman olarak bir cadı olmaz düşüncesindeyim ve deniyenlerin bazılarında yaptıklarının tutmadığını ve kimi zamanda ters etki gösterdiklerine şahit oldum kendim tılsımlar konusunda büyük bir yeteneğim olduğu için bir arkadaşım sadece denemek amaçlı yapmıştı ve gece onu yastığının altına koyup uyuması gerekiyordu aynı şekilde yaptıda ama gece gördüğü rüyaları anlattınca benim kafama dank etti ve bir daha kimseye denettirmeme kararı aldım rüyasında ona mesaj verildiğini anladım ve birdaha yapmaması için uyardım şuan senide uyarıyorum müslüman cadı olmaz sonuçları bazen ağır olabiliyo ama dinini değiştirmenide tavsiye etmem çünkü islam dinine sahipsin ve bunun artık hayatında belli bir yer edindiğine eminim o yüzden bu geçiş senin için baya bi zor olucak belli olmaz belkide hiç beklemediğin şeyleri görüceksin ve korkup vazgeçiceksin o yüzden bence sen içinden nasıl geliyorsa öyle yap eyer kendine güveniyor ve inanıyorsan dinini değiştirip gerekli şeyleri yapmayı göze alıyosan deneyebilirsin ancak benim sana tavsiye edebiliceğim bir şey değildir dediğim gibi içindeki sese güven o sana her zaman doğru yolu gösterir ama istersen kineziyle uğraş oda senin ilgini çekebilicek bir türden sanat ama sana diyebiliceğim müslüman cadı hem islam dinine göre yanlış hemde yapılan uygulamalarda ters etkiler yaratabilir söylediklerimi dikkate alıp almamak senin elinde yazıyı okursan sevinirim ve teşekkür ederim iyi günler

makine22

Banlı Kullanıcı
Bence girmemeni öneririm çünkü dinimiz yasaklamış
ayrıca din neden yasakladığı hakkında bilgili değilim ama anlamlı çünkü
3 harfilerle olur hayalete inanırsın seni sürekli rahatssız ederler korkuturlar
vb. bir sürü sıkıntıya girersin...
bizim burda falcı var cadı bile değil çocuklarının 2'side eli sürekli halisünasyon
görüyorlar hiç bağırtı çığlık eksik olmuyor ve eşide kalp krizinden öldü.
bu işleri seviyorsan sana tavsiyem astral seyahat , lucid rüya vb. gibi şeylerle
uğraş bu daha çok eğlenmeni ve risksiz yaşamanı sağlar...

codzombi

Kayıtlı Üye
Cadılık, doğanın dilinden anlayanlara göredir. Zaten bir cadı, doğayla bütünleşir..

Cadıların asıl işi şifacılıktır. Bakın cadılar hep kötülenmiş yüzyıllar boyunca , halen de kötüleniyor tvlerde , filmlerde . İğrenç bir yaratık olarak ve şeytana hizmet eden bir şey olarak sembol ediliyor . İşte bu yanlış, aslında şeytan dediğimiz şey negatif varlıklar cadıları sevmez.Çünkü gerçek cadılar pozitif enerjiyle haşır neşir olurlar. Hep yanlış anlaşılmaya neden olmuş, kilisenin karalamaları yüzünden .

Bana göre cadılık, doğayı anlama sanatıdır..

Müslüman olsan da olursun, olmasan da. Sana tavsiyem, önce okült konularını iyi bilmen, bol bol kaynak okuman . Bol bol meditasyonda yapman gerek . Daha sonra teorik bilgilere sahip olduktan sonra , pratik yapman gerekecek . Umarım başarırsın :)

pentagle

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
sen hala Allaha inanmaya devam et ama büyü yapma elementler üzerinde felan çalış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...