Yardım lütfen

Atelia

Banlı Kullanıcı
Bir ilişki açılımı fakat işin içinden çıkamadım. Bana ait değildir onu söyleyeyim.
Kelt haçı yöntemi
Belirleyici kart: Asaların şövalyesi
1. kart: tılsım 4'lü
2. kart: aşıklar
3. kart: asılan adam
4. kart: kılıç kraliçe
5. kart: kupa 9'lu
6. kart. tılsım 5'li
7. kart. hatırlamıyorum
8. kart: hatırlamıyorum
9. kart: kule
10: ay kartı

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Tilsimlarin 4'lusu: Bir kaybetme korkusu soz konusu. Su anki durum bu. Kartta tilsimlara siki siki sarilmis oturan bir kisi goruruz.
Asiklar: 1. Kartin karsisindaki durum da yine kararsizlik karti. Bu konuda karar vermeye calisma durumu soz konusu. 1. Kart korkuyor kaybetmekten ama 2. kart yine de karar vermeye calisildigini soyluyor.
3. kart Asilmis Adam konuyla ilgili uzak gecmis: Konuyla ilgili gecmisten bahseder. Asilmis Adam basasagi olmus bir kisidir. Konu biraz askiya alinmis ama bu biraz da ne yapilacagini bilememekten belki. Asilmis Adam geldi mi ne ileri ne geri gidebilirsin diyeyim ben. Duraklama soz konusudur. Birazda isteyerek kendini asmis ic benligine ulasmak derin bilgelige ulasmak icin. Ama biraz zor bir surec oldugu kesin. Konu gecmisten beri askida kalmis, duraklama devresinde diyeyim.
4. Kart Kilic Kralicesi Soran kisinin konuyla ilgili gelecek beklentisi diyelim: Kral ve Kraliceler genelde kisileri simgeler. Bu konuya etki eden veya edecek olan bir kadin olmasi bekleniyor. Ikizler, Terazi veya Kova burcundan ya da bu burclarla ilgili diyelim. Anne, kiz kardes, es, arkadas, sevgili, yeni sevgili...
5. Kart Kupa 9'lusu yakin gecmis hali hazirda su an terk edilmekte olan durum: Tum bunlara ragmen su an icinde olunan durum mutluluk, zevk, saadet. Kisi mutlu gorunuyor. Belki de bir iliskisi falan yok sordugu kisi ile. Sadece arkadaslar bu nedenle de arkadasliklari guzelse bu kart cikmis olabilir. Her durumda su an icinden cikilan durum hos gorunuyor.
6. Kart Tilsimlarin 5'lisi cok yakin gelecek: Su an mutluluk halinde olunmasina ragmen ya da mutluluk durumundan gecis yapilmasina ragmen bir uzuntu yasama durumu olabilir. Bu kafanizda yarattiginiz bir durumda olabilir. Yalnizlik, bulusamayan sevgililer, issizlik, yuvanin kaybi bu kart kapsamindadir.
7. Kart kisinin icinde bulundugu ruhsal durumdur. Onemli bir kart aslinda. Sizi size anlatir.
8. Kart duruma etki eden cevresel faktorlerdir. Size ve olaya etki eden durumlari gosterir. Bu da onemli bir kart aslinda.
9. Kart gelecekteki korkulari temsil eder. Kule: Yenisi icin yikimdir. Bu biraz can acitabilir. Konuyla ilgili bir kayiptan korkuluyor. Ani beklenmedik kayiplar, anlasmazliklar da bu kart kapsamindadir.
10. Kart olmasi muhtemel gelecek. Ay karti: Samimi olmayan iliskiler, belirsizlik, gorunmeyen tehlikeler, hata yapma olasiligi, sinirlilik, hatalar bu karti temsil eder. Kararsizlik, pasiflik de bu kartla temsil edilebilir. Ay karti duygulari temsil eder. Hisleri temsil eder. Belirsizlik tarafi da vardir.
Ben cok genel anlamlariyla birseyler soylemeye calistim. Asalarin Sovalye'sinin pek de mutlu oldugu soylenemez. Iliski hakkinda bence tekrar dusunmesi lazim. Cesitli korkularin ve belirsizliklerin var oldugunu dusunuyorum. Belki de gercekten bir iliski falan yasamiyordur bu kisiyle. Kendi ic dunyasinda bir seyler yarattigi icin belirsizlikler gorunuyor.
Uzman degilim. Sakin bunlar net goruslerdir diye algilamayin. Sadece bakis acisi sunmaya calistim. Ayrica kartlarin duz veya ters acilip acilmadigi belirtilmemis. Hepsinin duz acildigini dusunerek yorumlamaya calistim. Soran kisi biraz bunalimda olabilir. Belirsizliklerle bas etmek zor.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Hepsi düz açılım.
Fakat benim bildiğim kadarıyla:
3. kart şuuraltı durumları gösterir
4. kart henüz uzaklaşmakta olan geçmiş etkileri
5. kart olması istenen muhtemel geleceği
6. kart yakın geleceği

Atelia

Banlı Kullanıcı
Bu bölümün görevlisi "mally" den özellikle yorum rica ediyorum :)

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
3. Kart uzak gecmis diyelim. Uzuan zamandan beri olagelen belki de.
4. Kart olmasi istenen gelecek veya beklentiler diyelim.
5. Kart icinden cikilan gecmis. Yani hemen hemen simdiyi gosterir.
6. Kart yakin gelecek.
7. Kart soran kisinin konuyla ilgili hissettiklerini gosterir.

Bence bu acilima cok takilmayin. Ornegin bir ay sonra yeni bir bakim yapin. Tarot en fazla 1 yillik gelecek hakkinda fikir verir derler. Cok sik ayni konu ile ilgili ayni soruyu sorarsaniz kafaniz karisir. Hicbir sey anlamayabilirsiniz. Aradaki tum olaylar hakkinda da bireyler anlatir hangisi sizin sorunuz hangisi gercek durum algilayamiyabilirsiniz. Ama genelde nihai sonuc herdurumda ayni cikar. Olumsuz ise olumsuz cikar. Kartlar sizin enerjinizle de calisiyor. Bazen ust uste ayni kartlari hemen hemen ayni kombinasyonla secersiniz. 78 Kart var olasiligi ben hesaplayamayacagim.
Tarot'ta iliski acilimi, cingene tarotu, su an hakkinda bilgi, gecmis hakkinda bilgi, gelecek hakkinda bilgi icin acilim yapilabilir. Bence siz konuya cok hakim degilsiniz cok takilmayin su an. Cunku kartlar hakkinda fikir sahibi olsaniz bu acilim hakkinda ic sesiniz size bilgi verirdi zaten.
Ben bazen kendime veya yakin arkadaslarima bakiyorum (yanlis anlasilmasin prof. degilim) ama kartlari genel olarak soyle bir gordugum de fikir sahibi oluyorum detaylar cok da onemli degil. Bir acilim genel anlamiyla cok ic acici gitmiyorsa son kart acilmayabilir ornegin. Son kartin baglayici oldugu dusunulur. Kart acildi mi onun enerjisi sizinle gorsel olarak da temasa gecer ve konuyla ilgili gorusunuz otomatik olarak o kartin enerji alanina baglanir. Bu da biraz sizi bilincalti etkileyebilir. Bu nedenle baktiniz acilimda kartlar hep sert son kart acitrmayin ya da acilimi belli bir noktada kesin derim.
Svg. ve Syg.

Atelia

Banlı Kullanıcı
3. Kart uzak gecmis diyelim. Uzuan zamandan beri olagelen belki de.
4. Kart olmasi istenen gelecek veya beklentiler diyelim.
5. Kart icinden cikilan gecmis. Yani hemen hemen simdiyi gosterir.
6. Kart yakin gelecek.
7. Kart soran kisinin konuyla ilgili hissettiklerini gosterir.

Bence bu acilima cok takilmayin. Ornegin bir ay sonra yeni bir bakim yapin. Tarot en fazla 1 yillik gelecek hakkinda fikir verir derler. Cok sik ayni konu ile ilgili ayni soruyu sorarsaniz kafaniz karisir. Hicbir sey anlamayabilirsiniz. Aradaki tum olaylar hakkinda da bireyler anlatir hangisi sizin sorunuz hangisi gercek durum algilayamiyabilirsiniz. Ama genelde nihai sonuc herdurumda ayni cikar. Olumsuz ise olumsuz cikar. Kartlar sizin enerjinizle de calisiyor. Bazen ust uste ayni kartlari hemen hemen ayni kombinasyonla secersiniz. 78 Kart var olasiligi ben hesaplayamayacagim.
Tarot'ta iliski acilimi, cingene tarotu, su an hakkinda bilgi, gecmis hakkinda bilgi, gelecek hakkinda bilgi icin acilim yapilabilir. Bence siz konuya cok hakim degilsiniz cok takilmayin su an. Cunku kartlar hakkinda fikir sahibi olsaniz bu acilim hakkinda ic sesiniz size bilgi verirdi zaten.
Ben bazen kendime veya yakin arkadaslarima bakiyorum (yanlis anlasilmasin prof. degilim) ama kartlari genel olarak soyle bir gordugum de fikir sahibi oluyorum detaylar cok da onemli degil. Bir acilim genel anlamiyla cok ic acici gitmiyorsa son kart acilmayabilir ornegin. Son kartin baglayici oldugu dusunulur. Kart acildi mi onun enerjisi sizinle gorsel olarak da temasa gecer ve konuyla ilgili gorusunuz otomatik olarak o kartin enerji alanina baglanir. Bu da biraz sizi bilincalti etkileyebilir. Bu nedenle baktiniz acilimda kartlar hep sert son kart acitrmayin ya da acilimi belli bir noktada kesin derim.
Svg. ve Syg.
5 yıldır tarot ile ilgiliyim hala yetersizim.
son kart olan kehanet kartının açılıp açılmaması danışana sorulur. lakin açılınca sonucu gördüğümüz gibi açılmayınca o sonucu görmememiz kehanetin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor :)
sevgi saygı bizden..

Yule sen bir yorum yapamaz mısın? Veya uzman olan birisi yardımcı olabilir mi? Tekrar söyleyeyim bu açılım bana ait değil.
Umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz.

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Ben de açılımı bir süre sonra tekrarlamanızdan yanayım. Çünkü 9 ve 10 numaralı kartlar bize sonuçla ilgili net bişey vermiyor. Mesela 9 da yıkılan kule 10 da ay. Son karta belirsizlik ve güvensizliğin hakim olacağı bir süreci haber veriyor bana göre. Bu nihai bir sondan çok bir sürecin habercisi gibi görünüyor.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Hmm..genel olarak olumsuz bir hava seziyorum konuyla ilgili ama muallakta kalan şeyler var o yüzden yardım istemiştim. Dediğiniz gibi bir belirsizlik hakim gibi ama büyük bir aşk da göremedim ben. Tai uzmanlar daha iyi bilirler.

mally

Kayıtlı Üye
Bu bölümün görevlisi "mally" den özellikle yorum rica ediyorum :)

Sevgili Atelia,

Sitemizde genel yorum ve bakım yapmıyoruz biliyorsunuz. Ayrıca tek yetkili bakımcı Sn Yule'dir. Özel mesaj ile ona başvurmanızı önerebiliriz sadece.

Sevgi ve ışıkla

Atelia

Banlı Kullanıcı
Sevgili Atelia,

Sitemizde genel yorum ve bakım yapmıyoruz biliyorsunuz. Ayrıca tek yetkili bakımcı Sn Yule'dir. Özel mesaj ile ona başvurmanızı önerebiliriz sadece.

Sevgi ve ışıkla
Tabiki biliyorum sevgili mally :)
Yule bu işin üstadı, ehlidir. Çok yoğun olduğu için bize yardım amaçlı destek veremediğini biliyorum.
Onun için sizlerden destek istemiştim. Zaten epey vakit geçti malum. Burada amaç gerçekten böyle bir açılımı yorumlayabilme zenginliği.
Çok güzel olabilir diye düşünüyorum.