Rüyada Ali (as) Peygamberimiz (s.a.v) Görmek İçin Dua

SaHiBuZaMaN

Kayıtlı Üye
B]Felahu’s-Sail’de rivayet edilmiştir ki; “Kim rüyada Müminlerin Emiri İmam Ali’yi (a.s) görme şerefine nail olmak isterse, uyumadan önce şöyle söylesin:

اَللهُمَّ اِنّي اَسْئَلُكَ يا مَنْ لَهُ لُطْفٌ خَفِىٌّ وَ اَياديهِ باسِطَةٌ لا تَنْقَضي اَسْئَلُكَ بِلُطْفِكَ الْخَفِىِّ الَّذي ما لَطُفْتَ بِهِ لِعَبْدٍ الاّ كُفِىَ أنْ تُرِيَني مَوْلاىَ عَلِىَّ ابْنَ اَبي طالِبٍ عَلَيْهِ السَّلامُ في مَنامي

Allâhumme innî es’eluke yâ men lehu lutfun hafiyy, ve eyâdîhi bâsitatun lâ tenqazî es’eluke bi-lutfikel hafiyyillezî mâ letufte bihi li’abdin illâ illâ kufiye en turiyenî mevlâye aliyyebne ebî tâlibin aleyhisselâmu fî menâmî.

[Allah'ım, ey lütfü gizli ve nimetleri tükenmez Rabbim! Senden gizli lütfün vesilesiyle rüyamda efendim Ali b. Ebu Talib'i (a.s) göstermeni istiyorum. Zira sen bir kuluna lütfettiğinde ona yetersin.]

Felahu's-Sail'de İmam Cafer Sadık'tan (a.s) şöyle rivayet edilmiştir: "Kim Resul-i Ekrem'i (s.a.a) rüyada görmek isterse yatsı namazından sonra gusül abdesti alıp dört rekât (ikişer rekât hâlinde...) namaz kılsın. Her rekâtta bir Fatiha ve bir Ayetel Kürsi okusun. Ardından bin kez salâvat getirsin. Temiz bir elbiseyle yatağa girsin ve sağ elini sağ yanağına koyarak yüz kez şu tespihi söylesin:

Subhânallâh, velhamdu lillâh, ve lâ ilâhe illallâh, vallâhu ekber, ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

[Tenzih ederim Allah'ı, hamd ancak O'na mahsustur, Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah (tanımlanabilir her yüce tanımdan) daha büyüktür. Güç ve kuvvet ancak izzet ve azamet sahibi Allah'tandır.]

Ve ardından yüz kez "mâ şâallâh" (Allah'ın istediği olur) desin ve kimseyle konuşmadan uyusun. Böyle yapan bir kimse Allah'ın izniyle rüyada Resul-i Ekrem'i (s.a.a) görecektir."

furkan40

Banlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim :)

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
cidden görürmüyüm yaa peygamber efendimizi onu doya doya ayaklarını elini öperim ama benim gibi günahkar birine nasip olmaz o

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn. sahibuzaman,ben yıllar önce bu amelin bir benzerini yapmıştım ve rüyamda peygamber efendimiz (s.a.v.) i görmüştüm. 2 yıl önce de ramazan ayında hiçbirşey yapmadığım halde yine rüyamda görmüştüm.Bu tür uygulamalar sahihtir.Samimi ve kalpten yapılırsa gerçekleşmektedir.Ayrıca Peygamberimizi rüyasında gören gerçek görmüştür ve gerçekte de görecektir.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Ayrıca yine bir gün rüyamda 2 tane sakallı adam hz.Ali nin resmini gösterdiler.Şöyleki rüyamdaki sakallı adamlar alevilerin kendi çizmiş oldukları hz ali resminin gerçekte yanlış olduğunu ve hz ali nin asıl resmi budur diyerek başka bir resim göstermişlerdi.

codzombi

Kayıtlı Üye
4 rekat namazda her 2 rekatta selam veriyoz ama namaza ne diye niyet etcez ? ve her rekatta yanlış anlamadım dime Fatihe ve ayetel kürsu okucaz ?

hiç bir şey yapmadım ne namaz olarak ne de çalışma olarak. sadece rüyamda gördüm

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Yok konuyu açan kişiye sordum namaza ne diye niyet etcez ve Fatiha şerfe ve Ayetel kürsuyu mü okucaz tek her rekatta ? lütfen biri ilgilensin uygulucam çünkü

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yok konuyu açan kişiye sordum namaza ne diye niyet etcez ve Fatiha şerfe ve Ayetel kürsuyu mü okucaz tek her rekatta ? lütfen biri ilgilensin uygulucam çünkü
Rüyada hz.peygamberi görmek için yüzlerce dualar vardır internette arama yaparak da kaynaklara anlatımlara uğlaşabilirsiniz.
Ama bana sorarsanız dua okuyayım gelsin diye birşey yok niceleri 10 yıldır dualar okuyor göremiyor.
Alimler der ki hz.peygamberi rüya da görebilmek için ona tamamen uymak ilk şarttır.

[video=youtube;cUgH93tRYPQ]https://www.youtube.com/watch?v=cUgH93tRYPQ[/video]

La-edri

Kayıtlı Üye
Nette arastirinca her konu hakkinda bir formul bulunur :) Agzi olan bir formul ürettiginden dolayi bu böyle.