Telekinezi Soru(n)larım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Merhaba beynimdeki gücü rahatlıkla kullanıyorum ancak bazı problemler var. Mesela psi wheel yaparken kağıdı istediğim yöne çeviremiyorum. Kafasına göre bir sağa bir sola dönüyor, bazen de titriyor falan. Sanırım imaje etmekte sorun var. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Bir de;
Dün gece telekinezi konusunda kendime fazla (bayağı psi wheel yaptım, kaşık bükmeye çalıştım, bir kürdanı levite etmeye çalıştım, kürdan bayağı titredi ama sonuç yok :)). Bunun sonucunda alnımda hafif bir ağrı hissettim. Acaba bu üçüncü gözümün paslı kapılarının gıcırdadığı anlamına gelebilir mi? Ben telekinezinin üçüncü gözle alakası yok sanıyorum.
Son olarak;
Telekinetik güçlerimizi nasıl geliştirebiliriz? Düzenli antreman yaparak mı?

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Belki fazla calistiginizdan da agrimis olabilir basiniz. :)
Vazgecmeyin calismaya devam fakat fazla yormayin kendinizi. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Merhaba beynimdeki gücü rahatlıkla kullanıyorum ancak bazı problemler var. Mesela psi wheel yaparken kağıdı istediğim yöne çeviremiyorum. Kafasına göre bir sağa bir sola dönüyor, bazen de titriyor falan. Sanırım imaje etmekte sorun var. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Bir de;
Dün gece telekinezi konusunda kendime fazla (bayağı psi wheel yaptım, kaşık bükmeye çalıştım, bir kürdanı levite etmeye çalıştım, kürdan bayağı titredi ama sonuç yok :)). Bunun sonucunda alnımda hafif bir ağrı hissettim. Acaba bu üçüncü gözümün paslı kapılarının gıcırdadığı anlamına gelebilir mi? Ben telekinezinin üçüncü gözle alakası yok sanıyorum.
Son olarak;
Telekinetik güçlerimizi nasıl geliştirebiliriz? Düzenli antreman yaparak mı?

Düzenli çalışmak ilk şart, ancak sabır ve emek ister. Anladığım kadarıyla, siz biraz sabırsızsınız ve hemen her şeyi aynı anda deneyip bir anda sonuç alacağınızı sanıyorsunuz.
Önce birinden ve de en basit olan psi weel den başlayın. 15 dakika deneyin olmuyorsa kendinizi zorlamayın, bırakın ve rahatlayın. Sakinleşince tekrar denersiniz. İlla yapacağım diye kendinizi zorlarsanız zaten yapamazsınız. Sadece yapabileceğinize inanın, rahat olun ve ana odaklanın. Detaylı bilgi sitede psişik yetenekler forumunda fazlasıyla mevcuttur. Emek vermek gerekir, önce araştırma ve okumaktan başlayın.
Alnınızdaki ağrı kendinizi aşırı zorlamanızdan kaynaklanmıştır, 3. göz çakrası o kadar kolay aktive olmaz. Hele ki böyle aşırı yüklenme tam tersi etki eder.
Herkeste tüm yetenekler mevcuttur ancak perdelenmiş durumdadır. Telekinezide en basit yöntem psi weeldir, odaklanma, imaj yapmada başarı sağlar ve enerjiyi doğru yönlendirirseniz yapabilirsiniz. Ancak diğer telekinezi çalışmaları ve enerjiyle yapılan çalışmalarda sadece bunlar yeterli olmaz. Öncelikle enerjinizi arttırmanız bunun için de, inancınız doğrultusunda namaz, yoga, meditasyon, oruç vs. yaparak içsel yolculuğunuza çıkmanız gerekir.Bunlar aynı zamanda çakra ve auralarınızı tortularından temizleyip, dengelemenizde de faydalı olur. Yedikleriniz, içtikleriniz, yaşam şekliniz hatta düşünceleriniz bile çok önemlidir. Burada da farkındalık devreye girer. Zaten böyle bir yol seçen kişilerde perdeler otomatik olarak kalkmaya başlar. Kalp gözünüz açılmaya ve içiniz sevgiyle dolmaya başlar ki, hiç bir olay veya kişi artık sizi etkileyemez ve birlik bilincine varırsınız. Bu noktada da zaten ister kaşık olsun ister başka bir nesne, onunla enerjinizi bütün hissettiğiniz anda her şeyi yapabilirsiniz. Ancak artık yapma isteğiniz kalmaya bilir, çünkü madde dünyasının öneminin kalmadığını içinizde hissetmiş olursunuz. Yaparsanız da egonuzu besleyecek şekilde şova dönüştürmezsiniz.
İyi forumlar:)

sinsi

Kayıtlı Üye
ya arkadaşlar bende cisim hareket etirmek için çalışıyorum elimdeki itici gücü hissediyorum cisim için yeterli ama cisim hareket etmıyo :(

karad

Kayıtlı Üye
benim inancım zayıfladı artık ruhsal yeteneklere karşı... Çünkü bu kadar çok şey biliniyor ama bu hiç ispatlanmıyor her nedense.. Bu sitede yada başka bir yerde gerçekten belirgin bir yeteneği olan varmıı

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Olmaz mı:) Ancak forumda yazılanları biraz detaylı okursanız, yetenekleri olan kişilerin de bunları kaybetmemek için anlatmayacağını fark edersiniz. Zaten kendi yaptıklarımızı anlatmak sadece egomuzu şişirir, ancak yeteneğimizi köreltir. Anlatmamızın da size bir faydası olmaz, herkesin yeteneği ve başarabilecekleri farklıdır. Ancak bazı kolay telekinezi teknikleri de sitede mevcuttur, özellikle denenmiş ve önerilmiş olanları deneyebilirsiniz.
Ayrıca ruhsal yetenek dememek lazım, psişik yetenek demek daha doğru olur. Ruhsal tekamül ve gelişim yolunda olan kişilerin zaten yeteneklerinin önündeki perdeler yavaş yavaş açılır, ama bu kişiler de hiç bir şeyi hiç kimseye ispatlamak derdinde değildir. Görme işlemi beynimizin en arka bölgesinde bulunan bir hücrede oluşur (beynin en karanlık noktası) ve biz bize gösterilen bu görüntülere yaşam deriz. Anlayacağınız hayatın kendisi zaten bir illizyon, belki de rüyalarımızda gerçeklikle buluşuyoruz. Ruhsal tekamül yolcuları ise bu tip sırların bazılarına vakıf olup, madde dünyasının ötesini görmeye başlıyorlar. Bir çok psişik yetenekleri geliştiği halde artık bunun ne kadar önemsiz ve gösterişten ibaret olduğunu anlamış bulunurlar. Bu yol çok zor ve uzundur, madde dünyasının cazibesine kapılmadan, egoyu dönüştürerek sabırla çalışmak gerekir.
Araba lastiği havasız yol alamaz, insan da sırları olmadan yol alamaz:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...