Günün Melekleri Yardım

zebun

Banlı Kullanıcı
Herkese merhaba...
Örneğin bu gece 06.Mart.2012 Salı Saat:21.30 itibariyle (arabî çarşamba gecesi) bir işlem yapılcakken; salının hizmetli meleği mi seçilecek, çarşambanın hizmetli meleği mi? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

bendekiben

Elit Üye
havas saatlerinden yola çıkıyorsanız bu akşam akşam ezanından sabah güneş vaktine kadar salı gecesi

zebun

Banlı Kullanıcı
Pardon :(
Kafam iyice karıştı
Ben daha ilk sorunmun içinden çıkamazken...
Havas saatlerine göre bu akşam çarşamba akşamı değil mi bendekiben arkadaşım?

bendekiben

Elit Üye
Bendeki iki ayrı kaynak var ikisindede bu söylediğinizin bahsi geçmemiş saatler gündüz okuma ve gece okuma cetveli olarak belirtilmiş gezegenlere göre saatler belirleniyor.sizin kaynağınızdaki yöntem nasıl bilmiyorum

zebun

Banlı Kullanıcı
Rezalet vallahi... Herkes gece günüz demeden yok efendim celbiye, yok efendim şirinlik muskası, yok efendim bilmem ne; ordan burdan bulduğunu kopyala-yapıştır yapıyor... İlme gelince, en basit soruda bile fıssssss....

Ey ahali okuyun biraz okuyun. Arapça okuyun, astronomi okuyun....!

origanum

Yönetici
Herkese merhaba...
Örneğin bu gece 06.Mart.2012 Salı Saat:21.30 itibariyle (arabî çarşamba gecesi) bir işlem yapılcakken; salının hizmetli meleği mi seçilecek, çarşambanın hizmetli meleği mi? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

Güneş battığından beri çarşambadır. Sabah güneş doğana kadar çarşamba gecesi saatleri geçerlidir.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Rezalet vallahi... Herkes gece günüz demeden yok efendim celbiye, yok efendim şirinlik muskası, yok efendim bilmem ne; ordan burdan bulduğunu kopyala-yapıştır yapıyor... İlme gelince, en basit soruda bile fıssssss....

Meleklerin adını size veren alim, yöntemini de öğretseydi.
Forumda havas ehli bir yönetimiz yok.
O yüzden bu ahali nereden bilsin? Hemen celallenmeyin.

fthbl

Kayıtlı Üye
Pardon :(
Kafam iyice karıştı
Ben daha ilk sorunmun içinden çıkamazken...
Havas saatlerine göre bu akşam çarşamba akşamı değil mi bendekiben arkadaşım?
Arkadaşım islamiyete göre gün gece ve gündüzden ibarettir yani önce gece sonra gündüz gelir.
Gün akşam ezanının okunması ile başlar ertesi günkü akşam ezanı okunmaya başlayınca biter.
Salı Saat:21.30 çarşamba gününün saatidir ve çarşamba gününün gecesine denk gelir.

bendekiben

Elit Üye

Okumadığımızı kim söyledi elime ne geçerse okuyorum ama evren de bilinmeyen o kadar çok şey varki buna insanın ömrü yemez ne doğru bir söz ki "bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğim "

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Çarşambanın hizmet meleğini seçeceksiniz. Salı günü diğer arkadaşlarında söylediği gibi akşam ezanı okununca çarşambaya geçer. Havvasta usül böyledir.

zebun

Banlı Kullanıcı
Zaman ayırıp ilgilenen tüm arkadaşlara ve yönetime teşekkür ederim.
Lakin kimseye kızmadım, aslında bir 'özeleştiri' yaptım; madem ki biz bir forum ailesiyiz... Ben de bunun içerisindeyim. Örneğin geçen gün gördüm bir arkadaş bir havas uygulaması paylaşmış, altına da Arapça azametini vermiş. Bir diğeri diyor ki, "efendim latin okunuşunu yazar mısınız? Demem şu ki: Biraz eski yazı, biraz astronomi, burçlar, burçların tabiyeti, burçların ilişkileri, Ay'ın konumları-menzilleri vs; arabî günler-aylar, günlerin melekleri, buhurları... Daha sayamadığım nice... E birazcık bunlardan anlamak gerek. Yoksa ordan burdan kes-kopyala-yapıştır yöntemi ile hiçbir şey omaz.
Sırf bu yazıma kızıp da bir adım ilerleme kaydeden bir arkadaş olursa dahi ne mutlu bana :D :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Arkadasim sana hak vermemek elde degil.bu konular o kadar derinki,hic kimse 2 veya 3 senede herseyi ögrenmesine imkan yok.bir sürü uygulama var.bana faydasi olan bir uygulama illaki baskasindada olacak diye bir kaide,de yok.ve hersey sabir ile olur.umarim bir daha ki sefere yardimci olabiliriz.sevgi ile kal arkadasim,Bize fazla kizma:biggrinjester: